Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 715755 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #330 Dátum: 2006.04.08 00:32:23 »
Idézetet írta: "brunoster"
Ma beszéltem a márkaszervizzel. Nagyon korrekt banda (TMAX Szeged). Csak hát 32.000.- +áfáért kicsit sokallom az 1500ft-os alkatrészt. Habár ez Toyota alkatrész, nem utángyártott, de akkor is...


Nem mondod , hogy nettó 32 ezer egy darab szimering  :shock:  :mivan:  :(  :banging: ... ez komoly ?????
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Starlet
« Válasz #331 Dátum: 2006.04.08 09:21:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "brunoster"
Ma beszéltem a márkaszervizzel. Nagyon korrekt banda (TMAX Szeged). Csak hát 32.000.- +áfáért kicsit sokallom az 1500ft-os alkatrészt. Habár ez Toyota alkatrész, nem utángyártott, de akkor is...


Nem mondod , hogy nettó 32 ezer egy darab szimering  :shock:  :mivan:  :(  :banging: ... ez komoly ?????


Én is csak 6-7 ezerre saccoltam volna max. Ez azért nem semmi.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

brunoster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Starlet
« Válasz #332 Dátum: 2006.04.08 13:19:41 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "brunoster"
Ma beszéltem a márkaszervizzel. Nagyon korrekt banda (TMAX Szeged). Csak hát 32.000.- +áfáért kicsit sokallom az 1500ft-os alkatrészt. Habár ez Toyota alkatrész, nem utángyártott, de akkor is...


Nem mondod , hogy nettó 32 ezer egy darab szimering  :shock:  :mivan:  :(  :banging: ... ez komoly ?????


Én is csak 6-7 ezerre saccoltam volna max. Ez azért nem semmi.


Mint utólag kiderült, ez egy szimering készlet. főtengely első, hátsó, meg a vezérműtengely. De még így is sok.

maplacz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Starlet
« Válasz #333 Dátum: 2006.04.10 13:15:47 »
Lúzer kérdésem van :oops:

'86- os 1.3- as starletemben ugye nincsen katalizátor?

brunoster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Starlet
« Válasz #334 Dátum: 2006.04.10 14:05:13 »
Idézetet írta: "maplacz"
Lúzer kérdésem van :oops:

'86- os 1.3- as starletemben ugye nincsen katalizátor?


Elméletileg nincs, hacsak nem raktak bele utólag, amit nem nagyon hinnék. De a forgalmiból egyértelműen ki kell derülnie, mert asszem van belőle katalizátoros is verzió is, de ebben nem vagyok tuti biztos. (talán gyártás időpntjától függ) Nézd meg a forgalmit. ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #335 Dátum: 2006.04.11 00:38:56 »
Idézetet írta: "maplacz"
Lúzer kérdésem van :oops:

'86- os 1.3- as starletemben ugye nincsen katalizátor?


Lehet benne éppenséggel , csinálták katalizátorral is az autót . Ha alánézel , kiderül ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Starlet
« Válasz #336 Dátum: 2006.04.12 17:18:12 »
Idézetet írta: "brunoster"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Áhh sziszatok megint! Elfelejtettem a jelszavamat és nem tudtam bejelentkezni de SAI-nak köszönhetően megoldódot a problémám :) Mégegyszer kösz Sai:)) AKinek gondja VAN a fogyasztással télen és nyáron egyaránt az forduljon hozzám!


Hát nekem akad némi probléma a fogyasztással. 220Km -en elment 18 liter benzin úgy, hogy ebből kb 160Km országút lehelet gáz 5ösben 2800fordulat körül. A vásorsi is csak nagyon kíméletesen, de ez akkor is sok egy 760 kilós 1,3-as 12szelepes kocsitól. (86os évjárat)  Jah és semmi csomag és csak én ültem benne és én is csak 73 kg vagyok:) Ha tudsz tényleg valami segítséget, akkor azért nagyon hálás leszek ;)


Hali, nekem volt Starletem egy ugyanilyen mint a tiéd 4 hónapja, nekem ennél többet evett, igaz az egyik henger legtöbbször nem járt.:) Ha neked jár minden hengered akkor az is baj lehet (egy Toyota szaki magyarázta nekem) hogy az automata szivatód valahogy nem zár rendesen, és folyton megy. Ezenkívül a karbid is lehet már kopott, vagy a légszűrőd is el lehet tömítődve.

De utánaolvastam a német starlet klub-on, és érdekes módon a valamivel újabb (P8-as) Starletek se esznek annyira keveset, 7 liter alatt senkinek sem evett országúton sem az 1,3-as)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #337 Dátum: 2006.04.13 17:30:47 »
Szia! Nekem ezek mind meg lettek csinálva, rendesen zár nyit az autómata szivatóm, a légszűrőm és a karbim is jó :) És tényleg ennyit eszik hidd el. Régen tényleg volt gond vele, 3 henger ment csak meg ***a sokat evet. És kiderűlt hogy az autómata szivató nem zárt, most már jó frankó megy minden és jól is megy. Kár hogy már nem tudom megcsináltatni, mert eszméletlen sokba van egy karoszéria csere:(:(
gy Toyota sosem hagy cserben...

brunoster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Starlet
« Válasz #338 Dátum: 2006.04.13 23:01:36 »
Hát akkor az automata szivatót meg fogom nézetni. Szerintem mind  a 4 henger jár rendesen. Legalábbis gyújtást kap. a gyertyánál még van szikra, de megnézetem egy normális szerelővel. Levegőszűrőt meg most cseréltem ki. Totál kiakadtam attól, akihez eddig vittem a kocsit. Nem is a szimering miatt folyik az olaj, csak könyebb volt neki rávágni elsőre. Szóval a nagy utánajárásnak semmi haszna sem volt. Ráadásul most van 2 fölöslegessé vált szimering. Most azt mondta ezek után, hogy valószínúleg az olajszivattyúnál folyik az olaj. De mostmár keresek valai olyat, aki nem néz le egy 20 éves autot és tényleg van is ideje foglalkozni vele. és nem várat 3 napig, úgy hogy a kocsi nála van és hozzá sem nyúl...a karbival meg fogalmam sincs mit csináljak. olvastam hogy nehéz hozzájutni egy jobb állapoban lévőhöz. Akinek esetleg lenne, az tegyen egy árajánlatot nekem, aztán majd eldől.  Amúgy nekem az a fura, hogy egy 760kilós auto, 75 lovas motorra, hogy a fenébe tud ennyit enni, ha még jól is van belőve a motornál minden és nem is nyuzzák... (???) Jah, és a lényeg! : Aki esetleg tudna Csongrád megyében egy jó szerelőt nekem, az kérem írja meg!! Igazából szívesen elvinném még egy maszek ráérős szerelőhöz is, mert azok szerintem legalább lelkismeretesen csinálnák meg. nem múszerekkel, hanem érzésből :)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #339 Dátum: 2006.04.17 17:05:41 »
brunoster Szia! Igen tudok segiteni persze, fordulj hozzám te is segitségért mint SAI MSN címem ricsi_web@mailbox.hu

De lenne egy kérdésem a többiektől is. Megérdeklődtem a karoszéria cserét, és arra jutottam hogy nekem peppet sokban van 200ezerben lenne úgy hogy minden megvan benne. Festés, átiratások, motorcserék, lakatolással együtt, plusz műszaki vizsga, és természetesen a régit is leadva a bontóba. Arra jutottam, hogy veszek egy EP71-est megint 1300-mast, de S eset. Már ki is néztem egyet 220ba. a réigt pedig megtartom, búzakergetőnek és alkatrészek utánapótlásának:) Az lenne a kérdés, hogy szerintettek is vegyek egy újjat vagy fogjak bele????
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #340 Dátum: 2006.04.17 23:37:54 »
Idézetet írta: "brunoster"
Hát akkor az automata szivatót meg fogom nézetni. Szerintem mind  a 4 henger jár rendesen. Legalábbis gyújtást kap. a gyertyánál még van szikra, de megnézetem egy normális szerelővel. Levegőszűrőt meg most cseréltem ki. Totál kiakadtam attól, akihez eddig vittem a kocsit. Nem is a szimering miatt folyik az olaj, csak könyebb volt neki rávágni elsőre. Szóval a nagy utánajárásnak semmi haszna sem volt. Ráadásul most van 2 fölöslegessé vált szimering. Most azt mondta ezek után, hogy valószínúleg az olajszivattyúnál folyik az olaj. De mostmár keresek valai olyat, aki nem néz le egy 20 éves autot és tényleg van is ideje foglalkozni vele. és nem várat 3 napig, úgy hogy a kocsi nála van és hozzá sem nyúl...a karbival meg fogalmam sincs mit csináljak. olvastam hogy nehéz hozzájutni egy jobb állapoban lévőhöz. Akinek esetleg lenne, az tegyen egy árajánlatot nekem, aztán majd eldől.  Amúgy nekem az a fura, hogy egy 760kilós auto, 75 lovas motorra, hogy a fenébe tud ennyit enni, ha még jól is van belőve a motornál minden és nem is nyuzzák... (???) Jah, és a lényeg! : Aki esetleg tudna Csongrád megyében egy jó szerelőt nekem, az kérem írja meg!! Igazából szívesen elvinném még egy maszek ráérős szerelőhöz is, mert azok szerintem legalább lelkismeretesen csinálnák meg. nem múszerekkel, hanem érzésből :)


De gáz , amit a szerelőről mesélsz  :robbanfej: ... pedig pofonegyszerű kideríteni , hogy honnan folyik az olaj . Le kell mosatni a motort (lehetőleg alulról is) , utána menni vele egy keveset , és aztán megnézni , hogy hol kezd előbukkanni megint az olaj . Ennyi ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #341 Dátum: 2006.04.18 00:07:18 »
De várjatok, mert pl nálam az az érdekes, hogy mióta karambolom volt az olaj teknőbe beletört egy csavar és apoén az hogy nem ott enged hanem ott ahol a legjobban van letömitve és lezárva az olaj teknő. Szal ilyenkor mi a helyzet? Bár már nem törődök ezzel a járgánnyal mert újra páylázok, ez már csak tuning és alkatrész szempontjából marad fent a garázs melletti sufinyiban :D De most komolyan azért szivesen osztogatom saját tapasztalataimat. Az olaj folyás lehet más bibi is, lehet rossz de lehet sokat öntöttél bele, bár az utóbbi ritka. Még nekem annó az ETZ 125 ösömnél sok olajat öntöttem bele, rossz helyen, és azt hittem hogy a szimeringem szar, de kiderűlt hogy a felesleget nyomta ki.

Kérdésem a motort ugye brigéciolala lehet lemosni, utána meg slaggal? Mert a cucc neve nem jutt eszembe!

Köv kérdésem kicsit összetettebb.: A lendkerék könyités, és a hengerfej sikolása meg frankó kipuf rendszer plusz direkt szűrő dob rajta majdnem 50 pacit? vagy csak a felét? Meg mennyibe kerűlne???
gy Toyota sosem hagy cserben...

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #342 Dátum: 2006.04.18 10:39:53 »
akkor én nagyon ügyes vagyok mert városban 6-6/5 ös fogyasztást hozok ki a P8 as-ombol.. ugy volt 9 literes fogyasztásom hogy nyomtam neki mint a disznó.. 2esben tiltásig huzattam.. + ilyenek.

nekem  is lenne 1kérdésem.valaki tud az országban tuningol P8 asról?? nem csak motor tuningolt hanem optikailag is.
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

brunoster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Starlet
« Válasz #343 Dátum: 2006.04.18 12:11:10 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
De várjatok, mert pl nálam az az érdekes, hogy mióta karambolom volt az olaj teknőbe beletört egy csavar és apoén az hogy nem ott enged hanem ott ahol a legjobban van letömitve és lezárva az olaj teknő. Szal ilyenkor mi a helyzet? Bár már nem törődök ezzel a járgánnyal mert újra páylázok, ez már csak tuning és alkatrész szempontjából marad fent a garázs melletti sufinyiban :D De most komolyan azért szivesen osztogatom saját tapasztalataimat. Az olaj folyás lehet más bibi is, lehet rossz de lehet sokat öntöttél bele, bár az utóbbi ritka. Még nekem annó az ETZ 125 ösömnél sok olajat öntöttem bele, rossz helyen, és azt hittem hogy a szimeringem szar, de kiderűlt hogy a felesleget nyomta ki.

?


Hát leszedték a szelepfedelet, mert állítólag ott nyomta ki az olajat a vezérműszíj mellett. Ezért ilyen gumipasztával leszigetlelte. Elvittem egy másik szerelőhöz, az meg azt mondta, hogy a főtengely szimeringemet meg sem nézte az elöző szerelő és őszerinte ott folyik az olaj és a fogasszíj hordja fel. Én már nem tudom mi lesz. Az olaj biztos nincs túl töltve, mert így is alig győzöm utántölteni. Amúgy attól félek, most hogy Szepi_EP71 nek igaza valamiben, ugyanis olajcserekor a szerelő rendesen túltöltötte az olajat. Ez kb a nagy olajfolyás előtt 1 héttel volt. Szóval lehet, hogy az tett be neki, csak mire elfolyt a rengeteg olaj, meg mire nekem is feltünt eltelt az az egy hét.  Nagy gondban vagyok, ugyanis május 27-én lejár a műszakim és addigra rendbe kellene vágni a kocsit. Még a féltengely csuklókkal vagyok gondban. Nem tudom hol és mennyiért tudom felújíttatni/cserélni. Tudna valaki ebben mondani egy kb. árat hogy mennyiből lehet egy ilyet megúszni?

brunoster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Starlet
« Válasz #344 Dátum: 2006.04.18 12:12:56 »
:) végre tudtam időt szentelni, hogy csináljak egy képet a kocsiról, és be tudtam tenni ide bal oldalra kisképnek :)