Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 594222 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Biztosítás
« Válasz #2505 Dátum: 2014.01.19 13:57:12 »
Megkaphatod a Maruti bonuszát :yes: És a módosítástól járna az olcsóbb díj.
Csak azt ne kérdezd mi van ha veszel egy 2. kocsit, megkaphatod a Carina kisebb bonuszát? :devil:

Ügymenettől függ, de elvileg majd visszautalják a különbözetet.
Nálam, amikor ex Avensisem eladtam decemberben az Allianz kicsit "ült" a dolgon, illetve rá februárban még zaklattak telefonon azzal, hogy kössek biztosítást a (már nem létező) autómra, de 2 levélváltás illetve néhány telefon után (először természetesen személyesen mentem be, csináltak fénymásolatot is az adásvételiről, aláírtam, stb, stb - de gondolom az ügyintáző elkevert valamit...  :hmmmm: ) csak sikerült megérteniük, hogy már nincs a tulajdonomban az autó és végül csak megjött a postás is a pénzzel.  :innocent:

Köszi a válaszokat!
Amit anno csufár tárgyalt a témában, abból arra következtetek, hogy bizonyos idő elteltéig igen (2 évig?), de mondjuk nem tervezek újra második autót.

De most már kissé biztosabban fogom intézni, ha elkel a kicsi kocsi  :flowers:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #2506 Dátum: 2014.01.20 13:40:52 »
Én soha nem veszem igénybe bróker "segítségét"... Mindig magam intézem a biztosításaimat, és a biztosító küldi postán, vagy email-ben a kötvényt. Ezt bróker nem állíthatja ki...
Te magánszemély vagy. Magánszmélyként én se. Flottában már érdemes - bár ahogy Palaczk írja, itt valószinüleg nem ez volt a helyzet.
Három teherautó flottában már mehet - és a megtakarítás éves 150e HUF is lehet. Pl. ezért is használják a biztosítási brókereket - ráadásul a Scania nemzetközi cég, ott pl. az anyacég megmondta kin keresztül kötheti a biztosításait.
A kötvényt valóben nem a bróker állítja ki, de még ez is sok esetben rajtuk keresztül megy. Flotta szerződésed meg van, maiben benne van, hogy milyen autókat biztosítanak neked.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Biztosítás
« Válasz #2507 Dátum: 2014.01.21 20:20:49 »
Na, megjött a kalkuláció a biztosítótól a Yaris törésének javítására. Ami a lényeg: GTK nem fenyeget  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2508 Dátum: 2014.01.21 20:29:13 »
Na, megjött a kalkuláció a biztosítótól a Yaris törésének javítására. Ami a lényeg: GTK nem fenyeget  :clap:
És a javitó ki jön belőle? Vagy hogyan megy tovább? :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #2509 Dátum: 2014.01.21 20:41:25 »
GTK nem fenyeget 
Ez jó hír. -) A szigorítások miatt neccesnek tartottam.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2510 Dátum: 2014.01.21 20:55:15 »
Ma nekem is felvették a kárt. Jobbos lökhárítóhéj fényezés, középső lökhárítóhéj csere+fényezés.  Bontás nélkül ennyi.  Bontást követően pótszemle lehet.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Biztosítás
« Válasz #2511 Dátum: 2014.01.29 19:42:28 »
sziasztok :) tervbe van, hogy apukám corollája családban marad, enyém lesz, de nem íratjuk át. - ezzel egy csomó pénzt megspórolunk. Viszont biztosítást azt az én nevemre kellene kötni, ő meg venne egy másik autót, és a saját biztosítását arra kötné. Én meg persze eladnám a mostani autómat, de az nem tartozik ide :)

Az a kérdésem, hogy így a faterom autójára gondolom nem tudom megkötni a kötelezőt? Mit kell hozzá tenni ? okmányiroda és üzembentartónak bejegyeztetni engem, és mehet a dolog? Köszi, akinek van ilyenben infója . :)
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2512 Dátum: 2014.01.29 20:46:52 »
sziasztok :) tervbe van, hogy apukám corollája családban marad, enyém lesz, de nem íratjuk át. - ezzel egy csomó pénzt megspórolunk. Viszont biztosítást azt az én nevemre kellene kötni, ő meg venne egy másik autót, és a saját biztosítását arra kötné. Én meg persze eladnám a mostani autómat, de az nem tartozik ide :)

Az a kérdésem, hogy így a faterom autójára gondolom nem tudom megkötni a kötelezőt? Mit kell hozzá tenni ? okmányiroda és üzembentartónak bejegyeztetni engem, és mehet a dolog? Köszi, akinek van ilyenben infója . :)
A kötelezők annyira össze vissza kalkulálnak, hogy szinte mindegy hányas bonusban vagy. Összejöhet, hogy találsz olyan biztosítót amelyik új kötésre A0-ra annyít ír mint másiknál a B10-es.
Különbe is családban marad ;)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Biztosítás
« Válasz #2513 Dátum: 2014.01.29 21:06:26 »
Nem a biztosítási díj a gond, hanem azt akarom, ha már úgyis én használom, akkor én nevemen legyen a biztosítás. Ő meg fizesse az "új" autóét.

Csak mivel a corollán a forgalmiba semmilyen módon nem szerepelek, ezért gondolom nem is köthetnék rá kötelezőt? És erre szólna a kérdésem, hogy köthetnék rá kötelezőt, üzembentartóvá kell válnom? Csak olcsóbb még egy új forgalmi, mintha átiratnám a kocsit..
                                                                                                                                                   

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Biztosítás
« Válasz #2514 Dátum: 2014.01.30 08:20:42 »
Nem a biztosítási díj a gond, hanem azt akarom, ha már úgyis én használom, akkor én nevemen legyen a biztosítás. Ő meg fizesse az "új" autóét.

Csak mivel a corollán a forgalmiba semmilyen módon nem szerepelek, ezért gondolom nem is köthetnék rá kötelezőt? És erre szólna a kérdésem, hogy köthetnék rá kötelezőt, üzembentartóvá kell válnom? Csak olcsóbb még egy új forgalmi, mintha átiratnám a kocsit..
A.) Fater neked ajándékozhatja a kocsit, ez tárgyi illeték mentes egyenes ági kapcsolat esetén.
Eredet vizsga: kb 18 ezer, Új törzsköny, forgalmi 6+6 ezer. Ez így kb 30 ezer. És a neveden van.
B.) Üzembentartónak jelet be téged a fater. Ez új forgalmival jár + tán valami ügyintézési díj, kb össz 9-10 ezer. Utána szereplni fogsz a forgalmiban és köthetsz biztositást rá (de lehet hogy már az üzembentartó bejelentéshez is kérik).

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Biztosítás
« Válasz #2515 Dátum: 2014.01.30 08:30:27 »
Köszi Kalmi :) B verzió jobban tetszik. :) Pont az eredetvizsgát, meg egyéb értelmetlen költségeket szeretném megspórolni, azért nem veszek másik autót. Mert nagyjából úgyis ilyesmire lenne szükségem, ez így olcsóbb, plusz előny ugye hogy nem kell eljárni autókat nézegetni, nincs benne rizikó, ismerem a kocsit, tudom az előéletét. Egyszóval racionális gazdaságos megoldás ez a jármű csere. :D
                                                                                                                                                   

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #2516 Dátum: 2014.01.30 09:24:06 »
"A" esetben van még az átírási illeték, ami teljesítménytől és kortól függ.
"B" esetben az alábbi info szerint köbcentinkét 18 forint + egy új forgalmi díja. További info
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Biztosítás
« Válasz #2517 Dátum: 2014.01.30 10:05:52 »
Tehát akkor minimum 30 ezer ft az autócsere így is, nekem ez nagyon nem szimpatikus, hogy minden sz@rért fizetni kell, úgyhogy abban maradtam faterral, hogy nem csinálunk semmit, csak én fogom majd használni az autóját, ami az ő nevén van az ő biztosításával.

Aztán majd hogy az én bonusom se vesszen el az ő "új" autójának biztosítását én fogom viselni. Mondjuk ez ciki abból a szempontból, hogyha ő balesetet okoz, akkor az én bonus-malus fokozatom fog romlani. De azért annyira csak nem figyelmetlen.

Még egy kérdés, biztosítással kapcsolatban.

Pl. eladom a swiftem áprilisban, de a fater csak mondjuk májusban vesz "új" autót, amire tudnám kötni a biztosításom. Adott éven belül nem évül el a bonus-malus fokozat? Vagy hogy van ez? Meddig lehetek biztosítás nélkül úgy, hogy ne megint a 0-ról kelljen kezdeni?
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.30 10:07:50 írta G86 »
                                                                                                                                                   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Biztosítás
« Válasz #2518 Dátum: 2014.01.30 10:21:07 »
Tehát akkor minimum 30 ezer ft az autócsere így is, nekem ez nagyon nem szimpatikus, hogy minden sz@rért fizetni kell, úgyhogy abban maradtam faterral, hogy nem csinálunk semmit, csak én fogom majd használni az autóját, ami az ő nevén van az ő biztosításával.

Aztán majd hogy az én bonusom se vesszen el az ő "új" autójának biztosítását én fogom viselni. Mondjuk ez ciki abból a szempontból, hogyha ő balesetet okoz, akkor az én bonus-malus fokozatom fog romlani. De azért annyira csak nem figyelmetlen.

Még egy kérdés, biztosítással kapcsolatban.

Pl. eladom a swiftem áprilisban, de a fater csak mondjuk májusban vesz "új" autót, amire tudnám kötni a biztosításom. Adott éven belül nem évül el a bonus-malus fokozat? Vagy hogy van ez? Meddig lehetek biztosítás nélkül úgy, hogy ne megint a 0-ról kelljen kezdeni?
A bónusz elévülési ideje tudtommal egy, vagy kettő é v.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Biztosítás
« Válasz #2519 Dátum: 2014.01.30 10:23:40 »
A bónusz elévülési ideje tudtommal egy, vagy kettő év.
:yes: