Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750471 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13815 Dátum: 2017.09.18 08:54:12 »
A VVTi szelepről azonnal lekérdezték, a kiolvasás  helyén: 36e + ÁFA... szereléssel 100plusz... (sajnos a saját OBD-m beadta a kulcsot, egy ismerős Swiftje "kinyírta")

A furulyát kihúzni, megpucolni esetleg a tömítést lecserélni rajta vagy egy másikat betenni a helyére, nem egy túl nagy mutatvány, csak időm nincs egyelőre meg cseredarabom. Amennyire tegnap délután ráláttam nincs szivárgás körülötte sehol. Sőt a motortér felülről tiszta por.

Tegnap hazafelé és ma reggel "jól viselkedett" nincs hibakód. Megy rendesen.

Amennyiben a furulya körül nem stimmel 100%-ban minden, hibakód nélkül milyen jele lehet?
- nem megfelelően engedi az olajnyomást a vvti tárcsára így a szívószelepek nyitása-zárása nem az eredeti-optimális
- ettől lehet teljesítményprobléma - érezhető-nem érezhető - egyelőre nem vetem észre semmit.
- keverékképzési probléma - levegő annyi amennyi - benzin mérhető fogyasztásváltozásban (ezt tudom figyelni)

Ha a szelep nem megy rendesen, akkor magasabb fordulaton gyengébb a motor. A szelepről csak annyit, hogy többféle darab van, amit gyári toyotaként adnak el, és mégsem az, pedig teljesen ugyaqnúgy néz ki rajta minden, még toyotás zacsis is (bár ebből dobozos a gyári inkább, de mindegy is, ezen aztán nem veszünk össze, a lényeg, hogy jól működjön.).  ::)

Közben nekem is adódott egy gondom. A vezető oldalon az ablaktörlő felső végénél 3-4 cm -es sávban elkezdett erősen karcosodni a szélvédő. Igen finom karcokról van szó, tehát nem olyan, mint amit mondjuk egy lapátvas belecsikarna. Ezen split lapát van, szóval az biztos nem marhatott bele, és a gumi is tökéletes, 2-3 hónapos. A gyári szélvédő már az első tulajnál cserére került (a karcon kívül nincs gondom vele), Pilkington márka, de emlékeim szerint ez a karcos rész csak mostanában jelentkezett. Egy ideig azt gondoltam, hogy csak maszatosra törli ott a lapát végénél lévő sávban. A lapát felső részén ez a 3-4 cm-es sáv egyenletesen megvan végig az íven szóval nem is olyan, hogy szakaszos, vagy ilyesmi, mintha az üveg anyaga karcosodna könnyebben, illetve kopna szépen lassan ott ahol a lapát sebessége relatív nagy. Úgy emlékszem nyáron még csak kisebb csík volt, most már egyre karcosabb, kérdés, hogy meddig romlik a helyzet...
Olvasgattam szélvédő polírozásról, meg cseréről, de jó lenne, ha írnátok tapasztalatot, volt-e már ilyen valakinél?! A jó polírozás (gyémánt koronggal) állítólag ugyanannyi, mint a csere ára..Csere esetére ki mit javasolna (márka, hely)? Műszakin gond lehet ilyesmi?
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.18 08:59:53 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13816 Dátum: 2017.09.18 09:08:17 »

"Nekem is most volt cserelve, szinten kavics miatt. 43 ezer volt es Ricsieknel keszult. A beszereles minosege elsoosztalyu az tuti, vegig ott voltam. Saint Gobain Sekurit a cucc.
Kihasznaltam az alkalmat es ujraszivacsoztam az osszes szelvedo elotti muanyagot kivul belul, alul felul. A gyari szivacsozas egy vicc. Sporoltak kb 300Ft-ot az egesz auton! Most meg se nyikkan, elotte minden 2 honapban zsirozni kellett. Apropo nektek mi lett a tetokarpittal? Nekem elkezdett nyiszogni a csere utan (ugy tunik gyarilag oda volt ragasztva?) Mondjuk kis szivaccsal most mar nekem is jo.

Amugy nekem 4 ev alatt a gyari Pilkington eleg karcos lett ahol a torlolapatok iranyt valtanak. Pedig a lapatok rendszeresen es jo minosegure voltak cserelve. Tajvanon a Corolla Altis taxik (ugyanaz mint nalunk az E12) is hasonlo hibaval szenvednek, csak ott a sok eso miatt beopalosodott...
Nektek nem? Amugy 2008-ban a BMW dobta a Pilkingtont pont a karcosodas miatt. Vagy csak veletlen?
"



A fenti hsz-t pont most találtam az "alkatrészek technikai kérdések topicban.. Szerintem nálam is ugyanez a helyzet az említett márkával kapcsolatban...szép..

Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13817 Dátum: 2017.09.18 09:09:12 »
Ha a szelep nem megy rendesen, akkor magasabb fordulaton gyengébb a motor. A szelepről csak annyit, hogy többféle darab van, amit gyári toyotaként adnak el, és mégsem az, pedig teljesen ugyaqnúgy néz ki rajta minden, még toyotás zacsis is (bár ebből dobozos a gyári inkább, de mindegy is, ezen aztán nem veszünk össze, a lényeg, hogy jól működjön.).  ::)

Közben nekem is adódott egy gondom. A vezető oldalon az ablaktörlő felső végénél 3-4 cm -es sávban elkezdett erősen karcosodni a szélvédő. Igen finom karcokról van szó, tehát nem olyan, mint amit mondjuk egy lapátvas belecsikarna. Ezen split lapát van, szóval az biztos nem marhatott bele, és a gumi is tökéletes, 2-3 hónapos. A szélvédő már cserélt darab, Pilkington márka, de emlékeim szerint ez a karcos rész csak mostanában jelentkezett. Egy ideig azt gondoltam, hogy csak maszatosra törli ott a lapát, és azért van ott az a sáv. A lapát felső részén ez a 3-4 cm-es sáv egyenletesen megvan végig az íven szóval nem is olyan, hogy szakaszos, vagy ilyesmi, mintha az üveg anyaga karcosodna könnyebben, illetve kopna szépen lassan ott ahol a lapát sebessége relatív nagy. Úgy emlékszem nyáron még csak kisebb csík volt, most már egyre karcosabb, kérdés, hogy meddig romlik a helyzet.
Olvasgattam szélvédő polírozásról, meg cseréről, de jó lenne, ha írnátok tapasztalatot, volt-e már ilyen valakinél?! A jó polírozás (gyémánt koronggal) állítólag ugyanannyi, mint a csere ára..Csere esetére ki mit javasolna? Műszakin gond lehet ilyesmi?

Egyelőre minden rendben, szombaton 530 km-es kör volt hiba nélkül. Teljesítmény rendben, hibakód nincs, de még csak a járásban, erőben sem éreztem gondot
Fogyasztás, óra szerinti 110 körüli tempó mellett (Csorvás-Kakucs: 175 km, 135 perc, Kakucs-Debrecen 205 km 135 perc, Debrecen-Csorvás, 150 km 115 perc) 4,7 a BC szerint :P... ami azt jelenti, hogy ~6,5 liter/100 km.

Az én szélvédőmben a jobb lapát alsó vége húzott karcokat, még előző gazdinál. A komolyabb fajta, valószínű nem lapát marta bele. A bcs-i R-Glass-osok szerint nem lehet-szabad-érdemes polírozni-csiszolni, mert torzítani fog. Arról is biztosítottak, hogy ha netán megcsinálnák máshol, jobban fog zavarni utána, mint ahogy most kinéz.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13818 Dátum: 2017.09.18 09:16:03 »
Az én szélvédőmben a jobb lapát alsó vége húzott karcokat, még előző gazdinál. A komolyabb fajta, valószínű nem lapát marta bele. A bcs-i R-Glass-osok szerint nem lehet-szabad-érdemes polírozni-csiszolni, mert torzítani fog. Arról is biztosítottak, hogy ha netán megcsinálnák máshol, jobban fog zavarni utána, mint ahogy most kinéz.

Az a lényeg, hogy minten rendben. Ha valamikor lesz lehetőséged, és megnézed azt a furulyás kis szelepet, látni fogod, hogy elég könnyen akár egy kisebb piszoktól is megakadhat, de még ha a tengelye lóg vagy bármi, még attól is. Ettől függetlenül tényleg lehetett bármi, ha most nem csinálja, akkor meggyógyult. :) A szelep folyását egyébként sokáig én sem vettem észre, csak azt láttam, hogy a generátor tetejére jön valahonnan egy kevés. Az előző tulaj nem cserélte a dekli tömítést, és még a gyertyáknál is olaj volt.., arra tippeltem először, hogy onnan folyik oda, de nem az volt.

A polírozás-torzítás kombót én is olvastam, ezért gondolkodom inkább akkor a cserében. Láttam házi megoldást nagyon finom acélgyapjú meg viaszozással, de nem bíztos, hogy kísérleteznék ilyenekkel. Nekem csak az a fura, hogy ez a szélvédő is 4-5 éves és igen erősen karcosodik a vezető oldali lapát végénél. Ha cserélni kell, lehet nem ezt a márkát fogom majd emiatt választani...
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13819 Dátum: 2017.09.18 10:16:11 »

"Nekem is most volt cserelve, szinten kavics miatt. 43 ezer volt es Ricsieknel keszult. A beszereles minosege elsoosztalyu az tuti, vegig ott voltam. Saint Gobain Sekurit a cucc.
Kihasznaltam az alkalmat es ujraszivacsoztam az osszes szelvedo elotti muanyagot kivul belul, alul felul. A gyari szivacsozas egy vicc. Sporoltak kb 300Ft-ot az egesz auton! Most meg se nyikkan, elotte minden 2 honapban zsirozni kellett. Apropo nektek mi lett a tetokarpittal? Nekem elkezdett nyiszogni a csere utan (ugy tunik gyarilag oda volt ragasztva?) Mondjuk kis szivaccsal most mar nekem is jo.

Amugy nekem 4 ev alatt a gyari Pilkington eleg karcos lett ahol a torlolapatok iranyt valtanak. Pedig a lapatok rendszeresen es jo minosegure voltak cserelve. Tajvanon a Corolla Altis taxik (ugyanaz mint nalunk az E12) is hasonlo hibaval szenvednek, csak ott a sok eso miatt beopalosodott...
Nektek nem? Amugy 2008-ban a BMW dobta a Pilkingtont pont a karcosodas miatt. Vagy csak veletlen?
"



A fenti hsz-t pont most találtam az "alkatrészek technikai kérdések topicban.. Szerintem nálam is ugyanez a helyzet az említett márkával kapcsolatban...szép..

10 hónapos t27, ujkora óta megszólal a tetőkárpit valahol a szemüveg tartó körül . Plusz normál fogasra is úgy recseg az első ajtó belső fogantyu hogy rosz hallgatni

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13820 Dátum: 2017.09.18 10:19:03 »
Az a lényeg, hogy minten rendben. Ha valamikor lesz lehetőséged, és megnézed azt a furulyás kis szelepet, látni fogod, hogy elég könnyen akár egy kisebb piszoktól is megakadhat, de még ha a tengelye lóg vagy bármi, még attól is. Ettől függetlenül tényleg lehetett bármi, ha most nem csinálja, akkor meggyógyult. :) A szelep folyását egyébként sokáig én sem vettem észre, csak azt láttam, hogy a generátor tetejére jön valahonnan egy kevés. Az előző tulaj nem cserélte a dekli tömítést, és még a gyertyáknál is olaj volt.., arra tippeltem először, hogy onnan folyik oda, de nem az volt.

A polírozás-torzítás kombót én is olvastam, ezért gondolkodom inkább akkor a cserében. Láttam házi megoldást nagyon finom acélgyapjú meg viaszozással, de nem bíztos, hogy kísérleteznék ilyenekkel. Nekem csak az a fura, hogy ez a szélvédő is 4-5 éves és igen erősen karcosodik a vezető oldali lapát végénél. Ha cserélni kell, lehet nem ezt a márkát fogom majd emiatt választani...
Itt érdemes felemelni az ablaktörlők és száraz kézzel vegigsimitani át élt ami torol. Már jártam úgy hogy erősen piros szélvédőnel száraz törlés után beagyazodik a törlo lapát anyagába a por, főleg nagy melegben. Oszt onnantól karcol

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13821 Dátum: 2017.09.18 11:05:39 »
Itt érdemes felemelni az ablaktörlők és száraz kézzel vegigsimitani át élt ami torol. Már jártam úgy hogy erősen piros szélvédőnel száraz törlés után beagyazodik a törlo lapát anyagába a por, főleg nagy melegben. Oszt onnantól karcol

Én nem simogattam, hanem kicseréltem. Először nyár elején, aztán tovább karcosodott, utána nyár közepén más márkára (valeo), de még mindig karcosodik tovább.. Még egy polír pasztával megpróbálok javítani rajta, lesz ami lesz, ha nem, akkor csere. A nordglass -on vagy a gyári szélvédőn gondolkodom. Ilyen pilkington-t szerintem biztos nem veszek, mert egy rakás kaki.. Remélem a gyárit nem ők gyártják, mert akkor az is kiesik.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13822 Dátum: 2017.09.18 12:35:57 »
Az biztos hogy itt jelentős minőségbeli különbség van a gyári és az u.gy. között , ami az üveg edzettseget illeti

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13823 Dátum: 2017.09.18 21:43:41 »
Én nem simogattam, hanem kicseréltem. Először nyár elején, aztán tovább karcosodott, utána nyár közepén más márkára (valeo), de még mindig karcosodik tovább.. Még egy polír pasztával megpróbálok javítani rajta, lesz ami lesz, ha nem, akkor csere. A nordglass -on vagy a gyári szélvédőn gondolkodom. Ilyen pilkington-t szerintem biztos nem veszek, mert egy rakás kaki.. Remélem a gyárit nem ők gyártják, mert akkor az is kiesik.
Bost :D vegyél! Az nekem mindig bevált. :yes:
(Ez így ugye nem reklám? :?: )

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13824 Dátum: 2017.09.19 10:41:42 »
Bost :D vegyél! Az nekem mindig bevált. :yes:
(Ez így ugye nem reklám? :?: )

A fene gondolta, hogy a gumi erősebb lehet mint az üveg :D :D A jobb oldali az az általad ajánlott, bár az ECO fajta (lehet azért ECO, mert az nem teszi tönkre a szélvédőt :D :D ) .. A vezető oldalon most a valeo first van, de ez kb a bosh árában volt, azért fura, hogy még mindig karcolódik tovább. És ez sem reklám volt..  :surrender:
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

dne

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13825 Dátum: 2017.09.20 14:45:52 »
Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy az avensis 2.0 d4d ismeretlen okból hirtelen gázadásra, és elindulásnál  kormol-füstöl. Megtaláltam az okát, "lefalaztam" az EGR szelepet, és azóta nem füstöl, nem kormol. Azonban kigyulladt a check- engine lámpa.

Az lenne a kérdésem, hogy most a motor vezérlő elektronika valamilyen szinten befolyásolja- e check- engine esetén a motor teljesítményét, illetve mi  a teendő vegyek egy új EGR-t, vagy inkább szoftveresen kapcsolatassam ki. (már ha lehet ilyet ) Hosszú távon károsíthatja -e a motort, ha nincs EGR szelep?üdv!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13826 Dátum: 2017.09.20 15:05:49 »
Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy az avensis 2.0 d4d ismeretlen okból hirtelen gázadásra, és elindulásnál  kormol-füstöl. Megtaláltam az okát, "lefalaztam" az EGR szelepet, és azóta nem füstöl, nem kormol. Azonban kigyulladt a check- engine lámpa.

Az lenne a kérdésem, hogy most a motor vezérlő elektronika valamilyen szinten befolyásolja- e check- engine esetén a motor teljesítményét, illetve mi  a teendő vegyek egy új EGR-t, vagy inkább szoftveresen kapcsolatassam ki. (már ha lehet ilyet ) Hosszú távon károsíthatja -e a motort, ha nincs EGR szelep?üdv!

Vegyél egy bontott, de jól működő EGR-t, mert az ECU nyavalyogni fog érte. Szerintem nem igazán szokták ezt "kiírni" az ECU-ból, nem ér annyit az egész.

Nem emlékszem, de ha T25-öd van, akkor már elektromotoros az EGR. Az hajlamosabb elromlani és drágább is.

A T22-be szerelt régebbi D4D-re (az is 1CD-FTV) még sima vákuumos EGR szelepet tettek. Azzal szerintem nem szokott gond lenni.


Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13827 Dátum: 2017.09.20 21:19:09 »
Sziasztok!
Újra itt!  Jó rég nem jártam erre, sajnos az olajfogyasztásos mizéria is jó sokáig tartott és egyéb autótól független dolgok is jöttek...
Ha egy üzlet beindul...
Sajnos engem is elért a bal féltengely átka és épp hogy  megúsztam hogy lezúzzanak emiatt.
Jelenleg tengelyt keresek elfogadható áron, elég kevés sikerrel. Egy helyen találtam 69e. A gyári 116e-hez képest jobb, de kompletten csak bontottra van esély és az is kevés... Illetve egy helyen talán még lenne a ruszkiknál, legalább is cikkszám szerint és azon már nincs is gumi, viszont mivel nem igazán beszélek/írok oroszul így kicsit necces... viszont ha minden igaz komplett és kb.60e
 http://autovit72.ru/product/shrus_all_toyota_lexus_02555/
 Ha valakinek van valami beszerzési forrása kérem ossza meg velem...
Kérdés, csak a bal a mumus?
"Icipicit" csalódott és elkeseredett vagyok, nem ezt vártam az Avensistől...

Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13828 Dátum: 2017.09.20 21:25:20 »
Amit elfelejtettem!
Utólag is szeretném megköszönni az eddigi segítségét mindazoknak akik segítettek ezidáig bármilyen kérdésem is volt!
Köszönöm!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13829 Dátum: 2017.09.20 21:35:34 »
A bal a mumus... és itt kell visszalapozni 40 oldalt: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg696506#msg696506 ez az én esetem májusból.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS