Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374900 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1500 Dátum: 2009.09.24 16:20:22 »
el tudnál jönni erre? klikk :szemez:
itt a topikja, klikk

engem érdekelne ez a technika...és hátha lesz ott prius3 is, amin ki lehetne próbálni a PnG-t  ;)

Háát, esetleg megpróbálok ott lenni, még emésztem. A legkisebb fogyasztásom akkor lenne, ha el sem mennék  :innocent: Érdekelne a dolog, csak ne lenne ilyen messze BP-től...
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.24 16:37:58 írta Palaczk »

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1501 Dátum: 2009.09.24 17:43:13 »
el tudnál jönni erre? klikk :szemez:
itt a topikja, klikk

engem érdekelne ez a technika...és hátha lesz ott prius3 is, amin ki lehetne próbálni a PnG-t  ;)

Háát, esetleg megpróbálok ott lenni, még emésztem. A legkisebb fogyasztásom akkor lenne, ha el sem mennék  :innocent: Érdekelne a dolog, csak ne lenne ilyen messze BP-től...

Délután hazafelé próbáltam egy kicsit fogyasztásra gyurni. Sajnos a forgalom nem nagyon támogatott...

[a csatolmányt egy admin törölte]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1502 Dátum: 2009.09.24 18:48:26 »
Azért milyen már, hogy ezen a grafikonon milyen óriásinak tűnik az 5 literes fogyasztás!  :eek: Jó pszichológia :D
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1503 Dátum: 2009.09.24 21:04:11 »
Háát, esetleg megpróbálok ott lenni, még emésztem. A legkisebb fogyasztásom akkor lenne, ha el sem mennék  :innocent: Érdekelne a dolog, csak ne lenne ilyen messze BP-től...
messze? :lol:
fótról 138km, amit 3-3,2 fogyival megjárok yarissal, igaz kb 3és fél óra alatt :D (eső, vagy szél esetén 3,4 :innocent: )

Délután hazafelé próbáltam egy kicsit fogyasztásra gyurni. Sajnos a forgalom nem nagyon támogatott...
:eek: neba.. :censored:
legjobb eredményem 2,6 az extrém-táv felén :whistling:

mond,h ez a 2,5 nem full város, és nem hideg motorral kezdted a mérést :devil:
1.3 yarissal fótról indulva(hideg motorral), bp táblát elhagyva kerek 3,0 a legeslegjobb. mindez éjjel, 0forgalom és soksok sárgán villogó közlekedési lámpa mellett, pirosnál pedig motor azonnal leállítva.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.24 21:06:26 írta leszilaci »

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1504 Dátum: 2009.09.24 21:13:49 »
Azért milyen már, hogy ezen a grafikonon milyen óriásinak tűnik az 5 literes fogyasztás!  :eek: Jó pszichológia :D
az 5liter sok is :tt2:

hétvégén orfűre menet versenyzünk egyet?
Ti indultok szegedről(?), én meg fótról, bp-en át, végig a 6-on.
aki kisebb átlagfogyival ér az orfűi parkolóba, az nyer :D
tét nincsen. csak úgy, hobbiból :)

ja, tegnap "gyakoroltam" tdi fábiával paksa jövet-menet 3,2...yarissal 3,6 körülire számolok :1eye: haaaaa...nem fúj a szél és nem esik az eső :innocent:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1505 Dátum: 2009.09.24 21:35:17 »
hétvégén orfűre menet versenyzünk egyet?
Ti indultok szegedről(?), én meg fótról, bp-en át, végig a 6-on.
aki kisebb átlagfogyival ér az orfűi parkolóba, az nyer :D
tét nincsen. csak úgy, hobbiból :)
Te nyertél Laci! Családdal nem fogok extrémezni. Meg nem szoktam nullázni, csak tankoláskor. Most meg 4,2-n áll. Úgyhogy esélytelen vagyok...  :D
Gabe 254.

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1506 Dátum: 2009.09.24 21:51:01 »
Háát, esetleg megpróbálok ott lenni, még emésztem. A legkisebb fogyasztásom akkor lenne, ha el sem mennék  :innocent: Érdekelne a dolog, csak ne lenne ilyen messze BP-től...
messze? :lol:
fótról 138km, amit 3-3,2 fogyival megjárok yarissal, igaz kb 3és fél óra alatt :D (eső, vagy szél esetén 3,4 :innocent: )

Délután hazafelé próbáltam egy kicsit fogyasztásra gyurni. Sajnos a forgalom nem nagyon támogatott...
:eek: neba.. :censored:
legjobb eredményem 2,6 az extrém-táv felén :whistling:

mond,h ez a 2,5 nem full város, és nem hideg motorral kezdted a mérést :devil:
1.3 yarissal fótról indulva(hideg motorral), bp táblát elhagyva kerek 3,0 a legeslegjobb. mindez éjjel, 0forgalom és soksok sárgán villogó közlekedési lámpa mellett, pirosnál pedig motor azonnal leállítva.

Ez full város. Pont az volt a nyügöm, hogy olyan 7 km-nél volt 2l is az átlag, csak aztán lehajtás M5 kivezetőjéről, sorbanállás, lámpa, tökölés, megint lámpa, nagykőrösi út... Nem full hideg motorral indultam, olyan 1 perccel indulás után nyomtam egy resetet a mérőn, amikor már hajlandó volt a motort leállítani a kocsi. Azt próbálgattam, hogyan mennék a fogyi versenyen. Szerethettek az M5 kivezetőjén, ahogy 65 és 48 között pulzáltam  :whistling:
Az is hiba, hogy a kezdeti 5l-ből látszik, hogy korán nyomtam a resetet, a motor még nem melegedett be teljesen (bár a rosseb tudja, az elején mégjobban tökölés volt: üllői út, zágrábi út, felhajtás M5 kivezetőre, lehet, hogy ez okozta az 5l-t).
Mindenesetre nem tartom elérhetetlennek az 1,9l-t. Ehhez túl kellene fújni a gumikat, letakarni a hűtő nagy részét, max 60-al menni, jól leengedni a sebességet 30-ig, vagyis egy max ~40-es átlagot nyomni közúton kis forgalomnál.
A priunál a legnagyobb gond, hogy így használva túlhűl a motor, és akkor is járatja, amikor egyébként nem kellene. Ezen valamennyit lehet segíteni az EV gombbal, de van amikor már azt sem engedi pedig töltöttség van, és egyébként sem hajtás kell, csak az, hogy ne menjen az ICE, csak gondolom nem akarja, hogy kihüljön a katalizátor.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1507 Dátum: 2009.09.24 23:10:22 »
pirosnál pedig motor azonnal leállítva.
Hány évet bír ki így az akksid?
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1508 Dátum: 2009.09.25 07:11:10 »


Ok, hagyjuk, ha eltökélted, hogy csakazértsem fogod megérteni a dolgot, akkor nem is fog menni. Nekem mindegy...

Érteni értem, csak fizikailag nem megy.

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1509 Dátum: 2009.09.25 08:10:37 »
pirosnál pedig motor azonnal leállítva.
Hány évet bír ki így az akksid?
2002 decemberében csinálták az autót, 2003 februárjában vettem át/helyezték üzembe.
az akkumulátor gyári. delphi márkájú.
napi használatban nem minden pirosnál állítom le az autót. de a lámpát sem szoktam felkapcsolni nappal, csakis sötétben használom a pilácsot.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1510 Dátum: 2009.09.25 08:21:28 »
Teszt: Toyota Prius III
Amilyen bonyolult, olyan egyszerű
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1511 Dátum: 2009.09.25 08:32:06 »
Ez full város. Pont az volt a nyügöm, hogy olyan 7 km-nél volt 2l is az átlag, csak aztán lehajtás M5 kivezetőjéről, sorbanállás, lámpa, tökölés, megint lámpa, nagykőrösi út... Nem full hideg motorral indultam, olyan 1 perccel indulás után nyomtam egy resetet a mérőn, amikor már hajlandó volt a motort leállítani a kocsi. Azt próbálgattam, hogyan mennék a fogyi versenyen. Szerethettek az M5 kivezetőjén, ahogy 65 és 48 között pulzáltam  :whistling:
hazafelé, az m3 kivezetőjén (3sáv) max 55-60km/h-val szoktam menni. aztán felgyorsulok 70-re :) amint elértem a bp vége táblát.
befelé, a reggeli forgalomban pedig max 70km/h-val az m2-en, m0-n, és m3-on is.
így lehet picivel 4 alattit menni yarissal, hideg motorral indulva, 20km-es távokon. nem pulzálok, csak egyenletesen haladok, és lejtőnél kigurulok. motort nem állítom le guruláskor(q :censored: va BC).

Mindenesetre nem tartom elérhetetlennek az 1,9l-t. Ehhez túl kellene fújni a gumikat, letakarni a hűtő nagy részét, max 60-al menni, jól leengedni a sebességet 30-ig, vagyis egy max ~40-es átlagot nyomni közúton kis forgalomnál.
A priunál a legnagyobb gond, hogy így használva túlhűl a motor, és akkor is járatja, amikor egyébként nem kellene.
mostanában rendszeresen 3,5/3,0báros guminyomással járok. sokat jelent; deciket.
extrémen minden megengedett :D ahogy írtad: le kell takarni a hűtőt :yes:
a max 60km/h szerintem sok  :hmmmm: bááár a fene tudja,h a PnG-t milyen sebességtartományban a legideálisabb használni. én 45 és 35 közötti tempót fogok diktálni, így 36-38as átlagsebesség jön ki.
:sorcerer: - jó idő esetén - biztos,h priussal szigorúan 2 alatti eredmény fog kijönni finom használat mellett. (ha az 1.6hdi307kombival 2,1-es részeredmény született :whistling:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1512 Dátum: 2009.09.25 23:08:27 »
hétvégén orfűre menet versenyzünk egyet?
Ti indultok szegedről(?), én meg fótról, bp-en át, végig a 6-on.
És 5-kor indulsz, hogy 11-re ideérj Orfűre :hmmmm:? :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1513 Dátum: 2009.09.26 18:09:24 »
Teszt: Toyota Prius III
Amilyen bonyolult, olyan egyszerű

Most olvastam el. Meglepően érett reakciókat váltott ki az autó a szerzőből. Mondjuk az árát még mindig sokallom a Priusnak, és nem azért, mert nekem sok. (Az RX400h-t pl. egyáltalán nem tartom drágának.)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1514 Dátum: 2009.09.26 18:20:37 »
Mármint használtan? (RX) Mert az új RX450h szerintem elég drága lett...