Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 610136 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Mazda
« Válasz #1965 Dátum: 2014.03.21 08:18:41 »
ja,olcsóbb,m mert idősebb az autó.

tökfikó beagázs ez.
mintha kilépne a meséből a telhetetlen idióta pontagyú elkényeztetett királyfi,akinek soha semmi nem elég. ez megy itthon.;( ;( ;(
De jól megfogalmaztad!!! :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1966 Dátum: 2014.03.21 10:52:17 »
vannak azért jó dolgok is. amikor a válság közepén a padlón voltak az újautó-eladások, én már szóltam  :D, hogy tökéletes lenne az alkalom a regadó csökkentésére. és lőn...nemtom most mennyi lenne, de az avensis regadója anno kb 450 ropi volt úgy, hogy csak félárat fizettem érte. szerintem ma tuti sokkal kevesebb lenne
Na, ezt nem nehéz kikalkulálni :) ... hány éves volt, mikor behoztad? 2.4 benzines, Euro IV, ugye?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1967 Dátum: 2014.03.21 11:01:44 »
Na, ezt nem nehéz kikalkulálni :) ... hány éves volt, mikor behoztad? 2.4 benzines, Euro IV, ugye?
ja. valahol négy és fél és öt év közt volt, amikor magyar rendszámot kapott

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1968 Dátum: 2014.03.21 11:07:36 »
ja. valahol négy és fél és öt év közt volt, amikor magyar rendszámot kapott
Aham. Akkor most kb. 500 ezer lenne  :flowers:

http://kalkulatorlap.hu/regisztracios_ado_kalkulator.html
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1969 Dátum: 2014.03.21 11:11:07 »
Aham. Akkor most kb. 500 ezer lenne  :flowers:

http://kalkulatorlap.hu/regisztracios_ado_kalkulator.html
tehát pont félár a régi rendszerhez képest  :flowers:
kösz a linket. a régi euvonalas linkem kifingott

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Mazda
« Válasz #1970 Dátum: 2014.03.21 17:18:09 »
Állítólag a nepperek által eladásra behozott kocsikkal való trükközés miatt hozták ezt a rendeletet. Nem tudom, hogy így van-e, de valóban idegesítő, hogy effektív okirat hamisítás, hogy a te nevedben helyezik forgalomba a kocsit, miközben valójában más vette meg kint...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mazda
« Válasz #1971 Dátum: 2014.03.21 17:20:09 »
ja. és ha te veszed kint akkor ezek nincsenek??????????
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1972 Dátum: 2014.03.21 19:05:54 »
tehát pont félár a régi rendszerhez képest  :flowers:
kösz a linket. a régi euvonalas linkem kifingott
Fél ár? Azt írtad, korábban 460 ezer lett volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1973 Dátum: 2014.03.21 19:09:26 »
Állítólag a nepperek által eladásra behozott kocsikkal való trükközés miatt hozták ezt a rendeletet. Nem tudom, hogy így van-e, de valóban idegesítő, hogy effektív okirat hamisítás, hogy a te nevedben helyezik forgalomba a kocsit, miközben valójában más vette meg kint...
Miért idegesítő? Ez a vevőnek CSAK jó, mert neki így kevesebbe kerül. Továbbá friss műszakival kapja.

Ellenben ha a nepper forgalomba kéne helyezze a kocsit a saját nevére, és te már tőle vennéd meg, akkor pluszban kéne fizetned eredetvizsgát, és átírási illetéket is. Eddig ez nem volt, lévén papíron te hoztad be az autót kintről. Nem értem, mi volt ebben a rossz - kivéve persze, hogy az állam így kicsit kevesebbet kaszált. Tehát a mostani új megoldás csak és kizárólag az államkasszának jó - úgyhogy én inkább EZT nevezném idegesítőnek  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #1974 Dátum: 2014.03.21 19:11:10 »
ja. és ha te veszed kint akkor ezek nincsenek??????????
Idén január 1-ig nem voltak. Tehát ha te vetted meg kint az autót (vagy a te nevedre vették...), akkor a forgalomba helyezéskor NEM kellett fizetned átírási illetéket, és eredetvizsga sem volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1975 Dátum: 2014.03.21 19:37:25 »
Fél ár? Azt írtad, korábban 460 ezer lett volna.
én félárat fizettem. tehát 900 ropi körül lett volna, ha csak úgy behozom.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Mazda
« Válasz #1976 Dátum: 2014.03.21 19:47:03 »
Miért idegesítő? Ez a vevőnek CSAK jó, mert neki így kevesebbe kerül. Továbbá friss műszakival kapja.

Ellenben ha a nepper forgalomba kéne helyezze a kocsit a saját nevére, és te már tőle vennéd meg, akkor pluszban kéne fizetned eredetvizsgát, és átírási illetéket is. Eddig ez nem volt, lévén papíron te hoztad be az autót kintről. Nem értem, mi volt ebben a rossz - kivéve persze, hogy az állam így kicsit kevesebbet kaszált. Tehát a mostani új megoldás csak és kizárólag az államkasszának jó - úgyhogy én inkább EZT nevezném idegesítőnek  ::)

Azért, mert gyakorlatilag nincs papírom semmiről. "Mindössze" ennyi. A nevemre került egy autó, de hogy mindent kifizettek-e utána (pl. a regadót), abban csak reménykedhetek. Garancia még annyira sincs semmire mint egyébként.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1977 Dátum: 2014.03.21 20:05:09 »
én félárat fizettem. tehát 900 ropi körül lett volna, ha csak úgy behozom.
Ja, hogy csak a felét kellett kifizetned a regadónak  :sorcerer: ... az más. Ügyes vagy  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1978 Dátum: 2014.03.21 20:07:14 »
Azért, mert gyakorlatilag nincs papírom semmiről. "Mindössze" ennyi. A nevemre került egy autó, de hogy mindent kifizettek-e utána (pl. a regadót), abban csak reménykedhetek. Garancia még annyira sincs semmire mint egyébként.
De, lesz róla adásvételid is, hogy te vetted kint  :flowers: ... Elkérheted továbbá az összes papír másolatát, és ettől nem is fognak elzárkózni. Gondolok itt pl. a bizonylatra a regadó befizetéséről, stb.

Ha ez nem tetszik a kereskedőnek, akkor kell keresni másikat. De nem szoktak ebből problémát csinálni. Vétel előtt is megnézheted pl. a kocsi kinti, eredeti papírjait.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1979 Dátum: 2014.03.21 20:25:49 »
Ja, hogy csak a felét kellett kifizetned a regadónak  :sorcerer: ... az más. Ügyes vagy  :D
emlékszel talán, akkortájt  volt hatályban  az a hülye szabály, hogy aki hazahozza a külföldi rendszámos autóját, annak elengedik a regadó felét. az akció nyilván a szlovák rendszámos adócsalók ellen irányult, akik magasról xartak ugye az egészre. nekem mindenesetre jól jött, mert az én kocsim is külföldi rendszámos volt - bár én teljesen szabályosan használtam, elvégre külföldön is laktam közben :D de pont beleestem a joghézagba. végülis a vevőmnek takarítottam meg némi pénzt vele...nem is alkudozott egy forintot sem és úgy előlegezte le az avét, hogy csak hónapok múlva adtam át a kocsit...  :flowers: