Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 206258 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #420 Dátum: 2009.11.20 06:56:19 »
Nem értem, miért nem mindegy az eladónak, hogy milyen címet ír a dobozra  ::) ... Közben amelyiknél tényleg rákézdeztem, még eddig mindegyik azt válaszolta, hogy persze, OK, elküldi hozzánk is. Akkor meg minek ez a hülye limit, ha valójában nem is tartják magukat hozzá? Szivatási célzatból? Ha igen, akkor OK, mert arra tényleg megfelel  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #421 Dátum: 2009.11.20 07:07:45 »
Ezen kár agyalni, inkább örülni kell, hogy valahogy mégis megoldható az ügy.  :flowers: Még sosem hirdettem az ebayen, de lehet, hogy az alapértelmezett szállítási beállítás az, hogy csak hazai pályára szállít.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #422 Dátum: 2009.11.20 09:05:40 »
Sokan nem bíznak a külföldi postában, vagy egy adott országéban. Olyan is van, hogy egyes országokban több az elveszett csomag és emiatt kerülik. Ilyen pl. Olaszország. Nagyon sok hirdetésben van ott, hogy worldwide, kivéve Olaszország, stb.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: e-Bay
« Válasz #423 Dátum: 2009.11.20 09:07:46 »
Még sosem hirdettem az ebayen, de lehet, hogy az alapértelmezett szállítási beállítás az, hogy csak hazai pályára szállít.

Pontosan.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: e-Bay
« Válasz #424 Dátum: 2009.11.20 17:06:57 »
Én is mindig rá szoktam kérdezni licitálás előtt, ha csak egy bizonyos helyre szállítanak - eddig a legtöbbször elhajtottak, azzal, hogy "Sorry - no shipping to Hungary". Volt egy pár eset amikor valóban, megadták hogy ide mennyibe kerül a szállítás.
Mindenképp rá kell kérdezni, mert ha szállítanak is ide, a postaköltség más, mint a feltüntetett, csak helyi szállítás összege.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #425 Dátum: 2009.11.20 20:35:37 »
Még sosem hirdettem az ebayen, de lehet, hogy az alapértelmezett szállítási beállítás az, hogy csak hazai pályára szállít.
Pontosan.
Sejtettem, hogy ez a magyarázat  :hmmmm: ... Akkor viszont tényleg odafigyelhetne az illető - 60 fontért apacsoltam volna le a cuccát, ami így 37.5-ért kelt el  :nonono: ... Idegességemben majdnem meg is írtam neki, hogy te barom, ha nem lett volna a korlátozásod akkor most 37.5 helyett 60 fontod lenne  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: e-Bay
« Válasz #426 Dátum: 2009.11.20 20:56:51 »
... Idegességemben majdnem meg is írtam neki, hogy te barom, ha nem lett volna a korlátozásod akkor most 37.5 helyett 60 fontod lenne  ::)
Ha 37,50-ért ment el, akkor Te is csak 37,60-ért vetted volna meg, akkor is, ha 600-at ajánlottál volna, nem?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #427 Dátum: 2009.11.20 21:26:36 »
... Idegességemben majdnem meg is írtam neki, hogy te barom, ha nem lett volna a korlátozásod akkor most 37.5 helyett 60 fontod lenne  ::)
Ha 37,50-ért ment el, akkor Te is csak 37,60-ért vetted volna meg, akkor is, ha 600-at ajánlottál volna, nem?
:eek: ... Ez így működik? Ha valamit licitnek beírok, abból csak annyit használ föl, amennyi a nyeréshez pont elég :?: ? Ez azért klassz lenne  :hug: ... Tehát nem olyan, mint mondjuk az igazi (élő) aukciókon, ahol ha én benyögöm, hogy az adott cuccért én x buznyákot ajánlok, akkor tényleg annyiért is lesz az enyém?

AZT vágom, hogy ha az enyém a vezető licit, akkor beállíthatok egy magasabb maximumot, amin belül a gép automatikusan épp rálicitál a konkurrenciára... De ez akkor is így van, ha én egyből, licitként, egy magasabb összeget írok be?

(Látszik, hogy nem vagyok még vmi rutinos ebayező  ::) ... Összesen talán ha hússzor licitáltam eddig élesben, a kudarcokat is beleszámítva.)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.20 21:28:09 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #428 Dátum: 2009.11.20 21:57:36 »
Ha valamit licitnek beírok, abból csak annyit használ föl, amennyi a nyeréshez pont elég :?: ?

Természetesen. Olvass el egy ebay FAQ-ot (pl. ezt), abból minden kiderül.

Ajánlom a jbidwatcher programot; be lehet állítani, hogy lejárat előtt X másodperccel automatikusan lökjön egy licitet, jópofa cucc.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: e-Bay
« Válasz #429 Dátum: 2009.11.20 22:25:14 »

Ha valamit licitnek beírok, abból csak annyit használ föl, amennyi a nyeréshez pont elég :?: ?
Persze, ez a lényeg. De ha hamar felfeded a "lapjaidat", azzal csak az árat vered fel.
Ajánlom a jbidwatcher programot; be lehet állítani, hogy lejárat előtt X másodperccel automatikusan lökjön egy licitet, jópofa cucc.
Megy ez program nélkül is  ;) Én csak a német eBay-t használom, de többször sikerült már egyetlen licittel az utolsó 5 mp-ban elvinni dolgot. A legnagyobb fogásom a lányomnak egy nyereg volt, amit 798 EUR-ért kaparintottam meg (fix áras értéke 2.690 EUR volt  :D)
Eladáskor nem árt egy segítő is bevonni, nehogy túl olcsón elmenjen a cucc  :szemez:

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #430 Dátum: 2009.11.20 22:42:42 »
Megy ez program nélkül is  ;)

Amennyiben ébren tudsz maradni, vagy épp gép előtt vagy, természetesen megy. Nekem múltkor egy pár dolláros DVD miatt kellett volna hajnal 3-kor szemet gúvasztani, hát inkább kihagytam, és a program szépen megnyerte nekem a szajrét, míg én csicsikáltam.  :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #431 Dátum: 2009.11.20 23:00:15 »
Az imént pontosan így nyertem meg egy licitet: 5 mp-el lejárat előtt (stopperrel figyeltem!) klikk, ééés... enyém  :yes:

Viszont, Satriani, ha jól értem amit írtál, akkor ha olyasvalaki ellen kell "harcolni", akinek ilyen licitáló szoftvere van, akkor a fenti módszer kb. esélytelen  ::) ... Gondolom, a szoftver a legutolsó másodpercben licitál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #432 Dátum: 2009.11.20 23:03:03 »
De ha hamar felfeded a "lapjaidat", azzal csak az árat vered fel.
Ja-ja, ezt már megtanultam  ::) ... Pont ezért szívtam meg előző éjjel. Utolsó pillanatban akartam licitálni, hogy ne verjem fel az árat (meg persze hogy a többiek ne tudjanak reagálni). Erre nem tudtam  :wacko: ... Na ja, megkérdezhettem volna az eladót. De minekutána a cucc oldalán ott voltak a kérdések-válaszok, melyekből kiderült, hogy más országokba is hajlandó elküldeni, ezért nem láttam szükségesnek - hát tévedtem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: e-Bay
« Válasz #433 Dátum: 2009.11.20 23:04:26 »
Megy ez program nélkül is  ;)

Amennyiben ébren tudsz maradni, vagy épp gép előtt vagy, természetesen megy. Nekem múltkor egy pár dolláros DVD miatt kellett volna hajnal 3-kor szemet gúvasztani, hát inkább kihagytam, és a program szépen megnyerte nekem a szajrét, míg én csicsikáltam.  :1eye:
Nálam ilyen probléma nincs, mint írtam, csak német eBay. Ott nem hajnali 3-kor van vége a licitnek.

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #434 Dátum: 2009.11.21 07:28:24 »
Az imént pontosan így nyertem meg egy licitet: 5 mp-el lejárat előtt (stopperrel figyeltem!) klikk, ééés... enyém  :yes:

Viszont, Satriani, ha jól értem amit írtál, akkor ha olyasvalaki ellen kell "harcolni", akinek ilyen licitáló szoftvere van, akkor a fenti módszer kb. esélytelen  ::) ... Gondolom, a szoftver a legutolsó másodpercben licitál.

Gratula!  :clap: A stoppert is meg lehet spórolni, ha telepíted az eBay Desktop alkalmazást: ott valós időben látod a visszaszámlálást.  :cool2:

A licitáló szoftvert be lehet akárhogy állítani, nálam pl. 10 másodpercre van állítva, az alapbeállítás 30 másodperc. Az utolsó másodperces licit azért kicsit kockázatos, nem merném megkockáztatni, legalább 3 másodpercet állítanék be, hogy biztosan célba érjen a licit.