Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750453 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13725 Dátum: 2017.08.29 21:25:27 »
Saját készítésben v. vásároltban keresnéd a megoldást?
Bocsi, azt hiszem félreérthető voltam. Van már tetőtartóm, nem kívánok újat venni . Spaniferrel le tudom kötni hozzá a hajót, csak attól még billeg a  hossza miatt.
Elől és hátul lekötve tökéletes lenne, csak nem találok hozzá alkalmas pontot. Ehhez kérném az ötleteket. Egy LADA lökhárítóval, minden egyszerü lenne. :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13726 Dátum: 2017.08.29 21:30:22 »
Közben látom, hogy nem jó a link. Helyesen:


Bocsi, azt hiszem félreérthető voltam. Van már tetőtartóm, nem kívánok újat venni . Spaniferrel le tudom kötni hozzá a hajót, csak attól még billeg a  hossza miatt.
Elől és hátul lekötve tökéletes lenne, csak nem találok hozzá alkalmas pontot. Ehhez kérném az ötleteket. Egy LADA lökhárítóval, minden egyszerü lenne. :)
Amit írtam az nem új, hanem a tetőcsomagtartóra megy rá. Ha nem akarsz venni, akkor marad a lökhárító deformálása.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.29 21:32:26 írta Silent »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13727 Dátum: 2017.08.29 21:31:36 »
Bocsi, azt hiszem félreérthető voltam. Van már tetőtartóm, nem kívánok újat venni . Spaniferrel le tudom kötni hozzá a hajót, csak attól még billeg a  hossza miatt.
Elől és hátul lekötve tökéletes lenne, csak nem találok hozzá alkalmas pontot. Ehhez kérném az ötleteket. Egy LADA lökhárítóval, minden egyszerü lenne. :)

1 5let;Túlnyújtod a kötési pontokat a karosszérián.
pl.:Elől; Szögvasból képzett tartóelemmel, amelynek a vonószem menetes rögzítés felőli végénél lemetszéssel egy laposvasat alakítasz ki,(kifúr és a szemet rögzítő csavarral rögzíted) a vonószemnél csak bemetszed, a szemet beleilleszted a bemetszésbe - így megtartva a merevségét amivel megelőzöd annak felhajlását. Hátul:   ugyan ez, a helyzethez igazítva.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13728 Dátum: 2017.08.29 21:47:11 »
1 5let;Túlnyújtod a kötési pontokat a karosszérián.
pl.:Elől; Szögvasból képzett tartóelemmel, amelynek a vonószem menetes rögzítés felőli végénél lemetszéssel egy laposvasat alakítasz ki,(kifúr és a szemet rögzítő csavarral rögzíted) a vonószemnél csak bemetszed, a szemet beleilleszted a bemetszésbe - így megtartva a merevségét amivel megelőzöd annak felhajlását. Hátul:   ugyan ez, a helyzethez igazítva.

Ez nagyon tetszik!!! 😉😁😂😂😂❤️🤘

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13729 Dátum: 2017.08.29 22:50:06 »
1 5let;Túlnyújtod a kötési pontokat a karosszérián.
pl.:Elől; Szögvasból képzett tartóelemmel, amelynek a vonószem menetes rögzítés felőli végénél lemetszéssel egy laposvasat alakítasz ki,(kifúr és a szemet rögzítő csavarral rögzíted) a vonószemnél csak bemetszed, a szemet beleilleszted a bemetszésbe - így megtartva a merevségét amivel megelőzöd annak felhajlását. Hátul:   ugyan ez, a helyzethez igazítva.
Én is valami hasonlóban gondolkoztam. A problémára megoldást jelentene, de félek, hogy a rendőr nem díjazná az efféle átalakítást (gyalogosvédelem gázoláskor), és a T25-nek ilyenek a vonószemei, és ráadásul elöl csak az egyik oldalon van, így félrehúzná:
(nem tudom, hogyan kell képet beilleszteni)

Silent:
Sajnos ez a feltét nem hozza meg a megoldást, ettől még billegni fog, nem nőtt meg az alátámasztás távolsága.
Chriska:
Tudsz jobbat?

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13730 Dátum: 2017.08.29 23:18:37 »
Ha fejjel lefelé próbálod feltenni, úgy is ütközik valaminek - esetleg a látóteret csökkenti nagyon? :-o

Anno, a Passat kombimra így tettünk volt fel egy 4 személyes kenut.. Így a légterelés lefelé feszíti (leginkább az elejét), s biztosan spaniferekkel leforgatva a tetőcsomagtartóhoz utazott velünk Balatonról a Spanyol Riviéráig (nem lassan)..
Esetleg nikecellből, vagy szivacsból csinálj neki a felfekvéseknél támaszt..
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.29 23:31:54 írta chriska »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13731 Dátum: 2017.08.30 08:13:47 »
Silent:
Sajnos ez a feltét nem hozza meg a megoldást, ettől még billegni fog, nem nőtt meg az alátámasztás távolsága.
A billegésedet az okozza, hogy a normál tetőléceken két ponton van a kajak alátámasztva. Egy íves kajaktartó jó esetben teljesen alátámaszt, rossz esetben négy ponton támaszt alá, de már ekkor is stabilan, billegésmentesen áll magában, a méteres támasztás ellenére. Lásd például a fenti videóban.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13732 Dátum: 2017.08.30 10:54:17 »
A billegésedet az okozza, hogy a normál tetőléceken két ponton van a kajak alátámasztva. Egy íves kajaktartó jó esetben teljesen alátámaszt, rossz esetben négy ponton támaszt alá, de már ekkor is stabilan, billegésmentesen áll magában, a méteres támasztás ellenére. Lásd például a fenti videóban.
Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy a szűk keresztmetszet a nagyon közel elhelyezkedő tetőcsomagtartó keresztrudak. A szállítandó cucc közel 5 m, a rudak egymástól alig 1 m-re vannak és ez okoz problémát. Még a Picasson cipeltem ilyet, ott konkrétan hosszabb volt a kenu a kocsinál. A problémára ott sem sem volt tökéletes megoldásom, de nem kellett több 100 km-re szállítanom szerencsére. 

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13733 Dátum: 2017.08.30 13:09:31 »
T25-be Depoval van jó tapasztalat, TYC-el nem annyira. Érdekes, hogy T22-nél pont fordítva van, ott TYC bizonyult jobbnak. Igaz, hogy ez gyártási menetenként is változhat... A gyári fényszóró márkaszervízből beszerezve 105.000 forint mostanság, nem igazán reális. Egy T25 FL bontott lenne a legjobb, az nem érintett már a problémában és 20-25 körül megvan. Lehet megéri körbetelefonálni a Toyota bontókat.

Keleti régió. A helyi bontókban egyáltalán nincs Toyota. A nyíregyházi link már döglött. Marad a Depo. Köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13734 Dátum: 2017.08.30 14:24:11 »
Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy a szűk keresztmetszet a nagyon közel elhelyezkedő tetőcsomagtartó keresztrudak. A szállítandó cucc közel 5 m, a rudak egymástól alig 1 m-re vannak és ez okoz problémát. Még a Picasson cipeltem ilyet, ott konkrétan hosszabb volt a kenu a kocsinál. A problémára ott sem sem volt tökéletes megoldásom, de nem kellett több 100 km-re szállítanom szerencsére.
Milyen márkájú kajaktartó volt, hogy billegett benne? Az ív alakú támasztás lényege pont ennek a kiküszöbölése.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13735 Dátum: 2017.08.30 15:53:12 »
Milyen márkájú kajaktartó volt, hogy billegett benne? Az ív alakú támasztás lényege pont ennek a kiküszöbölése.

A kolléga a billegést úgy érti, hogy előre-hátra bólint, nem pedig jobbra-balra billeg.
Az előre hátra billegést nem befolyásolja, hogy íves a tartó vagy sem.
Ha egy 4 - 5 méteres, enyhén rugózó tárgyat kb. középen, egymástól kb. 1 méteres ponton alátámasztasz, akkor az előre hátra fog billegni, amíg az orrát és a végét le nem húzatod. Pont.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13736 Dátum: 2017.08.30 17:03:24 »
Ha fejjel lefelé próbálod feltenni, úgy is ütközik valaminek - esetleg a látóteret csökkenti nagyon? :-o

Anno, a Passat kombimra így tettünk volt fel egy 4 személyes kenut.. Így a légterelés lefelé feszíti (leginkább az elejét), s biztosan spaniferekkel leforgatva a tetőcsomagtartóhoz utazott velünk Balatonról a Spanyol Riviéráig (nem lassan)..
Esetleg nikecellből, vagy szivacsból csinálj neki a felfekvéseknél támaszt..
Én eleve fejjel lefelé próbáltam felrakni, mert a teteje nem annyira íves. Kicsit kitakar felfelé, de elsősorban nem a repülöket kell néznem a M7-en. Még álló helyben néztem és eléggé bologat.

Keeper:
Ott a pont!   :clap: (pedig azt hittem elég egyértelmű, hogy mit akarok, az autó elejével, meg a végével)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13737 Dátum: 2017.08.30 17:17:15 »
Arra gondolok, hogy 2 db. 3 méteres zártszelvényt tennék fel  a csomagtartóra bilincsekkel. Ez ugye az 1 méteres távközön előre-hátra 1-1 métert nyúlna túl. 4 ponton rögzítenék, a 2 eredeti csomagtartónál és az 1-1 méter túlnyúláson a zártszelvények végeinél. Téglalap zártszelvény élére állítva nem nagyon hajolgatna, persze súlya van.
Avensis 1.8 / 2007

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13738 Dátum: 2017.08.30 17:59:01 »
+1 Micilának
+1 rbsatnak.
Szerintem is a legjobb/legmerevebb lenne az autó vázához lekötni elöl/hátul. Ahogy micila írja, ha félted a lökhárítókat, akkor egy konzollal "kikerülve" megoldani a lekötést... persze ezt lehet, hogy macerás megoldani.
A két 3 m-es zártszelvény is nagyon jó lehet...( nekem először 1 db ~5m-es zártszelvény(szögvas) jutott eszembe, amihez hozzá rögzítenéd a hajót), de a 2 db még jobb... szóval, ami van otthon... :hmmmm:
Ez igazából a hajótestet merevíti meg, ha jó erősen össz van húzva  a zártszelvénnyel feltétlenül javít a merevségen... :yes:
persze ez is csak egy ötlet... :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13739 Dátum: 2017.08.30 20:49:59 »
A kolléga a billegést úgy érti, hogy előre-hátra bólint, nem pedig jobbra-balra billeg.
Az előre hátra billegést nem befolyásolja, hogy íves a tartó vagy sem.
Ha egy 4 - 5 méteres, enyhén rugózó tárgyat kb. középen, egymástól kb. 1 méteres ponton alátámasztasz, akkor az előre hátra fog billegni, amíg az orrát és a végét le nem húzatod. Pont.
Ok, lehet. Én nem szembesültem a problémával.