Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 724917 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1455 Dátum: 2013.01.21 18:58:40 »
Sziasztok,
tanácsot, segítséget kérnék, hátha járt már valaki ebben a cipőben!
Auris 2007-es modellnél a műszerfal közepén lévő szélvédőre fújó rostélyok elkezdtek nyekeregni. De olyan mértékben, hogy ha pl autópályán megyek, van 100 fölötti sebességgel berezonál az egész. Próbáltam nyomkodni, kicsit megcsapkodni, viszont nem múlt el a hiba. Ezenkívül a a bal eslő kis szamárfül ablaknál lévő műanyag rész is, amin rajta vannak a kis szellőző lyukacskák ugyanúgy nyiszog, zörög úthibákon. Roppant idegesítő, mert valami förtelmes hangjuk van, de leginkább autópályázás közben 1óra zenebona hallgatás után fárasztó.
Ötlet? Vagy vigyem szervízbe? Szétkell bontani nagyon a műszerfalat ehhez?
Köszönöm!
Szia!
Korábban már írtam Aurissal kapcsolatban, hogy hasonló "nyiszogás" bentről nem is benti hang volt az én esetemben.
Kívülről jött be! Első szélvédő alja, és a műanyag ív ami az ablaktörlő latpát alatt van, az ért a üveghez úgy, hogy ezt a hangot adta.
Óvatosan és nagyon kevés műszer olajjal végig húztam azt az ívet ami szépen az üveg és a műanyag között elterül.
Utána elég sokáig csend volt onnan, de idővel meg kell ismételni mert elfogy  a kenőanyag. :)
Próbáld meg ezt mielőtt szétkapjátok a műszerfalat.
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1456 Dátum: 2013.01.21 19:27:27 »
Az elözö tulajdonostol 70.000 km-rel vettem az autot és a szervizkönyben feltünt, hogy 2008 és 2011 között nincs beirva semmifélé olajcsere vagy szervizelés és ez gyanùs... Most 90.000 km van az kilométeroràn.

Lehet ebben is esetleg valami magyaràzatot talàlni az autom hangjàra?
Kizárt. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1457 Dátum: 2013.01.23 10:39:57 »
Szia,
köszönöm az ötletet, megnézem majd.
Nekem úgy tűnik, ennél az Aurisnál ez egy szélmalom harc! Valahol megszüntetem, máshol megint nyiszog valami. Igazából már felveszem a rádiót hogy ne halljam, de elég elszomorító, hogy képtelenek ezt a gyárban megoldani egy Toyotánál... de az megnyugtat, nem az enyémnél van csak gond ezzel :)
Kenőanyagot mit fújtál? WD40? Vagy szilikon?

Szia!
Korábban már írtam Aurissal kapcsolatban, hogy hasonló "nyiszogás" bentről nem is benti hang volt az én esetemben.
Kívülről jött be! Első szélvédő alja, és a műanyag ív ami az ablaktörlő latpát alatt van, az ért a üveghez úgy, hogy ezt a hangot adta.
Óvatosan és nagyon kevés műszer olajjal végig húztam azt az ívet ami szépen az üveg és a műanyag között elterül.
Utána elég sokáig csend volt onnan, de idővel meg kell ismételni mert elfogy  a kenőanyag. :)
Próbáld meg ezt mielőtt szétkapjátok a műszerfalat.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1458 Dátum: 2013.01.23 11:36:49 »
Szia,
köszönöm az ötletet, megnézem majd.
Nekem úgy tűnik, ennél az Aurisnál ez egy szélmalom harc! Valahol megszüntetem, máshol megint nyiszog valami. Igazából már felveszem a rádiót hogy ne halljam, de elég elszomorító, hogy képtelenek ezt a gyárban megoldani egy Toyotánál... de az megnyugtat, nem az enyémnél van csak gond ezzel :)
Kenőanyagot mit fújtál? WD40? Vagy szilikon?
Először műszerolaj aztán WD40 de ezzel épp csak kicsi fújásokat alkalmaztam nehogy az üvegre kerüljön (sok) pötty  :whistling: A fújó cső (szívószál  :) ) üveg síkjával párhuzamosan lefelé tartva elég jól alkalmazható.
Fery

jpm2005

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1459 Dátum: 2013.02.28 13:19:53 »
Sziasztok.

Nyekergett az ablaktörlőm, vettem újakat, feltettem és ugyanúgy nyekereg. Befújtam wd40-el ott ahol elforog, de még mindig adja a hangot. Ötletek hogy mi adhatja?
Champion keret nélkülit vettem, szal elvileg minőségi is ráadásul.

Ilyen problémám nekem is volt. Én műszerolajat fújtam a tengelyre, a WD nem jött be. Az utóbbi egy-két évben nem volt vele gond.

Toyotoló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1460 Dátum: 2013.04.08 14:43:49 »
Üdv a Fórumozóknak!

Segítséget kérnék, egy ez idáig beazonosíthatatlan jelenségre, amit a 2007-es 2,2 D4-D 136 lovas Corolla Versom produkál. Indulásnál mintha egy vékony acéllemezt meghajlítva megpengetnénk és ez nyugalmi állapotáig kb. 3-4 másodpercig acélos hangon peng-rezonál. Ezt csinálja minden hideg indulásnál, melegen néha, egyenes és alászedett kormánnyal, egyes fokozatból kettőbe váltás közben, de egyesbe tovább húzatva váltás nélkül is. Tehát számomra nem egyértelmű, hogy kuplung vagy váltó probléma lenne. Csak akkor nem produkálja ezt a jelenséget, ha a szervizben mutatnám meg a készséges szerelőnek, aki így nem igazán tud segíteni. Találkozott Valaki ezzel a furcsa hanggal? A rezonálás elölről jön, motortér- kerekek. Semmi esetre sem v.milyen műanyag borítás, mert ezeket ellenőriztem, meghúztam. A kipufogó hő védő lemezei is megfelelően rögzítettek.

A válaszokat előre is köszönve búcsúzom: Péter
A nagyhal úszik elől, a remény hal meg utoljára…

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1461 Dátum: 2013.04.08 15:18:49 »
Féktárcsa hővédője? Esetleg valamelyik csúszka/betét nincs megszorulva? Én itt néznék körbe első körben. Lényegében csak a kereket kell levenni.  ;)

Toyotoló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1462 Dátum: 2013.04.08 17:27:58 »
Féktárcsa hővédője? Esetleg valamelyik csúszka/betét nincs megszorulva? Én itt néznék körbe első körben. Lényegében csak a kereket kell levenni.  ;)
Köszönöm, megnézem, bár a leragadt fékpofák kipattanásának a hangja ismerős és ez nem az.
A nagyhal úszik elől, a remény hal meg utoljára…

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1463 Dátum: 2013.04.08 19:48:42 »
Sztem a hővédőlemez rezonálhat a kipufon, amikor melegszik, kitágul és akkor megszűnik.

Gyanítom valami forró dolgonak kell elnnie, hogy később megszűnik...
Konrád

Toyotoló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1464 Dátum: 2013.04.09 10:06:05 »
Köszönöm a segítségeket, de pont fordított a helyzet. Hideg indulásnál állandóan, melegen néha produkálja ezt a hangot.
A nagyhal úszik elől, a remény hal meg utoljára…

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1465 Dátum: 2013.04.09 20:51:05 »
Levélben érkezett:

Tisztelt Toyota Club,

Az alábbi hibával kapcsolatban kérném segítségetek!

2004 évjáratú 1,6-os Combi Corollám van, mely szinte tökéletes azt leszámítva hogy alapjáraton az elvártnál jobban remeg a motor, rázza a kasznit a fordulat kb. 600 vagy alá is lemegy szerintem (azért kb. mert a műszerfalról olvastam le, nem műszeres érték). Úgy tudom gyárilag  600-700 között bárhol lehet az alapjárat.

Pár műhelyt már megjártam vele, de a hiba forrása ismeretlen maradt.(vezérlés,kompresszió,fojtószelep ház, gyertyák, tömítettség, fogyasztás, motor teljesítmény, motortartó bakok rendben)

Olyan szervizt keresnék főleg Budapesten ahol meg is akarják találni az autóm hibáját, nem csak pár próbálkozás után széttárják a kezüket, hogy sok minden lehet, és nem tudjuk.
Sanszos hogy emiatt járulékos egyéb hibák keletkezhetnek, ezt szeretném elkerülni!

Véletlenül nincs egy jó szaki aki él hal a szakmáért és tudna segíteni anélkül hogy kicserélné a fél motort fölöslegesen?

Nagyon hálás lennék ha ebben tudna valaki segíteni! Vagy elindulni valamilyen irányba...

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel,
Juhász Gergely


Ötlet, javaslat jöhet PÜ-ben, küldöm vissza a feladónak :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1466 Dátum: 2013.04.09 20:56:57 »
Levélben érkezett:

Tisztelt Toyota Club,

Az alábbi hibával kapcsolatban kérném segítségetek!

2004 évjáratú 1,6-os Combi Corollám van, mely szinte tökéletes azt leszámítva hogy alapjáraton az elvártnál jobban remeg a motor, rázza a kasznit a fordulat kb. 600 vagy alá is lemegy szerintem (azért kb. mert a műszerfalról olvastam le, nem műszeres érték). Úgy tudom gyárilag  600-700 között bárhol lehet az alapjárat.

Pár műhelyt már megjártam vele, de a hiba forrása ismeretlen maradt.(vezérlés,kompresszió,fojtószelep ház, gyertyák, tömítettség, fogyasztás, motor teljesítmény, motortartó bakok rendben)

Olyan szervizt keresnék főleg Budapesten ahol meg is akarják találni az autóm hibáját, nem csak pár próbálkozás után széttárják a kezüket, hogy sok minden lehet, és nem tudjuk.
Sanszos hogy emiatt járulékos egyéb hibák keletkezhetnek, ezt szeretném elkerülni!

Véletlenül nincs egy jó szaki aki él hal a szakmáért és tudna segíteni anélkül hogy kicserélné a fél motort fölöslegesen?

Nagyon hálás lennék ha ebben tudna valaki segíteni! Vagy elindulni valamilyen irányba...

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel,
Juhász Gergely


Ötlet, javaslat jöhet PÜ-ben, küldöm vissza a feladónak :)

Szullosz a CCH-ról! Tutto molto bene. :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1467 Dátum: 2013.04.09 21:24:22 »
Az enyém is ezt csinálja. engem is zavar. de vagy alapáratot kellene emelnem, vagy bakokat cserélni szerintem.

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1468 Dátum: 2013.04.09 21:27:10 »
Sziasztok!
Én is tanácsot kérnék tőletek. Meg fog őrjíteni a Corollám a cincogó fékeivel. Nem tudom miért,és honnan jön, de főleg melegebb időben elkezd cincogó hangot adni mindkét első fékem. Kb 1000km-rel ezelőtt rézpasztával kentem be a fékpofák hátsó felét, mert már elviselhetetlenné vált a csikorgásuk. Azóta a csikorgás sokkal jobb lett, szinte elmúlt, viszont mostanában elkezdett "cincogni" mint egy egér. Szóval minden kerékfordulatnál, mintha hozzáérne valamihez valami...Ha valakinek lenne valami ötlete hogyan tudnám megszüntetni ezt a hangot légyszi ossza meg velem. Most már nagyon idegesít ez a hang és nem tudom mit kezdjek vele.  :helpsmilie:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1469 Dátum: 2013.04.09 21:29:28 »
tekerd fel a hangerőt a magnódon!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки