Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750876 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9885 Dátum: 2015.07.31 17:25:22 »
Milyen problémát tud okozni ez,amiért nem lehet használni?
Hogy milyen problémát okozna passz (lehet semmilyent).
De itt az egyik forgalmazó is megemlíti, hogy off road termék.

bt0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9886 Dátum: 2015.08.01 14:46:18 »
Sziasztok,

Avensis 2.2D 2006, akkumulátor csere után az autórádió menüjéből eltünt az ASL funkció (sebesség függvényében erősödik a rádió hangja). Tudja valaki, hogyan lehet visszaállítani? Köszönöm, Tamás

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9887 Dátum: 2015.08.01 16:55:46 »
Sziasztok,

Avensis 2.2D 2006, akkumulátor csere után az autórádió menüjéből eltünt az ASL funkció (sebesség függvényében erősödik a rádió hangja). Tudja valaki, hogyan lehet visszaállítani? Köszönöm, Tamás

Indulj el vele, és menet közben belépve a menübe elő fog kerülni.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9888 Dátum: 2015.08.01 17:11:57 »
Indulj el vele, és menet közben belépve a menübe elő fog kerülni.
Ez amúgy csak a facelift utáni rádióban van benne?

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9889 Dátum: 2015.08.01 17:52:54 »
Ez amúgy csak a facelift utáni rádióban van benne?

Nem tudom, de elképzelhető, hogy a "fejlettebb" mediával érkezett ez a "fícsör". És nem csak a hangerőt emeli, hanem a sebesség növelésével "elvesző" mély hangokat is igyekszik pótolni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.01 17:54:33 írta Spet »

bt0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9890 Dátum: 2015.08.01 18:36:30 »
Köszönöm, holnap kipróbálom!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9891 Dátum: 2015.08.01 20:18:55 »
Nem tudom, de elképzelhető, hogy a "fejlettebb" mediával érkezett ez a "fícsör". És nem csak a hangerőt emeli, hanem a sebesség növelésével "elvesző" mély hangokat is igyekszik pótolni.
És mindezt melyik gombbal vagy milyen módon lehet beállítani?

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9892 Dátum: 2015.08.01 21:04:27 »
És mindezt melyik gombbal vagy milyen módon lehet beállítani?
Abban a menüben van, ahol a mélyek, magasak, balansz, stb. beállítható. A jobb oldali tekerőgomb nyomogatásával lehet elérni.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9893 Dátum: 2015.08.01 21:12:59 »
Abban a menüben van, ahol a mélyek, magasak, balansz, stb. beállítható. A jobb oldali tekerőgomb nyomogatásával lehet elérni.
Köszi. Holnap meglesem én is, hátha a senior rádió is tudja.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9894 Dátum: 2015.08.02 11:33:45 »
Köszi. Holnap meglesem én is, hátha a senior rádió is tudja.
Facelift előtt szerintem nincs ilyen funkció, legalábbis nekem nem sikerült előhozni.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9895 Dátum: 2015.08.03 23:19:33 »
Sziasztok,
Dunakeszi környékén keresek megbízható karosszériaműhelyt (belénk jöttek hátulról :( ). Van valakinek tippje?
Az Sztk oldalában a Balogh Péter féle mühely jó.

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9896 Dátum: 2015.08.04 08:49:51 »

Az Sztk oldalában a Balogh Péter féle mühely jó.

Köszi!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9897 Dátum: 2015.08.07 08:12:59 »
Jobban utánajártam és a Osram Cool Blue Hyper nem engedélyezett a közúton, mert a fényereje meghaladja az előírt maximális 4200 Kelvint.  :sorcerer:
Így maradt az Osram Cool Blue. Kíváncsi vagyok milyen lesz, majd küldök képeket ha érdekel valakit.

A képek ahogy ígértem. Sajnos távolsági képet az autóból nézve nem tudtam csinálni mert a társasház udvara és a környék is úgy ki van világítva, hogy nem nagyon látszott volna semmi sem.
Az első kép kicsit csalóka, mert itt még csak szürkület volt, de a lényeg szerintem látszik. :)
Előtte
Utána

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9898 Dátum: 2015.08.07 10:54:21 »
Sziasztok,
fenti ügyben ma előre léptem. Volt egy bontott komplett gólyalábam, rugóval toronycsapággyal együtt. Tudtam, hogy a bal oldalról jön a kopogás, így kicseréltem az egészet.
Már kiszerelve egymás mellé állítva is látszott a különbség, de megfeszegetve a torony-szilentet a "régi" sokkal nagyobbat mozdult, mint az "új". A felfekvő gumi felület is mintha összezsugorodott volna, mert a felső tányér és a gumi között volt vagy 1.5-2mm hézag. A lengéscsillapító full száraz, mérésre ugyan gyengébb volt a padon, mint a jobbos, de még bőven használható. Szóval, kicseréltem az egész gólyalábat, és elmúlt a kipi-kopi.
Tudom, nem illik csak az egyiket cseréléni, de volt egy ilyenem, és most majd egyforma a két oldal csillapítása, és az autó viselkedése is jobb lett. Most érzem (hogy már nem csinálja), hogy eddig a hosszú mély lankákon mennyire nem egyszerre rugózott a két oldal. Most sokkal kiegyensúlyozottabb, és feszesebb is.

Én is kicseréltettem mindkét oldalon a toronyszilenteket(csapágyastól van) és elmúlt a hang nálam is. Vettem hozzá új lengéscsillapító porvédőket meg ütközőket is,hogy ha már le van véve,akkor az is legyen meg.Rá is fért,mert bár a porvédők még jók voltak,de az ütközők mindkét oldalon el voltak repedve ketté.
Egy észrevétel,hogy a rugó tetején lévő tányér és a toronycsapágy között eredetileg van egy porvédő gumikarika.Az szét volt mállva mindkét oldalon,de az nem volt az új szilenthez.Igazság szerint nem is kerestem,mert nem tudtam,hogy ott van.  :) Utólag amazonon,meg ebay-en találtam.Kicsit aggódtam,hogy nem lesz most ott semmi akkor és úgy kell összerakni,de azután jobban megnézve az új Oyodo márkájú(azt hiszem ez elég jó minőségű alaktrész) toronyszettben porzárt toronycsapágyak vannak a gyáriban viszont sima nyitott golyóscsapágy volt. Gondolom így nem fog problémát okozni.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9899 Dátum: 2015.08.07 16:17:28 »
A képek ahogy ígértem. Sajnos távolsági képet az autóból nézve nem tudtam csinálni mert a társasház udvara és a környék is úgy ki van világítva, hogy nem nagyon látszott volna semmi sem.
Az első kép kicsit csalóka, mert itt még csak szürkület volt, de a lényeg szerintem látszik. :)
Előtte
Utána
Szép fehérebb színe van a fénynek.
A fényerő is javult, mit tapasztaltál?