Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4079847 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Gumik és felnik
« Válasz #7080 Dátum: 2008.04.01 08:42:12 »
Én még várok, kicsavarom belõle az utolsó km-eket is - nedves úton kanyarban már csikorog szépen, annyira kopott a széle...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Gumik és felnik
« Válasz #7081 Dátum: 2008.04.01 09:32:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát sok súlyt nem kértek a kerekek (az egyik kerék 10 grammot, a többiek csak 5-öt) - de kiderült, hogy az egyik felni valamikor pofont kaphatott, mert üt, úgyhogy görgõzni kell :| ... Nem vészes a dolog, most föl is került a kerék ezzel együtt is (nem is ráz menet közben) - de azért a nyári hosszú utak elõtt majd megcsináltatjuk.


Én is így jártam tegnap, nekem a nyári alufelnikbõl kettõt is görgõzni kell, úgyhogy pénteken mehetek majd vissza.
Lebeszéltek róla, hogy feltetessem.
Addig maradtak fent a téli gumik, és mivel mást nem tehetek, óvatosan közlekedek. Tegnap egyes helyeken 19C-t mutatott az autó hõmérõje, ez már nem a téli gumik asztala.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gumik és felnik
« Válasz #7082 Dátum: 2008.04.01 11:25:15 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Tegnap egyes helyeken 19C-t mutatott az autó hõmérõje, ez már nem a téli gumik asztala.  :hmm:

Újpestrõl hazafelé 21 fokot mutatott a hõmérõ, a klímát is járatnom kellett, mert a belseje is bemelegedett egész nap a napon.

Ti mindig megnézetitek géppel a gumisnál a felniket felrakás elõtt? Nekem egyszer be volt állítva, aztán csak csere-bere  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Gumik és felnik
« Válasz #7083 Dátum: 2008.04.01 12:48:38 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Xtrem"
Tegnap egyes helyeken 19C-t mutatott az autó hõmérõje, ez már nem a téli gumik asztala.  :hmm:

Újpestrõl hazafelé 21 fokot mutatott a hõmérõ, a klímát is járatnom kellett, mert a belseje is bemelegedett egész nap a napon.

Ti mindig megnézetitek géppel a gumisnál a felniket felrakás elõtt? Nekem egyszer be volt állítva, aztán csak csere-bere  :szemforgat:


Attól függ, mennyit jársz. új guminál érdemes kb 5-10e után megnézni, aztán kb 15e km-enként, mert ahogy kopik, úgy változhat.

Ha nem mész egy szezonban 10e-nél többet, akkor SZVSZ elég minden második felszerelésnél megnézetni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7084 Dátum: 2008.04.01 22:51:46 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát sok súlyt nem kértek a kerekek (az egyik kerék 10 grammot, a többiek csak 5-öt) - de kiderült, hogy az egyik felni valamikor pofont kaphatott, mert üt, úgyhogy görgõzni kell :| ... Nem vészes a dolog, most föl is került a kerék ezzel együtt is (nem is ráz menet közben) - de azért a nyári hosszú utak elõtt majd megcsináltatjuk.


Én is így jártam tegnap, nekem a nyári alufelnikbõl kettõt is görgõzni kell, úgyhogy pénteken mehetek majd vissza.
Lebeszéltek róla, hogy feltetessem.
Addig maradtak fent a téli gumik, és mivel mást nem tehetek, óvatosan közlekedek. Tegnap egyes helyeken 19C-t mutatott az autó hõmérõje, ez már nem a téli gumik asztala.  :hmm:


Hát tényleg nem. Nekem ma egy élesebb szituban kb. 60-as tempóról 20 méteres gumicsíkot húzva sikerült megállnom a Camryvel :kormom: ... Ilyen évek óta nem fordult elõ velem. És nem kimondott vészfékezésre kell gondolni. Nyomtam egy durvább féket, és blokkolt a kerék a száraz úton :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Gumik és felnik
« Válasz #7085 Dátum: 2008.04.06 19:22:40 »
Sziasztok!

Téli-nyári átszereléshez keresek 4db acélfelnit,esetleg alighasznált gumikkal Carina-E-re. 185/65 r14-es a gumi és asszem 6x14 a felni mérete.
Ha van elfekvõben, kérlek jelezzétek! Köszi!
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gumik és felnik
« Válasz #7086 Dátum: 2008.04.06 19:54:08 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Attól függ, mennyit jársz. új guminál érdemes kb 5-10e után megnézni, aztán kb 15e km-enként, mert ahogy kopik, úgy változhat.
Ha nem mész egy szezonban 10e-nél többet, akkor SZVSZ elég minden második felszerelésnél megnézetni.

No, még szerencse, hogy ránéztek a kerekekre, kiderült, hogy a két jobboldali felnit görgõzni kell, mert "kicsit" ütnek  :elkeseredett: Kiváló pesti utak  :turelmetlen:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7087 Dátum: 2008.04.07 19:07:09 »
A mai nagy esõ(k)be megint megbizonyosodtam milyen jó dolog is ez az esõgumi :vag1:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7088 Dátum: 2008.04.07 19:47:57 »
Idézetet írta: "Peti"
A mai nagy esõ(k)be megint megbizonyosodtam milyen jó dolog is ez az esõgumi :vag1:


Ismét csak a fogalmak tisztázása végett: utcai autónál nincs olyan kategória, hogy "esõgumi" :wink: ... Egyes gyártók szeretik így propagálni a gumijaikat, de alapvetõen minden nyári gumit száraz ÉS vizes úton történõ használatra terveznek. Persze aztán némelyik ebben, némelyik abban jobb kicsit, nyilván nem egyforma a tudásuk. De nem egy olyan "sima", nem "esõgumi"ként reklámozott nyári gumi létezik, amelyik ugyanolyan jó vagy pláne jobb vizes úton, mint az "esõgumik" :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7089 Dátum: 2008.04.07 20:14:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ismét csak a fogalmak tisztázása végett: utcai autónál nincs olyan kategória, hogy "esõgumi" :wink: ... Egyes gyártók szeretik így propagálni a gumijaikat, de alapvetõen minden nyári gumit száraz ÉS vizes úton történõ használatra terveznek. Persze aztán némelyik ebben, némelyik abban jobb kicsit, nyilván nem egyforma a tudásuk. De nem egy olyan "sima", nem "esõgumi"ként reklámozott nyári gumi létezik, amelyik ugyanolyan jó vagy pláne jobb vizes úton, mint az "esõgumik" :)


Oké :nagymosoly:

Betudnál linkelni egy olyan tesztet ahol ez konkrétan lejön (a vastagon szedett rész), érdekelne...
Köszi.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Gumik és felnik
« Válasz #7090 Dátum: 2008.04.07 20:41:09 »
Idézetet írta: "Peti"
A mai nagy esõ(k)be megint megbizonyosodtam milyen jó dolog is ez az esõgumi :vag1:

milyen esogumid van? :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gumik és felnik
« Válasz #7091 Dátum: 2008.04.07 20:50:13 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Ismét csak a fogalmak tisztázása végett: utcai autónál nincs olyan kategória, hogy "esõgumi" :wink: ... Egyes gyártók szeretik így propagálni a gumijaikat, de alapvetõen minden nyári gumit száraz ÉS vizes úton történõ használatra terveznek. Persze aztán némelyik ebben, némelyik abban jobb kicsit, nyilván nem egyforma a tudásuk. De nem egy olyan "sima", nem "esõgumi"ként reklámozott nyári gumi létezik, amelyik ugyanolyan jó vagy pláne jobb vizes úton, mint az "esõgumik" :)


Oké :nagymosoly:

Betudnál linkelni egy olyan tesztet ahol ez konkrétan lejön (a vastagon szedett rész), érdekelne...
Köszi.

Palaczk helyett válaszolva: itt nézz körül! Pl Bridgestone Turanza mintázata nem kifejezetten esõgumis, ellenben a Uniroyal-lel (amit úgy is hirdetnek, hogy "...the rain tyre") A "nass" rész alatt látod a vizesfelületi tulajdonságokat. Minél alacsonyabb a szám, annál jobb.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7092 Dátum: 2008.04.07 21:11:55 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"
De nem egy olyan "sima", nem "esõgumi"ként reklámozott nyári gumi létezik, amelyik ugyanolyan jó vagy pláne jobb vizes úton, mint az "esõgumik" :)


Oké :nagymosoly:

Betudnál linkelni egy olyan tesztet ahol ez konkrétan lejön (a vastagon szedett rész), érdekelne...
Köszi.


Miért, ha csak így mondom, nem hiszed el ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7093 Dátum: 2008.04.07 21:15:12 »
Idézetet írta: "szazketto"

milyen esogumid van? :)


Falken FK451, Rainforce :vag2:  :mrgreen:  :wink:

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7094 Dátum: 2008.04.07 21:17:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Miért, ha csak így mondom, nem hiszed el ;) ?


Dehogyis :stop:  :goodman:  :partyman:

Csak érdekelne, mindig abba a hitbe éltem az "esõgumik" jobbak vizes aszfalton hagyományos társaiknál :nana: