Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750463 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11385 Dátum: 2016.07.18 18:58:14 »
Hali. A bal hátsó keréknél vettem észre, leengedett ablaknál, ill ha külső szemlélő hallgatja, hogy vmi súrlódás van. Na most ez a hang akkor is megvan ha lassan megyek 1 esbe, főként akkor vnni észre mert nincs menetzaj!...fék lehet vagy kerékcsapágy esetleg? Igazából több hónapja megvan ez...de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki mert , nem olyan durva hang...Na de mégis meg kellene oldani! Tipp vkinek mi lehet?

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11386 Dátum: 2016.07.18 22:18:55 »
Hali. A bal hátsó keréknél vettem észre, leengedett ablaknál, ill ha külső szemlélő hallgatja, hogy vmi súrlódás van. Na most ez a hang akkor is megvan ha lassan megyek 1 esbe, főként akkor vnni észre mert nincs menetzaj!...fék lehet vagy kerékcsapágy esetleg? Igazából több hónapja megvan ez...de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki mert , nem olyan durva hang...Na de mégis meg kellene oldani! Tipp vkinek mi lehet?
Lehet a betét kopásjelzője, nézz be a hátsó féknyereghez, ha a betéten nem látsz már kopóréteget csak keveset akkor valszeg az lesz.
Ha csapágy lenne az ahogy egyre gyorsabban mész annak a hangja is nőne, és bent is jól hallható.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11387 Dátum: 2016.07.18 22:51:33 »
Elkoptak a féktárcsáim és a betétek is, elől és hátul is. :( Milyen márka közül válasszak, ami megbízható?

Juratek
Textar
Bosch
Nipparts
Japanparts
Zimmermann

Ti mit vettetek amikor cseréltétek?

Kézifék pofákat és bowdent is kell ilyenkor cserélni?
textar
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11388 Dátum: 2016.07.19 08:54:52 »
Lehet a betét kopásjelzője, nézz be a hátsó féknyereghez, ha a betéten nem látsz már kopóréteget csak keveset akkor valszeg az lesz.
Ha csapágy lenne az ahogy egyre gyorsabban mész annak a hangja is nőne, és bent is jól hallható.
Kopásjelző hangja fékbenyomás nélkül is megvan, mert ezt akkor hallom....Van rajta elég vastag felület ugy gondolom..Első tárcsán ill betéteken látom h már rosszabb a helyzet, de a hang mégsem onnan jön!

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11389 Dátum: 2016.07.19 09:18:50 »
Kopásjelző hangja fékbenyomás nélkül is megvan, mert ezt akkor hallom....Van rajta elég vastag felület ugy gondolom..Első tárcsán ill betéteken látom h már rosszabb a helyzet, de a hang mégsem onnan jön!
Igen, a kopásjelzőt fék benyomás nélkül is hallani, pont ez a lényege.
Esetleg lehet még a fék mögötti lemez is, az is valamikor hozzá tud érni, kicsit meg kell feszegetni a kaszni felé.
Csapágynál inkább morgó hang van és menet közben hallható folyamatossan.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11390 Dátum: 2016.07.19 09:24:55 »
Igazából a hang "lemezes" beütésű...Ill. amit észrevettem, hogy az első tárcsák simák, a hátsók apró barázdásak, pedig alig van válla az elsőhöz képest...
Az a helyzet, hogy külföldön vagyok itt pedig cseréltetni, hát...ennek még vagy 2 ezer kmt ki kellene bírnia mire hazamegyek...Pofák nincsennek ránézésre annyira elkopva , kb felesek..
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.19 09:28:17 írta Laller85 »

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11391 Dátum: 2016.07.19 09:25:17 »
Elkoptak a féktárcsáim és a betétek is, elől és hátul is. :( Milyen márka közül válasszak, ami megbízható?

Juratek
Textar
Bosch
Nipparts
Japanparts
Zimmermann

Ti mit vettetek amikor cseréltétek?

Kézifék pofákat és bowdent is kell ilyenkor cserélni?
Attól függ mi a cél, minél olcsóbban kihozni, vagy minélj jobb legyen a fék?

Ha az utóbbi, akkor zimmermann zárcsa ha van lyuggatott kivitel(vagy ate vagy twr, vagy ferodo ami szerintem a jobb minőség).
De még a textar sem rossz.

Betétből ferodo premier.

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11392 Dátum: 2016.07.19 09:32:00 »
Igazából a hang "lemezes" beütésű...Ill. amit észrevettem, hogy az első tárcsák simák, a hátsók apró barázdásak, pedig alig van válla az elsőhöz képest...
Az lehet ez a lemez is amit mondtam.
A hátsónál a barázdák lehetnek a betét miatt ha gyártás során benne maradtak nagyobb szemcsék, vagy  apró kavicsok bekerültek és azok karistolták össze.

A hang amúgy folyamatos vagy kerékforgásonként csak bizonyos ideig hallani ilyen szakaszossan?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11393 Dátum: 2016.07.19 09:37:08 »
Igazából a hang "lemezes" beütésű...Ill. amit észrevettem, hogy az első tárcsák simák, a hátsók apró barázdásak, pedig alig van válla az elsőhöz képest...
Az a helyzet, hogy külföldön vagyok itt pedig cseréltetni, hát...ennek még vagy 2 ezer kmt ki kellene bírnia mire hazamegyek...Pofák nincsennek ránézésre annyira elkopva , kb felesek..

Picinyke kavics a betét és tárcsa között. A kerék levétele után a betét, a tárcsa mindkét oldalán könnyen eltávolítható, majd vissza, és öröm hazáig!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11394 Dátum: 2016.07.19 13:03:44 »
Az lehet ez a lemez is amit mondtam.
A hátsónál a barázdák lehetnek a betét miatt ha gyártás során benne maradtak nagyobb szemcsék, vagy  apró kavicsok bekerültek és azok karistolták össze.

A hang amúgy folyamatos vagy kerékforgásonként csak bizonyos ideig hallani ilyen szakaszossan?

Szakaszosan lehet hallani...

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11395 Dátum: 2016.07.19 22:46:30 »
Szakaszosan lehet hallani...
Akkor valszeg a porvédő lemez vagy maga a tárcsa van eldeformálódva és az ér a betétekhez vagy amiatt ér a porvédő lemezhez.
Igazából egyik sem gond, bajt nem csinál.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11396 Dátum: 2016.07.21 06:48:08 »
Szakaszosan lehet hallani...
Az is lehet, hogy a féktárcsát rögzítő csavarka van kilazulva.

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11397 Dátum: 2016.07.21 13:15:29 »
Sziasztok,

A gond, hogy ma reggel észrevettem, hogy nyikorog a kuplungom. A kocsiban ülve azt hittem a pedál, de mikor megálltam a céges parkolóban lehúzott ablakkal és motort leállítva a mellettem levő autóról a nyikorgás hangja visszaverődött és így már inkább azt mondom nem a pedál  :no:. Nem is lenne akkor gond, mert 230ezer van a kocsiban, egy kuplungcsere beleférne, de a csúnya része az az, hogy 2015 májusában lett cserélve vadiúj kuplungkészlet (SACHS típus) és azóta csak 35ezer ment bele. Laikusan kérdezem, hogy ezt tudjam be a kuplung minőségének és inkább más márkát válasszunk vagy lehet valami oka ami tönkre teszi kuplungot  :?:?


Előre is köszi a válaszokat.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11398 Dátum: 2016.07.21 19:53:07 »
Sziasztok,

A gond, hogy ma reggel észrevettem, hogy nyikorog a kuplungom. A kocsiban ülve azt hittem a pedál, de mikor megálltam a céges parkolóban lehúzott ablakkal és motort leállítva a mellettem levő autóról a nyikorgás hangja visszaverődött és így már inkább azt mondom nem a pedál  :no:. Nem is lenne akkor gond, mert 230ezer van a kocsiban, egy kuplungcsere beleférne, de a csúnya része az az, hogy 2015 májusában lett cserélve vadiúj kuplungkészlet (SACHS típus) és azóta csak 35ezer ment bele. Laikusan kérdezem, hogy ezt tudjam be a kuplung minőségének és inkább más márkát válasszunk vagy lehet valami oka ami tönkre teszi kuplungot  :?:?


Előre is köszi a válaszokat.
Dehogy!
Be kell fújni lítiumos zsírral alulról a kuplung mozgó részét és kész. Az enyém is nyikog egy ideje, holnap fújják be a szervizben, megemelt állapotban.[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11399 Dátum: 2016.07.21 21:36:11 »
Sziasztok,

A gond, hogy ma reggel észrevettem, hogy nyikorog a kuplungom. A kocsiban ülve azt hittem a pedál, de mikor megálltam a céges parkolóban lehúzott ablakkal és motort leállítva a mellettem levő autóról a nyikorgás hangja visszaverődött és így már inkább azt mondom nem a pedál  :no:. Nem is lenne akkor gond, mert 230ezer van a kocsiban, egy kuplungcsere beleférne, de a csúnya része az az, hogy 2015 májusában lett cserélve vadiúj kuplungkészlet (SACHS típus) és azóta csak 35ezer ment bele. Laikusan kérdezem, hogy ezt tudjam be a kuplung minőségének és inkább más márkát válasszunk vagy lehet valami oka ami tönkre teszi kuplungot  :?:?


Előre is köszi a válaszokat.

 :no: :no: :no:
A nevének!!
Válaszd inkább az Aisin-t
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu