Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 610135 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1215 Dátum: 2013.04.29 18:44:00 »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mazda
« Válasz #1216 Dátum: 2013.05.02 19:13:43 »
:clap: Szerintem beleférne ebbe a gyűjteménybe:
http://www.buzzfeed.com/awesomer/photos-you-really-need-to-look-at-to-understand
Ez csak nevelés kérdése. A szomszédban kb. egy évig állt egy törött Civic (állítólag valami pereskedés volt a baleset miatt, azért nem csináltatták meg addig), na annak a tetején bizony egész nap üvöltött a szomszéd nagytestű kutyája. És NEM horpadt be a kocsi teteje  :no:, pedig jót röhögtem volna rajta. Utálom, ha valaki nem neveli a kutyáját.

Nyest nálunk is van, sajnos le is bontotta a Yaris-ban a motorháztető belső szigetelését... Tettem be patkánymérget a motortérbe, mert annál azért okosabb a nyest, hogy mérget egyen (állítólag nagyon jó orruk van a mérgekhez), de arra talán jó lesz, hogy távol tartsa magát az autótól.

Mi még a másik szomszéd galambjaival is szívunk, ma reggel is csordogált a friss galambszar az autó oldalán...

NEm szabad fa alá állni  :hug: Én amióta betartom ezt a szabályt, nemigen van madárfos a kocsin :) egyébként korábban azt figyeltem meg, hogy mindig mosás után egyből le lett fosva, lehet, hogy a csillogás vonzza őket  :hmmmm:
Nekem motor műanyag burkolata szokott saras lenni, ilyen elmosódott saras lábnyomok. Gondolom macska.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1217 Dátum: 2013.05.03 11:15:24 »
ha leparkolsz, kinyitod a motorháztetőt?  [rohog]

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mazda
« Válasz #1218 Dátum: 2013.05.03 11:44:22 »
ha leparkolsz, kinyitod a motorháztetőt?  [rohog]

Gondolom bemászik alul  ;) Egyszer egyértelmű mancsnyomokat láttam a motorburkolaton.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1219 Dátum: 2013.05.03 12:02:15 »
valszeg inkább nyest lehetett szerintem de végül is mindegy

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1220 Dátum: 2013.05.03 19:51:37 »
valszeg inkább nyest lehetett szerintem de végül is mindegy
Macska is, nyest is szeret bemászni a motorházba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1221 Dátum: 2013.06.08 13:26:32 »
Egyik jó barátomék ilyet vesznek jövő héten - pontosan ugyanilyet: dízelt, 2003-as évjáratút.

Maximálisan támogatom az ötletet  :yes:

Amúgy tényleg rejtély, hogy ez az autó miért nem lett (sokkal) sikeres(ebb)  :?: ?! A mindenféle megbízhatatlan, TÜV-statok végén kullogó hulladék Sharan, Galaxy, meg a hasonszűrő franciák, olaszok helyett, amikből szinte kivétel nélkül több fogyott  :nonono: ... miközben ez a Mazda tudja mindazt, amit azok tudnak - csak SOKKAL jobb megbízhatóság mellett  :yes: ! Ilyenekkel (és Previákkal) kéne tele legyen a használt egyterű-piac, nem Galaxykkel meg Sharanokkal - dehát a piac, ahogy Winkler is írja, csakugyan hülye  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1222 Dátum: 2013.06.08 14:00:27 »
odakint két ismerősömnek is ilyen kocsija volt. az egyiknél két gyerek van, a másik akkor szállt át egy octaviából, amikor megszületett a negyedik. óriási nagy batár egy autó, egyszer kölcsönkértem és elhoztam vele egy ikea konyhabútort és (egy másik körben) egy közepes méretű kanapét. visszhangzik belül, akkora...
pláne különösen kontrasztos volt nekem, mert akkor a kettes mazdával jártam

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1223 Dátum: 2013.06.08 14:22:19 »
odakint két ismerősömnek is ilyen kocsija volt. az egyiknél két gyerek van, a másik akkor szállt át egy octaviából, amikor megszületett a negyedik. óriási nagy batár egy autó, egyszer kölcsönkértem és elhoztam vele egy ikea konyhabútort és (egy másik körben) egy közepes méretű kanapét. visszhangzik belül, akkora...
pláne különösen kontrasztos volt nekem, mert akkor a kettes mazdával jártam
Ja-ja  :yes: ... Hatalmas belül. Pedig kívül egész kezelhető méretű, a maga 4.73 méterével. És ebben aztán tényleg teljes értékű a két hátsó ülőhely is - nomeg az ülések tök egyszerűen kikapkodhatók.

Kíváncsi vagyok, milyen lesz vezetni!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mazda
« Válasz #1224 Dátum: 2013.06.08 17:23:44 »
Ja-ja  :yes: ... Hatalmas belül. Pedig kívül egész kezelhető méretű, a maga 4.73 méterével. És ebben aztán tényleg teljes értékű a két hátsó ülőhely is - nomeg az ülések tök egyszerűen kikapkodhatók.

Kíváncsi vagyok, milyen lesz vezetni!

Ki mondta, hogy vezetni fogod?  :D [rohog] :devil: :hug:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1225 Dátum: 2013.06.08 17:28:46 »
Nnnna...  :tt2: :asshole:

 :D :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1226 Dátum: 2013.06.09 09:51:27 »
Ja-ja  :yes: ... Hatalmas belül. Pedig kívül egész kezelhető méretű, a maga 4.73 méterével. És ebben aztán tényleg teljes értékű a két hátsó ülőhely is - nomeg az ülések tök egyszerűen kikapkodhatók.
Kíváncsi vagyok, milyen lesz vezetni!
az üléseket szerintem élő ember még nem vette ki  onnan. egyszerűen felesleges. vezetni? hát izé...mint egy tornatermet...  :lol: körülbelül olyanok a váltóáttételei, mint a kettes mazdának. valószínűleg kicsit gyorsabb, de ebből semmit nem érezni bent, gondolom, a méretek miatt. barátságos, tohonya bálna. simán bevállalnám. csak semmi értelme szerintem, még három gyerek is elfér bármi kisebben is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1227 Dátum: 2013.06.09 22:33:01 »
az üléseket szerintem élő ember még nem vette ki  onnan. egyszerűen felesleges. vezetni? hát izé...mint egy tornatermet...  :lol: körülbelül olyanok a váltóáttételei, mint a kettes mazdának. valószínűleg kicsit gyorsabb, de ebből semmit nem érezni bent, gondolom, a méretek miatt. barátságos, tohonya bálna. simán bevállalnám. csak semmi értelme szerintem, még három gyerek is elfér bármi kisebben is.
Az sosem baj, ha van hely. És a 4.73-as külső hosszával nem túl nagy ez az autó - bármelyik mai, középkategóriás kocsi ugyanekkora, vagy még nagyobb.

Amúgy mondj nekem valami hasonlót, amit 9-10 évesen megkapsz 1.4-1.5 millióból, hasonlóan tágas, és hasonlóan megbízható... Nincs ilyen. A Previa drágább; a régi COV, Premacy és hasonlók sokkal kisebbek; a többi szóba se jön, ha a megbízhatóságot nézzük. Márpedig, ennyi idős autónál, ez a szempont már nagyon nem mindegy.

Vezetés: hát ja :) ... nyilván nem egy élmény-autó. De nagyon megnyugtató érzés tud lenni amúgy a cirkálás egy ilyen tágas, szellős űrhajóban  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1228 Dátum: 2013.06.10 07:15:07 »
hát mindkettő, amit láttam, eléggé rohadt. meg úgy általában is kifejezetten hullaszagúak voltak. lehet, hogy mondjuk nálam nem ez lenne a helyzet, de fene tudja. az biztos, hogy ilyen amerikai típusú nagy buszból ez meg a previa lehetnek a legjobbak. mondjuk nekem egy gázos previa jobban kéne...mégha drágább is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #1229 Dátum: 2013.06.10 08:03:55 »
Nekem is bejövős (értsd: érzelem mentesen racionális választás hosszú távra) ez az MPV. Egy bajom van vele: hogy bár elől-hátul is van klíma benne, de nem automata, még a 2005-ös modellekben sem. Ezt nem igazán értem, miért van (lehet, hogy vmi elkerülte a figyelmemet?).
De a 143 lovas dízel az 5 sebességes váltójával (japán butaság, hogy miért álltak át olyan későn a dízelekkel a 6 sebességes váltóra) biztos nagyot is tud lépni. Amolyan Previásan kellemes családi buszlimuzin.

A Previa 2,4 benzin automatával nagyon finom lehet, de a dízel is. Mindkét modellt (Previa és MPV) múlt héten nézegettem a mobile-n, hogy mit mennyiért adnak. A Previa kb 1000-1500EUR-val drágább hasonlóan teljes körű felszereltséggel és számomra vállalható állapotban. Previa 7-8500EUR, MPV 6-7000EUR. Nekem az ennél olcsóbb autókban vagy a futás teljesítmény sok, vagy az állapota nem meggyőző.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i