Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750367 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Adamoooo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10395 Dátum: 2015.12.14 18:05:22 »
Nekem valami hasonló volt, de T25-el, feszültségszabályzót kellett javítani villanyosnál, nem ment a töltés. Azért a szinteket nézd meg, hogy biztos rendben legyen.

Szia!

No ma kiderült a szerelőnél, hogy leégett a generátor. Nem tudni miért lehet, de olyan szempotnból nagyon nem tetszik, hogy kb. másfél éve volt cserélve szintén. Ez így nem lesz jó. :(
Szerencsére bontóból sikerült szerezni olcsón. Remélem bírni fogja jó darabig.

Vaskalp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10396 Dátum: 2015.12.14 19:03:37 »
2004. 12. havi az autó, 248000 futott km. 5w40 castrol olaj van benne.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10397 Dátum: 2015.12.14 19:09:23 »
2004. 12. havi az autó, 248000 futott km. 5w40 castrol olaj van benne.
Akkor (sajnos) nincs semmi rendkívüli a dologban. Nekem is 200 fölött jelentkezett az olajfogyasztás, mint probléma. Vigasztalásul írom, hogy 600ezer fölöttig is működőképes lehet az autó ezzel a problémával, ha nem feledkezel meg erről az apróságról... (Fölösleges bele bárminemű adalék, csak(!) jó olaj kell.)

Vaskalp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10398 Dátum: 2015.12.14 19:43:04 »
Köszi a választ, remélem ettől függetlenül még sokáig megy majd.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10399 Dátum: 2015.12.15 09:51:56 »
Szia!

No ma kiderült a szerelőnél, hogy leégett a generátor. Nem tudni miért lehet, de olyan szempotnból nagyon nem tetszik, hogy kb. másfél éve volt cserélve szintén. Ez így nem lesz jó. :(
Szerencsére bontóból sikerült szerezni olcsón. Remélem bírni fogja jó darabig.
Mennyi volt a bontott generátor? A régi felújítása mennyi lett volna?


2004. 12. havi az autó, 248000 futott km. 5w40 castrol olaj van benne.
Szervízben rákérdeztem múltkor: 2005 közepefelé kezdtek el a vevőkhöz kerülni az újfajta 1.8VVTi motorok. A régiekbe 3.7 liter olaj ment előírás szerint, az újakba 4.2 liter. Épp rohantam, de ha jól értettem a szervizest, akkor nívópálcát cseréltek és az olajszint optimuma így 4.2 literre került, ami a régi nívópálcával ~20%-os túltöltésnek tűnik. Mondták, hogy olajszintet figyeljem és töltsem ha kell.
Próbáltam kideríteni, hogy mennyibe kerül egy, hogy kiszámolhassam, mekkora olajfogyasztásnál rentábilis rendbe tenni a problémát, de nem jelzett vissza senki akinek volt ilyen jellegű generálozása... Mindenesetre beszereztem egy liter olajat ha kéne tölteni, bár eddig jónak néz ki.


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10400 Dátum: 2015.12.15 10:31:12 »
Miközben a másik topikban itt a néha avém okosságait osztom, eszembe jutott egy apróság:
Eladás előtt nagytakarítást végeztem. A csomtartó bal alját kibontva, 2-3 deci vizet találtam benne. (Éles logikával rájöttem, hogy ez nem még nem egy hydroautó korai verziója, azaz nem része a toyota valvematic-rendszernek.) Ennek az üregnek a legalján van egy müa. dugó. Azt kivettem, így távozott a víz. Szerintem a dugón lehet egy lyuk, ami eltömítődött.
Szvsz, érdemes másnak is néha megnézni ezt az üreget... :otlet:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10401 Dátum: 2015.12.15 16:45:53 »
Miközben a másik topikban itt a néha avém okosságait osztom, eszembe jutott egy apróság:
Eladás előtt nagytakarítást végeztem. A csomtartó bal alját kibontva, 2-3 deci vizet találtam benne. (Éles logikával rájöttem, hogy ez nem még nem egy hydroautó korai verziója, azaz nem része a toyota valvematic-rendszernek.) Ennek az üregnek a legalján van egy müa. dugó. Azt kivettem, így távozott a víz. Szerintem a dugón lehet egy lyuk, ami eltömítődött.
Szvsz, érdemes másnak is néha megnézni ezt az üreget... :otlet:
Köszi a tippet! Ez a keréktartó üreg aljának bal oldala? Vagy a bal oldali "zseb" alatt?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10402 Dátum: 2015.12.15 18:26:08 »
Köszi a tippet! Ez a keréktartó üreg aljának bal oldala? Vagy a bal oldali "zseb" alatt?
Nem a zseb alatt. A rögzített műa. tálcák alatt. 2-2 csavar szorítja le. 2 perc alatt kipucolható. Ennyit évente 1x megér.

Bercele

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10403 Dátum: 2015.12.15 20:34:24 »
Sziasztok ! A csomagtartó aljába a víz a hátsólámpa tömítésének az elöregedése miatt gyűlik össze. Cseréld ki és többé nem ázik be.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10404 Dátum: 2015.12.15 20:41:25 »
Sziasztok ! A csomagtartó aljába a víz a hátsólámpa tömítésének az elöregedése miatt gyűlik össze. Cseréld ki és többé nem ázik be.
Ez jó ötlet, nem is gondoltam volna erre mint hiba lehetőség. Pedig logikus.
Fery

Adamoooo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10405 Dátum: 2015.12.16 00:23:56 »
Mennyi volt a bontott generátor? A régi felújítása mennyi lett volna?

Basszus ma kiderült, hogy mégse jó bele a bontott generátor. . . . :(
Újra keresgélés, egyelőre ma nem találtak bele generátort.
Amúgy 20 000 Ft lett volna a bontott.
Remélem jó árban és még idén meg lesz csinálva. Nem jó ez így karácsony előtt.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10406 Dátum: 2015.12.17 13:31:35 »
Kérdezz rá pár helyen, hogy mennyiért újítják fel a generátorodat. A felújított valószínűleg sokáig jól szolgál majd. Ha meg túl drága, akkor is jó tudni(3-4 email meg semmibe nem kerül). OFF autónál jártam már úgy, hogy a felújítás kevesebb volt, mintha elmegyek a bontóba, megveszem, berakatom. Számold bele, hogy az időd is ér valamennyit és a benzin/buszjegy sincs ingyen amíg elmész érte.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10407 Dátum: 2015.12.18 09:25:06 »
Basszus ma kiderült, hogy mégse jó bele a bontott generátor. . . . :(
Újra keresgélés, egyelőre ma nem találtak bele generátort.
Amúgy 20 000 Ft lett volna a bontott.
Remélem jó árban és még idén meg lesz csinálva. Nem jó ez így karácsony előtt.

Amikor nekem beállta az önindítóm, akkor én találtam egy szentendrei céget, ami konkrétan ráállt, hogy Toyota önindítókat és generátorokat újítson fel. Én vittem az önindítómat, és cserébe hoztam egy kompletten felújítottat. Ez került 23.000 Ft-ba. Beszereltem, azóta is rendben működik. Egyszerűen nem találom őket a neten, pedig másfél éve vagy 10 helyen hirdettek.
Viszont megtaláltam az egyik srác telefonszámát és a nevét a telefonomba. Privátban átküldöm.

BF

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10408 Dátum: 2015.12.18 10:56:33 »
Véletlen nekem jött az üzenet, próbáltam visszaírni, de nem biztos, hogy elment. Viszont nagyon köszönöm, eltettem a kontaktot, jól jöhet még. :D

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10409 Dátum: 2015.12.18 11:28:41 »
Véletlen nekem jött az üzenet, próbáltam visszaírni, de nem biztos, hogy elment. Viszont nagyon köszönöm, eltettem a kontaktot, jól jöhet még. :D

Ok, most már elküldtem Adamoooo-nak is.