Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557710 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #4410 Dátum: 2015.06.16 08:43:55 »
A can-buszos a drága, vagy ilyesmi.
Passz.
Annyit tudok csak, hogy OBDII-es a csatija.  :D

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4411 Dátum: 2015.06.16 20:37:48 »
Én tavalyi év végén rendeltem egy hazai cégtől levehető fejes vonóhorgot innen:

http://vonohorog.info.hu/hu/katalogus.html/p2/termek/id/1457

Szettben, elektronikával együtt kértem. Jó minőségű, masszív cuccot gyártanak. Egy pici bibi volt, hogy az én Avémban kétkörös elektronika van, ehhez megfelelő kapcsoló(?) kellett, ők, pedig egy köröst küldtek. Ez kb 4000Ft-tal dobta meg a költséget, egyébiránt semmi gond vele.

Ha megnéznéd élőben, mielőtt döntesz, összefuthatunk a városban.  :yes: ;)

Én is tőlük rendeltem, csak a fix kialakításút.
Nekem egy sima két körös elektronika van a visszajelzéshez.

Nagyapo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corolla Verso
« Válasz #4412 Dátum: 2015.06.17 15:35:55 »
Sziasztok!

A hőmérséklet szabályzó gombot finoman ki lehet pattintani, ( vigyázni a két kis fekete  'pöcökre' ) . Elvileg sokat nem érsz vele, legfeljebb annyit, hogy egy ideig nem fog kotyogni!

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4413 Dátum: 2015.06.18 08:58:13 »
D-4D-sek, akinek volt már kettőstömegű és/vagy injektor cseréje, kérem írja meg hogy kb. hány km-nél volt? Tudom, olyan mint a halál: biztosan jön csak nem tudod mikor  :?: - de azért nagyjából szeretném tudni mire számítsak.

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4414 Dátum: 2015.06.18 15:53:54 »
Sziasztok,

Érdklődnék, hogy másnak is van-e hasonló megtapasztalása mint nekem (2008-as TCV).

Azért vettünk TCV-t, mert a 3 gyerek miatt szükségessé vált egy nagyobb autó és ebben hátul 3 pontos biztonsági öv található (nyílván volt egy csomó más paraméter is). A középső övet elég nehézkes becsatolni. Ha egyszer kihúzom az övet és elkezdem visszafelé engedni, akkor a legtöbb esetben nem tudom ismét kihúzni, csak akkor, ha szinte teljesen vissza engedtem. Ez első hallásra nem tűnik túl nagy problémának, de egy babahordozó bekötésénél középre eléggé meg tudja nehezíteni az elindulást, mire sikerrel járok.

Az lenne a kérdésem, hogy másnak is így működik-e a középső öv, ezzel együtt kell-e élni, vagy van remény.

Köszi,

Péter

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #4415 Dátum: 2015.06.18 16:00:27 »
Szia!

Nekem ugyan nem COV-om van, hanem AvensisI-esem, de hasonló "problémával" találkoztam, méghozzá, mindkét szélső öv esetében hátul. A megoldás az, hogy
1. vagy úgy kötöttem be a hordozót, hogy fullra kihúztam az övet és nem engedtem vissza, csak akkor, amikor már becsatoltam és a hordozón az erre kijelölt helyekre befűztem, vagy
2. bekötöttem a hordozót a helyére és NEM VETTEM ONNAN KI.  :D Komolyan!

Nem értettem igazán, miért ilyen, valszeg, biztonsági okai lehetnek, de jobbnak láttam, ha a hordozó fixen bennmarad a kocsiban, mert macerás volt minden esetben qrvaanyázni a bekötésénél...  ::) :innocent: :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4416 Dátum: 2015.06.18 17:42:58 »
Ez az öv sajnos ilyen visszahúzódós, két dolgot tudsz tenni. Vagy a szélére tenni a hordozót - nekünk anno a hordozóhoz volt egy kék színű rugalmas műanyag izé, látványra egy övcsat és egy villa kombinációja, aminek épp az volt a funkciója, hogy megakadályozza az öv visszacsévélődését, úgy sokkal könnyebb a ki-, bekötés. De egyébként biztonsági szempontból is jobb, ha a hordozó nem középen van, én ezt javasolnám, hacsak nem hármasikreid vannak, akkor nincs mit tenni...
music     

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4417 Dátum: 2015.06.18 21:41:02 »
okés, értem. Egyelőre én is a szélére tettem a hordozót, ott jobb az "öv helyzet", csak nekem logikusabb lenne középre tenni, mert miután bekötöm a hordozót a két nagyobb gyerek be tud szállni két oldalról, kiszállás szintén a kicsi zavarása nélkül, így kicsit egymást tapossák, de nem vészes. Köszi mindenkinek a hozzászólást!
Még van egy másik kérdésem. Nekem kicsit fura a váltó, kicsit bizonytalanul találom el a fokozatokat néha, főleg üresből az egyes nem akar néha kézre állni. Ez másoknál is így van, vagy csak megszokás kérdése?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4418 Dátum: 2015.06.19 00:23:08 »
Majd megszokod. Az enyém - különösen Toyota-mércével - nagyon szorulós, néha a 4-ből a 3-t keményen fogni kell, két, vagy egy ujjal nem lehet betenni. ífr s fokozatok kiosztása elég egyértelmű, nem szoktam "mellényúlni".
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4419 Dátum: 2015.06.19 10:51:55 »
De egyébként biztonsági szempontból is jobb, ha a hordozó nem középen van, én ezt javasolnám, hacsak nem hármasikreid vannak, akkor nincs mit tenni...

öööö... eddig én úgy tudtam, hogy hátul középen a legbiztonságosabb - legalábbis a több cikk (komolyabb honlapokon) ezt írja, meg szakértelem nélkül végiggondolva nem az a legjobb, ha minél távolabb van bármilyen irányú ütközéstől?

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4420 Dátum: 2015.06.19 10:54:37 »
köszi. Mivel nincs összehasonlítási alapom más TCV-val nem tudom, hogy mennyire kell finomnak lennie a váltási érzetnek. A szerelő szerint a hosszú rudazat miatt ez viszonylag normális, ezen nem kell parázni. Bár néha olyan érzésem volt, mint amikor még annó a kormányváltós Wartburgban próbáltam a hátramenetet betenni...   :) Azért így a hónapok alatt kezdek belejönni.

Egyébként nem akarok csak panaszkodni, nagyon elégedett vagyok, minden nap öröm beleülni!!

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4421 Dátum: 2015.06.19 11:37:26 »
Sziasztok,

Érdklődnék, hogy másnak is van-e hasonló megtapasztalása mint nekem (2008-as TCV).

Azért vettünk TCV-t, mert a 3 gyerek miatt szükségessé vált egy nagyobb autó és ebben hátul 3 pontos biztonsági öv található (nyílván volt egy csomó más paraméter is). A középső övet elég nehézkes becsatolni. Ha egyszer kihúzom az övet és elkezdem visszafelé engedni, akkor a legtöbb esetben nem tudom ismét kihúzni, csak akkor, ha szinte teljesen vissza engedtem. Ez első hallásra nem tűnik túl nagy problémának, de egy babahordozó bekötésénél középre eléggé meg tudja nehezíteni az elindulást, mire sikerrel járok.

Az lenne a kérdésem, hogy másnak is így működik-e a középső öv, ezzel együtt kell-e élni, vagy van remény.

Köszi,

Péter

Ez nem bug, hanem feature!  :flowers:

Nekem hátul mind a három öv igy müködik. Bár többször okoz bosszúságot a hátul ülöknek pl ha elörehajol valamiért... Lehet hogy ki lehet valahogy iktatni de még nem éreztem késztetést hogy megnézzem...
Amúgy a babahozdozonál nekem kifejezetten tetszett hogy, bekötöttem vele a babahordozót, jól meghúztam az övet és úgy állt a babahordozó mint ha izofixel kötöttem volna be.


KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4422 Dátum: 2015.06.19 13:00:56 »
hát amikor üvölt a gyerek a hónom alatt, ahogy próbálom bekötni, véletlenül kicsit visszacsúszik az öv, ahogy bírkózok az egésszel és akkor rájövök, hogy most két centi miatt kezdhetem elölről az egészet, akkor valahogy "bug"-nak érzem :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4423 Dátum: 2015.06.19 16:34:57 »
Azért mondanám a középsőt kevésbé biztonságosnak, mert ott kevésbé van bebástyázva, és ha neadjisten nincs bombabiztosan bekötve, akkor könnyebben kiszabadulhat egy esetleges borulásnál, ütközésnél. Nekem megnyugtatóbb, hogyha előtte ott van egy szilárdan álló, de rugalmas anyagú első ülés.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4424 Dátum: 2015.06.22 11:35:33 »
D-4D-sek, akinek volt már kettőstömegű és/vagy injektor cseréje, kérem írja meg hogy kb. hány km-nél volt? Tudom, olyan mint a halál: biztosan jön csak nem tudod mikor  :?: - de azért nagyjából szeretném tudni mire számítsak.

senki? ...vagy nagyon fiatal autók vannak itt, vagy az egész probléma csak a benzinesrajongó liberálbolsevista gyíkember lobbi kitalálmánya  :tt2:  :D