Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4302700 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Avensis, mi más?:)
« Válasz #25425 Dátum: 2016.10.26 15:07:26 »
Ha megkapja a normális minőségű olajat/szűrőt az előírt csereperiódusonként, akkor baj nem lehet vele.
Nekem majd most a 180e km-nél lesz cserélve megint.

Meg persze kell hozzá némi "ésszerű" vezetés is, mint pl menet közben nem rakjuk ki N-be a váltót, vagy még előre haladás közben nem nyomunk neki rükvercet, nem kapcsolgatjuk a váltót, amikor nem jár a motor, stb, stb.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25426 Dátum: 2016.10.26 17:22:47 »
Köszi Norbee és Xtrem!


Szóltam neki, hogy jöjjön! ;) Amúgy hány liter kell bele? Ezt még meg tudnátok mondani? Más nem kell hozzá, ugye? Vagy valami speckó dolog még, ami kellhet? Mennyi szokott lejönni a gyakorlatban?


Köszi! Üdv.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25427 Dátum: 2016.10.27 12:04:50 »
Na azokat én is fogom cseréltetni,eléggé meg van repedezve. Remélem minél hamarabb...már bent melegszik a garázsban a h.bordás szíj,vízpumpa,vezérlés szett szeretet csomag. Hétvégén kicseréltük a stab.pálcákat ( a bal oldali Febi volt ,a jobb oldali még a gyári) , kipucoltuk az EGR szelepet. Az nem is volt annyira kormos. Egy youtube videó alapján csináltam ,a videóban szereplő kocsié sokkal csúnyább volt. Ma megjött a szövetszőnyeg meg a téligumi is :)
Kicseréltem az összes izzót elől,mindegyik fajta felemás volt a másikhoz képest...viszont nem vagyok kibékülve a bal első lámpával. Az cserélték és TYC márkájú lámpa került bele és van egy fura lilás/kékes sáv a fényében...ez valami hiba vagy az utángyártott lámpa sajátossága?
Na megtörtént végre a fent említett cuccok cseréje plusz megkapta az új gumikat is. Ugyan a motortéri burkolatok még nincsenek a helyükön,de van a kocsinak egy fajta fura csengőbongo,csörgő hangja. Az mitől lehet,minek lehet olyan hangja? Találtam egy videót róla a youtube-on ,de sajnos innen a cégtől nem tudom azt belinkelni,otthonról majd mutatom.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

gunyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25428 Dátum: 2016.10.27 16:18:24 »
Sziasztok,

molnarir felh.nevű barátom invitált ide. Köszönöm a befogadást.

2005-ös Avensis kombiról van szó, 2.4 benzin, automata, bőrös, Navi-s, Xenon, Tempomat, stb. 168000 km van benne. Németországi autó volt, most jutottam hozzá kb 2 hete. Kérdésem hogy váltóolajat kivel szoktatok cseréltetni, nehogy az legyen hogy tönkreteszem. Toyotás szerviz emberek azt mondták nem kell cserélni, "Lifetime" olaj van benne. Elhiggyem, avagy ne? Simán el tudom képzelni hogy még a gyári olaj van a váltóban.

Köszönöm a segítséget.

Üdv: gunyi

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25429 Dátum: 2016.10.27 18:14:33 »
A hátsó karhoz ablaktörlő gumi is van?

Nincs

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25430 Dátum: 2016.10.27 18:48:50 »
Toyotás szerviz emberek azt mondták nem kell cserélni, "Lifetime" olaj van benne. Elhiggyem, avagy ne?
Valóban élettartam olaj van benne, amit az olaj tönkremegy hamarosan követi a váltó is. A szervíznek is élnie kell vmiből és az olajcsere kevésbe jó biznisz mint a váltó javítás.
A 2,4 és Ave váltója egyébként is hajlamos túlmelegedni, 4 év vagy 60e km csere, de ha nagyon hajtod akkor gyakrabban.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25431 Dátum: 2016.10.27 18:52:17 »
Sziasztok,

molnarir felh.nevű barátom invitált ide. Köszönöm a befogadást.

2005-ös Avensis kombiról van szó, 2.4 benzin, automata, bőrös, Navi-s, Xenon, Tempomat, stb. 168000 km van benne. Németországi autó volt, most jutottam hozzá kb 2 hete. Kérdésem hogy váltóolajat kivel szoktatok cseréltetni, nehogy az legyen hogy tönkreteszem. Toyotás szerviz emberek azt mondták nem kell cserélni, "Lifetime" olaj van benne. Elhiggyem, avagy ne? Simán el tudom képzelni hogy még a gyári olaj van a váltóban.

Köszönöm a segítséget.

Üdv: gunyi
Mayernél azt mondták, hogy 60 ezerenként érdemes cserélni. Nem egy tétel, úgyhogy inkább. Ha friss a kocsi és nem ismert az előélet, akkor pláne érdemes. Váltóolajakról bővebb infó az Olajak és adalékok topicban van. Agyarka írt egy klasz összefoglalót a témában valamikor az elmúlt 6-10 hónapban, addig mindenképpen érdemes visszalapozni(most nem találom, a kereső meg nem dobja ki).


szerk.

Csak meglett: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=116.msg665199#msg665199

Ez egy lényegretörő összefoglaló, hogy ki mit miért ajánl váltóolajnak.

Miért pont én?-)
A kérdés évente többször előfordul, visszaolvasva elég sokat találni róla.
FE75W vs. 75W90.
Elég jól látható a nagyon jelentős viszkozitásbeli különbség.

Mit ajánl a Toyota?
- a márkaszervizekben használt gyári, érvényes szervizelési utasítás szerint ugyanazt mint amit a kézikönyv,
- a TMH ezt kérésünkre írásban is megerősítette.

Miért ajánlják az egyes szervizek?
- Elfedi (de nem megoldja) a sebességváltómű egyes hibáit. (akárcsak a motor olajevést a vastagabb olaj, vagy az olajadalék)
- kevesebb fajta olajat kell beszerezni, készletezni (kevesebb munka- több haszon)
- esetleg nagyobb árréssel tudja továbbértékesíteni. 

A szervizek a munkájukra jó esetben 6 hónap garit vállalnak. Az előírtnál sokkal vékonyabb olaj által okozott problémák ezen idő alatt szinte biztosan nem jönnek elő, de szakszerűtlen munkavégzés miatt elvileg jogilag később is felelősségre vonhatók. Ennek az eredményessége azonban sok idő, pénz és idegesség, az ügyfélnek szinte biztosan nem fogja megérni. Az autós sajnos kiszolgáltatott a szerelőknek, ahogyan a neppereknek is.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.27 18:59:22 írta Silent »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25432 Dátum: 2016.10.27 19:05:08 »
Köszi az idézést, a 2,4 és Ave automata váltójába ATF olaj kell (3,5 l)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25433 Dátum: 2016.10.27 19:25:43 »
Köszi az idézést, a 2,4 és Ave automata váltójába ATF olaj kell (3,5 l)
Ahányszor látom, mindig felröhögök. Mért pont én? :D

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25434 Dátum: 2016.10.27 20:56:04 »
Nincs
ooh,kár,nekem az kéne...ezen elporladt
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25435 Dátum: 2016.10.27 20:57:03 »
Na megtörtént végre a fent említett cuccok cseréje plusz megkapta az új gumikat is. Ugyan a motortéri burkolatok még nincsenek a helyükön,de van a kocsinak egy fajta fura csengőbongo,csörgő hangja. Az mitől lehet,minek lehet olyan hangja? Találtam egy videót róla a youtube-on ,de sajnos innen a cégtől nem tudom azt belinkelni,otthonról majd mutatom.

Hát vmi ilyesmi. Akik csinálták szerelők,szerint a szervo szivattyúnál van vmi kis csapágy ,ami szerintük cserés lesz. Hidegen nincs olyan hangja,csak melegen...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25436 Dátum: 2016.10.27 21:29:14 »
Sziasztok!

Kis segítség kellene...Adott az autóm(2005 ös Avensis kombi Elegant) amit ugy néz ki eladásra kínálok, de bizonytalan vagyok mi is lehetne a reális ár. Sajnos jó lenne gyorsan megszabadulnom tőle(nem amiatt mert bármi baja van, egyéb okból kifolyólag...)Amit tudni kell h 185e km van benne, gumi alufelnire szerelt nyári kb 70 százalékosak. Komolyabb sérülés, ill karcolás nincs az autón.Törve nem volt!Műszaki az májusban fog lejárni. Vezetett szervízköny az addig volt amig hozzám került az autó, ennek 1,5 éve! De természetesen karban van tartva! Minden elektronikai dolog tökéletesen működik, igazából semmi panasza az autónak! Kérdés hogy mi az ami reális ár lenne érte?! Főként amiatt kérdezem mindezt, mégha fura is, mert nagyon időhiányba vagyok, és megfordult a fejembe a kereskedésbe való beadás lehetősége is, amivel tisztában vagyok h nem egy jó döntés...Ezért érdekelne h mi lenne a valós reális ár egy ilyen autóért...-így próbálnék mérlegelni mi lenne a helyes döntés! Köszönöm előre bárkinek az építő jellegű hozzászólását!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25437 Dátum: 2016.10.27 22:23:48 »
hány ccm a motor? olajat mennyit eszik??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25438 Dátum: 2016.10.27 22:27:15 »
Sziasztok!

Kis segítség kellene...Adott az autóm(2005 ös Avensis kombi Elegant) amit ugy néz ki eladásra kínálok, de bizonytalan vagyok mi is lehetne a reális ár. Sajnos jó lenne gyorsan megszabadulnom tőle(nem amiatt mert bármi baja van, egyéb okból kifolyólag...)Amit tudni kell h 185e km van benne, gumi alufelnire szerelt nyári kb 70 százalékosak. Komolyabb sérülés, ill karcolás nincs az autón.Törve nem volt!Műszaki az májusban fog lejárni. Vezetett szervízköny az addig volt amig hozzám került az autó, ennek 1,5 éve! De természetesen karban van tartva! Minden elektronikai dolog tökéletesen működik, igazából semmi panasza az autónak! Kérdés hogy mi az ami reális ár lenne érte?! Főként amiatt kérdezem mindezt, mégha fura is, mert nagyon időhiányba vagyok, és megfordult a fejembe a kereskedésbe való beadás lehetősége is, amivel tisztában vagyok h nem egy jó döntés...Ezért érdekelne h mi lenne a valós reális ár egy ilyen autóért...-így próbálnék mérlegelni mi lenne a helyes döntés! Köszönöm előre bárkinek az építő jellegű hozzászólását!

Elnézést...a motor 1.8 benzin! Külföldről (1050km) jöttem haza, fullra volt tölve ugy esett 3-4mm a pálcán.Nem mondanám "olajevősnek"

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #25439 Dátum: 2016.10.27 22:30:38 »
mennyit jelenthet literben/deciben az a 3-4-5 mm?? nem ismerem a nivópálcáját...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки