Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368142 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1650 Dátum: 2009.11.15 02:08:20 »
Döbbenet...  :surrender:

Mégis miből gondolod, hogy a teszt-átlag a három rész-értékből adódik? Erre semmi utalás nincs a cikkben.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.15 02:31:24 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1651 Dátum: 2009.11.15 07:55:15 »
Mert ezt sugallják az adatok. :) /külön lebontva egyes szakaszok, a fogyasztás összehasonlítása a cél/

Illetve így a tesztátlagok már összehasonlíthatatlanok. Ezt szerettem volna mondani.

Amúgy mi a döbbenet? Hogy éjjel 11-kor nekiállok hüjjjeségeket számolgatni, mert izgat? Végülis az... :)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1652 Dátum: 2009.11.15 09:39:37 »
1.) Hmm, szted. a BMW Start-Stop funkcioja hamarosan kinyirja a motort?
2.) A CO2 értéket is megnézve nincs nagy különbség a Prius javára, 104 vs. 130 g/km.

1.) Ha nincs hozzá megfelelő tudású akksi, - amit szemben a Priuséval, rendszeres időközönként cserélni kell - akkor azért jelentősen csökkenti az élettartamát. A prius más elven működik, ha "normálisan" használod, akkor a benzinmotor hideg állapotában kímélően terhelődik, tehát sokkal kevésbé kopik.
2.) Nincs nagy? Ha az enyhébb irányból nézem, akkor is 20% - mert azt is mondhatnám, hogy a BMW-é 25%-kal magasabb a Priusénál, meg azt is, hogy a Priusé 20%-kal alacsonyabb a BMW-énél - ez szerinted elhanyagolható? És ugye ez csak a CO, van ezenkívül sok más károsanyag is, amiben a dízelek rosszabbak a benzineseknél, ráadásul itt hibridről van szó.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1653 Dátum: 2009.11.15 09:46:53 »
Èrtem mire gondolsz, nem is akarok senkit lebeszélni a Priusrol, de részemre eddig még nem alternativa.
Részedre egyelőre nem is lesz. De ha meg lehetne valahol nézni, hogy az össz-autópark hány százalékát használják úgy, mint Te, akkor egy meglepően kis szám jönne ki. Azoknak mindnek lehet alternatíva.
Ne feledd, csak Németországban lehet legálisan tartósan 130 felett haladni, márpedig a Prius II 130-nál még abszolút partiban van a hasonló menetteljesítményekre képes dízelekkel.
Minden egyéb szituban pedig jobb náluk.
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1654 Dátum: 2009.11.15 11:30:23 »
sgh777: matematikailag jó amit írsz, nézd emberileg: az autobild német újság. Eddig is mint mindig kicsit hazahúz a szivük, ez teljesen érthető, ez ki is tűnik a számokból. Az a 1-2 deci "finomítás belefér". A 316d-t is el kell adni, és ha abból a szemszögből nézed, hogy egy yaris-corolla méretű autót adnak dízelmotorral prius áron, akkor még nem is finomítottak sokat  ;) :)

Ettől függetlenül nem mondtam, hogy rossz szaklap lenne, ennyire nekünk is hazahúzna ha lenne mire :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1655 Dátum: 2009.11.15 11:46:53 »
Asszem nem is magyarok lennénk, ha nem így gondolkodnánk. Ezeket az adatokat a Prius érdekében írtam be; már bánom, hogy megtettem. Az egész tesztnek ez volt a konklúziója, hogy a Prius spórolásban verhetetlen. Mégis, mekkora különbség kellett volna legyen a Prius javára, hogy ne feltételezzetek csalást? "Emberileg érthető"? Ja, magyar fejjel talán igen. Elég szomorú, hogy alapban képtelenek vagyunk objektivitást feltételezni  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1656 Dátum: 2009.11.15 13:00:45 »
Ácsi. Egyáltalán nem feltételeztem csalást, rémeket látol Palaczk. :) De komolyan. Csak fura volt a tesztátlag és utánaszámoltam. Nekem aztán doszt mind1, mennyit eszik egy 116d, sose akarnék olyant. Megjegyzem a benzines Golfnál meg kisebb átlag jött ki az 1/3 feltételezésnél, kiszámoljam neked, amikor az hiányzik az egyenletekből, úgy mennyi adódna rá? Meg a Priust is?

Egyébként a három rész összesített átlagát akkor nem is közölték le? Mert az ecceri júzer nem fog osztani, szorozni, megnézi a tesztátlagokat és kész, ez számára a leginformatívabb adat. Mondjuk az is egy marha, akit esetleg ez jelentősen befolyásol a döntésben, de most ez mellékes.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1657 Dátum: 2009.11.15 17:16:48 »
Palack: nem jól látod semmi negatív gondolat nem volt benne. Sgh nak igaza volt, meg az autobildnek is csak máshogy számoltak. Ő ezt leírta, én meg kommentáltam. Még azt is beleírtam, hogy egy hazai szaklap is legalább ennyire "hazahúzna" csak ugye nekünk sem autónk, sem összetartásunk sem semmink. Ha egy népben van hazahúzás a saját termékei iránt, hát a  németben van. Nem találkoztam még olyan dajccsal aki vmit ne azért vásárolt volna, mert német. (Continental gumi, ford (pedig csak ott szerelik össze stb...)
Ezen tulajdonságuk nem rossz, sőt mi magyarok sok mindent eltanulhatnánk tőlük, főleg az összetartást.

Ennyi hazahúzása volt van és lesz is az autobildnek is és minden más német szaklapnak, szakírónak.  Nem baj, ha szerinted ők mindig teljesen objektívek, szerintem meg nem azok. Ennyi bajunk legyen mindig :)
A prius fogyasztása meg így is úgy is összehasonlíthatatlan egy 316d-vel, mivel szerintem nem egy méretű, műszaki feltételű (pl autom váltóra gondolok) autó.
A dologban egyébként számomra a legszebb, hogy ha egy bármelyik német szaklap kihozza vmiben a priust legjobbnak (akár így akár úgy számolva) akkor azért valami lehet abban a priusban  :D ;)

Az osztrákok például minden motoros szaklapban a ktm adatait nézik-számolják máshogy mint a többi motorét....vajon miért. ;) :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.15 17:20:17 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1658 Dátum: 2009.11.15 18:19:26 »
Ennyi hazahúzása volt van és lesz is az autobildnek is és minden más német szaklapnak, szakírónak.  Nem baj, ha szerinted ők mindig teljesen objektívek, szerintem meg nem azok. Ennyi bajunk legyen mindig :)
Na ja, ennél ne legyen több  :hug: ... Ettől függetlenül: azt még el is tudom képzelni, el is tudom hinni, hogy a szubjektív értékelésben (pl. mikor azt kell pontozni, hogy melyik autó ülése kényelmesebb) "hazahúznak". De hogy egy német lap nem fog egy számszerű adatot tudatosan meghamisítani, hogy nem fognak az 5.2 helyett 5.0-át beírni, abban olyan biztos vagyok, mint abban, hogy most itt ülök a gép előtt. Ez olyan szinten ellentétes velük, hogy azt mi talán el sem tudjuk képzelni. És ebben totál biztos vagyok, mondhat akármi akármit  :)
A prius fogyasztása meg így is úgy is összehasonlíthatatlan egy 316d-vel...
Nem 316d, hanem 116d  ;) ... És pont a fogyasztás összehasonlítható, lévén nagyságrendileg ugyanannyi; az egyéb dolgok viszont tényleg nem igazán.
A dologban egyébként számomra a legszebb, hogy ha egy bármelyik német szaklap kihozza vmiben a priust legjobbnak (akár így akár úgy számolva) akkor azért valami lehet abban a priusban  :D ;)
Ebben teljesen egyetértünk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1659 Dátum: 2009.11.15 18:27:35 »
Egyébként a három rész összesített átlagát akkor nem is közölték le? Mert az ecceri júzer nem fog osztani, szorozni, megnézi a tesztátlagokat és kész, ez számára a leginformatívabb adat. Mondjuk az is egy marha, akit esetleg ez jelentősen befolyásol a döntésben, de most ez mellékes.
Van egy olyan, hogy "teszt-átlagfogyasztás" vagy egyszerűen csak "tesztfogyasztás", és ezt mindig, minden autónál ugyanazon a standard útvonalon mérik, az összehasonlíthatóság érdekében. Ha több autót tesztelnek, akkor egyszerre mennek velük végig az útvonalon, minimalizálandó az eltérő körülmények (forgalom, időjárás stb) hatását. Ennek a létjogosultságát jól mutatja, hogy amikor különböző időpontokban tesztelik ugyanazt az autót, mindig kissé eltérő eredmények jönnek ki, pl. egy másik tesztben mértek már 4.7-es tesztátlagot is a Prius III-nak. Ééés leírták azt is, hogy óvatos, direkt fogyasztás-orientált vezetési stílussal le lehet vinni 4 liter alá is az átlagát (amit a városi és országúti rész-értékek szépen alá is támasztanak) :otlet:

Ebben a konkrét tesztben pedig most megadtak külön városi, országúti stb. fogyasztási adatokat is. Mivel sosem fedcomp-adatokat adnak meg, hanem pontos méréseket, továbbá a te számításaid is azt adták ki, hogy a három rész-fogyasztásból nem jön ki a tesztátlag, ezért biztos vagyok benne, hogy itt külön mérésekről volt szó; tehát mértek városi, országúti stb. fogyit külön-külön, és aztán megcsinálták a három autóval a standard teszt-kört is.

Amiről korábban vitatkoztunk (az egy konstans sebességnél, konkrétan adott esetben 160 kmh-nál mért fogyasztás), azt viszont zárt pályán, a forgalom befolyását kivédve szokták mérni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1660 Dátum: 2009.11.15 20:34:54 »
Köszönöm szépen, ez nem volt világos, ezért kérdeztem rá. :)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1661 Dátum: 2009.11.16 00:21:26 »
A dologban egyébként számomra a legszebb, hogy ha egy bármelyik német szaklap kihozza vmiben a priust legjobbnak (akár így akár úgy számolva) akkor azért valami lehet abban a priusban  :D ;)
Ebben teljesen egyetértünk  :yes:

 :) ne szopog@ssuk mar egymas ***@t
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1662 Dátum: 2009.11.16 00:31:31 »
:) ne szopog@ssuk mar egymas ***@t
Ez szerintem is a Ponyvaregény egyik legcoolabb beszólása  :D ... Az a fazon, a "problémamegoldó", atyavilág, tízes  :cool2:

"Cserélünk bzmeg - én mosom az ablakot, te kotrod a nigger agyát!" ...  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1663 Dátum: 2009.11.16 08:20:58 »
... Az a fazon, a "problémamegoldó", atyavilág, tízes  :cool2:
megbízható, precíz, kíméletlenül pontos, gyors...nem is egy mustanggal, vagy corvettel érkezik [rohog]

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1664 Dátum: 2009.11.16 22:02:47 »
Más.
Amikor lejtőn motorfékkel megy, akkor mi történik a Priusban?
music