Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750432 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12045 Dátum: 2016.11.20 23:20:34 »
Akkor mi lehet?
Készülj fel lélekben mert perverz és eretnek felvetés következik.... Ülj le és kapaszkodj meg.... .................  De tényleg...


[baljós dobpergés....]




Szóval el kéne menni egy szakszervízbe megmutatni. Ott valószínáleg láttak már ilyet, tudják mi ez, tudnak árajánlatot adni és időkeretet adni a javításra. Ahogy azt is meg tudják mondani, hogy a további használat lehetséges, vagy jelentősen ront az állapoton.
A másik megoldás, hogy holnap 9-kor leül a gépe elé mindenki és küldünk Gyurcsók féle váltó-gyógyító távenergiát a monitoron keresztül.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12046 Dátum: 2016.11.21 17:07:43 »
Csomó ilyen ablakfelhúzó modul létezik utólagosan beszerelhető.
- van canbus-os, ami gyakorlatilag csak egy meglévő csatlakozóra cuppan fel
- van OBD csatlakozós, ami mint az előbbi, csak OBD-n keresztül érzékeli hogy bezárták az autót és canbus parancssal emelteti az ablakokat
- van hagyományos elektromos, ami a központi zár vezetékéről veszi a vezérlőjelet az ablakok felhúzásához
- van nagyon régi fajta ajtóba épülő kisdoboz, ami a központi zár vezetékéről veszi a vezérlőjelet, és a négy db. kapcsolót lepárhuzamosítva egy-egy relével egyenként (vagy egyszerre) felhúzza az ablakokat mintha valaki kézzel tenné azt
- van olyan ami a riasztó moduljaként működik, és a riasztó távirányítójáról kapja a vezérlő jelet, a canbus-on parancsolja az ablakokat
stb.

Aliexpress-en pl. lehet találni készen, párerzerért. Simán lehet hogy utólag lett egy ilyen beleapplikálva a gépbe.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12047 Dátum: 2016.11.21 17:17:08 »
T25 2003-as 1,8 benzin. Alacsony alapjáratra van valami tipp? Kb 500-600 ha meleg a motor
A tippem az, hogy minden OK. Ez ilyen.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12048 Dátum: 2016.11.21 17:35:59 »
A tippem az, hogy minden OK. Ez ilyen.
Nekem akku lehúzás után ~600, ha betanulta, akkor 900 körül stabilizálódik. 600-nál inkább dadog a motor.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12049 Dátum: 2016.11.21 17:50:38 »
Nekem akku lehúzás után ~600, ha betanulta, akkor 900 körül stabilizálódik. 600-nál inkább dadog a motor.
Sok az a 900... Úgy emlékszem, hogy nekem a t25-n olyan szűk 700 volt, és mostani az offomon is alig 600. De lehet, hogy ez azért van, mert az én autóim tudják, rohadtul sajnálom tőlük a benzint, amit lenyelnek.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12050 Dátum: 2016.11.21 20:48:02 »
Nálam inkább 700, de nagyon ritka, hogy valami fogyasztó ne kavarjon be. Nálam 365 nap van automata klíma, gyújtás után rögtön nappali fény, tehát nincs üres alapjárati mód.
Amikor akksit cseréltem, akkor csak néztem, hogyan tudja 500-600 között tartani, hogy mégsem áll le  :D

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12051 Dátum: 2016.11.22 08:19:13 »

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12052 Dátum: 2016.11.22 08:28:04 »
Csomó ilyen ablakfelhúzó modul létezik utólagosan beszerelhető.
- van canbus-os, ami gyakorlatilag csak egy meglévő csatlakozóra cuppan fel
- van OBD csatlakozós, ami mint az előbbi, csak OBD-n keresztül érzékeli hogy bezárták az autót és canbus parancssal emelteti az ablakokat
- van hagyományos elektromos, ami a központi zár vezetékéről veszi a vezérlőjelet az ablakok felhúzásához
- van nagyon régi fajta ajtóba épülő kisdoboz, ami a központi zár vezetékéről veszi a vezérlőjelet, és a négy db. kapcsolót lepárhuzamosítva egy-egy relével egyenként (vagy egyszerre) felhúzza az ablakokat mintha valaki kézzel tenné azt
- van olyan ami a riasztó moduljaként működik, és a riasztó távirányítójáról kapja a vezérlő jelet, a canbus-on parancsolja az ablakokat
stb.

Aliexpress-en pl. lehet találni készen, párerzerért. Simán lehet hogy utólag lett egy ilyen beleapplikálva a gépbe.
Szia engem nagyon érdekelne egy ilyen modul. A másik, OFF autómban van ilyen feature, és ahhoz szokva gyakran marad lehúzva az ablak az AVE-ba.
Tudnál ajánlani egyet közülük. Ezekhez a mostani agyon-elektronikázott autókhoz annyira nem értek, ezért olyan kellene, ami a legkevesebb bontással, a legegyszerűbben beszerelhető, illeszthető a meglévő elektronikához.
Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.22 08:30:34 írta kugyu21 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12053 Dátum: 2016.11.22 16:22:58 »
Kiégett az izzóm az Aut váltó választókarja/kulisszája alatt.
Bementem pár boltba, de ilyen izzójuk nem volt (a hozzávaló sárga kis kupak meg még keményebb dió), így a végén a márkakereskedésben kötöttem ki.
A speckó izzó és a sárga kis kupak rá 2349 Ft volt (csak a kis műanyag kupak vagy 600 Ft).
A szerelést már nem kértem. Igaz user manual vagy rajz nem nagyon állt rendelkezésemre, de fél óra alatt lebontottam, amit le kellett bontani, és most újra világít a váltókulisszám.  :clap:  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12054 Dátum: 2016.11.22 17:23:23 »
Nálam inkább 700, de nagyon ritka, hogy valami fogyasztó ne kavarjon be. Nálam 365 nap van automata klíma, gyújtás után rögtön nappali fény, tehát nincs üres alapjárati mód.
Amikor akksit cseréltem, akkor csak néztem, hogyan tudja 500-600 között tartani, hogy mégsem áll le  :D

És a klima állandó automatikus ki-be kapcsolása nem zavarja az alapjáratot? Vagy T27 már nem ilyen?
Nálam olyankor ugrál, ha épp bekapcsol a kompresszor akkor felemeli, majd ha kikapcsol akkor leengedi, ráadásul elég sürün teszi (nem tudom mi a normális kapcsolási idő és mitől függ?).
Nálam is egyébként 600 körül van az alapjárat, ha felkapcsolom legalább a helyzetjelzőt akkor felmegy úgy 700-ra.
Fura, sajnos elég idegesitő dolog, 600 alacsonynak tünik (kicsit rezonál, átjön a beltérbe), klimával jó mikor épp bekapcsol a kompresszor de ki-be kapcsolgat sűrűn igy az sem az igazi..

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12055 Dátum: 2016.11.22 17:25:41 »
Kiégett az izzóm az Aut váltó választókarja/kulisszája alatt.
Bementem pár boltba, de ilyen izzójuk nem volt (a hozzávaló sárga kis kupak meg még keményebb dió), így a végén a márkakereskedésben kötöttem ki.
A speckó izzó és a sárga kis kupak rá 2349 Ft volt (csak a kis műanyag kupak vagy 600 Ft).
A szerelést már nem kértem. Igaz user manual vagy rajz nem nagyon állt rendelkezésemre, de fél óra alatt lebontottam, amit le kellett bontani, és most újra világít a váltókulisszám.  :clap:  :D
Ha ún.  rizsszem izzó volt, akkor elektronikai alkatrészboltban jó eséllyel lehet minta alapján beszerezni, autósboltokban nem kaptam.
Például ilyen
Az enyémhez pár éve kb. 200 Ft-os darabáron vettem párat hasonló okból. Hála Istennek azóta is jók.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.22 17:30:22 írta vd1234 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12056 Dátum: 2016.11.22 18:55:47 »
Kiégett az izzóm az Aut váltó választókarja/kulisszája alatt.
Bementem pár boltba, de ilyen izzójuk nem volt (a hozzávaló sárga kis kupak meg még keményebb dió), így a végén a márkakereskedésben kötöttem ki.
A speckó izzó és a sárga kis kupak rá 2349 Ft volt (csak a kis műanyag kupak vagy 600 Ft).
A szerelést már nem kértem. Igaz user manual vagy rajz nem nagyon állt rendelkezésemre, de fél óra alatt lebontottam, amit le kellett bontani, és most újra világít a váltókulisszám.  :clap:  :D
Érdekes. Mi a típusszáma?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12057 Dátum: 2016.11.22 21:24:02 »
Szia engem nagyon érdekelne egy ilyen modul. A másik, OFF autómban van ilyen feature, és ahhoz szokva gyakran marad lehúzva az ablak az AVE-ba.
Tudnál ajánlani egyet közülük. Ezekhez a mostani agyon-elektronikázott autókhoz annyira nem értek, ezért olyan kellene, ami a legkevesebb bontással, a legegyszerűbben beszerelhető, illeszthető a meglévő elektronikához.
Köszönöm.
Sajna nem tudok konkértat ajánlani tapasztalat hiánya miatt, nekem nem Avensis-em van. A Verso-ba egy automata tükör-bejajtó modult rendeltem, de előtte utánaolvastam a lehetőségeknek. A modult a gyártó nem Verso-hoz ajánlja, de elvileg jó kell legyen, ha nem, akkor buktam. Aki mer az nyer... hát remélem is!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12058 Dátum: 2016.11.22 23:39:17 »
Ha ún.  rizsszem izzó volt, akkor elektronikai alkatrészboltban jó eséllyel lehet minta alapján beszerezni, autósboltokban nem kaptam.
Például ilyen
Az enyémhez pár éve kb. 200 Ft-os darabáron vettem párat hasonló okból. Hála Istennek azóta is jók.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

Biztosan ráfizettem a márkakereskedésben, de cserébe komoly kis Toyota-bugyiba volt benne az izzó. Tanulópénznek egyszer belefért.  :innocent:
Az alkatrészboltban pedig lehet az eladó nem látott "boltot" bennem, 100-200 Ft-ért, és csak elhajtott azzal, hogy nincs.
Cikkszámot láttam a csomagoláson, de már nincsen meg, kidobtam.  :whistling: :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12059 Dátum: 2016.11.23 06:59:07 »
Biztosan ráfizettem a márkakereskedésben, de cserébe komoly kis Toyota-bugyiba volt benne az izzó. Tanulópénznek egyszer belefért.  :innocent:
Az alkatrészboltban pedig lehet az eladó nem látott "boltot" bennem, 100-200 Ft-ért, és csak elhajtott azzal, hogy nincs.
Cikkszámot láttam a csomagoláson, de már nincsen meg, kidobtam.  :whistling: :szemez:
Én hasonló rizsszem izzót a Conradból rendeltem. 145Ft/db. A kis sapkát, ami a gyári izzón volt, le tudtam műteni és átraktam az újra.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i