Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 724890 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1245 Dátum: 2011.05.20 09:39:46 »
Amennyiben bebizonyosodik, hogy mégis csak szívócsonk zörgés hallható, úgy a megoldás sokkal egyszerűbb, mint gondolnátok (ötlet by mozso):


[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1246 Dátum: 2011.05.20 09:51:18 »
És íme az eredmény


[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1247 Dátum: 2011.05.20 23:35:12 »
És vajon a vibrációtól nem lazul ki? És vajon nem szív falsot - a légtömegmérő után?

dalatt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1248 Dátum: 2011.05.22 21:58:10 »
És vajon a vibrációtól nem lazul ki? És vajon nem szív falsot - a légtömegmérő után?
Én így csináltam meg, a hang 80%-a eltünt, teljesen más a vezetési élmény. Nekem eddig nem lazult ki, nem szív fals levegőt, nincs változás a fogyasztásban és a menetteljesítményben. Én egyébként a csavar tetejét lekentem egy fekete ragasztóval így nem látszik  a csavar és nem tud kilazulni.
2002 Corolla 1.6 vvt-i E12

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1249 Dátum: 2011.05.25 12:21:22 »
Nekem is akadt valami hasonló probléma és az is fordulattól függően jelentkezik..az én autóm 2003 decemberi e12.Jövő héten megnézetem, de érdekelne ez a 120 ezerig cserélik tipushiba miatt dolog mert az enyémben 116 van :D ...és sok az a 120 ezer Ft..

Ha tud erről valaki valamit akkor legyenszives írja meg..köszönöm

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem felétek. Én még új vagyok itt, habár már 4éve nyúzok egy 2001es  E-11-est. Tehát a motorról lenne szó, és pediglen olvastam több helyen is, hogy ezeknél az évjáratoknál a szívo oldali csonkban valami heggesztés elenged és bizonyos freki tartományokban igen "zörgőssé" válik a hangja. Valaki tud megoldást az orvoslására??
A szerelőm felajánlotta, hogy megpróbálja megheggeszeteni, de auz mondta annyira szűkös a csonk belseje, hogy kivitelezhetetlen. Estetleg más megoldások??

Kösszi a segítséget.
Üdv János

Helló!

Nálam előfordult ez a zörgés. Általában 2000 1/min és 3600-4000 környékén jelentkezett. Nálad is van, vagy csak tartasz tőle?

Megoldásként itt is felmerült a ragasztás-hegesztés, de szétszedés útján. Ilyenkor meg ugye nincs rá biztosíték, hogy jobb lesz, mint volt.
Nem volt mese, újat kellett venni. Ahha. Lehet is kapni, potom 120.000.- Ft-ért, amit ha ügyes vagyok, és sokat megyek utána, találok 100-ért is. Utángyártott természetesen nincs. Viszont jó hír, hogy ha a kocsid még nem lépte át a 120 ezret, úgy tudom, típushiba okán cserélik.

Ha nincs kedved újat venni, és nem cserélik, marad a bontó. Jelöltesd meg az alkatrészt, hogy ha felszereled és zörög, vissza tudd vinni.
És készülj a kálváriára. Háromféle készült ugyanis ebből a szívósorból (mér pont ezzel ne szívassuk meg a júzert...), ebből kettőm az E12-re, egy pedig az E11-re, úgy emlékszem. Az E11-re valót onnan ismered meg, hogy három csavarral kell a pillangószelep házát hozzárögzíteni, míg az E12-nél hárommal VAGY néggyel. Az E12 modelljei aszerint különböznek, hogy még bovdenes, vagy már elektronikus gázpedálos kivitelhez készültek... És abban, hogy a szívósor és a fojtószelepház rögzítésére szolgáló konzol más szöget zár be, mint az E11-en. Emiatt aztán az E11-re nem is lehet csak úgy rászerelni, mert a légszűrőház felől érkező cső nem enged annyit, ergo ha ilyet akarsz venni (ami megjegyzem, már biztosan jó egyébként), át kell alakítanod a gyári megoldást egy csővel.

Én kiba sokat mentem, míg találtam egy E11-re valót. Ja, nem mondtam: kemény 18 ezret kellett érte kifizetnem...  ::)
2004 Corolla 1.4 HB

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1250 Dátum: 2011.05.25 13:39:16 »
Nekem is akadt valami hasonló probléma és az is fordulattól függően jelentkezik..az én autóm 2003 decemberi e12.Jövő héten megnézetem, de érdekelne ez a 120 ezerig cserélik tipushiba miatt dolog mert az enyémben 116 van :D ...és sok az a 120 ezer Ft..
Ha tud erről valaki valamit akkor legyenszives írja meg..köszönöm
Nekem úgy rémlik, hogy az olajfogyasztós motorokról írták azt itt többen is, hogy azokat (asszem) 7 év vagy 180 ezer km-ig cserélték. A zörgő szívócsonknál sajnos nem tudom, hogy mi a helyzet, nálunk pl. még az előző tulaj idejében cserélték valahol 35 ezer km környékén.

Az autó pontos gyártási idejét egyébként pl. itt is meg lehet tudni, az alvázszám beírásával.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1251 Dátum: 2011.05.25 13:45:25 »
A szivocsonkra 5 ev gari van, km-tol fuggetlenul. Termeszetesen 6 eves volt a kocsim, mikor kijott a baja.

Enigmagate

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1252 Dátum: 2011.05.26 14:00:49 »
Sziasztok!
Kösszi a sok segítséget és infót. Még 120.000 e alatt van a gépsor, megpróbálkozok a szervízzel, csak mondanak valamit, hogy megy-e vagy elküldenek a sunyiba.
Üdv János

barna.czukor

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1253 Dátum: 2011.05.26 15:31:33 »
Probalkozni lehet, de a legjobb esetben is koltsegmegosztast lehet kiharcolni a TMH-val folytatott hosszu levelezes eredmenye keppen.

Enigmagate

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1254 Dátum: 2011.05.27 12:25:31 »
Sziasztok!

Hát asszonydák a Toyotánál, hogy a szívosorra csak 3évig van gari, így menjek a búsba. Na akkor azt a csavaros megoldást járom jobban körbe.

Üdv János

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1255 Dátum: 2011.05.27 12:32:12 »
Amennyiben bebizonyosodik, hogy mégis csak szívócsonk zörgés hallható, úgy a megoldás sokkal egyszerűbb, mint gondolnátok (ötlet by mozso):

A csináld magag fórumrészben van egy részletes angol nyelvű leírás a témáról.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1256 Dátum: 2011.06.11 00:25:37 »
Sziasztok!
Remélem jó helyen járok a kérdésemmel.
Egy 2002.11. havi 5 ajtós Corolláról lenne szó. Hatchback 1.4 , benzines.
Kb. 1 hónapja az utastérben ha bekapcsoltam a ventillátort (először csak ritkán) furcsa zaj kezdődött. Mintha egy repülő szállna fel. Ez nem olyan zaj mintha beleérne valami a vantillátorba.
Aztán mára már ha bekapcsolom állandóan ezt hallgatom és minél jobban feltekerem (1,2,3... erőősre) annál intenzívebb a zaj.
Ha valaki már találkozott ilyen problémával kérem segítsen mit lehet tenni és egyáltalán hol találom a ventillátort és hogyan tudom lebontani és megnézni mi baja lehet.
Szerencsére itt a jó idő de a ygerekekkel megrekkenünk a kocsiban ha meg lehúzom az ablakot lerepül szegényeknek a feje hátul.

Másik kérdés ehhez a típushoz hol lehet venni első fékbetéteket és tárcsát elfogadható áron. Amit bepakoltak a szervízbe meglepő módon viszonylag gyorsan elfogyott  :devil: pedig nem nyomom állandóan a féket, inkább ha tehetem a motorféket használom.

Előre is köszönöm segítséget   :helpsmilie:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1257 Dátum: 2011.06.11 08:14:39 »
Tegnap este mikrotaliról hazafelé a rádió környékén kezdett el nyöszörögni. De aztán elmúlt. Gondolom elő fog megint jönni, mit lehet vele csinálni? A rádió hogyan van rögzítve, mert lehet húzni kellene rajta.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1258 Dátum: 2011.06.11 08:17:14 »
Másik kérdés ehhez a típushoz hol lehet venni első fékbetéteket és tárcsát elfogadható áron. Amit bepakoltak a szervízbe meglepő módon viszonylag gyorsan elfogyott  :devil: pedig nem nyomom állandóan a féket, inkább ha tehetem a motorféket használom.

A ventillátorhoz nem értek. Fék: Bárdi, Láng, Unix és ehhez hasonló helyeket tudok javasolni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1259 Dátum: 2011.06.11 09:11:16 »
Tegnap este mikrotaliról hazafelé a rádió környékén kezdett el nyöszörögni. De aztán elmúlt. Gondolom elő fog megint jönni, mit lehet vele csinálni? A rádió hogyan van rögzítve, mert lehet húzni kellene rajta.

Ha nyöszörgés, amolyan nyekergő nyikk-nyikk hang, akkor az nem feltétlenül onnan jön, akkor sem, ha megesküdnél rá, hogy onnan hallottad. Pár éve hosszú órákat kínlódtam egy hasonló zörejjel, míg végre rájöttem a forrásra: kívülről jön. A szélvédő tövében, az ablaktörlők rögzítését, motorjait is takaró műanyag gumi pereme, ami közvetlenül a szélvédőre támaszkodik, bukkanókon elmozdul, és az, valamint a szélvédő adják a hangot. WD40, szilikon, vazelin tetszőleges használata segít ideig-óráig.

Amúgy a rádió 4 db 10-es csavarral van rögzítve, csak csőkulccsal hozzáférhető, de szinte kizárt, hogy az kilazuljon.