Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578700 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7395 Dátum: 2012.05.16 21:17:22 »
Sziasztok!

Nem tudom, ki mennyire figyeli az üzemanyag árak változását, de leírtam egy csúnya tapasztalatot a blogomon.

Esetleg ha van valakinek valami infója, miért vannak ilyenek, vagy tud róla bármit, írja meg :)

Figyeld az AGIP-et a Lukoil helyett. Érdemes. Ők nem disznólkodnak árcsökkentés előtt.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7396 Dátum: 2012.05.17 14:50:23 »
Sziasztok!

Nem tudom, ki mennyire figyeli az üzemanyag árak változását, de leírtam egy csúnya tapasztalatot a blogomon.

Esetleg ha van valakinek valami infója, miért vannak ilyenek, vagy tud róla bármit, írja meg :)
A benzin nem hatósági áras, minden kút annyiért adja amennyiért akarja, legfeljebb nem kanyarodik be senki hozzájuk.
Szóval semmi "szemétség" nincsen benne ha változtatnak az áron a normál szerdai Mol-os árváltozástól függetlenül.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7397 Dátum: 2012.05.17 18:19:24 »
Igen de ez egy aljas alattomos dolog mindig variálnak. És ha Mol-os árcsökkentésről beszélsz, akkor ha már Mol, nekik miért van megengedve, hogy kutanként közben is csak úgy emelhessenek vagy bármi? Lásd a fényképezett blokkom. Így teljesen felesleges bármiféle bejelentést tenni, ha csak a szerdai változást jelentik be, mikor máskor is változhat eddigi tapasztalataim alapján, napos akcióktól függetlenül...

Agip nem érdekel, nekem nagyon kiesik az útból, meg drága is, meg jó tapasztalatom sincs vele, mikor anno tankoltam.
                                                                                                                                                   

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7398 Dátum: 2012.05.17 21:49:42 »
én egyszer egy MOL kúton kaptam 50 liter benzint a mazda5-ösömbe :gun_bandana: még szerencse, hogy ott rögtön kiderült - az ismerős szervizes rögtön küldött egy trélert, leeresztették, tettek bele gázolajat és röpke két órával később némi pénzmaggal megkönnyebbülve mentem is tovább...ha beindítottam volna a motort, baj is lehetett volna belőle...azóta elkergetek minden kis búzit aki a kúton odajön okoskodni...bezzeg itt, EGYÁLTALÁN NINCS a kutakon személyzet, csak kártyaolvasó oszt' csókolom...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7399 Dátum: 2012.05.18 00:10:18 »
A Nemzeti Banknak is van egy irányadó árfolyama, mégsem kötelező ez a többi kereskedelmi baknak. A Mol változtatja a nagykereskedelmi árat, de attól még a kutak önálló kereskedelmi egységek, saját árpolitikával. Szerintem elég sűrű Mo kúthálózata, hogy érvényesüljön az ország nagy részén az árvrseny.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7400 Dátum: 2012.05.18 01:00:49 »
én egyszer egy MOL kúton kaptam 50 liter benzint a mazda5-ösömbe :gun_bandana: még szerencse, hogy ott rögtön kiderült - az ismerős szervizes rögtön küldött egy trélert, leeresztették, tettek bele gázolajat és röpke két órával később némi pénzmaggal megkönnyebbülve mentem is tovább...ha beindítottam volna a motort, baj is lehetett volna belőle...azóta elkergetek minden kis búzit aki a kúton odajön okoskodni...bezzeg itt, EGYÁLTALÁN NINCS a kutakon személyzet, csak kártyaolvasó oszt' csókolom...
Ha kaptad, és nem magad tankoltad, akkor a kút/kutas felelőssége lett volna, hogy ezekről gondoskodjon...
Gabe 254.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7401 Dátum: 2012.05.18 08:15:33 »
Nekem tegnap, azaz csütörtökön másodszor tűnt fel, hogy a csütörtöki Lukoil akció alkalmából ideiglenesen az egyik MOL kút is enged 5-6 Ft-ot az árból itt Debrecenben.
1.4VVti (2004)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7402 Dátum: 2012.05.18 08:22:47 »
Nálunk most az eddigi konstans két forint helyett négy forint a különbség a LukOil és a MOL között a MOL kárára. Persze e hónaptól MOL kártyára kell tankolnom.  ::)
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7403 Dátum: 2012.05.18 08:24:16 »
Persze e hónaptól MOL kártyára kell tankolnom.  ::)

Kell?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7404 Dátum: 2012.05.18 08:24:59 »
Mivel arra adják a benzinpénzt... ::)
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7405 Dátum: 2012.05.18 08:44:49 »
Igen de ez egy aljas alattomos dolog mindig variálnak. És ha Mol-os árcsökkentésről beszélsz, akkor ha már Mol, nekik miért van megengedve, hogy kutanként közben is csak úgy emelhessenek vagy bármi? Lásd a fényképezett blokkom. Így teljesen felesleges bármiféle bejelentést tenni, ha csak a szerdai változást jelentik be, mikor máskor is változhat eddigi tapasztalataim alapján, napos akcióktól függetlenül...

Agip nem érdekel, nekem nagyon kiesik az útból, meg drága is, meg jó tapasztalatom sincs vele, mikor anno tankoltam.
Ha ezt alattomosságnak gondolod akkor  [rohog] . Odamész, ki van írva az ár. Ha akarsz tankolsz, ha nem akarsz akkor mész máshova. Ennyi.
Az első kérdésedre Nagycitrom már válaszolt.
A szerdára vonatkozó bejelentés legfőbb oka, hogy az utóbbi időben nagyon magas lett a benzinár és e miatt nagyobb figyelem övezi. De soha nem azt mondják be hogy egy adott kútnál mennyibe fog kerülni, hanem a MOL nagykereskedelmi árának változásáról beszélnek, ami persze általában közvetlenül meg is jelenik a fogyasztó árban, de egyáltalán nem kötelező jelleggel. Így várható a változás irányáról és annak mértékéről kapsz infót.
Személy szerint teljesen feleslegesnek tartom a 2% alatti változásról szóló bejelentést, elegendő lenne felhívni a figyelmet ha jelentősebb változás várható.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7406 Dátum: 2012.05.18 09:46:45 »
Mivel arra adják a benzinpénzt... ::)
Akkor azért az nem akkora probléma, mert neked nem kerül pénzbe  :cool2: .

Remélem lesz még olyan munkahelyem/állásom ahol korlátlan benzinkártyát kapok  :whistling: (tudom, a tied nem korlátlan)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7407 Dátum: 2012.05.18 10:02:05 »
Akkor azért az nem akkora probléma, mert neked nem kerül pénzbe  :cool2: .

Remélem lesz még olyan munkahelyem/állásom ahol korlátlan benzinkártyát kapok  :whistling: (tudom, a tied nem korlátlan)
Nem korlátlan és eddig kp kaptam a fizummal, így most abszolút kiszúrtak velem. Nem válogathatok kedvem szerint, hogy melyik kutat preferálom, a kapott pénz külön kártyán van, amiből viszont nem jön ki két teljes tank, így mindenképp szívás... (lásd először be a kútra, lekérem az egyenleget, aztán vissza kocsi, addig tankolom, amíg van a kártyán lóvé, bemegy, fizet, kimegy, kocsi teletankol, kápé is fizet, elhajt). Hát.... :censored: :censored: :censored:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7408 Dátum: 2012.05.18 10:13:07 »
Mennyit "veszítesz" egy teljes tankon, ha a molon tankolsz? 100-150 esetleg 200 forintot.  :hmmmm:
Szóval annyira nem gáz a helyzet...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7409 Dátum: 2012.05.18 10:20:40 »
Mennyit "veszítesz" egy teljes tankon, ha a molon tankolsz? 100-150 esetleg 200 forintot.  :hmmmm:
Szóval annyira nem gáz a helyzet...
Igen, de ha megint visszajön a heti 5Ft emelés, akkor az het plusz 200Ft, havi 800-1000, ami már más kat ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer