Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 725618 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1365 Dátum: 2012.03.09 09:31:02 »
Gyors és optimista számolásom alapján csak az anyagár lehetett úgy 65-70 között, szóval nem rossz ez asszem.  ;)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1366 Dátum: 2012.03.09 09:38:44 »
Gyors és optimista számolásom alapján csak az anyagár lehetett úgy 65-70 között, szóval nem rossz ez asszem.  ;)
Azért Unixnál egy Gates szett valami 35e Ft, a 2 hosszbordás szíj meg egy 10e úgy, hogy webáruházban veszed és nem 20 éve jársz hozzájuk szerelőként, szal ne túlozz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1367 Dátum: 2012.03.09 09:41:32 »
Azért Unixnál egy Gates szett valami 35e Ft, a 2 hosszbordás szíj meg egy 10e úgy, hogy webáruházban veszed és nem 20 éve jársz hozzájuk szerelőként, szal ne túlozz :D
Írtál még olajat meg első és hátsó féket is, nem...?
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1368 Dátum: 2012.03.09 09:45:49 »
Írtál még olajat meg első és hátsó féket is, nem...?
Csak hátsó betétek lettek cserélve az legyen mondjuk 6e. Az nyikorgó csak reszelve lett. Nyáron az 5 ezres olajcserém valami 10 volt.
De lényeg hogy a zárral én is elégedett vagyok, mondtam is hogy csináljanak még rajta valamit ha csak ennyi :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1369 Dátum: 2012.03.09 09:52:43 »
Csak hátsó betétek lettek cserélve az legyen mondjuk 6e. Az nyikorgó csak reszelve lett. Nyáron az 5 ezres olajcserém valami 10 volt.
De lényeg hogy a zárral én is elégedett vagyok, mondtam is hogy csináljanak még rajta valamit ha csak ennyi :D
Jah... Akkor nem szóltam.  ::)
         

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1370 Dátum: 2012.03.09 11:12:11 »
bármilyen zsir jo....de amugy meg ne vidd tulzásba....wd40 jo mindenhova...én még a zárakba is fujok néha,h jobban nyiljon..csomagtér és ajtok is...no meg  a pántok...

Szóval WD40 a király?:)

Ok, fújok mindenhová...:)

Köszi drusza

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1371 Dátum: 2012.03.09 11:19:29 »
Jah... Akkor nem szóltam.  ::)
Mondjuk tökmindegy, mert árat úgyis csak javitás után tud mondani, akkor meg már hiába ugrálok, ráadásul másik szerelőt meg nem ismerek, bár mint kiderült ő sem olyan ismeretlen: haver is hozzá viszi a swiftjét, csak a márkaszervízbe  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1372 Dátum: 2012.03.09 11:32:33 »
Szóval WD40 a király?:)

Ok, fújok mindenhová...:)

Köszi drusza

A wd40 simán jó. Óvatosan fecskendezd be,ne vidd tulzásba. Jó a záraknak is. Magának az ajtonyitó kilincsmechanikának is. 1x láttam egyet szétbontva,sok benne a műanyag,ha nincs kenés,elkoptatják magukat a kis müanyag részek.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1373 Dátum: 2012.04.19 16:10:21 »
Sziasztok.
Nekem is 2 éve van Aurisom. Mindig is voltak zizegések, zörgések a műszerfalról.
Egy dolog ami esetleg másnál is elő jöhet:
A nejem lenyitotta az utasoldali napellenzőt és elhúzta a tükör előtti ablakot, majd használat után csak felhajtotta a napellenzőt.
Pár nap múlva nagyon kis sebességnél is zörgést hallottam a műszerfalról. Azt tudtam, hogy zörög, de ilyen  még nem volt.
Megálltam és a kormányt ütögetve hallottam a zörgést a műszerfalról.
Az benne a poén, hogy mindig máshonnan hallottam, mire rájöttem, hogy a napellenző nyitva hagyott csúszkája rezgett és onnan mászott le a hang.
Becsuktam jó erősen, és megszűnt "eme" zaj forrása. Azonban csak óvatosan szabad a csúszkát nyomni mert a tükör vége szabadon van (a hátulja nem fekszik fel) és könnyen eltörik, ahogy én is jártam.
A másik zizegés a műszerfal mögül, valahonnan belülről jön, de azt már nem találom, hogy mi okozza.
A középkonzol nyekergése az meg, hát nem is beszélek róla.
Üdv

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1374 Dátum: 2012.04.20 07:55:38 »
Sziasztok.
Nekem is 2 éve van Aurisom. Mindig is voltak zizegések, zörgések a műszerfalról.
....
A másik zizegés a műszerfal mögül, valahonnan belülről jön, de azt már nem találom, hogy mi okozza...
Szia! Már írtam, hogy hasonló műszerfalból -tól jövő hangok egyik forrása nem belülről jött az én esetemben,
hanem  kívülről. A szélvédő alsó szélén végig futó műanyag nyüszög.  :eek: Kocsi mosás után nagyon óvatosan nagyon kevés olaj.
Fery

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1375 Dátum: 2012.04.27 17:24:31 »
Üdvözlök mindenkit!
Régi Toyotásként (Yaris 4 év gondtalanság) után a héten lecseréltem egy Corolla Luna 1.4 VVTi-re.
Szépen megy 47000km van benne 4 éves múlt.
Még nem mentem vele 100km-t , és hallok érdekes hangot.
Itt olvastam itt-ott zörög én is tapasztalom, de ez más.
40km-s tempótól hallom enyhe zörgés vagy morgás, mintha valami üreges belső hang lenne a vezető oldalról.
Mivel én vezetek én így hallom, találtam alul műanyag borítást lötyögni rögzítettem de nem az.
Mikor próbáltuk nem hallottam vagy nem figyeltem, mikor elhoztam esett az eső és hidegebb volt.
Néztem a kerék járatot borítás rendben bár ha a lökhárítót megütögetem zörög rendesen és a belső oldala a fémhez nincs gyárilag rögzitve vagy hiányzik bolha? Továbbá ha megütögetem a dísztárcsa szélét vagy a gumit úgy zörög a dísztárcsa mint a citera és a közepének van a hangja, nem tudom mit csináljak vele.
Yokohama Actuel gumik vannak rajta ezeknek lehet hangja, gondolom ez a gumi nem egy nagy szám de zajos.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1376 Dátum: 2012.04.27 17:36:41 »
Én mondjuk elvinném gumishoz a bal első kereket, hátha az rezonál minimálisan és hat ki a többi elemre bizonyos sebességnél...

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1377 Dátum: 2012.04.27 18:16:53 »
Jó ötlet, megpróbálom.
Gondolom és bízom benn nem valami komoly műszaki hiba, váltó stb, mert próbáltam és nem változik gázadásra , gáz elvételre, kormánymozdulatra sem így csapágy sem lehet de nem is búgás hanem inkább morgásféle.
Vasárnap megyek vidékre majd fülelek.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1378 Dátum: 2012.04.27 22:27:37 »
Kerékcsapágy?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1379 Dátum: 2012.04.28 09:06:17 »
Nem lehet csapágy, pont azt írtam amiket kizártam.
Amúgy is csodálkoznék ha ilyen hibái lennének, ez valami gumi vagy valami piti dolog lehet csak megtalálni nem mindég egyszerű.