Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750697 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

misi64

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10620 Dátum: 2016.02.15 13:53:29 »
Sziasztok!Segítséget kérnék 2000 évjáratú Avensis d4d kocsim van és eltünt belőle az 5. fokozat előtte olyan jelenséget produkált mintha a váltó rögzitó bak  kopott volna ki.Vagyis a gázadáskor a váltó kar előre hátra mozgott aztán néhányszor kidobta az 5.et néhányszor aztán már be sem vette Valami jötlet vagy hozzá értő aki tapasztalt már ilyet .iletve megbizható mühely?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10621 Dátum: 2016.02.15 14:26:28 »
Sziasztok!Segítséget kérnék 2000 évjáratú Avensis d4d kocsim van és eltünt belőle az 5. fokozat előtte olyan jelenséget produkált mintha a váltó rögzitó bak  kopott volna ki.Vagyis a gázadáskor a váltó kar előre hátra mozgott aztán néhányszor kidobta az 5.et néhányszor aztán már be sem vette Valami jötlet vagy hozzá értő aki tapasztalt már ilyet .iletve megbizható mühely?
Márkaszervízben kérdezgettek ilyesmit mikor csapágyakat cseréltek, ha jól értettem ez is egy típusprobléma ha elmarad a hatvanezrenkénti váltóolaj csere. Népítéleten olvastam valakinél, hogy 90-ből javították neki 1-2 nap alatt.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10622 Dátum: 2016.02.15 18:18:48 »
Nézegettem Pesten egy váltóhibás avensis-t és körüljártam a témát.
Az 5. sebesség javítása elég költséges mert elkopik a fogaskerék az ebay-en találtam készletben 100 ezer forintért.
A művelet 2-3 óra alatt megvan mert nem kell levenni a váltót csak a ball kerék felé néző oldaldeklit. Ott ki kell cserélni a kopott fogaskereket és olajat kell cserélni .
Szerintem jobban jársz egy bontott váltóval.


dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10623 Dátum: 2016.02.18 18:45:45 »
Sziasztok 2 nap (délután) bontás után ma kijött a helyéről a motor!
A hátsó motortartó környékén eléggé szívás volt a váltóról levenni a tartókonzolt de megoldottuk.
Holnap az alkatrészek tisztítása következik. Esetleg vezérlés cseréje. Az új motor felöltöztetése .
Szombat és vasárnap a másik motor visszahelyezése lesz a feladat.
Jó kis projekt ez így első ismerkedés ez első héten a kocsival.
Így tudni fogom mi rejlik a motorháztető alatt pontosan :-D
A technika nagyon komoly az tuti mert iszonyú mennyiségű szenzor van mindenhol :-D

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10624 Dátum: 2016.02.18 21:02:20 »
Sziasztok. Van valakinek esetleg tapasztalata, hogy a középső infó kijelzőnek miért nem működik. Az autó 2005 évjárat. A gombok világítása működik, de a kijelző teljesen sötét. Az autót már így vettem. Bontott kijelzőt elég húzós áron kínálnak hozzá, annyit meg nem ér, mert amúgy is LPG-vel járok, nem mutatna pontosan. Lehet esetleg javítani? Köszi előre!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10625 Dátum: 2016.02.18 21:58:53 »
Sziasztok. Van valakinek esetleg tapasztalata, hogy a középső infó kijelzőnek miért nem működik. Az autó 2005 évjárat. A gombok világítása működik, de a kijelző teljesen sötét. Az autót már így vettem. Bontott kijelzőt elég húzós áron kínálnak hozzá, annyit meg nem ér, mert amúgy is LPG-vel járok, nem mutatna pontosan. Lehet esetleg javítani? Köszi előre!
Lehet ostoba kérdés, de nincs véletlen kikapcsolva? Ent gomb hosszan nyomva kapcsol ki/be.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10626 Dátum: 2016.02.19 09:18:47 »
Sziasztok. Van valakinek esetleg tapasztalata, hogy a középső infó kijelzőnek miért nem működik. Az autó 2005 évjárat. A gombok világítása működik, de a kijelző teljesen sötét. Az autót már így vettem. Bontott kijelzőt elég húzós áron kínálnak hozzá, annyit meg nem ér, mert amúgy is LPG-vel járok, nem mutatna pontosan. Lehet esetleg javítani? Köszi előre!

Hello!

Nálam is ugyanez a hiba..  ::)
Megkérdeztem már márkaszervízben, a fed compban állítólag nem lehet ledes izzót cseréni, szóval vagy megtanulunk vele így élni vagy szerzünk egy bontottat.
Esetleg jó magyar szokás szerint kitalálunk egy házi, barkács megoldást rá.  :tt2:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10627 Dátum: 2016.02.19 16:46:26 »
Lekopogom az enyémnek nincs ilyen baja de találkoztam már hasonlóval.
A kijelző élét egy fénycső világítja meg és ha az kiég akkor sötét marad a kijelző.
Esetleg elemlámpával meg kellene nézni hátha bizonyos szögben megvilágítva látszik a kijelzőn valami felirat.
Ha igen akkor ki kellene szedni a fénycsövet és helyettesíteni egy led sorral vagy valami hasonlóval.
A cégnél bent a fiuknál utána érdeklődöm mert már hasonlót csináltak.

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10628 Dátum: 2016.02.19 20:39:16 »
Sziasztok.
Köszi mindenkinek a gyors választ. A helyzet az az, hogy ne csak a világítás nem működik rajta, hanem semmit sem mutat. Áramot kap, azt már kimértem.
A kilométer kijelzőn a gombot megnyomva A,B nullázható illetve a totál kilométer mutatja, de van egy 4. állás is ott csak vízszintes vonalak vannak. Gondolom erről a műszerről kapna adatot. Itt mit kellene egyébként mutatnia?

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10629 Dátum: 2016.02.19 20:42:21 »
Lehet ostoba kérdés, de nincs véletlen kikapcsolva? Ent gomb hosszan nyomva kapcsol ki/be.

Nyomtam én már azon mindent, de sajnos semmi. Azért köszi.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10630 Dátum: 2016.02.19 20:44:04 »
Sziasztok.
Köszi mindenkinek a gyors választ. A helyzet az az, hogy ne csak a világítás nem működik rajta, hanem semmit sem mutat. Áramot kap, azt már kimértem.
A kilométer kijelzőn a gombot megnyomva A,B nullázható illetve a totál kilométer mutatja, de van egy 4. állás is ott csak vízszintes vonalak vannak. Gondolom erről a műszerről kapna adatot. Itt mit kellene egyébként mutatnia?

No várjunk, te most a fed comp világítására gondolsz vagy a km óráéra?  :hmmmm:
Nekem előbbivel van gondom, Neked (ahogy értem) a másodikkal.



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10631 Dátum: 2016.02.19 20:57:00 »
No várjunk, te most a fed comp világítására gondolsz vagy a km óráéra?  :hmmmm:
Nekem előbbivel van gondom, Neked (ahogy értem) a másodikkal.

A kilométer órával csak annyi a gond, hogy 4 állásból 3 nál működik, de egyik állásban csak vonalak vannak, számokat nem mutat.
A fed comp meg abszolút nem működik sem a világítás, sem a kijelző. Itt csak a gombok világítása működik semmi más.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10632 Dátum: 2016.02.19 21:06:29 »
Azokkal a vonalakkal a műszerfal fényerőt lehet változtatni.Ha több a vonal fényesebb a műszerfal...

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10633 Dátum: 2016.02.19 21:23:53 »
   
Autó: TOYOTA AVENSIS D4D 2002

Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #2230 Dátum: Ma - 21:16:55 »
IdézetMódosításTörlés
Sziasztok!A minap levettük egy t 22-es D4D avensisről a váltót.Sajnos figyelmetlenségből bennemaradt a sebességjeladó csatlakozója,megfeszült:sajnos a három vezeték kiszakadt tőből,valaki nem tudna képet küldeni a csatiról?Hogy melyik színt hova kössem.fehér, lila,kék szinek vannak rajta.Megköszönném!

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10634 Dátum: 2016.02.19 21:30:24 »
Azokkal a vonalakkal a műszerfal fényerőt lehet változtatni.Ha több a vonal fényesebb a műszerfal...

 :lol:
Erre rá nem jöttem volna, köszi.
Holnap kipróbálom.