Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 724921 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

apa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1275 Dátum: 2011.10.18 10:09:41 »
2005-ös Corollla Verso 2.2 D-4D. Motorfékezéskor mély morgó hang hallatszik kb. 1600-2000-es fordulatszámok között. Üresen felpörgetve gázelvétel után nem jelentkezik, csak menet közben.
Gyorsításkor szintén nem.

Nincs valakinek valami ötlete mi okozhatja.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1276 Dátum: 2011.10.18 10:34:02 »
Kipufogó nem verődik neki valaminek, vagy lazulás miatt rezonál be?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1277 Dátum: 2011.10.20 08:36:52 »
Tavaly mikor bejöttek a nagy mínuszok (kb -10C) észrevettem mikor hidegen beindítottam hogy vmi nyikorgó hang jön a motorból de rövid idő után elmúlik kb 300m megtétele után...nem is tulajdonítottam nagy odafigyelést mert az autó ment rendesen és a hang pontos forrását sem sikerült beazonosítanom! aztán néhanapján(egy hónapban egyszer kb de nyáron melegben sosem..) csinálta hosszabb állás után de mindig abbahagyta 5 percen belül...Tegnap felemeltem az elejét krokodilemelővel és lemostam a  motorblokk alját és az alvázat hagytam kicsit száradni majd  beindítottam és aláfeküdtem megint csinálta ezt a nyikorgást... a hang olyan mikor egy régi biciklit tolsz aminek nincs bezsírózva a kerékagya... nem a motor fordulatával megfelelő gyorsváltású nyikorgás hanem lassú nyik fél másodperc nyik fél másodperc nyik... megállapítottam hogy a váltóból jön a hang vagy a környékéről de semmiképp a motorblokkból.ezután leengedtem és benyomtam a kuplungot és picit abbaagyta és ujra elkezdte .. után elmentem az utca végére és és abbahagyta és aznap nem is jött vissza már...a váltóba friss olaj van tavaly szeptemberben lett lecserélve márkaszervízben gyári olajjal... váltásoknál semmi rendellenességet nem tapasztalok úgy vált mint mikor megvettem... valakinek tippje esetleg?(jah mindig több állás után.. és üzemmelegen sosem csinálja)
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.20 09:01:58 írta dublin19 »
'03 Corolla E12 4zz-fe

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1278 Dátum: 2011.10.21 13:33:34 »
Nem lehet vízpumpa? :hmmmm:
Gabe 254.

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1279 Dátum: 2011.10.21 20:51:15 »
Nem lehet vízpumpa? :hmmmm:
hát gondoltam  rá de inkább a váltó felől jön a hang mondjuk pl 2 napja nem csinálta egyáltalán csak mikor lemostam a motort alulról esetleg beverettem a lendkerékhez. nemtom meg ugye hideg párás időben vettem észre a hangot...
'03 Corolla E12 4zz-fe

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1280 Dátum: 2011.10.22 23:46:38 »
amióta megtettem a deb-bp utat oda és vissza, nem hallom, hogy rezonál a kuplung  :clap:
korábban volt pedig olyan hang

jó ez a kocsi, öngyógyító  :hug:
1.4 sol 2004

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1281 Dátum: 2011.10.23 00:20:02 »
Biztos ácsorgott, most újra összeszoknak, nálam a fék volt ilyen :D

hali16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1282 Dátum: 2011.10.23 12:30:10 »
Üdv!

2008-as gyártású Toyota Corollám van. Enyhe fékezésnél nyikorgó hang hallatszott az első fékek felől. Elvittem szervizbe, ott garanciálisan kicserélték az első tárcsafékeket + betéteket. Kérdeztem, hogy előfordulhat-e ilyen fiatal autónál (kevés km-vel, 2009.10 hó üzembehelyezés) ilyen hiba, erre csak annyit mondtak, hogy nem szokott, de már találkoztak ilyennel. A biztonság kedvéért megnézettem a hátsókat is, de arra azt mondták, hogy rendben.
Mióta kicserélték az elsőket, úgy üvölt, mint egy sakál, de általában enyhe fékezéskor, tehát rosszabb, mint csere előtt. De a hiba megmaradt: enyhe fékezéskor fordul elő leggyakrabban.
Van ennek valami bekopási ideje, vagy esetleg más probléma lehet?

A segítséget köszönöm előre is!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1283 Dátum: 2011.10.23 14:12:37 »
Aurisnal tipikus betegseg ez a  fekcsikorgas, sztem a Corollanal is. Nalam a csere megoldotta a dolgot.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

janezs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1284 Dátum: 2011.10.23 15:09:37 »
Sziasztok!
98-as corollám van 5-éve vettem.Tavaly kezdődött vele a problémám a jobb eleje és hátsó részből is morajló hang jött.Kiderült,hogy kerékcsapágyas lett ki is lett cserélve mind a kettő. Bírta is egészen idén tavaszig az elejének ugyan olyan hangja lett.Arra gondoltam ,hogy a csapágy nem jó minőségű ezért vettem bele gyári Japánt.És most megint ott vagyok ahol voltam ugyan az a hang plusz kopogás ami a kormányon is észlelhető a jobb eleje felől.Nem márkaszervizben javíttattam hanem egy ismerős szerelőnél.Mi lehet a probléma? Évente kb6000km-t megyek tehát nem sokat van használva a hátsó kerékcsapágy azóta is jó.Mielőtt megvettem törött volt nem tudom,hogy a jobb vagy a bal oldala de miután megvettem 4-évig semmi baja nem volt.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

patroleye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1285 Dátum: 2011.11.03 12:45:42 »
..dettó. Én is kiváncsi vagyok a megoldásra.

Arra gondoltam esetleg valami "műanyag ápoló" termékkel átfjújom/kenem ami hátha feloldja súrlódásból fakadó nyöszörgéseket...
Ha van eredmény jelzek.
Más: Anyós ülés is nekiállt rázós utakon nyekergős hangokat kiadni viszonylag könnyebb emberek alatt. Itt van valami ötlet, hogy mit és hol kell megolajozni?:)
Köszi.
T

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1286 Dátum: 2011.11.04 11:50:27 »
Sziasztok, E11 csótány tulajok segítségét kérném.
Előjött egy igen idegölő probléma, a pótféklámpa zörög, egyre több szituációban, már mély hangra is, valakinek produkálta már? Perpill a hézag a kalaptartó és pótféklámpa között zsebivel ki van ékelve, így nem zörög, mielőtt neki esek szétszedni érdekelne hátha valaki tud rá valami tuti módszert.

Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.04 11:54:29 írta Késő Róbert »

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1287 Dátum: 2011.11.08 08:58:24 »
hát gondoltam  rá de inkább a váltó felől jön a hang mondjuk pl 2 napja nem csinálta egyáltalán csak mikor lemostam a motort alulról esetleg beverettem a lendkerékhez. nemtom meg ugye hideg párás időben vettem észre a hangot...
Sajnos most egyre jobban csinálja a nyikorgást.. :( én arra gondolok hogy vagy a kuplunkszerkezet vagypedig a kinyomócsapágy lesz a ludas :( de már biztos hogy a kuplungfelől jön a hang...szerintetek merjem így használni?ma elviszem szerelőhöz és megkérdem h mennyi a munkadíja ennek a műveletnek :(
'03 Corolla E12 4zz-fe

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1288 Dátum: 2011.11.27 11:34:23 »
Az utóbbi időben arra lettem figyelmes hogy a jobb elejétől valahonnan ilyen kotyogó hang jön, de nem tudom mi lehet. Általában akkor szoktam hallani mikor lassítok egyenletlen hepehupás útfelületen, meg mikor beállok a garázsban ott is van egy olyan 4-5 cm-es különbség és az is lejt lefele úgyhogy fékezek akkor is és ahogy leérek néha ismét lehet hallani hogy valami kottyan elől de nem az eleje ér le azt már levizsgáltam, viszont lehet hülyeség de arra gyanakszom hogy talán a féktől jöhet mert eléggé elvannak már kopva és most lesznek cserések.

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1289 Dátum: 2011.11.27 17:38:07 »
Az utóbbi időben arra lettem figyelmes hogy a jobb elejétől valahonnan ilyen kotyogó hang jön, de nem tudom mi lehet. Általában akkor szoktam hallani mikor lassítok egyenletlen hepehupás útfelületen, meg mikor beállok a garázsban ott is van egy olyan 4-5 cm-es különbség és az is lejt lefele úgyhogy fékezek akkor is és ahogy leérek néha ismét lehet hallani hogy valami kottyan elől de nem az eleje ér le azt már levizsgáltam, viszont lehet hülyeség de arra gyanakszom hogy talán a féktől jöhet mert eléggé elvannak már kopva és most lesznek cserések.

Nekem az a futóművem koppan néha nem tudok rájönni mi az,de valószínűleg az axiál csuklók lógnak.Tavaszig remélem kibírja akkor jöget a kormánymű csere gariba hátha nem kopog egy darabig bár a 18as kerék hamar végezni fog vele :clap: