Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368124 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4155 Dátum: 2011.12.20 21:39:03 »
Hogy rohadjon meg az összes nepper, meg az is aki így használja az autóját:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5i_hybrid._szervizkonyv-4961328
Ezt is megnéztem kíváncsiságból, hát a jó :censored: anyjukat.

Idézném: "Kifogástalan megkímélt állapot" - földig harcolva belülről, a vezető oldali szőnyeg a lábsarkánál lyukas!!!
Hátul a műanyagok is rozsdásak, az egész autó büdös, a szőnyegek mocskosak, az összes műanyag összekarcolva.
Nem kértem, hogy indítsák be, mert állapotra egy nagy szar volt.
Csak hogy jót is mondjak, legalább nem volt zsírosra újrafényezve az egész, bár a lökhárítók sarkai elálltak.
Azt mondta a nepper telefonban, hogy belgiumi, ahhoz képest litván rendszámtáblatartó volt rajta (jó ez most semmit sem jelent).
Viszont ennek nem volt lekopva annyira a kesztyűtartója és a légzsák sem állt el...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4156 Dátum: 2011.12.20 21:44:32 »
"a vezető oldali szőnyeg a lábsarkánál lyukas!!!"
Ez pont OK elfogadható, mi a kivetni való? Filléres tétel :winkiss: [rohog]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4157 Dátum: 2011.12.20 21:47:21 »
Azon kívül, hogy minimum 200 ezres futást jelez és igénytelenséget? Végülis nem sok. :surrender: :devil:
         

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4158 Dátum: 2011.12.21 07:47:57 »
"Hogy rohadjon meg az összes nepper,"
Ez a nepper az akinél volt egy Prius   100 000km alatt, és sguiddy fórumtársunk aki akkor vásárlás előtt állt, megtalálta a német oldalon az eredeti hirdetést kb.180 000 km -es futásadattal. De erről inkább Ő tudna mesélni.
Az a helyzet mire Magyarországra érkeznek ezek a külföldi verdák, menetkőzben visszafelé forog a km számlálója!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4159 Dátum: 2011.12.21 08:00:26 »
"Hogy rohadjon meg az összes nepper,"
Ez a nepper az akinél volt egy Prius   100 000km alatt, és sguiddy fórumtársunk aki akkor vásárlás előtt állt, megtalálta a német oldalon az eredeti hirdetést kb.180 000 km -es futásadattal. De erről inkább Ő tudna mesélni.
Az a helyzet mire Magyarországra érkeznek ezek a külföldi verdák, menetkőzben visszafelé forog a km számlálója!
Üdv!
Mert nálunk még 10 napig nem tilos visszatekerni :D :devil:
Bár még nem hallottam róla , hogy lesznek-e szankciók jövöre? :hmmmm: :hmmmm:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4160 Dátum: 2011.12.21 08:08:25 »
Bicskei, ezért kár volt kimenned, nagyon régóta fent van már a hahun és még árat is csökkentett ami nepperéknél igen ritka. Amúgy is az egyik legolcsóbb a kínálatban, naná, hogy büdös :lol:
Sajnos Priusok terén kereskedésekben a magasabb árfekvésűeknél is ez a helyzet legfeljebb büdöset nem érzel...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4161 Dátum: 2011.12.21 17:19:08 »
Jaja, tudom és nem is vásárolni megyek, csak megnézem, hogy milyen állapotban vannak, szeretek jó sok autót nézni vásárlás előtt.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4162 Dátum: 2011.12.21 20:26:57 »
Hello,

Ha nem gond, én inkább azt javasolnám, hogy nézz Németországban Prius-t, de ott is csak magánszemélytől szervízkönyves példányt, esetleg Toyota márkaszervizes példányt, legutóbb olyan 8-9e euro körül már épkézláb példányok voltak.
Behozni pofon egyszerű,ha tudsz németül, akkor nem lehet gond, ha esetleg nem ... kérj segítséget.. biztos akad itt olyan aki segít, ha kell én is tudok telefonálni, bevetem a némettudásomat...  ;)
Jövőre amúgy is csak 80 Huf lesz a regadó, kár így ócsó itthonit nézni.
Itthoni ügyintézés rém egyszerű, nem okozhat gondot.
Mondjuk ha jól emlékszem nemtom fenn van-e még a fekete, hirdettek egyet végtörlesztés miatt, az jónak tűnt...használtautón persze.

Amúgy sajnos én is megszívtam mikor kerestem a kocsimat, közel 3e km-t tettem meg mire megtaláltam, addig folyamatosan csak tekertórás megbízható szervízkönyves példányokkal találkoztam.....

3 éve mikor apám Peugeot-ját kerestem, akkor is megnéztem vagy 10 kocsit, sajnos mind szar volt, kivétel nélküli kétes előélettel, tekert óra... fényezett... sérülésmentesnek mondva.
Ja igen most jut eszembe, Pécsen mikor megnéztem egy Toyo-t, először jött a kereskedő mosolyogva, gondolta jön a palimadár, akinek eladjuk a kocsit, majd mikor meglátta, hogy ott a kezemben a rétegmérő és kiszúrtam a  javított elemet, már ordított, hogy minek azt mérni....stb....szégyen itthon mindenki azt hiszi, hogy az egyszeri ember hülye....
A végén már akkora rutinra tettem szert, hogy volt amit csak egy telefonbeszélgetés után már meg se néztem.
Utólag nem bántam meg, egyik haverom megnézte, azt mondta letéptem volna a kereskedő fejét, ha amiatt az ürülék miatt utaztam volna 500km-t.

Itthon nem egyszerű sajnos a történet, és újabban Németországban is egyre nehezebb, mivel lassan már nincsen olyan, hogy német kereskedő, lassan már előre lehet tudni, hogy a csupán exportra árult autó tekert órás..... ennyi változik a világ, Európa nyugati felén sincs ez másképp, csak ott másként adják elő.
Szar az beismerni, hogy a német kereskedő mind tönkremegy, míg a többi gané nepper éli világát.
Az se véletlen, hogy a ganék adnak nettóban autót, míg a becsületes német nem.....


Auris HSD TS 2015.12

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4163 Dátum: 2011.12.22 00:26:11 »
Valaki keresett acél felnit és ha jól emlékszem az Ave I felnik jók a Priusra is. Most van itt garnitúra 21e Ft-ért, ha Székesfehérvári átvétel nem gond - nem az enyém.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4164 Dátum: 2011.12.22 21:38:08 »
Hááát igen, a múltkor kint voltam Hollandiáan és elmentem megnézni egy enyhén törött, javítatlan Lexus RX 400h-t mert szimpatikus áron hirdették. Német nepper csávóé volt, már amikor megláttam az embert eldöntöttem, hogy nem veszem meg a kocsit. Az órában 125e km volt, hirdetni 142e-rel hirdette, rá is kérdeztem, azt mondta a garancia miatt kellett tekerni, de visszateszi 5 perc alatt ha kell (meg kellett volna kérdeznem, hogy ez itt ugyan nem illegális?). De mind1, a baj az volt, hogy ez is rendesen le volt lakva, szóval min. 200.000 km volt benne szerintem,  kérdeztem is tőle, hogy akkor mennyi az annyi igaziból? Hüppögött valamit, aztán kértem a papírokat, mert az jó sok volt nála, az egyiken 206.000 km-nél volt valami esemény. Erre csak annyit mondott, hogy oké, lehet h. annyi van benne, de az autó ettől még nagyon jó....Még ez a km állás sem érdekelt volna, ha nem lett volna k..va sok gáz vele: törött szélvédő (azt mondja most esett rá egy fa /a hirdetésben nem volt törött szélvédő.../), a vezető oldali tükörlapban 3/4-ig tömény, zöld színű mosogatószer állt!!! (miért??????), a csomagtartó úgy nézett ki, mintha fát hodtak volna vele. És a hirdetéssel és E-mailben egyezetetéssel ellentétben nem adta oda ÁFA nélkül, pedig céges papírokat, meg mindent átküldtem előre, hogyaszongya nettó áron megkapom-e. Azt mondta, igen nettó, de annyi amennyit írt a hirdetésben, tehát nem mínusz áfa - mondom ***eg akkor mi a MWST auswiesbar  :censored:???
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4165 Dátum: 2011.12.22 21:49:01 »
Mondjuk ha jól emlékszem nemtom fenn van-e még a fekete, hirdettek egyet végtörlesztés miatt, az jónak tűnt...használtautón persze.
Az nekem is szimpi volt, asszem ezüst színű volt, 2.650.000-ért, de mire hívni akartam már törölték :(
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4166 Dátum: 2011.12.22 21:53:15 »
Valaki keresett acél felnit és ha jól emlékszem az Ave I felnik jók a Priusra is. Most van itt garnitúra 21e Ft-ért, ha Székesfehérvári átvétel nem gond - nem az enyém.

Én kerestem, köszönöm, de nagyon hamar találtam egy garnitúra 15x6 5x100/54 ET39 Avensis felnit, amire 185/65-ös új téli gumikat raktam föl (a kerékcsavarokról persze elfeledkeztem, de már megoldva).

Amit linkeltél Vaterás hirdetésben az a 4 db felni nem egészen egyforma, 2 db 16 lyukas, 2 db 20 lyukas. Ettől még lehet jó, csak mondom.

Szerk: és ha jól látom, a lyukközép átmérők sem egyformák.  :?:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.22 22:13:02 írta Prius2 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4167 Dátum: 2011.12.22 22:22:37 »
Az nekem is szimpi volt, asszem ezüst színű volt, 2.650.000-ért, de mire hívni akartam már törölték :(

Abban nem stimmelt a km.
Már írtam korábban.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4168 Dátum: 2011.12.23 21:17:26 »
Abban nem stimmelt a km.
Már írtam korábban.
Komolyan vicc ez a helyzet. Ha nekem vagy közülünk a nem szakmabeliek közül is szembetűnő, hogy nem stimmel a km, akkor fent mért nem tudnak már ez ellen valamit csinálni???
pl. ha az eredetvizsgának bármi értelme is lenne...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4169 Dátum: 2011.12.24 17:42:33 »
Amúgy szerintem, ha valaki nem vérprofi, akkor viszonylag egyszerű lebuktatni a piti majmokat....
Nem gondolnám, hogy pl. valaki komoly gondot fordít arra, hogy mondjuk egy 2.5 milliós autót úgy áruljon, ha közben tegyük fel megpörgették az órát, hogy ügyel a gumi állapotára...
Pl. ha a korábban említett Prius-ban, ha minden igaz erről van szó, már megint fent van, csupán már nem magánszemély hirdeti, hanem nepper....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5172211

Ha az autóban pont valós, az a 97e km, akkor már sokat segíthet a DOT száma a gumi oldalán, gumi állapot, és máris bentebb vagyunk.
Persze ez inkább nyári gumigarnitúrára igaz inkább..

Ha jól tudom, a 2005 után gyártott autók többsége már modulos, vagyis több  modul van az autóban, és minden egyes modul külön eltárolja a km óra állását, nyilván vannak olyanok, akik egy 10 misis autónál mindent flottul megcsinálnak, persze nem 2 Ftért,de egy 3 misi alatti kategóriában szerintem erre nem fordítanak kellő lóvét....

Továbbra is mondom szervízkönyvest Németországból szervízben átnézetve.
Talán még egyszerűbb, ha faxon lekérni a szervízkönyvet és a brief-et...
Ekkor már megvan a tulaj, és a szervíz címe, innen viszonylag könnyedén leellenőrizhető...persze szigorúan szvsz.

2 hete egy Iveco-t akart a főnököm venni, aztán az átfaxolt brief buktatta le az eladót....


Auris HSD TS 2015.12