Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1636041 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris általában
« Válasz #225 Dátum: 2004.06.02 10:06:27 »
Hali

a porcheba mint én is írtam valóban ezek a spéci olajok valók hisz mind  a kettő RS olaj és méreg drága 10w-60 és a 0w-40  is de ezeket belerakni
a yarisba szerintem fölösleges engem is próbáltak meggyőzni, hogy ettől aztán mennyire jó lesz 4000-5000/literért
Én is music -kal értek egyet max 5w-30 azt jóvan

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris általában
« Válasz #226 Dátum: 2004.06.02 10:42:20 »
Hali

én inkább a gyakoribb olajcserére szavazok kb 8 ezrenként bár van
aki azt állítja, hogy a túl gyakori csere sem egészséges erről tudtok valamit?

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #227 Dátum: 2004.06.02 12:40:10 »
Idézetet írta: "deric"
Hali

én inkább a gyakoribb olajcserére szavazok kb 8 ezrenként bár van
aki azt állítja, hogy a túl gyakori csere sem egészséges erről tudtok valamit?


szerintem relatív a túl gyors. Mondjuk biztos nem jó ha naponta cseréed, mert biztosan kell neki egy kis idő, hogy megszokja az új környezetet és eljusson mindenhova ahogy kell.
Meg gondolj bele. Te örülnél, ha kiszednének a flakonodból, betöltenek egy sötét helyre, és mikor kezdesz hozzászokni , akkor kifolyatnak? :-) :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Yaris általában
« Válasz #228 Dátum: 2004.06.02 12:46:14 »
Idézetet írta: "deric"
Hali én inkább a gyakoribb olajcserére szavazok kb 8 ezrenként bár van, aki azt állítja, hogy a túl gyakori csere sem egészséges erről tudtok valamit?

Nemcsak a km-számon múlik, hanem azon is, mennyi idő alatt és főként milyen körülmények közt tetted meg azt a km-mennyiséget. Ha 2 hónap alatt autópályán, akkor a 15e km-t nyugodtan kitolhatod feljebb. Ha a 8e-t 1 év alatt városban, akkor feltétlenül igazad van. Az autógyárak is azt mondják, hogy X000km vagy évente kell cserélni az olajat.
music     

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris általában
« Válasz #229 Dátum: 2004.06.02 13:14:07 »
Én is inkább azon vagyok,hogy ledobatom az olajat róla minél hamarabb!A 15000 szerintem relatíve nagyon sok...Bár tényleg attól függ,hogy ki hogy nyomja neki!Tény,hogy aki pörgeti a motort ott az olaj hamarabb megég,mint a nagypapánál...:)
Én olyan 8-10000 km-nél többet nem fogok elmenni egyik olajjal sem,mert  a múltkori olajcserénél olyan volt az olajam mintha leengedtél volna 3 liter buggyant tescos colát, színre is és sűrűségre...pedig castrol txt volt... :pal3:

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris általában
« Válasz #230 Dátum: 2004.06.02 15:01:25 »
Hát eléggé nyomon szegénynek de hát istenem erre lett kitalálva!
nem is értem néha amit mostanában mondanak , hogy 20-30 ezrenként kell vinni kötelezőre.

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yaris általában
« Válasz #231 Dátum: 2004.06.02 18:04:37 »
újabb adatok a fogyasztásról: Szentpéterfa-Szombathely 80-90-es tempo most kapaszkodj féluton Jáknál 4,7 átlag ez idáigi rekord. persze ezelött kihuzatam az autot vpower racingel tankolva nemtom számit-e ez valamit.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yaris általában
« Válasz #232 Dátum: 2004.06.02 22:18:15 »
Idézetet írta: "Attis"
újabb adatok a fogyasztásról: Szentpéterfa-Szombathely 80-90-es tempo most kapaszkodj féluton Jáknál 4,7 átlag ez idáigi rekord. persze ezelött kihuzatam az autot vpower racingel tankolva nemtom számit-e ez valamit.


Szerintem semmivel nem megy jobban egy autó a magasabb oktánszámmal(adalékkal).A motor úgy van kihegyezve,hogy adott oktánszám mellett,amit megadnak,leadja a megfelelő nyomatékot stb.,az azon felüli dolog meg úgy se érvényesül az elektronika miatt.Én úgy értelmezem(elég amatőr példa,de szerintem szemlélteti):Adott egy kazán,annak van égéstere,meg van szabályzása.Hiába teszel rá több fát,ha a termosztát csak 60 fokos vizet enged a rendszerbe,az eredmény ugyanaz a meleg.A keverékképzés meg a többi esemény figyelve van és ez is,mint egy-két olaj reklámozás,a pénzről szól ,mint oly sok minden a mai világban.Szóval saját vélemény,nézet,de én nem hiszek benne :)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

ujferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Yaris általában
« Válasz #233 Dátum: 2004.06.03 07:56:01 »
Szia tmbg!

"Sziasztok!
Már a Corolla csoportban próbálkoztam a kérdésemmel, arra vagyok kíváncsi, hogy számadatok vagy szubjektív érzés alapján nagyobb-e a Corolla belseje, mint a Yarisé? Egy auto2.hu-s adatlapot találtam sok pontos adtattal és eszerint szinte minden belső méret egyezett, a toyota.hu légköbméter adatai viszont egészen eltérőek. Persze a súlya, hossza, stb. lényegesen más, de mégis furcsa, hogy eltérő kategória esetén az utastér azonosan nagy lehet. Természetesen összehasonlítható ötajtós (és nem Verso) modellekre gondoltam.
Köszönöm."

Én mielőtt megvettem a Yarisom, a szalonban beleültem a Corollaba is. A vezető ülésből nézve, teljesen megeegyezik a lábtér és a fejtér is.
Ha nagyobb lett volna a Corolla akkor azt válsztottam volna, így viszont maradtam a Yarisnál.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Yaris általában
« Válasz #234 Dátum: 2004.06.03 09:36:27 »
Idézetet írta: "SzzS"
a múltkori olajcserénél olyan volt az olajam mintha leengedtél volna 3 liter buggyant tescos colát, színre is és sűrűségre...pedig castrol txt volt... :pal3:

A szine miatt nem agódnák, hiszen az a feladata, hogy ne hagyja lerakodni a kormot, stb.-t. Ha világos volna az olaj, akkor biztos nem végzi jól a dolgát.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yaris általában
« Válasz #235 Dátum: 2004.06.03 17:44:24 »
Xanyi neked van abs kontrollámpád a müszerfalon? mert nekemis eza feltszereltség és évjárat csak azt nem tudom hogy akkoriban is alapáras volt-e az ABS vagy csak mostanában az?, :?

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #236 Dátum: 2004.06.03 18:31:50 »
Idézetet írta: "ujferi"

Én mielőtt megvettem a Yarisom, a szalonban beleültem a Corollaba is. A vezető ülésből nézve, teljesen megeegyezik a lábtér és a fejtér is.
Ha nagyobb lett volna a Corolla akkor azt válsztottam volna, így viszont maradtam a Yarisnál.


Én meg Corollát vettem volna ha lett volna most erre +1 millám  :tongue:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #237 Dátum: 2004.06.03 19:25:11 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "SzzS"
a múltkori olajcserénél olyan volt az olajam mintha leengedtél volna 3 liter buggyant tescos colát, színre is és sűrűségre...pedig castrol txt volt... :pal3:

A szine miatt nem agódnák, hiszen az a feladata, hogy ne hagyja lerakodni a kormot, stb.-t. Ha világos volna az olaj, akkor biztos nem végzi jól a dolgát.


Miért mire számítottál milyen lessz :?:

A TXT eleve marha vékony olaj.

Nekem is olyan szokott lenni mint a húgy,pedig én szigorúan 7500-nál lecserélem :idea:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris általában
« Válasz #238 Dátum: 2004.06.03 20:01:33 »
Idézetet írta: "Attis"
Xanyi neked van abs kontrollámpád a müszerfalon? mert nekemis eza feltszereltség és évjárat csak azt nem tudom hogy akkoriban is alapáras volt-e az ABS vagy csak mostanában az?, :?


Hi! Van ABS kontrollámpa, de akkoriban nem volt alapáras, de mi direkt így rendeltük...
Xanyi

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #239 Dátum: 2004.06.03 20:12:33 »
Szerintem ha opciónak rakják bele akkor is kell benne lenni kontrollámpának.
arcipán

03' YARIS SOL  50