Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1582185 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6570 Dátum: 2011.08.13 12:22:03 »
szegeden 370 körül mozog a diesel :tt2:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6571 Dátum: 2011.08.13 12:23:07 »
Trentoban 1,565 (~427Ft) alatt nem kapni benzint  :no: Ha a kutas hozzaer a pisztolyhoz, plusz 10 cent ezen felul.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6572 Dátum: 2011.08.13 12:35:37 »
Nagyon gondolkodok rajta hogy veszek  1 4ütemű gázos trabantot.Még a gáz elfogadható.
A toyotával meg csak akkor állok ki ha hosszú útra megyek. :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6573 Dátum: 2011.08.13 12:44:58 »
Nem sokat nyernel vele... A Toyota akkor is viszi a penzt, amikor csak all a garazsban. En is emiatt vagyok bajban, miota a van masodik auto, az Auris kvazi feleslegesse valt es ez altal tul sokba kerul.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6574 Dátum: 2011.08.13 12:53:02 »
Hát, én azért elég sokat spóroltam onnantól fogva, hogy meglett a Starlet... Mióta pedig a Yaris van, azóta még többet. Pedig ugye a Camry megmaradt. Csak meglehetősen kevés az adója meg a biztosítása, így könnyebb a dolog. Nade a 4ütemű Trabberé se lenne sok. Viszont akkor én már inkább egy Samarát vennék ilyen célra, sokkal "autóbb", és könnyebb hozzá alkatrészt találni. A Trabi nagyon oldtimer, nem szívesen nyűglődnék abban nap mint nap a városban - Samara ellenben teljesen okés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6575 Dátum: 2011.08.13 12:54:07 »
igazad van a mulkor kiszámoltam hogy azért hogy van a toyota egy métert se megyek vele 60.000Ft fizetek ( teljesítmény adó+ biztosítás)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6576 Dátum: 2011.08.13 12:55:07 »
Hát, én azért elég sokat spóroltam onnantól fogva, hogy meglett a Starlet... Mióta pedig a Yaris van, azóta még többet. Pedig ugye a Camry megmaradt. Csak meglehetősen kevés az adója meg a biztosítása, így könnyebb a dolog. Nade a 4ütemű Trabberé se lenne sok. Viszont akkor én már inkább egy Samarát vennék ilyen célra, sokkal "autóbb", és könnyebb hozzá alkatrészt találni. A Trabi nagyon oldtimer, nem szívesen nyűglődnék abban nap mint nap a városban - Samara ellenben teljesen okés.

De a trabinak fííílingje van:D  [rohog]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6577 Dátum: 2011.08.13 13:10:31 »
milyen "feeling" ? semmilyen feeling sincs. nyomorfeeling esetleg. trabi, samara tökmindegy. azért van a fiatal autó h járjon vele az ember. az életben nem dolgozza le az olcsóbb üzemenyag ára az öreg autóval való nyűglődést.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6578 Dátum: 2011.08.13 13:26:46 »
milyen "feeling" ? semmilyen feeling sincs. nyomorfeeling esetleg. trabi, samara tökmindegy. azért van a fiatal autó h járjon vele az ember. az életben nem dolgozza le az olcsóbb üzemenyag ára az öreg autóval való nyűglődést.

Már akinek nyúglődés.
Amit írsz az most olyan mintha egy 20 milliós kocsival járnál.Nem törődnél vele még mosatni is mosóba járnál nehogy már addig is foglalkozni keljen a kocsival.
Szerintem azért mert néha bütyködni kell egy kocsit ( persze aki érez rá affinitást és nem bánnya ha kicsit olajos lessz a keze) azért az nem szar.
Illetve nem tudom hogy tisztában vagy e vele hogy mennyibe kerül pl.: egy trabihoz vagy ladához az alkatrész ár. megmondom szinnte semmi.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6579 Dátum: 2011.08.13 13:45:44 »
Hát, én azért elég sokat spóroltam onnantól fogva, hogy meglett a Starlet... Mióta pedig a Yaris van, azóta még többet. Pedig ugye a Camry megmaradt. Csak meglehetősen kevés az adója meg a biztosítása, így könnyebb a dolog. Nade a 4ütemű Trabberé se lenne sok. Viszont akkor én már inkább egy Samarát vennék ilyen célra, sokkal "autóbb", és könnyebb hozzá alkatrészt találni. A Trabi nagyon oldtimer, nem szívesen nyűglődnék abban nap mint nap a városban - Samara ellenben teljesen okés.
Aham. Csak a Camryt csereld ki az Ave-re.  ;)  Annak nem kedvezmenyes a biztositasa, evente veszitenel szazezreket csak az ertektelenedessel is stb. Feryoo7-nek sem a Trabi kerulne sokba, hanem a Corolla. De ezt is irtam...
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.13 13:53:42 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6580 Dátum: 2011.08.13 15:17:17 »
milyen "feeling" ? semmilyen feeling sincs. nyomorfeeling esetleg. trabi, samara tökmindegy. azért van a fiatal autó h járjon vele az ember. az életben nem dolgozza le az olcsóbb üzemenyag ára az öreg autóval való nyűglődést.
Dehogy tökmindegy, hogy Samara vagy Trabant. Mikor mentél te utoljára ilyenekkel  :) ? A Samara, mondjuk, egy generációval van lemaradva a te koridhoz képest, magyarul egy "normális" autó. A Trabant ellenben egy kövület. Feelingje tényleg van... 50-es évek végi kisautó-feelingje, ami poénnak poén, csak épp nem a hétköznapokra való.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6581 Dátum: 2011.08.13 15:22:14 »
Aham. Csak a Camryt csereld ki az Ave-re.  ;)  Annak nem kedvezmenyes a biztositasa, evente veszitenel szazezreket csak az ertektelenedessel is stb. Feryoo7-nek sem a Trabi kerulne sokba, hanem a Corolla. De ezt is irtam...
Ez igaz :) ... Ezzel együtt, ha épp nem egy Yarisom lenne hanem vmi nagyobb/többet fogyasztó modern autóm, akkor valszeg én is ésszerűnek tartanám mellette vmi olcsó futkosó fenntartását. Unokatesóméknak pl. ugyanilyen alapon volt egy Samarájuk az újonnan vett G-Astra Classicjuk mellett - a városban a Csacsival közlekedtek.

Értékvesztés szempontjából pedig nem mindegy, mennyi km kerül a drágább autóba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6582 Dátum: 2011.08.13 16:20:30 »
Jol elbeszelunk egymas feje mellett, de legalabb "egyetertunk"  ;) :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6583 Dátum: 2011.08.13 16:23:28 »
Értékvesztés szempontjából pedig nem mindegy, mennyi km kerül a drágább autóba.
Az autó árát az idő úgy is megeszi... egy kis városi furikázás nem oszt nem szoroz... élvezni kell tudni azt, amit az ember megvett. A rendszerváltás után valaki ebben túl jó lett (mindent megvenni hitelre), de valaki meg nem tudja élvezni a javakat, amiért pénzt adott ki. Jó példa erre, hogy sokan az új autóba üléshuzatot vettek, vagy a régebbi autójukat használják, hogy kíméljék az újat stb.. szerintem ez nem jó irány. Nekünk is van családi ismerősünk, megvettek egy null km-es új  Passatot még 2005-ben, de féltették, 3as Golf-al jártak,majd mikor a Passat 4-5éves lett, elkezdik kétségbeesetten használni.
Én arra tartanék egy B autót, hogy ha rossz utakra járnék, vagy nagyobb cuccokat, építőanyagokat, kutyát, stb szállítok stb....

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6584 Dátum: 2011.08.13 17:38:54 »
milyen "feeling" ? semmilyen feeling sincs. nyomorfeeling esetleg. trabi, samara tökmindegy. azért van a fiatal autó h járjon vele az ember. az életben nem dolgozza le az olcsóbb üzemenyag ára az öreg autóval való nyűglődést.
Dehogy tökmindegy, hogy Samara vagy Trabant. Mikor mentél te utoljára ilyenekkel  :) ? A Samara, mondjuk, egy generációval van lemaradva a te koridhoz képest, magyarul egy "normális" autó. A Trabant ellenben egy kövület. Feelingje tényleg van... 50-es évek végi kisautó-feelingje, ami poénnak poén, csak épp nem a hétköznapokra való.
Trabantal 2 napja mentem ismerősömnek van gázos pont ezért szerettem bele.Tudom hogy egy nagy rakás sz....ar de mégis jó.   :D