Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353483 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7215 Dátum: 2011.04.22 18:48:39 »
Diego fogd fel a mai toyoták ugyanolyanok mint a többi autó. a legenda a régi autókra vonatkozik. az e11 vvti motorjával vége is szakadt a szép múltnak.
nekem sem lesz több toyotám ezen kivül ha fiatalabb  autóm lesz.  ford, skoda, francia stb.

Igen... Én úgy tudom mikor a Toyota kiépült Európába és Németo. Franciao.-ban szerelik össze az európai típusokat és belemegy az európai alkatrész pl a bosh...(azt mondta a egy szaki a bosh szarabb mint egy japán gyári toyota alkatrész, na mind1) azóta jöttek a pici hibák, szómiszó mi úgysem tudjuk pontosan de a lényeg az előtt mikor made in japan volt A-Z-ig minden alkatrész addig verhetetlen minőség uralt.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7216 Dátum: 2011.04.22 18:50:21 »
Én a kormos gyertya és a fekete olajjal kapcsolatban, ahogy így olvastam a postokat, nomeg a vezérlés kérdésköre kapcsán az merült fel bennem, hogy biztosan jól van összerakva a vezérlés?? Ha egy foggal van arrébb téve, attól még megy, csak tipikusan ilyen hibákat produkál.  Esetleg meg kellene nézetni ezt a lehetőséget egy értő szakival.
Egy próbát megérne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7217 Dátum: 2011.04.22 19:00:06 »
kedden márkaszervíz nézi át, de fura, hogy itt a fórumon ugyanilyen autó ugyanezzel a problémával került be kaposvárra. Nem tudom ott is kormos-e a gyertya, de a csörgő hang megvan.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7218 Dátum: 2011.04.22 19:27:20 »
azt nem értem ha az autó leinformált volt a reálszisztámánál és valós 98e km volt benne gondolom a 100 ezres nagyszerviz megvolt.
akkor ezek után hang nélkül bele kéne verni az autóba 100ezret vagy legalább 80at. főleg a motorba. nem értem
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7219 Dátum: 2011.04.22 20:12:01 »
Nem a konkrét esethez kapcsolódóan írom, hiszen diegho valószínüleg csak kifogta, és amúgy valóban egy ismert előéletü autója van.
De ne gondoljátok, hogy a szervízkönyv + hozzá kapcsolódó számlák + és a márkakereskedéses leinformálás is 100%-os! Tudok olyat (nem Toyota), aki 15 ezres szervízt otthon megcsinálta, majd mikor 30 ezer lett az autóban visszaállította 15-re, és vitte márkakereskedésbe, ez volt kb. az autó 1 éves korában. Majd ment megint 15-öt, otthon szervízelt, újabb 15 után pedig megint tekert vissza és vitte márkakereskedésbe! Tehát van szervízkönyv, vannak számlák, márkakereskedésben is rendben látszódik minden, csak épp 2x annyi km van az autóban!
Igaz ehhez elvetemültség kell, mert nem olcsó órát állítatni sem, de van ilyen!
A márkakereskedésnek sem tűnik fel semmi, ha mindig a gyári szűrőket veszi meg!
Xanyi

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7220 Dátum: 2011.04.22 22:32:25 »
történt egy kis változás. a hang jóval halkabb lett, de mindig hallani, 90 körül a legjobban. már üresben is hallom, holnap meghallgatom honnan jön. amúgy a vezérlés tényleg lehet ludas hiszen a tavalyi baleset. után szét kellett bontani az egész elejét és szerintem akkor nem raktak valamit jól össze. nem márkaszervízben csinaltak. nagyon. is helytálló a feltételezés.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7221 Dátum: 2011.04.23 00:07:49 »
Diego fogd fel a mai toyoták ugyanolyanok mint a többi autó. a legenda a régi autókra vonatkozik. az e11 vvti motorjával vége is szakadt a szép múltnak.
nekem sem lesz több toyotám ezen kivül ha fiatalabb  autóm lesz.  ford, skoda, francia stb.
Mert azok jobbak, mi? Bocs Mester, de ez volt a Bullshit Of The Week  ::) ... De tudod, mit? Próbáld ki. Ha nehéz megérteni, hogy a Toyota a korábbi önmagához képest kevésbé megbízható, akkor tessék: próbáld ki  :yes: :D

Ugyanolyanok, mint a többi autó? Aha  :) ...
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.23 00:10:38 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7222 Dátum: 2011.04.23 06:33:52 »
"Mert azok jobbak, mi? "


nem jobbak Palaczk de olcsobbak.
a mai autóknál a toyoták árban felárasak ha egymás mellé teszünk egy 6-8 éves szinte mindenben megegyező fordot vagy  bármit vagy egy corollát.
és ez a felár nem biztos h visszajön ha összeadjuk a használtautó vétel kockázatatait (km óra tekerés, elmaradt karbantartás stb)
gyakorlatilag vétel után ugyanugy be kell állni a szervizbe és rádobni 2-3 kilót hogy a jövöt elinditsuk
ennyiből már a franciából és a fódból is csinálok autót.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7223 Dátum: 2011.04.23 06:56:27 »
nem jobbak Palaczk de olcsobbak.
a mai autóknál a toyoták árban felárasak ha egymás mellé teszünk egy 6-8 éves szinte mindenben megegyező fordot vagy  bármit vagy egy corollát.
és ez a felár nem biztos h visszajön ha összeadjuk a használtautó vétel kockázatatait (km óra tekerés, elmaradt karbantartás stb)
gyakorlatilag vétel után ugyanugy be kell állni a szervizbe és rádobni 2-3 kilót hogy a jövöt elinditsuk
ennyiből már a franciából és a fódból is csinálok autót.  :whistling:
Abban a pillanatban, igen, elképzelhető. És utána? ... De, mondom, hajrá. Még akár szerencséd is lehet  :flowers:

(Azé' az E12 még mindig jócskán előrébb van pl. a TÜV statban, mint a Focus vagy pláne a Megane; és az Ave II is a Mondeohoz vagy pláne a Lagunához képest. Ha azt mondtad volna, hogy megfontolnád, Golf V-öt vegyél-e vagy Corollát, még valahol megérteném... Csak azok árban sincsenek lejjebb, talán nem véletlenül... Szerinted, mégis mit honorál a piac a magasabb árral? ... De hogy pont Fordot vagy franciát vennél inkább, mint Toyotát... Hát, ez számomra továbbra is az, amit tegnap este írtam  ;) !)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7224 Dátum: 2011.04.23 08:34:25 »
én focust akartam eredetileg, kipróbáltam egyet, úgy menekültem ki belőle. a carina is sokkal kényelmesebb. fordot nem vennék, de régi új swiftet simán, vagy hyundait, chevit.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7225 Dátum: 2011.04.23 11:44:03 »
Úgy látom, hogy ezt most ide is passzol:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=3.msg402913#msg402913

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7226 Dátum: 2011.04.23 12:49:31 »
Megint mentem vele és teljesen más hangja van, mint eddig. Most sokkal enyhébben szól és szinte csak a 90-es tempónál hallani és 1 bizonyos gázpedál állásnál, csak meleg motornál. A képen a pirosan bejelölt résznél hallok valami érdekes hangot, ami számomra fura, persze én nem értek hozzá, de az eddigi Carina, R19 hangjától teljesen eltérő.



[a csatolmányt egy admin törölte]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7227 Dátum: 2011.04.23 14:07:19 »
Azért annyit halkan megjegyeznék, hogy lehet, hogy egy Carina anno 8-10 éves koráig semmi hibát nem produkált, node most 2011-et írunk, a legfiatalabb Carina is 13 éves, és arra az esély, hogy az ember most találjon egy olyan 13-19 éves autót, amit előtte már ki tudja, ki és hogy használt, de elvárná, hogy azzal az autóval még sokáig szinte semmi gondja ne legyen, hááááát...
music     

diegho

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7228 Dátum: 2011.04.23 14:11:37 »
Igaz, csak amíg  carinába 100-ért komplett motort veszek, ebbe 100-ért kapok 2 csavart, ez azért nem mindegy.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7229 Dátum: 2011.04.23 14:13:59 »
Kissé sarkított az összehasonlítás, de kétségtelenül van ilyen tendencia. Nekem mindenesetre nehezemre esne visszalépni a múltba, de nem vagyunk egyformák.
music