Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 704425 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1125 Dátum: 2009.11.16 07:30:47 »
csomivilágitásból nem eredeti volt benne hanem egy kendács..azt vettem ki .
sztem gyári nincs.
 
sztem sincs gyári 3dik féklámpa. Neked van?  müszakin átmegy 3dik féklámpa nélkül?
nekem azért kéne! nem akarom h vmi vakmajom benézze az autót hátulját.

tegnap mégegyszer szétszedtem a pótféklámpaféklámpaizzó jó
rákötöttem a helyzetjelzore ott világit.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1126 Dátum: 2009.11.16 07:39:38 »
Ha eredetileg, gyárilag 3. féklámpa nélkül szerelték, akkor nem is feltétel a műszakin, hogy működjön.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1127 Dátum: 2009.11.16 08:17:12 »
Nem úgy van, hogy értelemszerűen nem kell, hogy legyen, ha gyárilag nincs 3. féklámpa, de ha be van szerelve, akkor működnie kell?
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1128 Dátum: 2009.11.16 10:50:09 »
Lehet. Nemtom...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1129 Dátum: 2009.11.16 20:45:44 »
csomivilágitásból nem eredeti volt benne hanem egy kendács..azt vettem ki .
sztem gyári nincs.
 
sztem sincs gyári 3dik féklámpa. Neked van?  müszakin átmegy 3dik féklámpa nélkül?
nekem azért kéne! nem akarom h vmi vakmajom benézze az autót hátulját.

tegnap mégegyszer szétszedtem a pótféklámpaféklámpaizzó jó
rákötöttem a helyzetjelzore ott világit.

Nekem gyanús ez a csomivilágítás. Hihetetlen, hogy nem lenne gyári. Nézd már meg EPC-ben vagy valamiben. Nekem sajna nincs fent most. Vagy hívj fel egy rendes kereskedést. Mert akkor csak a bontóból be kéne szerezned egy lámpát azt meg is van a gyári csomilámpa. De tegyük fel azt az esetet, hogy Sedanba nincs csomagtérlámpa ami nekem nagyon fura. Akkor is jobban jársz egy gyári Hatcback-be való lámpával mint holmi fura beépíthető lámpákkal.

A pótféklámpához próbalámpa kéne. Meg kéne nézni, hogy az eredeti szálon amire kötve volt jön e a szufla. Jó kérdés, hogy ha nem volt eredeti a lámpa akkor a szaki aki csinálta, honnan hozta a pluszt. Hozott e előröl még egy plusz szálat, vagy valamelyik hátsó féklámpát "csapolta " meg. Mert ha nem jön a vezetéken semmi féknyomáskor, akkor vissza kell menni az alapokig. ÉS lehet valahol megtört az utólag bekötött vezeték. Vagy ahol rácsatlakozott a rendszerre ott jött le a csatlakozás. Ha viszont jön plusz a bejövő szálon. Akkor lehet a lámpa testelése szűnt meg. Ezt a gyári lámpáknál általában a lefogató csavaron keresztül történik. Főleg mivel azokat a lámpákat a karosszériához rögzítik. Viszont a te lámpád utólagos beszerelés, lehet a rajta levő egyik vezeték a kasznira van kötve és azzal testel. Lehet annak a rögzítési pontja jött le. Vagy annak a vezetéke tört meg. Ki tudja. Szóval csak lelkesen, lehet vadászni. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1130 Dátum: 2009.11.17 12:22:27 »
nemtom a csomilámpának utánanézek de nagyon nem izgat. de nincs helye sem meg semmi..de a tiédben télleg van mert emlékszem

a középsö féklámpát végre sikerült megcsinálnom. szétszedtem a hátsó lámpatestet--újra- és egy egyik kábelt csavarral rögzitettem arra emlékszem h úgy volt. a másik dróttal pedig kikisérleteztem h melyik a másik pórus a nyolclábú csokin.  :szemez:

csak a rögzitése volt nehéz mert sehol egy kis kábelráhagyás ahol blankoltam volna és oda ment volna a drótom
így rádugtam a csokiba a másik mellé és lerögzitettem. ha kiesik akkor forrasztanom kell de az meg gáz h mellémegy.
így állunk :hug:
kell a féklámpa az tuti :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1131 Dátum: 2009.12.06 00:11:10 »
Sziasztok!
A családba került egy 89-es évjáratú 1.3-as , 3 ajtós HB corolla.
Az autó megkímélt állapotban van, de azért vannak hibái. A töltésellenőrző lámpa nem jelez vissza, de töltés van (a lámpa gyújtás ráadásakor egy pillanatra felvillan)
A hűtőrendszert már kipucoltam, mert a gumicsövek belső felületén v.mi megkeményedett gumiszerű anyag vált ki, amitől a fűtőradiátor teljesen eldugult.
A termosztátot kicseréltem. Az  üzemi hőfok jó volt, de rövid állás után a motort visszaindítva az teljesen visszahűlt.
Az utastér teljesen rendben van, minden működik, nem kopott semmi. Az ablakemelőket  nehéz tekerni. Kormányművet zsíroztam, csuklókat befújtam, valamivel könnyebb lett.
A motor hidegen-melegen gáz nélkül könnyen indul, egy tankolás után 8.4 lett a fogyi. Dízelhez képest egy kicsit soknak tűnik.
A porlasztó a szokásos káosz kinézetű. Ha jól tudom lambdaszondás+katalizátoros, zöld matricát kapott a rendszámra.
Rozsda nem bántja, de ha jobb idő lesz majd jobban megnézem az alját.
Egyenlőre ennyi, majd úgyis lesznek még kérdések!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1132 Dátum: 2009.12.06 00:20:49 »
A töltés lámpának szerintem pont akkor kéne világítania, ha nem lenne töltés. Már ha a piros akkumulátor szimbólumról beszélünk.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1133 Dátum: 2009.12.06 08:06:21 »
-így van ahogy Misi mondja. gyújtás ráadás világit , motor jár elalszik, így jó. de lehet h neked fel sem villan? úgyis észrevennéd hogy leszivta az akksit. akkor izzocsere

-hogy zsiroztad meg a kormánymüvet? az érdekelne.

"lambdaszondás+katalizátoros, zöld matricát kapott a rendszámra."

ilyen nincs. vagy kat. vagy EFi . csak  injektoros a motorszámban benne van a sima 2E a karbis, a 2E-E, vagy 2E-C a inkjektor
képeket nyomhatnál. :yes:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1134 Dátum: 2009.12.06 08:07:58 »
autóm egy hete áll. és jön rá mégegy hét.  :hug:
 :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1135 Dátum: 2009.12.06 11:24:52 »
mér nem lehet módositani régebbi hsz-t?
nem tudom kijavitani magam.  :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1136 Dátum: 2009.12.06 16:29:57 »
mér nem lehet módositani régebbi hsz-t?
nem tudom kijavitani magam.  :devil:

AZért, mert van olyan olvtárs, aki random módon javítgatja a HSz-ét. Pláne akkor, ha vmely állítását cáfolják és nyilvánvaló.

Ezért döntött úgy a vezetőség és a moderáció, hogy bevezetésre kerül a 30 perces időkorlát, ami a főoldal "Hírek" sorában olvasható is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.06 16:35:47 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1137 Dátum: 2009.12.06 21:51:34 »
-így van ahogy Misi mondja. gyújtás ráadás világit , motor jár elalszik, így jó. de lehet h neked fel sem villan? úgyis észrevennéd hogy leszivta az akksit. akkor izzocsere

-hogy zsiroztad meg a kormánymüvet? az érdekelne.

"lambdaszondás+katalizátoros, zöld matricát kapott a rendszámra."

ilyen nincs. vagy kat. vagy EFi . csak  injektoros a motorszámban benne van a sima 2E a karbis, a 2E-E, vagy 2E-C a inkjektor
képeket nyomhatnál. :yes:



Tisztában vagyok vele hogy a töltéslámpának mikor kell, és mikor nem kell világítania! Mint írtam, a lámpa a gyújtás ráadásakor egy pillanatra felvillan. Az izzó jó, töltés van, de jelen esetben ha megszűnne a töltés nem jelezne vissza a lámpa.
A kormánymű zsírzását nagyon egyszerűen megoldottam:egy zsírzógombot hozzáforrasztottam egy 0.5 m-es, 3mm átmérőjű acélcsőhöz. A  porvédő gumiharangba kormányösszekötő felőli oldalán ezt a vékony csövet könnyen bedugtam, és zsírzóval beküldtem az anyagot.
"Lambdaszonda+katalizátor+zöld matrica": Mi ebben a hiba szerinted?
Az biztos hogy zöld a matrica, és az is tuti hogy karburátoros. Szerintem szonda is  van, a kipuf.torok alatt, elektromosan csatlakoztatva. Akkor viszont katalizátornak is lennie kell!
Azért vagyok egy kicsit bizonytalan, mert még nem volt dolgom kat.-os kocsival.
Egyébként 2E-s motor van a kocsiban.
Sokmindenről nem írtam még, de majd apránként!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1138 Dátum: 2009.12.06 21:54:15 »
A porlasztó a szokásos káosz kinézetű. Ha jól tudom lambdaszondás+katalizátoros, zöld matricát kapott a rendszámra.
Ha karburátoros, akkor nem lehet szabályozott (lambda szondás) katalizátoros!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1139 Dátum: 2009.12.06 22:02:13 »
Tisztában vagyok vele hogy a töltéslámpának mikor kell, és mikor nem kell világítania! Mint írtam, a lámpa a gyújtás ráadásakor egy pillanatra felvillan. Az izzó jó, töltés van, de jelen esetben ha megszűnne a töltés nem jelezne vissza a lámpa.

Biztos az én készülékemben van a hiba, de ezt én nem értem. Indításkor minden kocsiban felvillan egy pillanatra az összes visszajelző lámpa, de mivel minden okés, el is alszanak. Így tesz a töltésvisszajelző lámpa is. Miért kéne annak tovább világítania, illetve miből gondolod, hogy ha nem lenne töltés, akkor nem jelezne? Hiszen működik, ezért villan fel egy pillanatra indításkor.