Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 206310 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #405 Dátum: 2009.11.06 19:42:15 »
Sarkos álláspont...  :whistling: Ha látnád, miket vettem az ebayről, talán átgondolnád. ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: e-Bay
« Válasz #406 Dátum: 2009.11.06 21:30:26 »
Na srácok, az előbb kaptam ezt a levelet az Ebaytől, még jó hogy nem utaltam el a zsét

"Our records show that you recently contacted or received messages from thedukechristian through eBay's messaging system. This account was recently found to have been accessed by an unauthorized third party, who may have used the account in an attempt to defraud other members. "

Bakker most kezdtem ebayezni, aztán már bele is szaladtam egy csalóba? :nono:
Így jártam én is a második eBay-es vásárlásom után. Biztos ami biztos - cseréltem jelszavat - minden rendben ment tovább.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: e-Bay
« Válasz #407 Dátum: 2009.11.06 23:14:23 »
Sarkos álláspont...  :whistling: Ha látnád, miket vettem az ebayről, talán átgondolnád. ;)

na mesélj. vmi ipodot írtál a múltkor :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #408 Dátum: 2009.11.07 02:00:16 »
iPod, hozzá ébresztős dokkoló (xtrememac luna), órák, CD/DVD lemezek, fényképezőhöz tucatnyi tartozék, alufelni, Astra fényszórók, gitártartozékok, ruha, egér, mp3 lejátszó, stb. A kedvencem: LEGO-kockát formázó jégkocka-készítő. :D Ja, és ma ütöttem le egy erősítőt a kocsiba.  :winkiss: Az ebay tele van szuper limlomokkal.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: e-Bay
« Válasz #409 Dátum: 2009.11.07 07:05:05 »
és ez melyik ebay? német? angol? us?

a héten gondoltam nézek legot a gyereknek a vaterán. vazze 300ft/db ja ami kéne  :nono:
alig több újonnan a boltban.  :nono:
némi anyázás közben megvettem újban, akcióban.

erositöt is akartam venni tavaly, orion 1025B volt a cél, 15korül ment a vaterán , 8ért vettem az aproneten egy szimpatikus sráctól aki 3 utcára lakott. szóval...
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #410 Dátum: 2009.11.07 16:36:59 »
Vegyesen vásárlok mindenhonnan, pl. két óra Argentínából, az iPod USÁ-ból, a dokkoló Angliából, a felnik Németországból, az utóbbi CD-szállítmány Oroszországból, fényképező-tartozékok Hong kongból jöttek, stb.

Előfordul, hogy egy-egy cuccot meg lehet kapni máshol olcsóbban, de én nem zárom ki az eBayt, alapvetően nagyon bőséges piactér.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #411 Dátum: 2009.11.09 13:01:06 »
Tényleg, Eu-n kívüli országból hogyan van a vám+áfa?Milyen értékhatár felett kell fizetni és mennyit?

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #412 Dátum: 2009.11.09 13:15:17 »
Áfának nincs értékhatára.

Vámmentesség:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/travellers/enter_eu/index_en.htm
http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugyek/adoilletekvam/vam20050728/utasvamment20090212.html/ugyleirasjogi

Viszont a postai küldemény vámmentes értékhatárát hirtelen nem találom, de mintha kereskedelmi célú csomagnál 150 euró, magánszemélyek közöttinél valami 45-50 euró lenne. ??? Ha valaki megtalálja, pontosítson.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #413 Dátum: 2009.11.18 12:28:28 »
Ha szeretném előre kiszámolni pontosan, hogy egy adott termék vételára mennyi lesz Forintban, akkor a Paypal currency converterében számolt összeg - pl. Euróról Forintra - stimmelni fog a tényleges terheléssel, ha abban a pillanatban leütöm a terméket?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: e-Bay
« Válasz #414 Dátum: 2009.11.18 14:42:01 »
Szerintem nem. azon az árfolyamon fog számolni, amikor az utalás történik, tehát amikor a PayPal-ban jóvá hagyod - ha ott fizeted.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #415 Dátum: 2009.11.18 14:46:31 »
Gyakorlatilag arra gondoltam! Tehát a leütés utáni, paypalos fizetés pillanatára. Szóval nem a bankom napi eladási árfolyama lesz a mérvadó, hanem a paypal abban a pillanatban érvényes (közép?)árfolyama, igaz?

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #416 Dátum: 2009.11.18 16:22:08 »
Igen.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #417 Dátum: 2009.11.19 08:57:23 »
Thx! Ahogy néztem tegnap igen jó volt az árfolyam, akkor lett volna érdemes bevásárolni ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #418 Dátum: 2009.11.20 01:36:46 »
Hogyan lehet kivédeni azt a baromságot, hogy nem tudok licitálni egy adott cuccra, mert pl. az eladó beállította, hogy csak Angliába hajlandó szállítani  :wacko: ?

"Buyer Requirements
 
This seller has set buyer requirements for this item and only sells to buyers who meet those requirements.
 
You are unable to bid on or buy this item because:
 
You are registered in a country to which the seller doesn't post to.

Note: If you are still interested in bidding on or buying this item, you may contact the seller and ask that they exempt you from any buyer requirements."


Sokadszor szívom meg emiatt  :censored: ... Egyik barátomnak próbálok maketteket venni, és némelyikre elég nagy az érdeklődés, ezeket gyakorlatilag csak úgy lehet megszerezni, ha az utolsó másodpercekben erősen rálicitálsz, hogy ne legyen idejük reagálni a többieknek - most az előbb épp egy nagyon ritka cuccra vadásztunk (extra ezért maradtam fönt mostanáig), és megint lecsúsztam róla emiatt a gyökérség miatt  :censored: ... Ha meg korábban licitálok (hogy kiderüljön, van-e ilyen "szűrő" vagy sem), akkor felverem az árat  ::) ... És közben az a vicc, hogy gyakorlatilag mindig hajlandók az eladók végül is máshová is elküldeni a cuccot (miért ne lennének), de ez gyakran csak akkor derül ki, ha korábban licitálok, de a szűrő miatt nem tudok, és rákérdezek - de ekkor meg az van, amit az előbb írtam, hogy idejekorán felmegy az ár  :nono: ...........

Ki lehet ezt valahogy védeni?
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.20 01:41:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #419 Dátum: 2009.11.20 06:48:17 »
Pokoli egyszerű: még licit előtt kell írni egy üzenetet az eladónak a megfelelő tartalommal (Magyarországra szállít-e, ha igen, mennyiért, és ha így van, legyen kedves engedni a licitet, köszi). A legrövidebb listing is egy hetes, rendszeres kereséssel és gyors reagálással bőven lesz idő kivédeni az ilyesmit.