Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2885835 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

dreadnought

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12675 Dátum: 2015.02.18 12:02:26 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 2003-as Corolla Kombihoz, hol és kb. milyen áron lehetne hátsólámpát beszerezni? A Depós lámpa a faceliftes típushoz van, ami 2004-es talán, nekem még a régi van, de nagyon nem találtam még sehol neten ilyen lámpát.

Üdv.
Vili

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12676 Dátum: 2015.02.18 17:29:03 »
Sziasztok.
Kérdés a következő. :D
Valaki észlelte már a kocsiján, hogy a légszűrő mellett található egy "tank szellőztető relé" ami kattog?
Mert én ezen ketyere hangját most vettem észre és 4 éve van meg a kocsi de eddig nem hallottam és most is csak néha kezd el kattogni.
Ez egy természetes dolog avagy sem? 

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12677 Dátum: 2015.02.18 17:39:53 »
Sziasztok,

ma voltam szervízben (évesen) és lelohadt kedvvel jöttem haza :(

Azt mondja a szaki, hogy folyik az olaj a szelepfedél alól, és ez azt jelenti, hogy vezérlést kell cserélni... (lánc, vízpumpa, hidraulika)
1.8 Corolla Verso, 2005, ZZE motor.

Létezik ilyen? A motor járásán az égegyadta világon semmit nem veszek észre, nagyon szépen, zaj nélkül jár. a motorban 240e van.

Előszöris, én azt hittem a láncos motor "örök élet". Ez nincs így?
Másodszor - hogy lehet megmondani "ránézésre" hogy cserés a vezérlés?

A társasággal (Suppratrend) egyébként meg vagyok elégedve, már 8 éve járok hozzájuk, de ez szíven ütött...

Kösz a segítséget!
Jelenség ismert részemre is. E 12 1.4 corolla.
Még hengerfej tömítést is cseréltem, és minden mást ami lehetséges 10.000 km levezetése után most megint szivárog az olaj a lán feszítő körül, hibát keressük ha megvan megírom :P
Ezen hiba miatt nem hinném h bármit is cserélni kell.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12678 Dátum: 2015.02.18 18:55:27 »
Sziasztok.
Kérdés a következő. :D
Valaki észlelte már a kocsiján, hogy a légszűrő mellett található egy "tank szellőztető relé" ami kattog?
Mert én ezen ketyere hangját most vettem észre és 4 éve van meg a kocsi de eddig nem hallottam és most is csak néha kezd el kattogni.
Ez egy természetes dolog avagy sem? 

Amennyiben tényleg az, aminek nevezted, akkor hadd kattogjon, mert a tank is és a relé is kattog amikor múkodikk. :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

david789

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12679 Dátum: 2015.02.21 18:39:31 »
Sziasztok!

Van egy 2005-ös digit klímás Corollám. Az lenne vele kapcsolatosan a kérdésem, hogy a hőfokot leveszem teljesen hidegre és rányomom a klímát akkor kéne mennie a klíma kompresszornak amikor a külső hőmérséklet 10-12 fok?
Csak azért kérdezem mert az autó fordulatszáma meg sem moccan a kapcsolástól, a céges autónál ami manuális klímás ott meg azonnal kileng a fordulatszám és érezni, hogy bekapcsolt a klíma kompresszor.
Nálatok hogyan reagál az autó a klíma bekapcsolására akár például amikor télen a párát fújjátok le az ablakról?

Válaszotokat köszönöm!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12680 Dátum: 2015.02.21 19:05:35 »
Amikor bekapcsol a kompresszor, akkor egy kicsit megemeli a fordulatszámot. Nézd meg, hogy a kompresszor tengelykapcsolója kapcsol-e, látod-e forogni a kompresszor szíjtárcsát (nem csak a palástját, hanem a teljes kereket).

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12681 Dátum: 2015.02.21 19:15:02 »
Sziasztok!

Van egy 2005-ös digit klímás Corollám. Az lenne vele kapcsolatosan a kérdésem, hogy a hőfokot leveszem teljesen hidegre és rányomom a klímát akkor kéne mennie a klíma kompresszornak amikor a külső hőmérséklet 10-12 fok?
Csak azért kérdezem mert az autó fordulatszáma meg sem moccan a kapcsolástól, a céges autónál ami manuális klímás ott meg azonnal kileng a fordulatszám és érezni, hogy bekapcsolt a klíma kompresszor.
Nálatok hogyan reagál az autó a klíma bekapcsolására akár például amikor télen a párát fújjátok le az ablakról?

Válaszotokat köszönöm!

teljesen hidegre leveszed akkor, nem fog 10 fokban bekapcsolni...tavasszal azért egy kis gáz és olaj ellenőrzés azért nem árt...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12682 Dátum: 2015.02.22 11:40:32 »
Klíma utastérben lévő radiátorát mennyire nagy szívás kicserélni? Ha jól tudom a jobb oldalon van a kesztyűtartó mögött/alatt. Azt tudom, hogy a fűtőradiátor középen van és azt a képek alapján elég nagy szívás/bontás kicserélni, de a kímáét? Ugye nem kell kiszedni az egész műszerfalat?

david789

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12683 Dátum: 2015.02.22 17:45:11 »
Köszönöm a tegnapi válaszotokat!
Megnéztem ma és a klíma bekapcsolása után nem forog a kompresszort hajtó tárcsa. Ezek szerint valami gond lesz vele. (Remélem nem horror összeg.) Kipróbáltam azt is, hogy rányomtam a szélvédő páramentesítésére, mivel ilyenkor magától kapcsolja a klímát, de sajnos így sem indult el.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12684 Dátum: 2015.02.22 18:19:21 »
Sziasztok!

Van egy 2005-ös digit klímás Corollám. Az lenne vele kapcsolatosan a kérdésem, hogy a hőfokot leveszem teljesen hidegre és rányomom a klímát akkor kéne mennie a klíma kompresszornak amikor a külső hőmérséklet 10-12 fok?
Csak azért kérdezem mert az autó fordulatszáma meg sem moccan a kapcsolástól, a céges autónál ami manuális klímás ott meg azonnal kileng a fordulatszám és érezni, hogy bekapcsolt a klíma kompresszor.
Nálatok hogyan reagál az autó a klíma bekapcsolására akár például amikor télen a párát fújjátok le az ablakról?

Válaszotokat köszönöm!

Azt próbáld ki a szétszedés előtt, hogy az utasteret fűtsd fel lábra fújt max meleg levegővel, majd belső levegő keringtetésre állítva próbáld a hűtőkört életre kelteni. Remélhetőleg feléled.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12685 Dátum: 2015.02.22 19:52:51 »
Köszönöm a tegnapi válaszotokat!
Megnéztem ma és a klíma bekapcsolása után nem forog a kompresszort hajtó tárcsa. Ezek szerint valami gond lesz vele. (Remélem nem horror összeg.) Kipróbáltam azt is, hogy rányomtam a szélvédő páramentesítésére, mivel ilyenkor magától kapcsolja a klímát, de sajnos így sem indult el.

Ne nagyon szenvedtesd akkor..fel kell tölteni gázzal és olajjal...(autóklímás is vagyok)

Soma01: ha jól tudom, ki kell szedni...szivárog? lehet elég kitakarítani...
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.22 19:54:36 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12686 Dátum: 2015.02.22 21:06:05 »
Csak nagyon büdös.
Már több helyen próbálták tisztítani, de nem sikerült megfelelően sehol. Befújtak egy csomó vegyszert, alul ki is folyt... Ózonos tisztítás is volt már, de semmi... pollenszűrőt félévente cserélek. Mit tehetnék még? Eléggé el vagyok keseredve e miatt. Mert amúgy hűt rendesen, csak nagyon erős zavaró szaga van!

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12687 Dátum: 2015.02.23 10:52:46 »
Nàlam is ez a helyzet sajnos klimafronton. Evek ota ezzel küszködök... A klimàs topikban is beszéltünk màr erröl.

Mindazonàltal, én nem hinném, hogy a klima radiàtorral lehet a baj a büz miatt, de lehet tévedek.

Szerintem inkàbb a pàrologtatoval lesz a gond, mert ott gyülhetnek össze a kétes dolgok, nemdebàr? Viszont ahhoz radikàlis bontàs nélkül nehéz hozzàférni...

Nagyon szeretném màr én is végre megtalàlni a megoldàst.



E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12688 Dátum: 2015.02.23 11:56:09 »
Akkor átmentem ide: Klímás topic

eneasos12345

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12689 Dátum: 2015.02.24 11:34:11 »
Sziasztok!
Normális ha egy 2003as 1.6 os vvti 110hp sedan corollanak 3ezres fordulatnál már elég erős motorhangja van?
nem vagyok én ehhez szokva. :D
köszi