Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375722 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4515 Dátum: 2012.01.28 19:52:54 »
Az enyém ilyen. Olcsón vettem sérülten, mindent megrendeltem gyáriban és megcsináltattam. Szerintem kiválló lett.
Nem baj, ha sérült volt, az sem, ha nem szépen csinálták meg. Le kell alkudni olyan olcsóra, hogy megérje megvenni és kicserélni mindent rajta. Ez az én véleményem.
Konkrétan törve vetted és összeraktad, vagy tákolva és "újragyártottad" ?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4516 Dátum: 2012.01.28 20:14:02 »
Itt egy érdekesség:

mondjuk a JBL-en kívül, meg keyless go-n kívül.....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_magyarorszagi-5473760

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4517 Dátum: 2012.01.28 20:49:51 »
Idézetet írta: troppauer
Konkrétan törve vetted és összeraktad, vagy tákolva és "újragyártottad" ?

Igen, törve vettem. Előtte megnéztem vagy 10-et, de mind gányolt, tekert órás volt. Aztán vettem neten egy töröttet sok km-el, olcsón. Legalább tudtam, hogy mit vettem.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4518 Dátum: 2012.01.29 01:21:29 »
Itt egy érdekesség:

mondjuk a JBL-en kívül, meg keyless go-n kívül.....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_magyarorszagi-5473760
Azért érdekes a 2006/11 évjárat és a kazettás magnó benne, úgy tudom 2006 márciustól ez már nem volt.
Amúgy a fénykép lehet csalóka, de mintha a falcok is érdekesen állnának, plusz a lufi a kormányban.
Bár ezt Te jobban meg tudod ítélni, nekem messziről furcsa.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4519 Dátum: 2012.01.29 01:24:20 »
Igen, törve vettem. Előtte megnéztem vagy 10-et, de mind gányolt, tekert órás volt. Aztán vettem neten egy töröttet sok km-el, olcsón. Legalább tudtam, hogy mit vettem.
Saját szempontodból biztos igazad volt, mondjuk lízingbe tudtommal töröttet nem lehet betolni, meg olyan lakatos ismerősöm sincs, akire ezt teljesen rá merném bízni.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4520 Dátum: 2012.01.29 09:21:48 »
Azért érdekes a 2006/11 évjárat és a kazettás magnó benne, úgy tudom 2006 márciustól ez már nem volt.
A gyártás és az első forgalomba helyezés dátumának nem kell nagyon közelinek lenni.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4521 Dátum: 2012.01.29 11:05:53 »
Itt egy érdekesség:

mondjuk a JBL-en kívül, meg keyless go-n kívül.....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_magyarorszagi-5473760
Ez fészlift előtti, nem? Attól még lehet 2006. novemberi forg-ba helyezés ahogy írja is, addig tárolták a szalonban...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4522 Dátum: 2012.01.29 11:39:09 »
Ez fészlift előtti, nem? Attól még lehet 2006. novemberi forg-ba helyezés ahogy írja is, addig tárolták a szalonban...

Biztos oka van, hogy ilyen olcsó, ha valaki felhívta/megnézte, arra kíváncsi lennék. Tuti, hogy bőven 2005-ös gyártás.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4523 Dátum: 2012.01.29 12:02:05 »
Simán meghamasítják a dátumokat az okmányirodákban, ha külföldről hozzák az autót. Tavaly leinformáltam egy példányt, aminek a forgalmijában az állt, hogy 2009-es gyártás, 2009 évvégi forgalomba helyezés. Toyota adatbázisa szerint 2008 évvégi forgalomba helyezés volt.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4524 Dátum: 2012.01.29 12:41:35 »
Simán meghamasítják a dátumokat az okmányirodákban, ha külföldről hozzák az autót. Tavaly leinformáltam egy példányt, aminek a forgalmijában az állt, hogy 2009-es gyártás, 2009 évvégi forgalomba helyezés. Toyota adatbázisa szerint 2008 évvégi forgalomba helyezés volt.
Ez gyönyörű  :censored: :censored: :censored:!!!
Bár a 2009-es forg. helyezés lehetett magyarországi, az eredeti külföldi meg a 2008-as.
A gyártáshoz meg amúgyis hülyék.

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4525 Dátum: 2012.01.29 12:51:42 »
A rendszám mondjuk tényleg 2006/11 havi kiadású, akkoriban mentek a KM...-esek.
Simán el tudom képzelni, hogy akkor hozták be, de mondjuk 2004-es...

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4526 Dátum: 2012.01.29 13:11:23 »
A rendszám mondjuk tényleg 2006/11 havi kiadású, akkoriban mentek a KM...-esek.
Simán el tudom képzelni, hogy akkor hozták be, de mondjuk 2004-es...
marad az alvázszám :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4527 Dátum: 2012.01.29 17:12:29 »
Sziasztok!
Ahogy olvasgattam a fórumot, felmerült bennem egy kérdés, amin eddig nem is gondolkoztam. Keyless-el kapcsolatos.
Szóval páran írtátok, h biztonsági okok miatt kikapcsolják a kulcs nélküli indítást, mert ugye akkor a kulcs folyamatosan kommunikál az autóval, és könnyen bemérhetik a kódót, miáltal másodpercek alatt ellophatják az autót. Én is így használom az autót kényelmi okok miatt, viszont most elgondolkodtam azon, hogy kikapcsolom.
Nem ismerem a pontos működési elvét a rendszernek. Az lenne a kérdésem, ha kikapcsolom a keyless-t akkor az atuó küld egy jelet az irányítónak, h ne sugározzon tovább? Mert ugye bár ha ilyen nem történik, akkor hiába kapcsolom ki, mert akár merre sétálgatok a zsebembe a kulccsal, az folyamatosan sugározza a kódot.
A másik kérdés az lenne, hogy ugye bár 50-60cm-re kell lenni a kulcsnak a kocsihoz ahhoz, hogy kinyissa az ajtót, tehát nem sugároz valami nagy távon ha jól sejtem? Ezáltal nagyon közel kell jönni ahhoz h a kódot bemérhessék vagy nem?
Köszi előre is a választ.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4528 Dátum: 2012.01.29 19:29:17 »
Azért érdekes a 2006/11 évjárat és a kazettás magnó benne, úgy tudom 2006 márciustól ez már nem volt.
Amúgy a fénykép lehet csalóka, de mintha a falcok is érdekesen állnának, plusz a lufi a kormányban.
Bár ezt Te jobban meg tudod ítélni, nekem messziről furcsa.
Az enyém is magyar. 2007 10-11 havi gyártás. Forgalomba helyezés 2008.02.14 !
Arról nem is beszélve, hogy ez facelift előtti. Előfordulhat, hogy eleinte még nagyobb volt a kereslet, hosszabb idő kellett a megrendelés és leszállítás közt.
De mindez nem érdekes. Állapotot veszünk!
Én nem látok rajta, így képen semmi kivetnivalót.
 

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4529 Dátum: 2012.01.29 19:32:13 »
Sziasztok!
Ahogy olvasgattam a fórumot, felmerült bennem egy kérdés, amin eddig nem is gondolkoztam. Keyless-el kapcsolatos.
Szóval páran írtátok, h biztonsági okok miatt kikapcsolják a kulcs nélküli indítást, mert ugye akkor a kulcs folyamatosan kommunikál az autóval, és könnyen bemérhetik a kódót, miáltal másodpercek alatt ellophatják az autót. Én is így használom az autót kényelmi okok miatt, viszont most elgondolkodtam azon, hogy kikapcsolom.
Nem ismerem a pontos működési elvét a rendszernek. Az lenne a kérdésem, ha kikapcsolom a keyless-t akkor az atuó küld egy jelet az irányítónak, h ne sugározzon tovább? Mert ugye bár ha ilyen nem történik, akkor hiába kapcsolom ki, mert akár merre sétálgatok a zsebembe a kulccsal, az folyamatosan sugározza a kódot.

Félreérted a működését.
Az elv ugyanaz mint a kártyaolvasók az irodaházakban.
Konkrétan az olvasó gerjeszt egy elektromágneses teret, a kártyában van két tekercs. Az egyik a gerjesztett elektromágneses mezőben feszültséget állít elő, beindul a chip és a másik tekercset antennaként használva visszaküld jelet.
Nos a kocsinál annyi a különbség hogy a távirányítóban van elem. De nem a távirányító küldi a jelet folyamatosan, hanem a kocsi. És ha a távirányítő elég közel van , akkor életbe lép a keyless funkció. (jellemzően 1-1,5 méterre a kocsitól) tehát a kocsi gyengébben sugároz mint mondjuk a távirányító ahol alkalomadták a 4.-ik emeletről is kinyithatod az autót.
És igaz. Közel kell lennie. Például mellé vagy mögé kell parkolni egy másik kocsival arra a pár percre. :)