Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750565 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12855 Dátum: 2017.02.07 14:46:32 »


Hohóó!! Csak nem egy bovdenes 1.8 VVT-i T25-ben? Nahát!

Egyébként ergonómiailag jó helyen van az a kar? Nem fura használni?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12856 Dátum: 2017.02.07 14:48:59 »
De bizony az összes létező grafit szürke avensist megveszem hogy legyen a hét minden napjára egy :tt2:

 :)

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12857 Dátum: 2017.02.07 14:53:20 »
Hohóó!! Csak nem egy bovdenes 1.8 VVT-i T25-ben? Nahát!

Egyébként ergonómiailag jó helyen van az a kar? Nem fura használni?
Meg kell szokni de ha közelebb rakják zavarja az index kezelést illetve a burkolat mögött sincs hely a rögzítésnek és a vezetéknek. Az első pár alkalommal volt furcsa nagyon hamar "odatalál"a kezed. Ezek szerint a bovdenes pillangó szelep egyedi? Ja a végén a két gomb sebesség memória.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12858 Dátum: 2017.02.07 15:22:51 »
Meg kell szokni de ha közelebb rakják zavarja az index kezelést illetve a burkolat mögött sincs hely a rögzítésnek és a vezetéknek. Az első pár alkalommal volt furcsa nagyon hamar "odatalál"a kezed. Ezek szerint a bovdenes pillangó szelep egyedi? Ja a végén a két gomb sebesség memória.

Nem egyedi a pillangószelep, csak valamelyik nap pont erről (is) ment a diskurzus és ott az volt a mondás, hogy a T25-ben már elektromos az 1.8 VVT-i gázpedálja. (A T22-ben még bovdenes volt végig.)
Ezek szerint a korai verzióknál (esetleg egészen facelift-ig?) még a T25-ben is bovdenes.

Update: közben megtaláltam: 2004/02-től van elektromos gázpedál a T15 1.8 VVT-i-ben, de legalább abból az elektromosból is kétféle pillangószelep verzió létezik :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.07 15:37:59 írta keeper83 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12859 Dátum: 2017.02.07 15:28:08 »
Még hogy nem vagy pc guru! Megye ez!  ;)
Köszi, és használd egészséggel!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12860 Dátum: 2017.02.07 19:38:48 »
Nem egyedi a pillangószelep, csak valamelyik nap pont erről (is) ment a diskurzus és ott az volt a mondás, hogy a T25-ben már elektromos az 1.8 VVT-i gázpedálja. (A T22-ben még bovdenes volt végig.)
Ezek szerint a korai verzióknál (esetleg egészen facelift-ig?) még a T25-ben is bovdenes.

Update: közben megtaláltam: 2004/02-től van elektromos gázpedál a T15 1.8 VVT-i-ben, de legalább abból az elektromosból is kétféle pillangószelep verzió létezik :)

Már éppen indultam ki,hogy lefényképezzem az enyém,ami elektromos.Na akkor már nem megyek... :D

ochy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12861 Dátum: 2017.02.08 05:46:35 »
Jooreggelt Mindenki! 2007 es 2.0 benzines T25 om van. Angliabol jottunk haza kb egy eve es ott vettem az autot is. Olyan problemam van vele , hogy a check lampa a kiporges es a kitores lampam vilagit. Kicsit lanchangja van inditaskor. Most csereltem benne olaj+ szurok. Valakinek hasonlo problemaja vagy valami otlet. Esetleg valaki korrekt jo toyotast tudna nekem ajanlani? Fót és kornyeke elonyos lenne. Koszonom

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12862 Dátum: 2017.02.08 07:26:24 »
Jooreggelt Mindenki! 2007 es 2.0 benzines T25 om van. Angliabol jottunk haza kb egy eve es ott vettem az autot is. Olyan problemam van vele , hogy a check lampa a kiporges es a kitores lampam vilagit. Kicsit lanchangja van inditaskor. Most csereltem benne olaj+ szurok. Valakinek hasonlo problemaja vagy valami otlet. Esetleg valaki korrekt jo toyotast tudna nekem ajanlani? Fót és kornyeke elonyos lenne. Koszonom


Jó reggelt!

Újpesten a Toyota Team Garage!!
Mennyi ideig felejtettétek a magyar nyelvet?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

ochy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12863 Dátum: 2017.02.08 09:01:27 »
2008 ban mentem ki aztan ott megszuletett a Fiam 2011 ben azt ugy dontottunk , hogy itt azert jobb Neki

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12864 Dátum: 2017.02.08 12:16:54 »
2008 ban mentem ki aztan ott megszuletett a Fiam 2011 ben azt ugy dontottunk , hogy itt azert jobb Neki
Off. Nocsak... bar nem Toyotás téma de nagyon kiváncsi lennék a részletekre . Meg írhatnád név nélkül a tapaszalataid, sokan értékelnék ....
egyébként 1et értek

szabados04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12865 Dátum: 2017.02.08 16:30:11 »
Kedves mindenki!

Volna egy 2005-ös még nem tükörindexes 2.0 d4d Avensis-em. A jelenség a következő: Ahogy fokozatosan nő a motor hőmérséklete üzemi hőfokra, úgy megy el a teljesítmény. Mikor teljesen felmelegszik a motor teljesen elmegy belőle az erő. Ha esetleg kisebb fokozatba rakom vissza és elér egy bizonyos fordulatot, akkor pedig elkezd pörögni a motor mint az állat és húz is az autó. Rákötötték gépre a szervízben, azt mondták körbe telefonálnak, mert nem tudják mi lehet a baja.
Gázolajszűrő kizárva, mert akkor hidegen is így menne, egéer szelep tisztítva volt tavaly, úgyhogy nem tudom. Kérlek segítsetek. Köszi

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12866 Dátum: 2017.02.08 16:39:57 »
Jooreggelt Mindenki! 2007 es 2.0 benzines T25 om van. Angliabol jottunk haza kb egy eve es ott vettem az autot is. Olyan problemam van vele , hogy a check lampa a kiporges es a kitores lampam vilagit. Kicsit lanchangja van inditaskor. Most csereltem benne olaj+ szurok. Valakinek hasonlo problemaja vagy valami otlet. Esetleg valaki korrekt jo toyotast tudna nekem ajanlani? Fót és kornyeke elonyos lenne. Koszonom

Részemről Budakeszin a Toyota Mayer-t tudom ajánlani. Én végül oda vittem az enyémet, és nem bántam meg! Korrekt ár, és szerelés, röviden ennyit tudok mondani, és minden problémámat amit mondtam szépen megoldottak.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12867 Dátum: 2017.02.08 21:53:56 »
Kedves mindenki!

Volna egy 2005-ös még nem tükörindexes 2.0 d4d Avensis-em. A jelenség a következő: Ahogy fokozatosan nő a motor hőmérséklete üzemi hőfokra, úgy megy el a teljesítmény. Mikor teljesen felmelegszik a motor teljesen elmegy belőle az erő. Ha esetleg kisebb fokozatba rakom vissza és elér egy bizonyos fordulatot, akkor pedig elkezd pörögni a motor mint az állat és húz is az autó. Rákötötték gépre a szervízben, azt mondták körbe telefonálnak, mert nem tudják mi lehet a baja.
Gázolajszűrő kizárva, mert akkor hidegen is így menne, egéer szelep tisztítva volt tavaly, úgyhogy nem tudom. Kérlek segítsetek. Köszi
Mayer Budakeszin/Pilisvörösváron, vagy ToyoteamGarage pesten.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12868 Dátum: 2017.02.08 22:40:27 »
Van pár tippem!
Turbó jó? Olajat nem eszi? Kompressziómérés volt?
De ezeken kívül létezik elektronikus gázpedál hiba (beázás) vagy motorvezérlő hiba esetleg szoftver.
A másik vonal a nagynyomású szivattyú esetleg az SVC szelepek koszosak (ezt lehet takarítani a youtubon van pár videó hogy kikattogtatják belőle a koszt egy befőttesüveg gázolajba.
A legjobb ha valami tapasztalt szerelőcsapatra bízod mert máskülönben kicseréltetik veled a fél motort!



Kedves mindenki!

Volna egy 2005-ös még nem tükörindexes 2.0 d4d Avensis-em. A jelenség a következő: Ahogy fokozatosan nő a motor hőmérséklete üzemi hőfokra, úgy megy el a teljesítmény. Mikor teljesen felmelegszik a motor teljesen elmegy belőle az erő. Ha esetleg kisebb fokozatba rakom vissza és elér egy bizonyos fordulatot, akkor pedig elkezd pörögni a motor mint az állat és húz is az autó. Rákötötték gépre a szervízben, azt mondták körbe telefonálnak, mert nem tudják mi lehet a baja.
Gázolajszűrő kizárva, mert akkor hidegen is így menne, egéer szelep tisztítva volt tavaly, úgyhogy nem tudom. Kérlek segítsetek. Köszi

ochy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12869 Dátum: 2017.02.09 05:35:24 »
Joooreggelt Mindenki! Megprobaltam roviden osszeszedni a tapasztalataimat Angliarol de ha valakit konkret dolog erdekel szivesen segitek!  Mikor en kimentem 2008 akkor mi melozni mentunk. Most akik mennek a fele legalabb a segelyre hajt. Mikor mi mentunk Lengyel Magyar volt. Most sajnos a sopredek is kiert es veluk azonositjak az osszes kelet eu-st. 2008-ban a Magyarok segitettek egymast ugy ahogy most szemtanuja voltam annak,hogy a lanya kiturta az anyjat a pozicio miatt. Akkor osszejartunk mi Magyarok, voltak jo programok. Tudni kell,hogy a minimal ber most 7.50 kurul van ami 1000 fontot jelent amibol netto. Szallas 400 szoba 700 pici lakas. Auto olcso viszont a biztositas ro..draga! Tehat ha sporolni akar az ember akkor nem konnyu. Ha kicsit igenyesebben elsz akkor el is megy a penz. Betegallomany nincs. Ha nem melozol akkor nincs fizetes, A mi csapatunk nagyresze hazajott. Egyszeruen eleg volt. Jo volt szep volt de eleg. Ha valaki vallalkozik kint az lehet nagyon jo!!! Az autok nagyon jo arban vannak csak hat messze van. Nekunk jo volt, jo melom volt , kozel volt. Akkor 8.50 plussz bonusz volt a fizetesem orankent. Ott szuletett a Fiam es foleg miadta jottunk mert az oktatas az eleg gatya kint. Meg most is rendszeresen jarok vissza kb havi 1 v 2 allkalommal. Azert vannak kint olyan dolgok ami nagyon jo volt. A Brexit utan az Angolok 180 fokot fordultak. Jo parasztok lettek az idegenekkel. Hala engem ez nem erintett tobb angol baratom van kint mint Magyar. Ha valaki menni akar es tudok segiteni keressen batran.