Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 206360 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: e-Bay
« Válasz #285 Dátum: 2009.03.17 13:40:37 »
Csak harmadik országból származó (ott feladott) termékek után kell vámot és ÁFA-t fizetni.
Tehát a feladás helye számít, nem a vásárlás helye, így van?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #286 Dátum: 2009.03.17 13:49:39 »
Igen. A csomagon csak az látszik, hogy honnan jön...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #287 Dátum: 2009.03.17 16:35:25 »
Az a küldemény, amit az eladó csak sima levélben volt hajlandó feladni, továbbra sem ért ide  ::) ... A másik, ami ajánlottan jött, már múlt hét közepén itt volt - holott egy nappal később vásároltam. Ez, ami nem ért ide (3.-án fizettem ki), a német autotestversand.de-től lett véve, egy Auto Motor und Sport, amiben egy Starlet teszt van - megjegyzem, kb. két éve is rendeltem már tőlük, és akkor sem kaptam meg, amit küldtek - sima levélben küldték, és sosem érkezett meg  :no:

Ha volna rá lehetőség, hogy ajánlottan küldje el, akkor miért csak a "sima levél" (4 euro) és a "csomag" (12 euro) feladási mód között lehet nála választani  :censored: ? 5.50 euro lenne az ajánlott levél! Ki a rosseb fog egy 1 eurós újságot csomagként küldetni, 12 euroért?!?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: e-Bay
« Válasz #288 Dátum: 2009.03.17 17:12:42 »
Ha csak 2 opciom van, levél vagy csomag akkor egyértelmüen a csomag. Biztositva van, én követni lehet. Egyszer már megjártad ugyanezt velük, másodszorra a drágábbik lehetöséget kellett volna választani. Ha olyan fontos, akkor megér még 12 € is a szállitás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #289 Dátum: 2009.03.17 19:52:57 »
Ha csak 2 opciom van, levél vagy csomag akkor egyértelmüen a csomag. Biztositva van, én követni lehet. Egyszer már megjártad ugyanezt velük, másodszorra a drágábbik lehetöséget kellett volna választani. Ha olyan fontos, akkor megér még 12 € is a szállitás.

Tulképp igazad van, de berágtam azon, hogy miért nem képes ajánlottan küldeni, levélben  :censored: ... Mi ez, hogy vagy sima levél, vagy csomag :ph34r: ? Gondoltam, tegyünk egy próbát a sima levéllel akkor már  ::) ...

Azért még nem adtam fel a reményt. Még várok egy hétig, aztán nekiállok pampogni, hogy nem jött meg a cucc. Ha ez nem vezet eredményre, akkor megvetetem valamelyik kint élő barátommal vagy rokonommal, Németországban vagy Ausztriában csak nem vész el a sima levél sem  :wacko: ... Aztán ők majd továbbítják nekem, ajánlva.

Arra meg, hogy 2009-ben itt tartunk, hogy ami nagy méretű, külföldről jön és nem ajánlott, az egyszerűen eltűnik - inkább nem is mondok semmit  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: e-Bay
« Válasz #290 Dátum: 2009.03.17 20:09:35 »
Ja, ez szomoru. (a magy. posta) Az hogy miért nem ajánlott levelet küldenek?. Van egy két magyarázat talán. A felado lehet hogy több mint egy levelet vagy csomagot küld ki naponta. Ha ez igy van, akkor minden nap jön valaki (posta, dpd, ups, kitudja) és elviszi. A külön ajánlott levél az macerás ilyen esetben a feladonak. Vagy levél, vagy csomag, egyszerüsitett gyorsitott dolog.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #291 Dátum: 2009.03.17 20:16:43 »
Ja, ez szomoru. (a magy. posta) Az hogy miért nem ajánlott levelet küldenek?. Van egy két magyarázat talán. A felado lehet hogy több mint egy levelet vagy csomagot küld ki naponta. Ha ez igy van, akkor minden nap jön valaki (posta, dpd, ups, kitudja) és elviszi. A külön ajánlott levél az macerás ilyen esetben a feladonak. Vagy levél, vagy csomag, egyszerüsitett gyorsitott dolog.

Én is gondoltam erre. De egy pontosan ugyanilyen profilú másik cég (Automobiliat), akiktől előző nap rendeltem, érdekes módon mégis el tudta küldeni ajánlva, miután erre kértem őket  ::) ... Akkor az Autotestversand miért képtelen erre? Elhiszem, hogy nekik kényelmes - de ha jól tévedek, belőlem (ti. az ügyfélből) élnek  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: e-Bay
« Válasz #292 Dátum: 2009.03.17 20:26:43 »
Mert nem mindenki flexibel. Vagy nincs ilyen pont a programmban (vagy nem találta), vagy nincs ilyen formulár, vagy ilyen kérés nem gyakran van, vagy nem akart egy levéllel annyit foglalkozni, vagy vagy. Persze, ez nem nagyon vevö barátságos, de akkor legfeljebb bünteted öket, nem rendelsz többet náluk. Majd csak észre veszik magukat.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re: e-Bay
« Válasz #293 Dátum: 2009.03.17 20:44:56 »
Szerintem sokszor a magyar posta ül rajta. Ráadásul Te vidéken vagy, az szerintem plusz egy nap.
Amúgy a csúcs eddig a 3 napos Japán-Budapest volt, igaz, az EMS volt. De akkor is...

Az én rekordom egy Görögországból vásárolt sportcipőhöz kapcsolódik: egyik nap du. 3-kor ütöttem le a terméket, másnap 2-kor a kezemben volt (UPS-szel küldte).
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: e-Bay
« Válasz #294 Dátum: 2009.03.18 11:09:47 »
Már nem azáért, de ez a téma nem az OFF-Topic-ba kellene, hogy inkább legyen?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: e-Bay
« Válasz #295 Dátum: 2009.03.18 11:13:25 »
Kolleganőm rendelt Hong Kongból cuccot, 72 kg. A TNT-től hívták, hogy vámköteles, küldje el a papírokat. A visszaküldendő papír szerint a számlán csak 180 dollár szerepel. Ezt veszik majd alapul a vám kiszabásánál? (Mert amúgy a cucc 1600 dollár volt szállítással, mindennel együtt).
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #296 Dátum: 2009.03.18 11:21:20 »
A vám kiszabásánál az áru értékét és a fuvardíjat veszik alapul. Azért van így, hogy ne lehessen trükközni (csekély áruérték, magas fuvarköltség).
Nem a vám lesz a sok, hanem az ÁFA...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: e-Bay
« Válasz #297 Dátum: 2009.03.18 11:46:27 »
Bocs, ezt nem értem...  :ph34r:
Az áru értéke szállítással együtt valósan 1600 dollár. A TNT által küldött vámos okmányon (commercial invoice) összesen 180 dollár szerepel. Ez nem gond? Egy 72kg-os cuccról van szó (naaagy gumilabdák+pumpák). Vagy lehet azt mondani, hogy a fuvarköltséget a küldő fizette? Nem gáz? Nem akarunk szívni és büntetést kapni.  :no:
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #298 Dátum: 2009.03.18 11:56:40 »
A vámot a vámhatóság fogja megállapítani, Ti nem tudtok elhibázni semmit. Beadjátok a rendelkezésre álló papírokat (számla, stb), és Ők mondanak egy számot.
Az 1600 USD lesz a vámalap, ez majdnem 100%.
Azért van így kitalálva, hogy ne lehessen azt csinálni, hogy egy termék, melynek valós értéke 1000USd a fuvarköltség pedig 50 USD, ne kerüljön be mondjuk számla szerint 150 USD + 900 USD fuvar konstrukcióban.
Nem nagyon szoktak mérlegelni. Ez a jogszabály.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: e-Bay
« Válasz #299 Dátum: 2009.03.18 12:07:59 »
Értem. De a Commercial Invoice-on összesen 180 dollár szerepel. Ők csak erről tudnak (az 1600 dollárról csak a kínaiak meg mi tudunk). Legalábbis semmilyen hivatalos papíron nem szerepel az 1600 dollár. Rajta van a számlán, hogy "sample only, no commercial value".
De a számlán nincs rajta a fuv.költség.