Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1636236 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

tmbg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Corolla - Yaris utastér nagyságának összehasonlítása
« Válasz #210 Dátum: 2004.05.29 17:08:53 »
Sziasztok!
Már a Corolla csoportban próbálkoztam a kérdésemmel, arra vagyok kíváncsi, hogy számadatok vagy szubjektív érzés alapján nagyobb-e a Corolla belseje, mint a Yarisé? Egy auto2.hu-s adatlapot találtam sok pontos adtattal és eszerint szinte minden belső méret egyezett, a toyota.hu légköbméter adatai viszont egészen eltérőek. Persze a súlya, hossza, stb. lényegesen más, de mégis furcsa, hogy eltérő kategória esetén az utastér azonosan nagy lehet. Természetesen összehasonlítható ötajtós (és nem Verso) modellekre gondoltam.
Köszönöm.

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #211 Dátum: 2004.05.30 19:13:38 »
Kollégák!
Ezt nem hiszem el...
most már a másik első lámpám is eláll, elrázódott szerintem... már a fejem verem a falba, nem tudom mi a fene baja lehet a kocsinak. Szerdán viszem a szervizbe, remélem sikerül véget vetniük ennek a tortúrának mert én már nagyon ki vagyok... mindenhol hibákat keresek, ha nyekken valami az autóban egyből rádió ki fülelés, tiszta para vagyok. :shock:
Szeretnék már egy tökéletes állapotban lévő Yarist! Semmi más bajom az autóval nem hangos, 7,6l/100-on a városi fogyija... és jó kis pörgős autó no meg tágas is, csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni (csak az ülés oldaltartást tudnám fikázni) naon szeretem had legyen má egy jó kis Yariskám plííííz.
Remélem a mindenható is olvassa a fórumot és meghallgatja könyörgésemet.
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris általában
« Válasz #212 Dátum: 2004.05.31 08:43:23 »
Hi!

Ti milyen olajat használtok az ezres Yarisokba? Mert nekem az első olajcserélnél a márkakereskedésbe Castrol RS 10W-60-at tettek bele és mivel nem volt vele gond így az lett bele téve egészen mostanáig! Most utoljára viszont Castrol TXT 5W-40-et tettem bele, mivel olcsóbb és állítólag mostanában a márkakereskedés is ezt teszi bele! Lehet hogy hülye vagyok, de érzésre jobb volt a másik olajjal a kocsi... Meg aztán különben is, az RS-t direkt sportos használatra, pörgetésre javasolják, az meg itt van bőven :)))) Néztem a Castrol honlapját, van RS-ből 0W-40 is, de olyat még boltba sehol sem láttam...
Ti mit használtok? Meg vagytok elégedve vele? Indítás után mikor felpörög a motor nincs furcsa hangja?
Előre is köszi!
Xanyi

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Corolla - Yaris utastér nagyságának összehasonlítása
« Válasz #213 Dátum: 2004.05.31 11:08:15 »
Idézetet írta: "tmbg"
Sziasztok!
Már a Corolla csoportban próbálkoztam a kérdésemmel, arra vagyok kíváncsi, hogy számadatok vagy szubjektív érzés alapján nagyobb-e a Corolla belseje, mint a Yarisé? Egy auto2.hu-s adatlapot találtam sok pontos adtattal és eszerint szinte minden belső méret egyezett, a toyota.hu légköbméter adatai viszont egészen eltérőek. Persze a súlya, hossza, stb. lényegesen más, de mégis furcsa, hogy eltérő kategória esetén az utastér azonosan nagy lehet. Természetesen összehasonlítható ötajtós (és nem Verso) modellekre gondoltam.
Köszönöm.


Szerintem csak hosszában nagyobb a Corolla. Széltében nincs különbség. 170 cm környékén nem ad sok pluszt beltérben a Corolla. Ha viszon magas ember ül be a Yarisba, akkor mivel nem állítható a kormány ki-be, a kormány pedál távolság fix volta miatt kényelmetlen lehet a beállytás.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Yaris általában
« Válasz #214 Dátum: 2004.05.31 11:11:46 »
Aki még nem ismerné az oldalt: http://www.tar.hu/lymphater/
Sok hazai sajtóval.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Re: Corolla - Yaris utastér nagyságának összehasonlítása
« Válasz #215 Dátum: 2004.05.31 18:21:49 »
Idézetet írta: "tmbg"
Sziasztok!
Már a Corolla csoportban próbálkoztam a kérdésemmel, arra vagyok kíváncsi, hogy számadatok vagy szubjektív érzés alapján nagyobb-e a Corolla belseje, mint a Yarisé? Egy auto2.hu-s adatlapot találtam sok pontos adtattal és eszerint szinte minden belső méret egyezett, a toyota.hu légköbméter adatai viszont egészen eltérőek. Persze a súlya, hossza, stb. lényegesen más, de mégis furcsa, hogy eltérő kategória esetén az utastér azonosan nagy lehet. Természetesen összehasonlítható ötajtós (és nem Verso) modellekre gondoltam.
Köszönöm.

tmbg!
Holnap lemérem neked!! :P
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Yaris általában
« Válasz #216 Dátum: 2004.06.01 13:28:12 »
Idézetet írta: "Attis"
na az én tapasztalatom Szombathely Egyházasrádóc 80-as temponál    4,9-5,4 között, 100-as temponál cca 6,9-7,3.


Hétvégén Budaörs - Mohács - Budaörs 80-100-as tempo, kevés előzéssel, gyakorlatilag város nélkül a műszer szerint 5.0 átlag (Yaris 1.3).
Persze ehhez hozzá tartozik, hogy hátul ült a gyerek és az asszony, úgyhogy semmi hirtelen előzés. Szombaton reggel 6-kor indultunk, forgalom szinte semmi, a 6-on kényelmes 100, az 56-oson 70-90 között. Visszafelé inkább a 80-90 volt jellemző végig, meg a forgalom is nagyobb volt.
Amúgy az utolsó 40 liter benzin 650 km-re volt elég, ami 6.1-es átlag - csúcsforgalommentes városi rövid utak.
Szerintem ez nagyon korrekt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Yaris általában
« Válasz #217 Dátum: 2004.06.01 13:43:01 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Ti milyen olajat használtok az ezres Yarisokba? Mert nekem az első olajcserélnél a márkakereskedésbe Castrol RS 10W-60-at tettek bele és mivel nem volt vele gond így az lett bele téve egészen mostanáig! Most utoljára viszont Castrol TXT 5W-40-et tettem bele, mivel olcsóbb és állítólag mostanában a márkakereskedés is ezt teszi bele! Lehet hogy hülye vagyok, de érzésre jobb volt a másik olajjal a kocsi... Meg aztán különben is, az RS-t direkt sportos használatra, pörgetésre javasolják, az meg itt van bőven :)))) Néztem a Castrol honlapját, van RS-ből 0W-40 is, de olyat még boltba sehol sem láttam...
Ti mit használtok? Meg vagytok elégedve vele? Indítás után mikor felpörög a motor nincs furcsa hangja?
Előre is köszi!


Én úgy tudom nem is lehet összehasonlitani a két olajat. Tudtom szerint az RS nem full szintetikus olaj, mig TXT igen. (Ha Formula RS-ről van szó visszavonom.) De kérdezd meg Bélát (SLX-350) az Index Motorolaj forumán.
Meg főleg nézd meg a gépkönyvet.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yaris általában
« Válasz #218 Dátum: 2004.06.01 19:57:51 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Attis"
na az én tapasztalatom Szombathely Egyházasrádóc 80-as temponál    4,9-5,4 között, 100-as temponál cca 6,9-7,3.


Hétvégén Budaörs - Mohács - Budaörs 80-100-as tempo, kevés előzéssel, gyakorlatilag város nélkül a műszer szerint 5.0 átlag (Yaris 1.3).
Persze ehhez hozzá tartozik, hogy hátul ült a gyerek és az asszony, úgyhogy semmi hirtelen előzés. Szombaton reggel 6-kor indultunk, forgalom szinte semmi, a 6-on kényelmes 100, az 56-oson 70-90 között. Visszafelé inkább a 80-90 volt jellemző végig, meg a forgalom is nagyobb volt.
Amúgy az utolsó 40 liter benzin 650 km-re volt elég, ami 6.1-es átlag - csúcsforgalommentes városi rövid utak.
Szerintem ez nagyon korrekt.


Valóban ekkora különbségek vannak alig 20-30km/h többletnél.Mondjuk nekem mostanában nem megy 6.5 alá,de 110 alatt se megyek nagyon,egyébként,ha óvatoskodtam(max.100km/h),akkor is 5.8 volt.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris általában
« Válasz #219 Dátum: 2004.06.01 20:46:56 »
Idézetet írta: "afekete"

Én úgy tudom nem is lehet összehasonlitani a két olajat. Tudtom szerint az RS nem full szintetikus olaj, mig TXT igen. (Ha Formula RS-ről van szó visszavonom.) De kérdezd meg Bélát (SLX-350) az Index Motorolaj forumán.
Meg főleg nézd meg a gépkönyvet.


Hi! Köszi a hozzászólást, de a gépkönyv csak annyit ír, hogy ajánlott a 5W-30 meg a 10W-30! Meg valami olyasmit hogy API SJ! De ahogy nézegettem az 5W-30-as olajok mind API SL!
Egyébként itt van elöttem egy Castrolos szórolap, és eszerint TXT-ből is kettő féle van: Az egyik a Softec Plus 5W-30, amire azt írja, hogy "Csúcsminőségü szintetikus motorolaj". A másik a Softec 5W-40, ami "szintetikus technológiával készült energiatakarékos motorolaj"! Nekünk utóbbi van benne, de ha a kettő közül kellene választani, akkor inkább az első illik bele nem? Ezekszerint utobbi nem is full szintetikus!
RS-ből meg ugytudtam egyfajta van, ami 10W-60 és full szintetikus!
Xanyi
Xanyi

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #220 Dátum: 2004.06.01 21:09:45 »
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Attis"
na az én tapasztalatom Szombathely Egyházasrádóc 80-as temponál    4,9-5,4 között, 100-as temponál cca 6,9-7,3.


Hétvégén Budaörs - Mohács - Budaörs 80-100-as tempo, kevés előzéssel, gyakorlatilag város nélkül a műszer szerint 5.0 átlag (Yaris 1.3).
Persze ehhez hozzá tartozik, hogy hátul ült a gyerek és az asszony, úgyhogy semmi hirtelen előzés. Szombaton reggel 6-kor indultunk, forgalom szinte semmi, a 6-on kényelmes 100, az 56-oson 70-90 között. Visszafelé inkább a 80-90 volt jellemző végig, meg a forgalom is nagyobb volt.
Amúgy az utolsó 40 liter benzin 650 km-re volt elég, ami 6.1-es átlag - csúcsforgalommentes városi rövid utak.
Szerintem ez nagyon korrekt.


Valóban ekkora különbségek vannak alig 20-30km/h többletnél.Mondjuk nekem mostanában nem megy 6.5 alá,de 110 alatt se megyek nagyon,egyébként,ha óvatoskodtam(max.100km/h),akkor is 5.8 volt.


Jó nektek hogy ennyivel tudtok közlekedni :twisted:
én 30km-t teszek meg általában egy óra alatt  :shock:  
Erre talán nem sok a 7,6 os fogyi.
Hétvégén kiszabadultam az M0-ra egyből 5.5-re esett  :)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Yaris általában
« Válasz #221 Dátum: 2004.06.01 21:10:33 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi! Köszi a hozzászólást, de a gépkönyv csak annyit ír, hogy ajánlott a 5W-30 meg a 10W-30! Meg valami olyasmit hogy API SJ! De ahogy nézegettem az 5W-30-as olajok mind API SL!
Egyébként itt van elöttem egy Castrolos szórolap, és eszerint TXT-ből is kettő féle van: Az egyik a Softec Plus 5W-30, amire azt írja, hogy "Csúcsminőségü szintetikus motorolaj". A másik a Softec 5W-40, ami "szintetikus technológiával készült energiatakarékos motorolaj"! Nekünk utóbbi van benne, de ha a kettő közül kellene választani, akkor inkább az első illik bele nem? Ezekszerint utobbi nem is full szintetikus!
RS-ből meg ugytudtam egyfajta van, ami 10W-60 és full szintetikus!
Xanyi


Na az én tudásom már itt megáll, de nagzon javaslom SLX-350-et, ő a Castrolnál dolgozik és nem szokta nagyon reklámozni magát, de nekem úgy tünt eléggé ért hozzá.
Én is mindenképpen fullsynth olaj mellett döntenék. Én az RS-ről halottam, hogy az nem full synth, de most nem találtam a Castrol honlapján RS olajat, csak Formula RS-t, ami tényleg full synth. (Szóval azt hittem nálad a sima RS-ről van szó.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris általában
« Válasz #222 Dátum: 2004.06.02 08:45:38 »
Hali

most hogy olvastam ezt az olajtémát egyre jobban kezdek meggyőződni
arról, hogy ez az egész olajmizéria egy hatalmas nagy marketing és tulajdonképpen a mi kis köbcentis motorjaiknak itt Mo.-on teljesen mindegy hogy mit raksz bele (csak jó minőségű legyen).
A múltkoriban beszéltem 5 különböző márkakereskedővel (toyota) és mind az 5-ben más márkájú olajat használtak még a TS-be is a 10w-40-es
olajat töltötték volna bele ha odavittem volna szerintük fölösleges ennél jobb olaj max 5w-40 de a többi pénzkidobás az egész arra megy ki, hogy minnél több pénzt csaljanak ki belőled. Pl az RS castrol 10w-60-at bömökbe amik 4-5 literesek vagy az A8-as 4.2 audiba töltenek mert oda van értelme és azokba van kitalálva.
Ezek csak a személyes tapasztalataim és saját véleményem (egyébként nem vagyok hozzáértő) ennek ellenére engem is megfogott a kisebb fogyasztás+ könnyebben felpörög a motor+jó hideginditási tulajdonságok és hasonló dumák és drága olajat töltök bele.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Olaj
« Válasz #223 Dátum: 2004.06.02 08:58:05 »
Idézetet írta: "deric"
Hali

most hogy olvastam ezt az olajtémát egyre jobban kezdek meggyőződni
arról, hogy ez az egész olajmizéria egy hatalmas nagy marketing és tulajdonképpen a mi kis köbcentis motorjaiknak itt Mo.-on teljesen mindegy hogy mit raksz bele (csak jó minőségű legyen).
A múltkoriban beszéltem 5 különböző márkakereskedővel (toyota) és mind az 5-ben más márkájú olajat használtak még a TS-be is a 10w-40-es
olajat töltötték volna bele ha odavittem volna szerintük fölösleges ennél jobb olaj max 5w-40 de a többi pénzkidobás az egész arra megy ki, hogy minnél több pénzt csaljanak ki belőled. Pl az RS castrol 10w-60-at bömökbe amik 4-5 literesek vagy az A8-as 4.2 audiba töltenek mert oda van értelme és azokba van kitalálva.
Ezek csak a személyes tapasztalataim és saját véleményem (egyébként nem vagyok hozzáértő) ennek ellenére engem is megfogott a kisebb fogyasztás+ könnyebben felpörög a motor+jó hideginditási tulajdonságok és hasonló dumák és drága olajat töltök bele.


Szerintem nincs teljesen igazad. A márka az tényleg nem olyan fontos, de szerintem az olaj besorolása - van neki általában kétféle minősítése, egy amerikai és egy európai norma szerint -, az igen. És a használattól függ milyen olaj kell bele.
No meg van olyan Porsche, aminek 10w-60 olaj kell és van olyan amelyiknek 0w-40. Hasonló teljesítmény, pörgős motor és számíthatnak rá, hogy a tulaj így is fogja használni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Yaris általában
« Válasz #224 Dátum: 2004.06.02 08:59:47 »
Idézetet írta: "deric"
Ezek csak a személyes tapasztalataim és saját véleményem (egyébként nem vagyok hozzáértő) ennek ellenére engem is megfogott a kisebb fogyasztás+ könnyebben felpörög a motor+jó hideginditási tulajdonságok és hasonló dumák és drága olajat töltök bele.

A 10W-40-es olaj normál körülmények közt egy kis, vagy közepes teljesítményű autóba bőven elég. Eltérni a 10-től 5-re akkor érdemes, ha nagyon sokat használod hidegindítással - ezalatt értsd: ha elindítod a kocsit, és a hűtővízmutató nem szalad rögtön az üzemihő állásba, tehát ha az automata szivató műxik. A 40-től fölfeleeltérni sztem ekkora motoroknál csak pénzkidobás. Esetleg az 5W-30-on el lehet gondolkodni, de erről is csak akkor, ha sok a rövid szakasz (város). De ha gondoljátok Palaczk kolléga szívesen tart előadást erről...
music