Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 724929 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1305 Dátum: 2012.01.01 10:20:22 »
Hali nézd meg nincs hiányod a kerékjárati dobnál a patentokból mert az is okozhatja  :hmmmm: én téli gumi felrakásnál jöttem rá  ;)

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1306 Dátum: 2012.01.01 16:29:46 »
Köszi a tippeket megnézem!

B.U.É.K. mindenkinek  :sorcerer:

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1307 Dátum: 2012.01.05 20:00:42 »
Érdekes morajt hallok mostanában gyorsításkor, ami 1500 rpm nél meg is szűnik.
 Nehéz megállapítani a hang irányát. Hallgattam a motort, de nem onnét jön, olyan mint, ha a pedáloktól vagy a műszerfal belsejéből zizegne.
 Esetleg műanyagok össze érnének, de nem találtam semmit.
 Tippek ?

Sziasztok,

33e km, auris 1.4 vvti. ugyanez a hiba, elindulás után kb 15-20 percig zörög valami a motorban. olyan kopogó szerű hang. ha kinyomom a kuplungot mégjobban. sőt, ha 1300-1800 között nyomok neki egy kicsit nagyobb (nem padlógáz) akkor iszonyat furcsa erős kopogás jön , akkor még hangosabb. próbáltam azzal, hogy reggel 5percig járatom míg el nem indulok, na akkor talán mégjobban koporászik az egész. ahhoz már hozzászoktam, hogy a fordulatszám ingadozik hidegnél, de ez a kopogás... szervízbe nem merek elmenni, hülyének néznek, hogy megint mit hallok.
a kuplungom egy éve nyikorog, ha esik az eső, vagy hideg van, mindig megolajozzák és elküldenek hozzátéve hogy én vagyok a hülye és rosszul hallok :-)
de hát nem.
 ez előtt hondánk volt, semmi baja nem volt, ez az auris egy fostalicska be kell valljam! mindig megszűnik egy zörgés, csattogás, utánna jön a következő. megdöbbentő ! :O kezdek immunis lenni, sőt már az is vagyok...

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1308 Dátum: 2012.01.05 20:02:42 »
Sajna tudomásul kell venni,hogy a Toyoták tisztelet a kivételnek hidegben főleg, a lehető összes helyen nyekeregnek, zörögnek a műanyagok.Ha egyet megszüntetsz akkor 2 másik hang jön elő.Én kollegámmal, a Toyotában lehet kapni komplett zajcsökkentő szettet(elég horror áron) . Felét belepakoltuk a kárpitokba,szétszedtük darabokra a műszerfalat,minden lógó vezetéket összekötöttünk.Ezek után lényegesen jobb lett a zaj komfort,de mindig jönnek elő hangok amikre még rá se tudunk jönni honnan hallani.Egyszóval minden ilyen belső hangot le kell szarni,tudomásul kell venni,hogy ezek az autók ilyenek.Megjegyzem már zsír új korában zörögnek,főleg Corolla & Auris. :clap:

szerintem felesleges bármilyen zajcsökkentő szett. olcsóbb venni egy füldugót. az aurisban az egész híd, a kalaptartó, a kerékjárati dob máanyagja a csomitartóban, a kesztyűtartó mind szól, csörög, csattog. agyrém. én már feljebb veszem a zenét és nem hallom :-)
szervízben már voltam, nem tudnak vele mit kezdeni, el kell fogadni, mint mondták vékony a műanyag :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1309 Dátum: 2012.01.05 20:40:02 »
Érdekes az enyém nem zörög, pedig Mercédeshez voltam szokva ::)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1310 Dátum: 2012.01.05 20:47:53 »
Zorog az, csak oda a hallasod a sok traktor kerregestol  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1311 Dátum: 2012.01.05 21:11:09 »
Engem is zavar minden moraj.
Amikor megvettem, itt-ott zörgött. Meguntam, és biciklibelsőt vékony szeletekre szelve a zaj forrása környékére a műszerfal réseibe szépen elhelyezve - beszorítva zajtalanítottam az utasteret.
Nem egy nagy műszaki megoldás ez a kokányolás, de nincs is jobb.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1312 Dátum: 2012.01.05 21:15:56 »
Sziasztok,

 próbáltam azzal, hogy reggel 5percig járatom míg el nem indulok, na akkor talán mégjobban koporászik az egész. ahhoz már hozzászoktam, hogy a fordulatszám ingadozik hidegnél, de ez a kopogás... szervízbe nem merek elmenni, hülyének néznek, hogy megint mit hallok.
Abban az öt percben nyisd fel a motorháztetőt, és keresd a rendellenes zaj forrását.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1313 Dátum: 2012.01.05 21:29:48 »
Abban az öt percben nyisd fel a motorháztetőt, és keresd a rendellenes zaj forrását.

hiába nyitom fel a motorháztetőt, nekem az sokat nem fog mondani. megnéztem az olajszintet a pálcával, mert azt gondoltam hogy lehet elfogyott az olaj? nem.
sajnos laikus vagyok az autókhoz. annyit már kihallgattam, hogy amíg be nem melegszik a motor nyikorog a kuplung kinyomásnál mint az ólajtó, és kívülről is lehet hallani. ezzel már voltam, valamit állítottak, egy hét múlva újból nyikorgott.
ez a kopogás idén az első hidegnél jött, de ezzel se tudok mit kezdeni, reménykedtem hogy miadtán ez egy régebbi típusú motor, hátha valakinek van tippje, vagy tapasztalata amivel tudok érvelni a márkában.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1314 Dátum: 2012.01.05 21:31:42 »
Engem is zavar minden moraj.
Amikor megvettem, itt-ott zörgött. Meguntam, és biciklibelsőt vékony szeletekre szelve a zaj forrása környékére a műszerfal réseibe szépen elhelyezve - beszorítva zajtalanítottam az utasteret.
Nem egy nagy műszaki megoldás ez a kokányolás, de nincs is jobb.

jó ötlet! viszont még garanciális a kocsi, én nem mertem belekókányolni így, meg speciel én paráznék, hogy eltörök valami műanyagot itt a hidnál...
de ez a híd nagyon nem jó megoldás, hozzáérek és ropog az egész, mint ami eltörni készül.

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1315 Dátum: 2012.01.05 21:39:59 »
Én az összes zaj közül egyedül egyre nem bírok rájönni: Jobb oldalon az anyós előtt a küszöb és a kalaptartó környékéről 140nél bizonyos fordulaton zörög berreg valami és hiába hajol oda bárki nem bírunk rájönni.A műszerfalból nem jöhet mert amikor szét volt kapva mindent kiszivacsoltam meg kötegelőztem.Ajtókárpitban szintén kiszivacsolva,kirgasztgatva stb.Egyszerűen azt gondolom,hogy a karosszéria csinálja. :yawn:

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1316 Dátum: 2012.01.05 23:22:41 »
Én az összes zaj közül egyedül egyre nem bírok rájönni: Jobb oldalon az anyós előtt a küszöb és a kalaptartó környékéről 140nél bizonyos fordulaton zörög berreg valami és hiába hajol oda bárki nem bírunk rájönni.A műszerfalból nem jöhet mert amikor szét volt kapva mindent kiszivacsoltam meg kötegelőztem.Ajtókárpitban szintén kiszivacsolva,kirgasztgatva stb.Egyszerűen azt gondolom,hogy a karosszéria csinálja. :yawn:
Külső tükör ?
Az első ajtón az alsó zsanér mögött, a sárvédő dobban van egy műanyag lemez ?
140 nél   :eek:  nem kell csodálkozni, ott már a szalad a szél is.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1317 Dátum: 2012.01.06 14:15:30 »
Én az összes zaj közül egyedül egyre nem bírok rájönni: Jobb oldalon az anyós előtt a küszöb és a kalaptartó környékéről 140nél bizonyos fordulaton zörög berreg valami és hiába hajol oda bárki nem bírunk rájönni.A műszerfalból nem jöhet mert amikor szét volt kapva mindent kiszivacsoltam meg kötegelőztem.Ajtókárpitban szintén kiszivacsolva,kirgasztgatva stb.Egyszerűen azt gondolom,hogy a karosszéria csinálja. :yawn:

áruld el, mivel szivacsolod ki pl a középkonzolt? ami be is fér a műanyag idomok közé?
nekem a hid a legbotrányosabb... illetve a felső kesztyűtartó felül is jön nyikorgás de arra még nem jöttem rá honnan pontosan.

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1318 Dátum: 2012.01.06 16:31:43 »
áruld el, mivel szivacsolod ki pl a középkonzolt? ami be is fér a műanyag idomok közé?
nekem a hid a legbotrányosabb... illetve a felső kesztyűtartó felül is jön nyikorgás de arra még nem jöttem rá honnan pontosan.

Toyota szalonban komplett szivacs ragasztó szett mindenféle anyag méret egy kiis táska 60.000 körül van :clap:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1319 Dátum: 2012.01.06 18:32:49 »
Toyota szalonban komplett szivacs ragasztó szett mindenféle anyag méret egy kiis táska 60.000 körül van :clap:

Igen abban vannak jó kis cuccok. Mindenféle öntapadós szivacs különböző vastagságban, valamint öntapadó textilek, szintén a vastagtól a papír vékonyig. Nagyon jó  ;)
Xanyi