Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 699594 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1980 Dátum: 2011.09.10 19:46:50 »
na de most a dacia karbin nincsenek is vákumcsövek? teljesen más az elve?
   Az egyetlen vakumcso az a vakumatikus elogyujtas bealitasara hasznal,szoval minnel gyorsaban forog a motor annal gyorsabban keletkezik a szikra,persze a sorrend marad. :sorcerer:
Corolla Hb XL '88

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1981 Dátum: 2011.09.13 19:22:37 »
Sziasztok!
Végső elkeseredésemben, betoltam a verdát az újpesti karbisokhoz, talán a ráolvasásnál többet is tudnak tenni...holnap kiderül. :yes:

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1982 Dátum: 2011.09.13 19:49:16 »
Sziasztok!
Végső elkeseredésemben, betoltam a verdát az újpesti karbisokhoz, talán a ráolvasásnál többet is tudnak tenni...holnap kiderül. :yes:

Hát azt szokták mondani, ártani már nem árthat.....
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1983 Dátum: 2011.09.13 20:17:53 »
Sziasztok!
Végső elkeseredésemben, betoltam a verdát az újpesti karbisokhoz, talán a ráolvasásnál többet is tudnak tenni...holnap kiderül. :yes:
    Sok sikert!Es szolhatsz, ha vege, mi okozta a bajt!
Corolla Hb XL '88

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1984 Dátum: 2011.09.14 17:53:24 »
Sziasztok!
Végső elkeseredésemben, betoltam a verdát az újpesti karbisokhoz, talán a ráolvasásnál többet is tudnak tenni...holnap kiderül. :yes:
    Sok sikert!Es szolhatsz, ha vege, mi okozta a bajt!
Üdv!
Ma délután felhivott szervizvezető: lyukas az előgyújtás szabályozó vákumdobja, nem mükszik a termoviaszos üresjárati kompenzátor, átereszt a hengerfejtömités vmelyik hengernél. :cry: Mikor viz keről a hengerbe - magyarázza a szaki - leáll a ominózus henger, és ezért dadog a moci.
 :no:
Mindenesetre bennem ez egy sor kérdést felvet: miért nem fogyott viz a hütőböl ill. miért nem gőzölgött ? Miért voltak olyan periódusok, mikor napokig nem volt vele gond ( viz hőfok meg sem közelitette a kritikus értéket) ? :hmmmm:  Hát igen, már nagyapám is folyamatosan emlegette: tanulni, tanulni, tanulni... Előkalkulált javitási dij: kb. 60 ropi. :cry:

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1985 Dátum: 2011.09.14 20:07:28 »
Sziasztok!
Végső elkeseredésemben, betoltam a verdát az újpesti karbisokhoz, talán a ráolvasásnál többet is tudnak tenni...holnap kiderül. :yes:
    Sok sikert!Es szolhatsz, ha vege, mi okozta a bajt!
Üdv!
Ma délután felhivott szervizvezető: lyukas az előgyújtás szabályozó vákumdobja, nem mükszik a termoviaszos üresjárati kompenzátor, átereszt a hengerfejtömités vmelyik hengernél. :cry: Mikor viz keről a hengerbe - magyarázza a szaki - leáll a ominózus henger, és ezért dadog a moci.
 :no:
Mindenesetre bennem ez egy sor kérdést felvet: miért nem fogyott viz a hütőböl ill. miért nem gőzölgött ? Miért voltak olyan periódusok, mikor napokig nem volt vele gond ( viz hőfok meg sem közelitette a kritikus értéket) ? :hmmmm:  Hát igen, már nagyapám is folyamatosan emlegette: tanulni, tanulni, tanulni... Előkalkulált javitási dij: kb. 60 ropi. :cry:
  Na ez kulonos,de ha a ''mester'' mondta...majd ragodok rajta egy kicsit!Hajra!!! :eek: :szemez:
Corolla Hb XL '88

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1986 Dátum: 2011.09.15 18:31:12 »
Sziasztok!
Végső elkeseredésemben, betoltam a verdát az újpesti karbisokhoz, talán a ráolvasásnál többet is tudnak tenni...holnap kiderül. :yes:
    Sok sikert!Es szolhatsz, ha vege, mi okozta a bajt!
Üdv!
Ma délután felhivott szervizvezető: lyukas az előgyújtás szabályozó vákumdobja, nem mükszik a termoviaszos üresjárati kompenzátor, átereszt a hengerfejtömités vmelyik hengernél. :cry: Mikor viz keről a hengerbe - magyarázza a szaki - leáll a ominózus henger, és ezért dadog a moci.
 :no:
Mindenesetre bennem ez egy sor kérdést felvet: miért nem fogyott viz a hütőböl ill. miért nem gőzölgött ? Miért voltak olyan periódusok, mikor napokig nem volt vele gond ( viz hőfok meg sem közelitette a kritikus értéket) ? :hmmmm:  Hát igen, már nagyapám is folyamatosan emlegette: tanulni, tanulni, tanulni... Előkalkulált javitási dij: kb. 60 ropi. :cry:

Ez a hengerfej tömítés nekem gyanús. Persze lehet én vagyok túl gyanakvó. Most függetlenül attól, hogy ha víz szivárog a hengerbe, akkor az a vízhőfokot nem emeli meg, meg egy tömítés szivárgás lehet időszakos is. És ugye a szivárgás, az nem fogyaszt sok vizet, mert az szivárgás, ha folyik az már nem szivárgás.
De akár szivároghat is, viszont eszembe jutott egy sztori, mikor olajat cseréltettem egy helyen. A fickó ki szivattyúzta az olajat a kocsiból. (Nem leeresztette!) Na már itt gyanús volt. De rákérdezett, mennyi olajat eszik. Mondom olyan 1-2 litert évente. A válasz is megvolt azonnal. Az sok, szelepszár szimeringeket kéne cserélni. Meg is csinálom egy tízesből. Nem mondtam semmit eljöttem. Utólag beszélgettem egy másik szerelővel. ÉS mondtam a sztorit. Azt mondta, hogy a szelepszár szimering cseréhez le kell szedni hengerfejet. Amit utána nyitolni kell, ha vissza a karod rakni. Az egész nem olcsó művelet. 30-40e.
Szóval amire ki akarok lyukadni, mindenképp próbáld megkérni őket, hogy szeretnéd megnézni a leszedett hengerfejet. Mert kíváncsi vagy a szivárgás helyére. A másik, hogy ha már leszedték a hengerfejet. Akkor nyugodtan megcsináltathatsz egy szelepszár szimering cserét. Az már nem sokat dob a műveleten.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1987 Dátum: 2011.09.15 18:53:56 »
én egyet tennék. azonnal elhoznám onnan.
menj már át a corolla klubba ott értenek ehhez az autóhoz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1988 Dátum: 2011.09.16 20:20:13 »
én egyet tennék. azonnal elhoznám onnan.
menj már át a corolla klubba ott értenek ehhez az autóhoz
Üdv!
Azért ezt még leirom!
Elhoztam az autót, hazafelé az úton majdnem elsirtam magamat! :cry: Az én kis robbanékony autóm (a "beállitás előtt az volt) nem megy. Már egy kicsi gázadásra is egyből kigyullad az economy meter, és nem akar gyosulni semmilyen sebességfokozatban!!! :no:
És a vége! Én ezzel az autóval többször "akasztottam", de 160-at pille könnyedséggel  tudta. Most: 100!!!!!!! Ez a full sebessége!! :cry:
Hétfőn az lesz az első, hogy visszaviszem, hiszen hengerfejtömités+szelepszárszimering+"karbibeállitás" cimén kivasaltak belőllem 67.000 jó magyar forintot! :cry: Hát ennyit az újpesti mühelyről! :nonono:

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1989 Dátum: 2011.09.16 22:31:24 »
Üdv!
Azért ezt még leirom!
Elhoztam az autót, hazafelé az úton majdnem elsirtam magamat! :cry: Az én kis robbanékony autóm (a "beállitás előtt az volt) nem megy. Már egy kicsi gázadásra is egyből kigyullad az economy meter, és nem akar gyosulni semmilyen sebességfokozatban!!! :no:
És a vége! Én ezzel az autóval többször "akasztottam", de 160-at pille könnyedséggel  tudta. Most: 100!!!!!!! Ez a full sebessége!! :cry:
Hétfőn az lesz az első, hogy visszaviszem, hiszen hengerfejtömités+szelepszárszimering+"karbibeállitás" cimén kivasaltak belőllem 67.000 jó magyar forintot! :cry: Hát ennyit az újpesti mühelyről! :nonono:

Hm, eddig azt hittem, hogy szeretik ugyan nyúlni a pénzt, de azért csinálnak is valamit. De úgy látszik már ők sem a régiek. A pénztárca tömés mellett a meló sem megy. A gari szerintem él. Csinálják meg most már jóra....
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1990 Dátum: 2011.09.17 11:52:39 »
Hétfőn az lesz az első, hogy visszaviszem, hiszen hengerfejtömités+szelepszárszimering+"karbibeállitás" cimén kivasaltak belőllem 67.000 jó magyar forintot! :cry: Hát ennyit az újpesti mühelyről! :nonono:


hfejtöm. és szelepszárszim. csere megvolt egyáltalán? ennyiért veszel egy komplett 2E motort.
vidd vissza és fenyegesd meg őket h telesírod az internetet a sz.ar munkájukkal. ez hatni fog.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1991 Dátum: 2011.09.17 11:54:37 »

hfejtöm. és szelepszárszim. csere megvolt egyáltalán?

Ez egy nagyon jogos kérdés........
Ahol nem tudod megnézni ahogy a szerelő dolgozik, a kiszerelt dolgokat a szerelők oda szokták adni, és megmutogatják rajta, hogy ez volt a hiba, hogy lásd, hogy ők dolgoztak.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.17 11:56:24 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1992 Dátum: 2011.09.17 20:51:39 »
 :hmmmm: Hat az bizony ugy van ahogy Atis mondja,irja,meg haveri alapon javitott kocsiknal is ,a lebontott alkatresz viszajar a tulajnak,azt csinal vele amit akar,masreszt szerintem most az elogyujtast allitottak el ,akkor szokott ''ero'' nelkul maradni a motor. :ph34r:
Corolla Hb XL '88

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1993 Dátum: 2011.09.18 13:19:29 »
akkor igaz a legenda hogy a dacia karbi jó a miénkbe. legalább 1310 TLX?  :D

Hát, igazság szerint némi túlzással bármilyen karbit fel lehet tenni bármilyen autóra. Pl. Moszkvicsra is fel lehetett tenni különféle Ladákat (1200, 2105, Samara), nagy Polskit, Skodát stb... Egyik barátomék régi Celicáján 2105-ös karbi volt... Stb stb stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1994 Dátum: 2011.09.18 13:22:13 »
na de most a dacia karbin nincsenek is vákumcsövek? teljesen más az elve?
Az elve azonos, hisz karburátor ez is :) ... De egy sokkal primitívebb, régebbi fajta, amin még sokkal kevesebb dolog volt szabályozva. Amúgy a többi régi karbi is ilyen volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )