Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750471 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10830 Dátum: 2016.04.08 01:10:04 »
Sziasztok.

T25-ös középkonzolban lévő LCD kijelzőm (fogyasztás kijelző) egyik felében megszűnt a világítás. Kikaptam a díszlécet,  mögötte a két csavart, de egy fémdobozba burkolt egység fogadott. Idő hiányában vissza is pattintottam az egész cuccot. Az lenne a kérdésem, hogy ha tovább bontom, akkor egy izzócserével megúszom, vagy ennél bonyolultabb az ügy?  Remélem csinálta már valaki, mert nem szeretném mégegyszer szétszedni feleslegesen. Köszönöm a hasznos infót előre is.

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10831 Dátum: 2016.04.08 15:09:53 »
Sziasztok.

T25-ös középkonzolban lévő LCD kijelzőm (fogyasztás kijelző) egyik felében megszűnt a világítás. Kikaptam a díszlécet,  mögötte a két csavart, de egy fémdobozba burkolt egység fogadott. Idő hiányában vissza is pattintottam az egész cuccot. Az lenne a kérdésem, hogy ha tovább bontom, akkor egy izzócserével megúszom, vagy ennél bonyolultabb az ügy?  Remélem csinálta már valaki, mert nem szeretném mégegyszer szétszedni feleslegesen. Köszönöm a hasznos infót előre is.

Volt egy kis időm keresgélni, meg is találtam egy lengyel oldalon a választ a kérdésemre, miszerint forrasztgatással lehet csak cserélni, VISZONT az nem derült ki hogy milyen típusú égő kell bele. Valaki ki tudna segíteni?? Egy képet találtam róla, de nem látszik az égő.

A képen a BL1 és BL2 lenne az....

extasymajom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10832 Dátum: 2016.04.08 15:39:41 »
Sziasztok. Olvastam anno, hogy a t25nél konstrukciós hiba a hátsó ajtó menetszele. Nos nálam is hallható ez a jelenség. 100km óra felett elég erősen jön  a szélzaj a jobb hátsó ajtó felől, pontosan olyan mintha résnyire le lenne húzva az ablak. Elég zavaró tud lenni. :cry:

Tud esetleg valaki megoldást a problémára? Nemsokára mennék egy nagyobb útra gyerekkel és jó lenne orvosolni ezt a hibát addig.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10833 Dátum: 2016.04.08 17:20:27 »
Volt egy kis időm keresgélni, meg is találtam egy lengyel oldalon a választ a kérdésemre, miszerint forrasztgatással lehet csak cserélni, VISZONT az nem derült ki hogy milyen típusú égő kell bele. Valaki ki tudna segíteni?? Egy képet találtam róla, de nem látszik az égő.

A képen a BL1 és BL2 lenne az....
Budapesten, Budafoki úton a Mikronikába bemész, megmutatod és bármi kell bele, lesz nekik.

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10834 Dátum: 2016.04.08 18:56:50 »
Budapesten, Budafoki úton a Mikronikába bemész, megmutatod és bármi kell bele, lesz nekik.
Köszönöm az infót, de Németországban élek és egy kicsit messze van a Budafoki út. :) Ebay-en viszont bármit lehet kapni, aminek tudom a nevét/típusát. :D Sajnos elektronikai boltot a közelemben nem tudok és kiforrasztani sem szeretném (ha nem muszáj) amíg nem rendelkezem egy cseredarabbal.

wzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10835 Dátum: 2016.04.08 20:06:10 »
200e km után már (elvileg) cserés lehet a katalizátor. Nem túl olcsó mulatság...
Kipróbálhatsz más olajat. Itt sokan használják az Eneost, de én azt gondolom, hogy az olajfogyasztásod nem amiatt van. A 2 deci ezer km-ként nem elhanyagolható, de még nem vészes. Ettől még a világból kimehet az autó. Én a helyedben nem babrálnám a motort (gyűrűcsere stb...) :nono: Ez van, együtt kell vele élni.

Nem akarom bontani, csak nem tudom ennél a típusnál milyen olajfogyasztással kell számolni, mi az ami már kóros. Lehet átmosom a blokkot jó alaposan úgy is lassan közeleg az olajcsere ideje is. Hátha számít valamit. A Műszerfalon mi lehet ez a szaggatott vonal ? Sajnos nincs kezelési könyvem hozzá és nem találtam a neten se eddig.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10836 Dátum: 2016.04.08 20:15:09 »
Nem akarom bontani, csak nem tudom ennél a típusnál milyen olajfogyasztással kell számolni, mi az ami már kóros. Lehet átmosom a blokkot jó alaposan úgy is lassan közeleg az olajcsere ideje is. Hátha számít valamit. A Műszerfalon mi lehet ez a szaggatott vonal ? Sajnos nincs kezelési könyvem hozzá és nem találtam a neten se eddig.


A háttérvilágítás mértékének piktogramja.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10837 Dátum: 2016.04.08 20:22:11 »
Nem akarom bontani, csak nem tudom ennél a típusnál milyen olajfogyasztással kell számolni, mi az ami már kóros. Lehet átmosom a blokkot jó alaposan úgy is lassan közeleg az olajcsere ideje is. Hátha számít valamit. A Műszerfalon mi lehet ez a szaggatott vonal ? Sajnos nincs kezelési könyvem hozzá és nem találtam a neten se eddig.
A műszerfal fényerejét tudod állítani. Pl. nyáron napfény miatt erősebbre tenni, téli estén lecsökkenteni és hasonlók.

wzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10838 Dátum: 2016.04.08 20:30:42 »
A műszerfal fényerejét tudod állítani. Pl. nyáron napfény miatt erősebbre tenni, téli estén lecsökkenteni és hasonlók.

Ez jól hangzik, azt hittem nincs ilyen rajta. :)
Hol lehet ezt állítani, mely gombokkal?

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10839 Dátum: 2016.04.09 07:55:19 »
Volt egy kis időm keresgélni, meg is találtam egy lengyel oldalon a választ a kérdésemre, miszerint forrasztgatással lehet csak cserélni, VISZONT az nem derült ki hogy milyen típusú égő kell bele. Valaki ki tudna segíteni?? Egy képet találtam róla, de nem látszik az égő.

A képen a BL1 és BL2 lenne az....

Szerintem jól gondolod a BL1 és a BL2 a háttérvilágítás.
Az egyiket ki kellene forrasztani mert így nehéz megmondani mi is az alkatrész pontosan.
Nagy valószínűséggel állítom hogy led lesz mert egy -egy ellenálláson keresztül kapnak áramot . Izzó elé nem nagyon szoktak ellenállást rakni főleg nem ilyen pici teljesítményű smd-t
Ha cseréled érdemes párban hogy egyforma fényereje legyen a két oldalnak.
Az alkatrész ára kb 100 ft .

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10840 Dátum: 2016.04.09 08:16:47 »
Nem akarom bontani, csak nem tudom ennél a típusnál milyen olajfogyasztással kell számolni, mi az ami már kóros. Lehet átmosom a blokkot jó alaposan úgy is lassan közeleg az olajcsere ideje is. Hátha számít valamit. A Műszerfalon mi lehet ez a szaggatott vonal ? Sajnos nincs kezelési könyvem hozzá és nem találtam a neten se eddig.
Ilyen mosást 1szer én is csináltam. Teljesen hatástalan volt. Az ex 1.8asomba :wub: több mint 600e után majd 1 litert kellett ezer kmként önteni. És ment. Szvsz könyveld el magadban, hogy eszi az olaj, oszt pont. Az a mennyiség még nem vészes. A gyár amúgy 1l/1000km "enged meg".
Egy dolog viszont fontos! Ne önts bele olcsó olajat, azzal a mottóval, hogy úgyis megeszi! Azon nem szabad spórolni! :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.09 08:18:26 írta Izso »

wzsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10841 Dátum: 2016.04.09 08:31:47 »
Ilyen mosást 1szer én is csináltam. Teljesen hatástalan volt. Az ex 1.8asomba :wub: több mint 600e után majd 1 litert kellett ezer kmként önteni. És ment. Szvsz könyveld el magadban, hogy eszi az olaj, oszt pont. Az a mennyiség még nem vészes. A gyár amúgy 1l/1000km "enged meg".
Egy dolog viszont fontos! Ne önts bele olcsó olajat, azzal a mottóval, hogy úgyis megeszi! Azon nem szabad spórolni! :nono:

Nem csinalunk marhasagot, az olaj a motor lelke. :) Most mobil 3000 xe van benne. Javasoltak 5w-30 helyett 5w-50-et nem tudom lenne e ertelme. Megtalaltam a fenyero allitast is a muszerfalon. :)

lorinczatti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10842 Dátum: 2016.04.09 14:45:48 »
Sziasztok,
Eddig több száz oldalt elolvastam a fórumból, mindenre volt válasz, de most a véleményeteket kérném az alábbi ügyben.
Toyotánál voltam olajcserén az assistance miatt, rámértek az injektorokra, és nagy a korrekciós érték. Az egyiknél 4.9, a másiknál 2.5, másik kettőnél egy alatti. Azt mondta a szerelő, hogy injektorokat kell cserélni hamarosan.
Megnéztem az árakat, egy helyen láttam százezer alatt a densot, tehát félmilliós javítás lenne. A kocsi 2.2 D4D, 2006 facelift előtti. Most lépte át a 200.000 km-t, városban keveset használom, mindig pöccre indul.
Hibaüzenet még nincs, és torque-al kimértem a teljesítményt OBD-n, 318 Nm és 146 lóerő, kb. a gyári értékek. Húz mint a fene.
Kapott Mann üzemanyagszűrőt, wynn's diesel clean 3 adalékot, olaj az rendszeresen eneos premium hyper s 5W-30.
Szerintetek mikor kellene cserélni, és meddig bírhatja így? Van esély megfordítani ezt a korrekciós értéket?

Köszi!

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10843 Dátum: 2016.04.09 18:40:36 »
Sziasztok,
Eddig több száz oldalt elolvastam a fórumból, mindenre volt válasz, de most a véleményeteket kérném az alábbi ügyben.
Toyotánál voltam olajcserén az assistance miatt, rámértek az injektorokra, és nagy a korrekciós érték. Az egyiknél 4.9, a másiknál 2.5, másik kettőnél egy alatti. Azt mondta a szerelő, hogy injektorokat kell cserélni hamarosan.
Megnéztem az árakat, egy helyen láttam százezer alatt a densot, tehát félmilliós javítás lenne. A kocsi 2.2 D4D, 2006 facelift előtti. Most lépte át a 200.000 km-t, városban keveset használom, mindig pöccre indul.
Hibaüzenet még nincs, és torque-al kimértem a teljesítményt OBD-n, 318 Nm és 146 lóerő, kb. a gyári értékek. Húz mint a fene.
Kapott Mann üzemanyagszűrőt, wynn's diesel clean 3 adalékot, olaj az rendszeresen eneos premium hyper s 5W-30.
Szerintetek mikor kellene cserélni, és meddig bírhatja így? Van esély megfordítani ezt a korrekciós értéket?

Köszi!

Ha az injektor már nem az igazi, annak érezhető, de főleg hallható jelei lennének szerintem. Nem az első alkalom lenne a világon, hogy valamire azt mondják hogy cserélni kell (egy vagyonért), mert kevés a bevétel/munka/egyéb... Én megnézetném egy másik szervízben is, mielőtt kilapátolok egy zsák pénzt az ablakon.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10844 Dátum: 2016.04.09 18:56:11 »
Sziasztok,
Eddig több száz oldalt elolvastam a fórumból, mindenre volt válasz, de most a véleményeteket kérném az alábbi ügyben.
Toyotánál voltam olajcserén az assistance miatt, rámértek az injektorokra, és nagy a korrekciós érték. Az egyiknél 4.9, a másiknál 2.5, másik kettőnél egy alatti. Azt mondta a szerelő, hogy injektorokat kell cserélni hamarosan.
Megnéztem az árakat, egy helyen láttam százezer alatt a densot, tehát félmilliós javítás lenne. A kocsi 2.2 D4D, 2006 facelift előtti. Most lépte át a 200.000 km-t, városban keveset használom, mindig pöccre indul.
Hibaüzenet még nincs, és torque-al kimértem a teljesítményt OBD-n, 318 Nm és 146 lóerő, kb. a gyári értékek. Húz mint a fene.
Kapott Mann üzemanyagszűrőt, wynn's diesel clean 3 adalékot, olaj az rendszeresen eneos premium hyper s 5W-30.
Szerintetek mikor kellene cserélni, és meddig bírhatja így? Van esély megfordítani ezt a korrekciós értéket?

Ameddig megy a kocsi ne foglalkozz a korrekciós értékkel. Az azért van kitalálva hogy azt magának állítja be a motorvezérlő.
Ez azért van hogy mindegyik henger jól dolgozzon mert a befecskendezőt azt nem lehet összehangolni teljesen egyformára.
Ezért a motorvezérlő figyel egy halom érzékelőt és az injektorról jövő jelet és az alapján állítja be az injektor korrekciós értékét.
Ha nem tudja véletlenül beállítani akkor azt jelezni fogja neked vagy vészüzembe kapcsol vagy motorhibajelzést fog adni a műszerfalon.


Köszi!