Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4079758 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #6960 Dátum: 2008.03.16 00:02:39 »
Idézetet írta: "tutinet"
Köszi, kiderült a jelölések jók, amiket elõzõleg krétával rájelöltek. Jut eszembe úgy emlékszem azok a Misik meg voltak jelölve, amiket elvittél Palaczk.

Szilikon: régebben a teszkóban vettem de még nem használtam. Szilikon  aeroszol a neve. Szegeden a Medikémia gyártja. Mûanyag és gumifelületre , alkatrészek ápolására, védelmére ajánlják. A teszkóban vett magyar gyártmányú termékkekkel nekem jó tapasztalataim voltak eddig. Ez a flakon 52-58 % C6-C11 alifás szénhidrogént , szilikonolajat tartalmaz a PB hajtógáz mellett.
SAjnos a leírás arról nem szól, mi van ha a nap éri a gumit.

Ez akkor jó a gumiknak vagy nem ?


Szerintem jó. Egy dolog, amire rá van írva hogy gumi ápolására, védelmére használatos, az alkalmas a gumi ápolására, védelmére :) ... 18 éve fújogatom a kocsijaim gumijait szilikonnal, még eddig egyiknek sem lett semmi baja. Csak tényleg nem mindegy, hogy mit fúj rá az ember, mert szilikon és szilikon nem egyforma, ahogy Trotter Ritter is írta.

Igen, a tõled származó gumik meg vannak jelölve; egyébként ezekre is rá van írva gyárilag, hogy melyik a külsõ oldaluk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #6961 Dátum: 2008.03.16 16:33:49 »
Lehet kapni külön gumiápolót, ami nem szilikontartalmú, én is inkább azt szoktam fújni a gumira.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #6962 Dátum: 2008.03.16 16:37:21 »
Idézetet írta: "Peti"
Lehet kapni külön gumiápolót, ami nem szilikontartalmú, én is inkább azt szoktam fújni a gumira.
:nagymosoly: Innen indult el a HSZ lánc. :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #6963 Dátum: 2008.03.16 17:02:57 »
Idézetet írta: "Trotter66"
:nagymosoly: Innen indult el a HSZ lánc. :nagymosoly:


Jah :szemforgat:  bocs fáradt vaok :roll:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #6964 Dátum: 2008.03.17 10:54:04 »
Múlt héten lecseréltem a 215 40 17-eseket 215 45 17-es gumikra.Most ott tart a dolog hogy beleér egy kicsit ha nagyobb huppanó aljára érek és ez eléggé isdegesít.,ráadásul a gumit nem így szeretném leharcolni.Nekem eibach rugók vannak a kocsin és ez 2cm ültetést jelent ami sztem nem sok.Hallottam az elsõknél is hogy beleért.Ott a gumi feletti részhez ér hozzá,hátul meg a karosszériába.A gumi hátul nem lóg ki,de a kasztni befelé van hajlítva ahol vége van és pont az karcolja a gumit egy kicsit.Elvileg a kompresszorosnak is ugyanez a méret van fent gyárilag és azt hallottam hogy azt 1 cm-re ültették a ráncfelvarrott ts-hez képest.Így nem gondolom hogy ezen az 1cm plusszon múlnak a dolgok.Ha valaki tud valamit az írhatna.Köszi.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hí All!
« Válasz #6965 Dátum: 2008.03.17 11:43:07 »
Idézetet írta: "Szuti"
Múlt héten lecseréltem a 215 40 17-eseket 215 45 17-es gumikra.Most ott tart a dolog hogy beleér egy kicsit ha nagyobb huppanó aljára érek és ez eléggé isdegesít.,ráadásul a gumit nem így szeretném leharcolni.Nekem eibach rugók vannak a kocsin és ez 2cm ültetést jelent ami sztem nem sok.Hallottam az elsõknél is hogy beleért.Ott a gumi feletti részhez ér hozzá,hátul meg a karosszériába.A gumi hátul nem lóg ki,de a kasztni befelé van hajlítva ahol vége van és pont az karcolja a gumit egy kicsit.Elvileg a kompresszorosnak is ugyanez a méret van fent gyárilag és azt hallottam hogy azt 1 cm-re ültették a ráncfelvarrott ts-hez képest.Így nem gondolom hogy ezen az 1cm plusszon múlnak a dolgok.Ha valaki tud valamit az írhatna.Köszi.

Ha nem durván ér bele, akkor majd összekopik. Arra azért figyelj, hogy mihez ér hozzá, mert a mûanyag doblemezbélést csúnyán le tudja verni. Ha belül ér hozzá, akor 1-2 cm nyomtávszélesítés megoldhatja, ha a külsõ felén, akkor nehezebb eset.

( egy picit visszaemelni, vagy nem állítható?? )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí All!
« Válasz #6966 Dátum: 2008.03.17 11:48:02 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Szuti"
Múlt héten lecseréltem a 215 40 17-eseket 215 45 17-es gumikra.Most ott tart a dolog hogy beleér egy kicsit ha nagyobb huppanó aljára érek és ez eléggé isdegesít.,ráadásul a gumit nem így szeretném leharcolni.Nekem eibach rugók vannak a kocsin és ez 2cm ültetést jelent ami sztem nem sok.Hallottam az elsõknél is hogy beleért.Ott a gumi feletti részhez ér hozzá,hátul meg a karosszériába.A gumi hátul nem lóg ki,de a kasztni befelé van hajlítva ahol vége van és pont az karcolja a gumit egy kicsit.Elvileg a kompresszorosnak is ugyanez a méret van fent gyárilag és azt hallottam hogy azt 1 cm-re ültették a ráncfelvarrott ts-hez képest.Így nem gondolom hogy ezen az 1cm plusszon múlnak a dolgok.Ha valaki tud valamit az írhatna.Köszi.

Ha nem durván ér bele, akkor majd összekopik. Arra azért figyelj, hogy mihez ér hozzá, mert a mûanyag doblemezbélést csúnyán le tudja verni. Ha belül ér hozzá, akor 1-2 cm nyomtávszélesítés megoldhatja, ha a külsõ felén, akkor nehezebb eset.

( egy picit visszaemelni, vagy nem állítható?? )


A gátlók állíthatóak,de csak a kemnénységük állítható.A gumi oldalfalához ér hozzá hátul.Elõl meg ahhoz a lemezhez amit írtál.Megnéztem és már nem mindenhol fekete a festék azon a lemezen.

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Gumik és felnik
« Válasz #6967 Dátum: 2008.03.17 15:12:47 »
Idézetet írta: "ATIS"
Skacok a Téli gumával mit érdemes csinálni azon túl, hogy lemosom és esetleg lefújom Szilikonnal? Csak, hogy ne viselje meg a tárolás.


Tarolni ugy erdemes amugy, hogy ha felnin van, akkor allitva, a felnin megfogatva (pl 1 rudra rafuzni), ha meg csak a gumi van, akkor szinten allitva, ket ruddal lent megtartani ( kb 5 es 7 oranal).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #6968 Dátum: 2008.03.17 17:56:50 »
Idézetet írta: "lukit"
Idézetet írta: "ATIS"
Skacok a Téli gumával mit érdemes csinálni azon túl, hogy lemosom és esetleg lefújom Szilikonnal? Csak, hogy ne viselje meg a tárolás.


Tarolni ugy erdemes amugy, hogy ha felnin van, akkor allitva, a felnin megfogatva (pl 1 rudra rafuzni), ha meg csak a gumi van, akkor szinten allitva, ket ruddal lent megtartani ( kb 5 es 7 oranal).


A felnin lévõ gumit lehet fektetve is tárolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hí All!
« Válasz #6969 Dátum: 2008.03.17 17:59:44 »
Idézetet írta: "Szuti"
Múlt héten lecseréltem a 215 40 17-eseket 215 45 17-es gumikra.Most ott tart a dolog hogy beleér egy kicsit ha nagyobb huppanó aljára érek és ez eléggé isdegesít.,ráadásul a gumit nem így szeretném leharcolni.Nekem eibach rugók vannak a kocsin és ez 2cm ültetést jelent ami sztem nem sok.Hallottam az elsõknél is hogy beleért.Ott a gumi feletti részhez ér hozzá,hátul meg a karosszériába.A gumi hátul nem lóg ki,de a kasztni befelé van hajlítva ahol vége van és pont az karcolja a gumit egy kicsit.Elvileg a kompresszorosnak is ugyanez a méret van fent gyárilag és azt hallottam hogy azt 1 cm-re ültették a ráncfelvarrott ts-hez képest.Így nem gondolom hogy ezen az 1cm plusszon múlnak a dolgok.Ha valaki tud valamit az írhatna.Köszi.


Múlhat egy centin simán... Nekem, mikor a Camryre az ET 45-ös felnire szerelt 185-ös gumi helyett ET 39-esre szerelt 195-öst tettem (magyarul 11 mm-rel volt kijjebb a gumi így), akkor berugózáskor beleért hátul a sárvédõbe :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Gumik és felnik
« Válasz #6970 Dátum: 2008.03.17 18:28:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "lukit"
Idézetet írta: "ATIS"
Skacok a Téli gumával mit érdemes csinálni azon túl, hogy lemosom és esetleg lefújom Szilikonnal? Csak, hogy ne viselje meg a tárolás.


Tarolni ugy erdemes amugy, hogy ha felnin van, akkor allitva, a felnin megfogatva (pl 1 rudra rafuzni), ha meg csak a gumi van, akkor szinten allitva, ket ruddal lent megtartani ( kb 5 es 7 oranal).


A felnin lévõ gumit lehet fektetve is tárolni.


Én is ebben reménykedem. Bedobtam õket a polcra a garázsban egymásra fektetve. Csak majd valmikor lemosom õket meg lekenem. Akkor ha jól értem Glicerin a nyerõ. Vagy az a gumiápoló amit ajánlgattok.
JA és Tamás a betongarázson nem süt be a nap. :D
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #6971 Dátum: 2008.03.17 18:31:08 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "lukit"
Idézetet írta: "ATIS"
Skacok a Téli gumával mit érdemes csinálni azon túl, hogy lemosom és esetleg lefújom Szilikonnal? Csak, hogy ne viselje meg a tárolás.


Tarolni ugy erdemes amugy, hogy ha felnin van, akkor allitva, a felnin megfogatva (pl 1 rudra rafuzni), ha meg csak a gumi van, akkor szinten allitva, ket ruddal lent megtartani ( kb 5 es 7 oranal).


A felnin lévõ gumit lehet fektetve is tárolni.


Én is ebben reménykedem. Bedobtam õket a polcra a garázsban egymásra fektetve. Csak majd valmikor lemosom õket meg lekenem. Akkor ha jól értem Glicerin a nyerõ. Vagy az a gumiápoló amit ajánlgattok.
JA és Tamás a betongarázson nem süt be a nap. :D


Tárolás fektetve, egymásra pakolva totál szakszerû.

Ápolásra: glicerin, vagy szilikon, vagy gumiápoló. Ez most az áruk szerinti sorrend akart lenni ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Gumik és felnik
« Válasz #6972 Dátum: 2008.03.18 13:09:06 »
Sziasztok!
Gumi árakat szeretnék kérni 225/50R16-ra illetve 245/45R16-ra (bár ez utóbbi azt hiszem elég durva lesz...)
Illetve egy kolléganõm is keres 195/60R15-ös méretben, erre is küldjetek lszi egy listát. Itt fõként középkategóriás, jó ár/érték arányú darabok lennének érdekesek.
Köszi elõre is!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Gumik és felnik
« Válasz #6973 Dátum: 2008.03.18 13:40:24 »
Idézetet írta: "kmr"
Sziasztok!
Gumi árakat szeretnék kérni 225/50R16-ra illetve 245/45R16-ra (bár ez utóbbi azt hiszem elég durva lesz...)
Illetve egy kolléganõm is keres 195/60R15-ös méretben, erre is küldjetek lszi egy listát. Itt fõként középkategóriás, jó ár/érték arányú darabok lennének érdekesek.
Köszi elõre is!


Én itt adtam el a használtjaimat nagyon gyorsan...nézd meg.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017159?cmd=Article_showArticle&t=9017159

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Gumik és felnik
« Válasz #6974 Dátum: 2008.03.18 21:02:25 »
Én is bekattanok ettõl a cserélek-mégsem cserélek gumit szitutól. Valamelyik nap reggel +1 fok volt, délutánra meg +18... Aztán döntsem el...  :turelmetlen: