Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 725498 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1260 Dátum: 2011.06.11 09:58:59 »
Nekem meg tegnap reggel az anyósülés előtt lévő, jobb oldali légbefúvó ventilátor kezdett nyöszörögni.... marha idegesítő tud lenni..  ::) 

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1261 Dátum: 2011.06.12 15:24:06 »
Satriani, köszi a tippet!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1262 Dátum: 2011.08.08 10:55:26 »
Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy mitől lehel az, hogy néha, de nem mindig ha balra kitekerjük a kormányt és úgy indulunk el vagy kisebb bukkanón átmegyünk akkor elölről ropogó hangot hallok olyan mintha a féltengely lenne. A kocsim egy auris most lesz három éves voltam ezzel már szervizben, de nem találtak semmit. Azért fordulok hozzátok mert általában előbb rájöttök, hogy mi lehet a probléma mint a szakik.

Köszi a segítséget.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1263 Dátum: 2011.08.08 13:50:17 »
nekem a kuplung pedál kezdett el nyüszögni,minthaegy rugofeszülő hangja lenne...wd40 meoldotta a problémámat!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1264 Dátum: 2011.08.09 11:03:33 »
Az utóbbi időben arra lettem figyelmes hogy mikor hosszabb ideig (több mint 2-3 órát) áll az autó és elindulok akkor jobbról előröl valami koppanást hallok ha egy negyed vagy fél fordulatot eltekerem balra a kormányt. Jobbra tekerve nem tudom, hogy szintén hallható-e mert a garázsból kijövet szoktam általában felfigyelni erre, a másik ami aggaszt nem tudom összefüggésbe vannak-e, de általában a tempósabb balos kanyaroknál elkezdi tolni az orrát és csúszik ki jobbra, de volt olyan is hogy kereszteződésből jöttem ki szépen nyugodtan és akkor is produkálta bár ezt elvétve, inkább nagy tempónál jelentkezik viszont jobbos kanyarba marad stabilan ezt is teszteltem már. Először a guminyomásra gyanakodtam, de az elején volt is hogy alacsonyabb volt aztán nem foglalkoztam vele, tegnap megint észrevettem ezt a csúszkálást és hazafele pont útba esett a kút ahol megnéztem a guminyomást ami rendben volt, kontrollként megnéztem máshol is és ott is ugyan annyit mutatott. Az is lehet hogy már beképzeltem magamnak de azóta a kormány is talán könnyebben jár,de ezt nem tudom ha minden igaz a jövő héten kell vezetnem egy ugyan ilyen autót aztán megnézem hogy tényleg könnyebb-e a kormányzása az enyémnek vagy csak szimplán beképzeltem már.  :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1265 Dátum: 2011.09.12 22:14:18 »
Nyikorgás új helyről: sztem valamelyik jobboldali keréktől jöhet (jobb elsőre gyanakszom), néha nyikorog, néha nem, még nem jöttem rá hogy lehet előidézni (talán rosszabb utakon, vagy körforgalomban, balra forduláskor, több személlyel vagy csomaggal).
Másik megfigyelésem hogy 130-nál ha nyomok egy féket ráz a kormány egy kicsit (hosszabb utak előtt rendszeresen ellenőrzöm/beállítom a guminyomást, szal az kizárható).
Majd ha rendszeressé válik, irány a szaki ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1266 Dátum: 2011.09.12 22:24:49 »
Fékbetéteket nézd meg. A belsőkön van a kopásjelző, az tud csunya hangot adni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1267 Dátum: 2011.09.12 22:28:43 »
Fékbetéteket nézd meg. A belsőkön van a kopásjelző, az tud csunya hangot adni.
Épp most nézem a Végső Állomást, egy darabig nem szeretném a nyakamat egy féktárcsa alá tenni a régi rozsdás emelőmre bízva mindent  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1268 Dátum: 2011.09.12 22:40:35 »
A külsüket ha megnézed és jó vastagok min 4-5 mm akkor valószinü nem az, de a belső lehet már  vékonyabb és akár már 2mm nél is nyokoroghat.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1269 Dátum: 2011.09.12 23:49:15 »
A külsüket ha megnézed és jó vastagok min 4-5 mm akkor valószinü nem az, de a belső lehet már  vékonyabb és akár már 2mm nél is nyokoroghat.
Ok, ránézek
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

babszem

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1270 Dátum: 2011.09.19 13:02:33 »
Sziasztok! remélem lesz valami tippetek mi lehet ez, mert a szervízből mindig elhajtanak... Hátulról jön egy furcsa búgás. Mikor a kocsival álló helyzetből elkezdek lassan kitolatni vagy elindulok előre, de tényleg lassan , mindegy egyenesen vagy kitekert kormánnyal. És nem mindig, nem tudom mi van rá hatással, pár napig csönd aztán sokkal több napig adja a hangot. Auris, majdnem 3 éves, 1.4 diesel. Ez a hang tényleg borzasztó, egészen berezonál tőle minden. Lehetséges hogy a fék az? Bár nem nyikorog a fék sem elöl sem hátul, és pont hogy nem fékezésnél adja a búgást. vagy esetleg a kerékcsapágy? Köszönöm!

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1271 Dátum: 2011.09.19 14:04:22 »
Sziasztok! remélem lesz valami tippetek mi lehet ez, mert a szervízből mindig elhajtanak... Hátulról jön egy furcsa búgás. Mikor a kocsival álló helyzetből elkezdek lassan kitolatni vagy elindulok előre, de tényleg lassan , mindegy egyenesen vagy kitekert kormánnyal. És nem mindig, nem tudom mi van rá hatással, pár napig csönd aztán sokkal több napig adja a hangot. Auris, majdnem 3 éves, 1.4 diesel. Ez a hang tényleg borzasztó, egészen berezonál tőle minden. Lehetséges hogy a fék az? Bár nem nyikorog a fék sem elöl sem hátul, és pont hogy nem fékezésnél adja a búgást. vagy esetleg a kerékcsapágy? Köszönöm!
Nem akkor jellemző inkább, amikor több napot állt az autó? Mert én akkor a kézifékre tippelnék. Mindenesetre ha nem muszáj, akkor ne húzd be tökig.  :flowers:

adam526

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1272 Dátum: 2011.09.23 19:11:47 »
Sziasztok,

egy 2006-os Corolla 1.4 D-4D-m van, és 1-2 hete csúnya fémes hang (vmi rezonancia) jön a motortérből, főleg 2000-3000 ford.sz. között hallatszik. Az anyósülés előtti lábtér irányából hallani. Üresben kevésbé rezonál. Az autóban 170e km van. Valakinek van vmi ötlete, hogy mi lehet a baj? Holnap megyek vele szervízbe...

A segítséget előre is köszönöm

patroleye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1273 Dátum: 2011.10.17 13:52:56 »
Sziasztok,

a hétvégén sikerült első "fagyos" túrámat is megtenni kis Tojáskával, viszonylag rázósabb útszakaszon. Arra lettem figyelmes, hogy vezető oldali ajtó nyekereg-nyiszog, mintha a műanyag illesztések nem lennének tökéletesek. (Kicsit megnyomkodtam, és olyan mintha már egyszer megbontották volna, és nem sikerült volna tökéletesen visszatenni.)
Ezek ellen a nyöszörgések ellen tudtok valami orvosságot?
Köszi szépen.
T

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1274 Dátum: 2011.10.17 21:59:23 »
..dettó. Én is kiváncsi vagyok a megoldásra.