Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 724925 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1320 Dátum: 2012.01.06 19:31:57 »
Toyota szalonban komplett szivacs ragasztó szett mindenféle anyag méret egy kiis táska 60.000 körül van :clap:

na most szívattok ugye? :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1321 Dátum: 2012.01.06 19:59:03 »
Igen abban vannak jó kis cuccok. Mindenféle öntapadós szivacs különböző vastagságban, valamint öntapadó textilek, szintén a vastagtól a papír vékonyig. Nagyon jó  ;)
Nem mondod :D És miért nem rakták eleve bele :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1322 Dátum: 2012.01.06 20:01:45 »
Én az összes zaj közül egyedül egyre nem bírok rájönni: Jobb oldalon az anyós előtt a küszöb és a kalaptartó környékéről 140nél bizonyos fordulaton zörög berreg valami és hiába hajol oda bárki nem bírunk rájönni.A műszerfalból nem jöhet mert amikor szét volt kapva mindent kiszivacsoltam meg kötegelőztem.Ajtókárpitban szintén kiszivacsolva,kirgasztgatva stb.Egyszerűen azt gondolom,hogy a karosszéria csinálja. :yawn:
Esetleg a pollenszűrő része???

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1323 Dátum: 2012.01.06 20:35:22 »
Nem mondod :D És miért nem rakták eleve bele :no:
Ott a pont!  ::)

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1324 Dátum: 2012.01.06 21:29:15 »
Esetleg a pollenszűrő része???

Én már kezdek gyanakodni az első sárvédőben lévő műanyag betétre csak az lehet de azzal nem lehet semmit csinálni. :cry:

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1325 Dátum: 2012.01.06 21:34:54 »
Nem mondod :D És miért nem rakták eleve bele :no:

Szedtél már szét műszerfalat komplett hogy mi van belül? Elsírnád magad milyen megoldások vannak kb 100 dolog van ami kopoghat zöröghet és bizony hidegben fog is.Rájöttem én is,hogy szélmalom harc rádiót föl kell csavarni és kész. Hidd el kollegámmal unalmas perceinkben elemeire szedtük a műszerfaltól kezdve a kárpitig mindent és a leglehetetlenebb helyekről is jöhet a zaj.Eddig a legdurvább az volt amikor a szélvédő aljától hallotunk valami nyikorgást bent.Azt hittük belülről jön erre kiderült, hogy a kasztni tekeredett az ablaktörlő lapát alatti műanyag mozgott és nyiszogott a szélvédővel.Nem volt kis idő mire rájöttünk. ;)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1326 Dátum: 2012.01.07 13:35:33 »
Szedtél már szét műszerfalat komplett hogy mi van belül? Elsírnád magad milyen megoldások vannak kb 100 dolog van ami kopoghat zöröghet és bizony hidegben fog is.Rájöttem én is,hogy szélmalom harc rádiót föl kell csavarni és kész. Hidd el kollegámmal unalmas perceinkben elemeire szedtük a műszerfaltól kezdve a kárpitig mindent és a leglehetetlenebb helyekről is jöhet a zaj.Eddig a legdurvább az volt amikor a szélvédő aljától hallotunk valami nyikorgást bent.Azt hittük belülről jön erre kiderült, hogy a kasztni tekeredett az ablaktörlő lapát alatti műanyag mozgott és nyiszogott a szélvédővel.Nem volt kis idő mire rájöttünk. ;)

Kb. én is így voltam amikor a hifit szereltem az autóba. A világon mindenféle zajcsillapító és rendelkezésemre álló szivacsos anyagot felhasználtam és volt némi javulás de egyébként siralmas a helyzet. Finoman szólva igen nagyvonalú az összeszerelés. Amit meg alkalmaztak pl. ragasztószalagot az szépen lassan, de biztosan elengedi magát, így azokat is amit lehetett áttekertem. De folyton nyiszog-nyöszög valami hol innen hol onnan.
Érdekes mert van ami melegben csinálja inkább és most hidegben elhallgat, de van ami meg pont fordítva.  :hmmmm:

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1327 Dátum: 2012.01.15 19:46:25 »
T. Cartársak, kéne nékem egy kis segítség zörgés ügyben.

A csatolt képen látható felső kesztyűtartó fedélén lévő zár belülről zörög. Ez akkor nagyon zavaró, ha pl. olyan aszfalt úton megyek, aminek nagyon érdes a felülete. Pl. az 1-es út Bp. és Tatabánya közt. Szét lehet ezt valahogy szedni, vagy cseréltessem garanciában, vagy ez ilyen?

A bal első ajtó nem zár rendesen. Ez egyik gumikéder (mert ugye 2 van, pontosabban három) nem fekszik fel rendesen az ajtóra, ezért lassú haladáskor kicsit egyenetlen úton fura zizegő, súrlódó hangot ad. Ha gurulás közben kinyitom az ajtót, a zaj megszűnik. Mondhatnátok, hogy kenjem be a gumit valamivel, de ez két okból nem jó:

1. Ez csak ideiglenes megoldás lehet, nem akarom állandóan ezt kenegetni.
2. Befúj a szél. Most, hogy ilyen szeles idő volt, volt, hogy álltam a lámpánál, jött egy kisebb szélroham, és egy az egyben befújt az utastérbe az én ajtómnál.

Megnéztem, hogy tudok-e állítani az ajtón, ezért kilazítottam az oszlopon lévő két torx csavart. Azonban úgy néz ki, hogy így nem állítható az ajtó, mert ennek fix a pozíciója.

Van valami ötletetek, mit csináljak ezekkel a zajokkal. Egyébként megdöbbentően csendes a kocsi, egy kategóriával feljebb sincs ilyen jó összeszerelési minőség.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1328 Dátum: 2012.01.15 22:00:10 »
Szia!
Kérdésedre kérdéssel indítok. Bocsi.  :flowers:
Nem garanciális az autód? Ha igen, akkor vinném vissza, hogy oldják meg!
Egyébként meg ezek a zajok, zörejek eléggé kiszámíthatatlan és néha megtévesztő helyről
adják magukat. Írtam az egyik ilyen keresésem eredményét, azt hittem a kesztyűtartó, vagy a műszerfal
zizeg. Kiderült, hogy a szélvédő és a motorház tető közötti műanyag kívülről! hozta be a hangot!  :eek:
Fery

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1329 Dátum: 2012.01.16 09:30:02 »
Idézet
Szia!
Kérdésedre kérdéssel indítok. Bocsi.  :flowers:
Nem garanciális az autód? Ha igen, akkor vinném vissza, hogy oldják meg!
Egyébként meg ezek a zajok, zörejek eléggé kiszámíthatatlan és néha megtévesztő helyről
adják magukat. Írtam az egyik ilyen keresésem eredményét, azt hittem a kesztyűtartó, vagy a műszerfal

Garanciális. Csak gondoltam, megkérdezem. A zár zörgés nagyon egyértelmű.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1330 Dátum: 2012.01.16 19:58:40 »
Kis update zörgés ügyben.

A kesztyűtartó ilyen. Elmentem az Emil Frey-hez. Amíg nézték a kocsit, megnéztem a szalonban állót. Pont olyan volt, mint az enyém. Pontosan ugyanúgy is zörög a zárja. A próbaút alatt azonban kiderítettük, hogy nem a zár zörög, hanem valahonnan a műszerfal és a szélvédő találkozásának környékéről. Abban egyeztünk meg, hogy tovább fülelek én is, meg megvárjuk a meleg időt, hogy akkor elmúlik-e, vagy talán rosszabb lesz.

Érdekes viszont, hogy a szalonban állt rendes benzines Auris is. Az török gyártmány volt, annak egyáltalán nem zörgött a kesztyűtartó fedelén lévő zár. Azt hiszem az lesz a buli vége, hogy szétszedem, és megnézem, mit rontottak el az angol beszállítónál.

Az ajtókéder nyikorgást kis ajtó állítással és gumiápoló alkalmazásával teljesen megszüntették.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1331 Dátum: 2012.01.19 09:43:28 »
Esetleg nezd meg azt a muanyag boritast a szelvedo elott, amirol Fery irt ket hozzaszolassal elorebb.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

onkyo607

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1332 Dátum: 2012.01.19 14:36:45 »
Szeretett E12 toyotámba elkezdett nyikorogni az ülés.
Hát mit mondjak rendesen zavar!
Lehet vele valamit csinálni?

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1333 Dátum: 2012.01.19 14:52:48 »
Szeretett E12 toyotámba elkezdett nyikorogni az ülés.
Hát mit mondjak rendesen zavar!
Lehet vele valamit csinálni?
Persze. Hangosabbra venni a zenét  :devil:

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1334 Dátum: 2012.01.19 18:08:47 »
Szeretett E12 toyotámba elkezdett nyikorogni az ülés.
Hát mit mondjak rendesen zavar!
Lehet vele valamit csinálni?

Bele kell törődni macsak egér harc a zajtalanítás.Jó hifi és meg van oldva :clap: