Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750498 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11175 Dátum: 2016.06.08 19:41:14 »
A cikkíró lehet klíma szervizes és érdekelt abban hogy ne otthon csinálják az emberek.
A cikkíró a Duett Kft dolgozója. Riasztó, kormányzár, sebváltózár, autó elektromosság, távirányítós kulcsok, hifi, fejegység beépítés, hangzástechnika, parkolóradar, kamerák. Az összes tanácsuk/cikkük erről szól, nem tudom miből gondoltad, hogy klímatisztító cég... Magasról tehetne rá, hogy habozol otthon vagy nem. Az ő érdekük inkább az, hogy vágd haza habbal a rádiódat meg a komplett elektronikádat és vidd be a műszerészlaborjukba, lehetőleg minél erodáltabb lelkiállapotban, hogy minél több pénzt hajlandó legyél otthagyni. :surrender:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11176 Dátum: 2016.06.08 19:46:01 »
Valóban önindító volt a gond. Elkoptak a bronzkefék. Kissé komikus, hogy összesen kb. 5 eFt-os vackok tették mindezt, és hogy semmi előjele nem volt. Az autón denso made in italy önindító van. Az autószerelő ismerősöm szerint szép egyenletesen koptak el.
Passat csinálta mikor kikopott, hogy hol indult, hol nem. Avensis esetében már gondoltam rá, hogy preventíven beszerzek egyet, hátha egyszer kell majd.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11177 Dátum: 2016.06.08 22:18:50 »
Sziasztok!
Tudnátok linkelni valami oldalt ahol a T25 biztosíték kiosztása látható?
A kézikönyvben sincs semmi, és a tábla fedlapokon sem találom a belső világítás biztosítékát.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11178 Dátum: 2016.06.08 22:40:59 »
Sziasztok!
Tudnátok linkelni valami oldalt ahol a T25 biztosíték kiosztása látható?
A kézikönyvben sincs semmi, és a tábla fedlapokon sem találom a belső világítás biztosítékát.
Az én kézikönyvemben benne van. Küldj privátban egy email címet és elküldöm.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11179 Dátum: 2016.06.08 23:20:53 »
Köszönöm, de közben én is megtaláltam (de csak egészen véletlenül).
Egy kicsit kiakadtam, hogy egy félperces izzócsere, már 1.5 órája tart.
Először is egy izzócsere folyamán miért kell kiégnie a biztosítéknak?
Aztán miért van az, hogy a manuál tartalomjegyzéke szerinti oldalakon még véletlenül sem azok a témák vannak, amiket az ír?
(biztosítékok a tartalomjegyzék szerint a 127 és 356 oldal -> ott nincs kiosztás, az a 387-391 oldalon a műszaki adatok címszó alatt van, ami viszont a tartalomjegyzék szerint a 306-318 oldal, ott természetesen egészen más található (???:lol:)?
És végül, hogy lehetett volna-e kevésbé hozzáférhető helyre rakni azt a műszerfali vízszintes biztosítéktáblát, amit csak egy tükörrel vagy macskanő segítségével lehet elérni és beazonosítani a tartalmát?
Na jó túl vagyok rajta.
 
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.08 23:30:07 írta kugyu21 »

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11180 Dátum: 2016.06.09 14:18:06 »
Nemrég volt hasonló élményem, kb hasonló tartományban. Jobb talpközépen is éreztem rezonanciát, meg tenyérrel is a váltón. Rögtön néztem egy olajszintet. Megevett a motor 2-3 decit. Rátöltöttem, azonnal megszűnt a jelenség.

Ugyanez volt nálam is . Igaz én egy litert toltam rá. Pontosan még nem tudom hogy mennyit eszeget.  :eek:
Ősszel olajcsere (bár lehet előbbre hozom) , utána okosabb leszek.

Érdemes volt visszaolvasni , köszönöm .  :flowers:

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11181 Dátum: 2016.06.09 16:39:34 »
Ugyanez volt nálam is . Igaz én egy litert toltam rá. Pontosan még nem tudom hogy mennyit eszeget.  :eek:
Ősszel olajcsere (bár lehet előbbre hozom) , utána okosabb leszek.

Érdemes volt visszaolvasni , köszönöm .  :flowers:
Érdekes ez a rezonancia..nekem sokaig ugy volt az olaj belőve, hogy a 2 jelzés közé félúton, mégsem tapasztaltam semmit hogy kevés lenne az olaj, ugyanis miért lenne kevés..most mar én is a max jelzés közelébe töltöm de nem emiatt ,hanem ha esetleg elkezdené csipegetni...Az a rezonancia inkabb motortartóbak...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11182 Dátum: 2016.06.09 17:01:07 »
Az a rezonancia inkabb motortartóbak...
Akkor nem múlna el közvetlenül az olaj betöltése után. Márpedig elmúlik.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11183 Dátum: 2016.06.09 17:33:01 »
Akkor nem múlna el közvetlenül az olaj betöltése után. Márpedig elmúlik.
Hol volt az olajszinted amikor te ezt észrevetted?Remegett a váltó(kilengéssel) vagy csak minimalis rezgés...?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11184 Dátum: 2016.06.09 17:40:54 »
Hol volt az olajszinted amikor te ezt észrevetted?Remegett a váltó(kilengéssel) vagy csak minimalis rezgés...?
Ha 4 literre lemegy az olajszint akkor megjelenik a rezonancia. Ha 4,3-ra feltöltöm megszűnik. Ahogy írtam, reprodukálható.

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11185 Dátum: 2016.06.09 19:11:18 »
Sziasztok,

1.6 benzin T25-be 70 ezer km-nél 5W40-es olajat használok, olyan kérdésem van, hogy közeledik az olajcsere és tudom hogy alapjáraton a gyári ajánlott olaj 5w30-as, így arra gondoltam tennék bele olyat, attól függetlenül hogy a Toyota szakszervizben tettek bele folyamatosan 5W40-et.
Azért gondoltam erre, mert van itthon belőle kimaradva 6 liter, amit egy 2.7TDV6 Land Roverbe adtak, Aral Hightronic F 5w30. Csak kimaradt és nem tudom, attól hogy diesel, mehet e ez az olaj a benzines Toyotába?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11186 Dátum: 2016.06.09 19:28:13 »
Megfelel benzines minősítéseknek is, ezért belerakhatod.
A félszint olajok bontatlan tárolás esetén a gyártástól számított 3 évig használhatóak fel.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.09 19:32:08 írta Agyarka »

madle

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11187 Dátum: 2016.06.09 19:45:08 »
Köszi szépen, olvastam az adatlapját és láttam, hogy mehet benzines motorokba is, csak a Toyota motorokat nem említette és a minősítést sem találtam egyezőnek, de ha már API SL-t tudja akkor mehet bele?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11188 Dátum: 2016.06.09 21:58:01 »
Köszi szépen, olvastam az adatlapját és láttam, hogy mehet benzines motorokba is, csak a Toyota motorokat nem említette és a minősítést sem találtam egyezőnek, de ha már API SL-t tudja akkor mehet bele?
Hali.

Nekem spec. a Mobil nagyon bevált, de egyik autószerelő ismerősöm szerint az általad említett olajat javasolja mindig hogy kib..jók, ugyhogy nyugodt szívvel öntheted bele, baja nem lesz!

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11189 Dátum: 2016.06.10 08:43:09 »
Érdekes ez a rezonancia..nekem sokaig ugy volt az olaj belőve, hogy a 2 jelzés közé félúton, mégsem tapasztaltam semmit hogy kevés lenne az olaj, ugyanis miért lenne kevés..most mar én is a max jelzés közelébe töltöm de nem emiatt ,hanem ha esetleg elkezdené csipegetni...Az a rezonancia inkabb motortartóbak...

Nekem már a minimum alatt volt..... :whistling: