Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1582522 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7050 Dátum: 2012.01.16 00:42:09 »
Én is így gondolom, és érthető is, hogy nagyobb távolságokra nem akar senki busszal menni. Igazából csak azért linkeltem be, mert szerintem nem igaz, hogy annyira csökkent a forgalom az utakon. Ezek az adatok is ezt bizonyítják. Városon belül eddig se nagyon használtam autót, már csak a sok hidegindítás miatt se. De nagyobb távolságokra (50 km-nél messzebbre) ezután is használni fogom.
A 2012-re én nem mernék fogadni, mert azért most tényleg történelmi csúcson van az ár, és még nem látni a végét. Szerintem azért akár egy 10-15 %-os forgalom-csökkenés is elképzelhető, legalábbis a magánautók között. De a zöm szerintem is inkább a tempót fogja csökkenteni. És fel kell szépen fújni a gumikat, hosszú távú utazáskor behajtani a jobb tükröt (nem kötelező tartozéka az autónak!), üzemanyag-takarékos olajat venni - és nyugisan, takarékosan vezetni.

Szerencsére a Yarissal még most is kihozok 100 km-t annyiből, amennyibe a Camryvel akkor került, mikor 270-ért adták a benzint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7051 Dátum: 2012.01.16 08:21:09 »
Én is így gondolom, és érthető is, hogy nagyobb távolságokra nem akar senki busszal menni.
Közelre se. 12 km-re lakom a melóhelyről, de - három - busszal 1 óra 15 perc lenne kb. Kocsival 20 perc az én mamás tempómban, kisutakon, nem sietve...
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7052 Dátum: 2012.01.16 10:33:06 »
Igen, azt se feledjük, hogy ha így mennek fel az üzemanyagárak, előbb-utóbb a tömegközlekedés árai is feljebb mennek és nem kevéssel.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7053 Dátum: 2012.01.16 12:34:03 »
mindjobban előtérbe kerül a bicikli :D szerencsére én otthon az ovit és a munkahelyet is gyalog szándékozom abszolválni. direkt úgy kerestünk lakást, és szerencsénk is volt

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7054 Dátum: 2012.01.16 13:36:47 »
Értem én hogy infláció, meg gazdasági válság, de ha hetente fogják 5-10Ft-al emelni az árakat, akkor lassan érdekes lesz a felállás (vagy felkelés)
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/16/ujabb_rekordon_az_uzemanyagarak/
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7055 Dátum: 2012.01.16 13:50:53 »
Értem én hogy infláció, meg gazdasági válság, de ha hetente fogják 5-10Ft-al emelni az árakat, akkor lassan érdekes lesz a felállás (vagy felkelés)
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/16/ujabb_rekordon_az_uzemanyagarak/
Én ezt most már kezdem nem érteni. Most néztem, 310 az euró. Ennyi volt év végén is, és akkor 390-ért adták a benzint. Tényleg, HOVA a faxba emelik már? Ez most már kormányzati beavatkozást igényelne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7056 Dátum: 2012.01.16 13:57:17 »
Én ezt most már kezdem nem érteni. Most néztem, 310 az euró. Ennyi volt év végén is, és akkor 390-ért adták a benzint. Tényleg, HOVA a faxba emelik már? Ez most már kormányzati beavatkozást igényelne.
A dollár ilyen szempontból fontosabb. Ahhoz képest 5%-kal most gyengébb a forint. Ehhez jött az áfa-emelés, az olaj ára is felfelé ment, szóval most minden tényező  a rossz irányba mozdult december végéhez képest.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7057 Dátum: 2012.01.16 14:05:33 »
Én ezt most már kezdem nem érteni. Most néztem, 310 az euró. Ennyi volt év végén is, és akkor 390-ért adták a benzint. Tényleg, HOVA a faxba emelik már? Ez most már kormányzati beavatkozást igényelne.
Ha az állam beavatkozna, mit nyernénk? Leviszik a jövedéki adót, előbb utóbb utoléri magát. Csak időt nyertél. Utána jönni fog a benzinjegy rendszer, bár addigra élelmiszer sem lesz, tehát mindenért jeggyel fizetünk majd ...
Én inkább elkezdek tartalékolni meg körbenézni-szervezkedni, hogy bármikor behuppanhassak a kocsiba és irány külföld  :hmmmm:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7058 Dátum: 2012.01.16 14:07:09 »
Bepi: bringaval lehet sportosan... Akárhogy taposom neki, mindig 0,0-t jelez a fogyimérő :d

Enikő mellettem szokott futni. Nem csípi a pórázt :) persze úttestet kerülve, de felénk szerencsére sok a bringaút.
És neked mennyi a töbletfogyasztásod biciglizéskor? ;)
Meg a többlet alvázmosás [rohog]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7059 Dátum: 2012.01.16 14:55:53 »
 :yes:


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7060 Dátum: 2012.01.16 15:07:40 »
Szerdáról:

- benzin: +4 Ft/l.
- gázolaj: +6 Ft/l.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7061 Dátum: 2012.01.16 15:33:57 »
A dollár ilyen szempontból fontosabb. Ahhoz képest 5%-kal most gyengébb a forint. Ehhez jött az áfa-emelés, az olaj ára is felfelé ment, szóval most minden tényező  a rossz irányba mozdult december végéhez képest.
Ja hogy úgy  ::) ... Na, így már legalább érthető a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7062 Dátum: 2012.01.16 15:35:40 »
Én inkább elkezdek tartalékolni meg körbenézni-szervezkedni, hogy bármikor behuppanhassak a kocsiba és irány külföld  :hmmmm:
Szerencsére én éltem olyan körülmények között, hogy ilyen baromság (már bocsánat) eszembe sem jut.

Amúgy meg, nézz körül, az egy Ukrajnát leszámítva mennyibe kerül az üzemanyag a környező országokban. Nagyságrendileg bizony ugyanannyiba, mint nálunk.

Nade van megoldás: behuppan mindenki a kocsiba, és irány Ukrajna, ott aztán hawaii van  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7063 Dátum: 2012.01.16 16:14:01 »
Szerencsére én éltem olyan körülmények között, hogy ilyen baromság (már bocsánat) eszembe sem jut.

Amúgy meg, nézz körül, az egy Ukrajnát leszámítva mennyibe kerül az üzemanyag a környező országokban. Nagyságrendileg bizony ugyanannyiba, mint nálunk.

Nade van megoldás: behuppan mindenki a kocsiba, és irány Ukrajna, ott aztán hawaii van  :yes:

itt 1.70 egy liter 95-ös. Csak szólok :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7064 Dátum: 2012.01.16 17:00:56 »
Szerencsére én éltem olyan körülmények között, hogy ilyen baromság (már bocsánat) eszembe sem jut.

Amúgy meg, nézz körül, az egy Ukrajnát leszámítva mennyibe kerül az üzemanyag a környező országokban. Nagyságrendileg bizony ugyanannyiba, mint nálunk.

Nade van megoldás: behuppan mindenki a kocsiba, és irány Ukrajna, ott aztán hawaii van  :yes:
Én is arra gondoltam hogy egész életet átköltöztetni kintre, talán jobban kijön az ember. Persze ez sem olyan egyszerű, és csak időt spórolok vele. Autógázra áttérés sem olyan egyszerű téma mint hinné az ember, de sivwsen fogadnék már egy alernatv hajtás-megoldási javaslatot :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer