Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 206352 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #390 Dátum: 2009.10.08 15:30:13 »
Szóval a bankomban azt mondják, hogy pénz nem lett levéve róla, de a Paypal már "lefoglalt" 400Ft-ot. Most ilyenkor mi lehet? 4 jegyű kódot nem látnak a banki rendszerben, de én azért kinyomtattattam a bankban. Van egy olyan gyanús tétel, hogy xxxxPaypal--*Expuse (mögötte egy csomó szám). Az xxxx helyén meg van egy 4jegyű kód, vajon ez lehet az, vagy valami tök mást kéne várnom?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: e-Bay
« Válasz #391 Dátum: 2009.10.08 16:55:18 »
Szóval a bankomban azt mondják, hogy pénz nem lett levéve róla, de a Paypal már "lefoglalt" 400Ft-ot. Most ilyenkor mi lehet? 4 jegyű kódot nem látnak a banki rendszerben, de én azért kinyomtattattam a bankban. Van egy olyan gyanús tétel, hogy xxxxPaypal--*Expuse (mögötte egy csomó szám). Az xxxx helyén meg van egy 4jegyű kód, vajon ez lehet az, vagy valami tök mást kéne várnom?
Nekem így nézet ki: PP cccc EXPUSE xxxxxxxxxxx.
És ebbő a cccc volt a kód.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #392 Dátum: 2009.10.09 11:34:42 »
Köszi!  :clap:
"You have successfully entered your 4-digit PayPal code. The 400 HUF charge on your card will be refunded to your PayPal account. This refund may take up to 24 hours to be reflected in your PayPal balance."

Most mi a következő lépés? Hogyan tudok ezentúl vásárolni az ebayen?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.09 11:37:50 írta squiddy »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: e-Bay
« Válasz #393 Dátum: 2009.10.09 12:21:21 »
Köszi!  :clap:
"You have successfully entered your 4-digit PayPal code. The 400 HUF charge on your card will be refunded to your PayPal account. This refund may take up to 24 hours to be reflected in your PayPal balance."

Most mi a következő lépés? Hogyan tudok ezentúl vásárolni az ebayen?
Hát jelzed, hogy PayPal-lal fizetsz. Akkor PayPal account-odnál megjelenik egy terhelés, ezt jóváhagyod, ők meg levonják a számládról.  :hug:
Nincs vele gond.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #394 Dátum: 2009.10.09 18:33:52 »
Ó, csak ennyi az egész? Tök kafa, köszönöm! Azt hittem, hogy a paypal accountra fel kell tölteni x zsetont és abból lehet vásárolgatni. Na, akkor most irány az ebay... :devil:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #395 Dátum: 2009.11.06 07:34:04 »
Help please!

Szóval nekiálltam ebayezni, már kaptam is terméket, Paypallal fizettem, minden ok. Most viszont nyertem egy olyan aukciót, ahol a tulaj (magánszemély) kínai (Hong-Kong) és csak "Bank transfer (CIP)"-t fogad el. A kérdés, hogy Paypallal tudok-e utalni neki bankszámlára (gondolom nem), így ha a saját bankomból utalok (vagy érdemes inkább paypay-jel?), akkor mi a biztosíték, hogy meg is kapom a cuccot, ha odaér a pénz az illetőhöz? Úgy tudom a Paypal-nál ez többé-kevésbe megoldott, na de egy sima banki tranzakciónál mi a biztosíték? Vagy azért az E-bay rendszerében lehet bízni? Azért aggódom, mert nem kevés pénzről van szó (524Eur).

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: e-Bay
« Válasz #396 Dátum: 2009.11.06 07:38:04 »
Hát sajnos banki transzfernél csak abban bízhatsz, hogy tényleg elküldi - mondjuk a PayPal se garancia. Ha az értékelései jók - és nem csak kettő van -, akkor talán bevállalható. Egyszer én is benyaltam, nem vettem észre hogy csak banki átutalással lehet fizetni. Az utaláshoz a számlaszámot megfelelő formátumban megkapni se volt egyszerű, de végül nem volt gond. Ez viszont kis összeg volt és Németország.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #397 Dátum: 2009.11.06 07:40:18 »
Egyrészt a paypay olcsóbb, mint a bankok nagyrészénél egy külföldi utalás. Ez kipipálva.

Feltételezem, jó minősítésű eladótól vettél, neki is érdeke, hogy szállítson, különben ugrott az üzlete. A negatív minősítés sokaknál visszatartó erő. Egyébként a paypalhoz kapcsolt vevővédelem itt nem érvényes, ezért én csak kivételesen jó üzletet kockáztatnék így. (Múltkor ez meg is történt, Öcsémnek vettem az Astrához egy pár újszerű Hella fényszórót egy némettől, minden rendben zajlott.)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: e-Bay
« Válasz #398 Dátum: 2009.11.06 07:48:22 »
Egy bibi a PayPay-el, hogy Kína nincs bent a lefedett országok között. (Legalább is nekem ez derül ki első olvasatra.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #399 Dátum: 2009.11.06 09:36:17 »
Gyorsan regisztráltam azért magam a Paypay-nél meg a Moneybrookers-nél is. Utóbbinál úgy látom talán megy a Kínába utalás, csak előtte fel kell töltenem az egyenlegem. Az eladónak 28 pontja van meg egy sárga csillaga a neve mellett (amúgy 100%-os) és 2002-ben regisztrálta magát. Írtam neki üzenetet, hogy lesszíves elküldeni pontosan a banki utaláshoz szükséges infókat, amik ugyan meg vannak adva, de nem 100%-ig egyértelmű számomra, hogy mi micsoda.
Egyébként tudom, hogy kockázatos a tranzakció, de remélhetőleg ennyit megér cucc. Ráadásul még bonyolítja a dolgot, hogy Németországba küldi a csóka, bár van Berlinben egy jóbarátom, akihez mehet a csomag. Vajon a németeknél hogy áll a vám+áfa az ilyen cuccoknál?


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: e-Bay
« Válasz #400 Dátum: 2009.11.06 09:46:28 »
Jól látom, hogy ezek minimum fél milla körül szaladnak? Nekem (a lá Palaczk) ez gyanúsan olcsó lenne.  :ph34r:
Gabe 254.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #401 Dátum: 2009.11.06 12:11:50 »
Nem egészen, ezek olyan 260-330 körül mennek. Help pls, mert a csóka már írt hogy mi a franc van és hogy ha nem fizetek megy az ebayhez...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: e-Bay
« Válasz #402 Dátum: 2009.11.06 13:43:15 »
Szerintem sok opció nincs. Ha jó az értékelése akkor baj nem lehet, de fizetni mostmár illik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #403 Dátum: 2009.11.06 14:56:12 »
Na srácok, az előbb kaptam ezt a levelet az Ebaytől, még jó hogy nem utaltam el a zsét

"Our records show that you recently contacted or received messages from thedukechristian through eBay's messaging system. This account was recently found to have been accessed by an unauthorized third party, who may have used the account in an attempt to defraud other members. "

Bakker most kezdtem ebayezni, aztán már bele is szaladtam egy csalóba? :nono:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: e-Bay
« Válasz #404 Dátum: 2009.11.06 18:43:22 »
zsigerből utálom az összes ebayt, vaterát, a túlárazott lomokkal meg ezekkel együtt.
aprónet. személyes tali , áru check. kp
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002