Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 165685 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #225 Dátum: 2004.11.16 17:50:05 »
Az öv becsatolásáról annyi a szerény véleményem, hogy végülis nagy valószínűséggel csak magát öli meg az a balesetnél, aki nem köti be magát. Másokra talán nem veszélyes. Régen talán nem hangsúlyozták annyira a kresz tanfolyamokon, ezért én azt vettem észre, hogy az 40-50-es korosztály tagjai, illetve a magukat vagány srácoknak vallók nem kötik be magukat.
Nálam az az alapszabály, hogy amint beültem az ülésbe, LEGYEN AZ AKÁR A HÁTSÓ ÜLÉS az első mozdulattal magamra rántom az övet. De nem azért, mert hogy mi lesz akkor, ha megbűntet a rendőr, vagy mi lesz akkor, ha valaki belénkjön, hanem azért, mert szeretem, hogy megfog a biztonsági öv, és ha fékezek, nem dőlök előre, kanyarban nem dőlök ki az ülésből, stb.
A biztonsági öv bekötés annyira a mániámmá vált, hogy multkor megáltam haverékkal szemben, kiszáltam, majd szólt, hogy álljak be az udvarba nyugodtan, visszaültem a kocsiba BEKÖTÖTTEM AZ ÖVET 10 méterért. Mikor kiszáltam, megkérdezte, normális vagyok -e, erre azt mondtam, hogy ez annyira megszokott mozdulat, hogy ha nem kötöm be magam, nem érzem jól magam a kocsiban.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #226 Dátum: 2004.11.16 21:11:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Az öv becsatolásáról annyi a szerény véleményem, hogy végülis nagy valószínűséggel csak magát öli meg az a balesetnél, aki nem köti be magát. Másokra talán nem veszélyes.


Aki elöl ül , és nem köti be magát , az valóban "csak" magára veszélyes (kivéve az oldalirányból jövő ütközéseket) . Viszont a hátul ülőknek , ha nem kötik be magukat , jó esélyük van egy frontális ütközésnél agyonverni az előttük ülőket  :shock:  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #227 Dátum: 2004.11.16 23:19:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja, az ilyen eseteket imádják kiemelni - és a sok idióta tényleg kapva kap rajta, hogy "no lám!" ... :x ... Egy jóval kisebb kockázat kivédése érdekében bevállalnak egy jóval nagyobbat  :shock:

Ebben aztán a bulvársajtó élen jár. És nagyon ügyesen ők nem vonják le a konklúziót, ők csak kiemelik, hogy nem volt bekötve, majd te magad következteted ki, hogy akkor nem is érdemes bekapcsolni az övet...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #228 Dátum: 2004.11.16 23:20:58 »
Idézetet írta: "afekete"
Lehet hogy őt is foglalkoztatja a túlnépesedés és tenni akar valami ellene. :-)

Mondjuk lefogyhatna. Ezt részben már megtette.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #229 Dátum: 2004.11.16 23:22:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
a dörzsöltebbje szerez egy levágott övcsatot, és azt dugja be a helyére  :shock:  :evil:

...és aztán terjeszti, mint jó trükköt. :evil:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #230 Dátum: 2004.11.16 23:24:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
annyira megszokott mozdulat, hogy ha nem kötöm be magam, nem érzem jól magam a kocsiban.

Igen, ez nekem is van, olyan érzés bekötetlenül, mintha ki lenne gonbolva a nadrágom, vagy az ingem.
music     

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #231 Dátum: 2004.11.18 14:34:59 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
annyira megszokott mozdulat, hogy ha nem kötöm be magam, nem érzem jól magam a kocsiban.

Igen, ez nekem is van, olyan érzés bekötetlenül, mintha ki lenne gonbolva a nadrágom, vagy az ingem.

Music!
Nagyon jól érzékeltetted :lol: , én is hasonlóan érzem magam öv nélkül.
A hátsó ülésen tartózkodók, pedig komoly veszélyt jelentenek az elől utazókra, ha nincsenek bekötve. Ezt sajnos az ismeretségi körömben volt szerencsétlenségem "tapasztalni". :cry:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

jts

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #232 Dátum: 2004.11.29 20:06:13 »
Nalam is pavlovi a biztonsagi ov, mikor kialltam a garazsbol a kertbe kocsit mosni akkor is bekapcsoltam, hulyen is neztem utana :)
eleg durva kampanyfilm a temaban
ts

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #233 Dátum: 2004.11.29 22:02:50 »
Hú basszzz ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #234 Dátum: 2004.11.29 22:10:55 »
Jól teszitek!

Pedig valószinűleg ti még nem csúsztatok a tetőre állva az autópálya szembejövő sávjában ... néha előjön az a képsorozat.

Szerencsére szieszta időben nem jött arra senki ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #235 Dátum: 2004.11.30 00:18:18 »
Idézetet írta: "jts"
eleg durva kampanyfilm a temaban

Durva, de én bemutatnám minden tv-ben :!:
music     

Mercurius

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 187
    • http://europe.hungary.org
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #236 Dátum: 2004.11.30 01:10:16 »
Nekem még szerencsére nem volt nagy balesetem. Már ahol megsérültem volna. Múlt héten a lejtőn -1C°-ban a csőtörésen viszont eléggé fostam lefelé, nyári gumival. De erről másik topicabn írtam.

A nyáron 140-nél volt egy satu fék, úgy hogy 10 cm-re álltunk meg az elöttünk állótól. ABS nem volt, csak fekete gumifüst felhő, ami megelőzött minket. Megúsztuk. Aztán félórával később összetörtünk... Hátulról belénk szálltak.
oyota Corolla Sedan 1,6 Sol Sport (2004)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #237 Dátum: 2004.11.30 01:25:41 »
Idézetet írta: "Mercurius"
Nekem még szerencsére nem volt nagy balesetem. Már ahol megsérültem volna. Múlt héten a lejtőn -1C°-ban a csőtörésen viszont eléggé fostam lefelé, nyári gumival. De erről másik topicabn írtam.

Hasonló nekem is volt, az A4 autópályán Bruck a.d. Leithánál a hóban keresztbe fordult egy PUG405, én meg a nyári gumikkal próbáltam megálni. Végül is 20 cm maradt a két kocsi között, de elég vacak érzés volt. Visszafelé 6,5 óra alatt értem Bécsből Budapestre...
music     

Mercurius

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 187
    • http://europe.hungary.org
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #238 Dátum: 2004.11.30 02:36:57 »
Most láttam a Fókuszban, hogy egy srác neki ment kocsival (90km/h +Suzuk) )egy fának, egy hónapig volt eszméletlen. A fa azóta is jól van. Picit lejött a kérge.

Miért nem csinálják a kocsikat fából???  :roll:  :lol: [/b]
oyota Corolla Sedan 1,6 Sol Sport (2004)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #239 Dátum: 2004.11.30 07:37:22 »
Idézetet írta: "jts"
Nalam is pavlovi a biztonsagi ov, mikor kialltam a garazsbol a kertbe kocsit mosni akkor is bekapcsoltam, hulyen is neztem utana :)
eleg durva kampanyfilm a temaban

Nem piskóta, de a szöveget mondjuk nem értem teljesen. Meg a zenéje egész jó :)