Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750830 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9825 Dátum: 2015.07.06 22:56:51 »
Pontosabban a hátramenet nem szinkronizált.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9826 Dátum: 2015.07.08 09:52:25 »
Sajnos ezek a váltók ilyenek.  :devil: :censored: Engem is nagyon zavar.
Én eddig két megoldást találtam erre az esetre.
Az egyik, hogy dupla kuplungolással próbálkozol és akkor bemegy a helyére.
A másik, hogy lassan emeled fel a kuplungot és közben húzod a helyére a váltókart. Mikor csúszna be a helyére egy rövid idegi megtartod és utána lassan emeled tovább és már tolatsz is.  :)

Márkaszervizzel beszéltem az esetről. Ők is állították, hogy ezek a váltók ilyenek. Még egy váltóolajcsere sem segít ezen. (Ennek ellenére én jövőre lecserélem.)

T25, 1.8 benzin. A váltó ugyanilyen. Váltóolaj csere után kicsit finomabban jár az egész váltó, de a tolatást továbbra is így veszi.
Mondjuk hozzátenném, hogy nekem 10ből talán 2-3x ha gond van vele. Nem emlékszem váltóolaj csere előtt milyen arány volt, de
most ~10/2-3.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9827 Dátum: 2015.07.08 11:48:25 »
Carina E is ilyen, új Ave is? :D
::) Anno váltóolajcsere nálam megoldotta. Most 20-ból 1X talán, ha nem veszi be, de lehet, hogy olyankor a kuplungot nem nyomom ki teljesen.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9828 Dátum: 2015.07.08 17:25:40 »
::) Anno váltóolajcsere nálam megoldotta. Most 20-ból 1X talán, ha nem veszi be, de lehet, hogy olyankor a kuplungot nem nyomom ki teljesen.

Nem lett az jobb, csak szerencsésen állnak a "fogaid" a váltóban. Hátramenet nincs szinkronizálva ezekben, szóval ez gyárilag ilyen, mindegy, milyen olajat teszel bele.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9829 Dátum: 2015.07.08 20:15:30 »
Nem lett az jobb, csak szerencsésen állnak a "fogaid" a váltóban. Hátramenet nincs szinkronizálva ezekben, szóval ez gyárilag ilyen, mindegy, milyen olajat teszel bele.
Hogy mitől, nem tudom, de azóta így működik  :hug:

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9830 Dátum: 2015.07.09 12:34:52 »
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a fóliázással kapcsolatos véleményeket, tapasztalatokat ;)

Rejtett kapcsoló ügyben (akinek van már beszerelve, van tapasztalata), esetleg rámírna valaki priviben?  :hug:

Lassan eltelt egy év, de még mindig nem vagyok túl ezen a rejtett kapcsolós témán. A lényeg, hogy szeretnék a gyári riasztó és rablásgátló (Meta Systems) mellé plusz védelmet, amitől egy kicsit nyugodtabb leszek.
Első körben egy váltózárra gondoltam (sajnos az olyan kaliberű megoldások, mint pl. egy Pajzs, nem jöhet szóba...)

  • Mennyire tartjátok a tolvajok ellen visszatartó erőnek egy váltózár meglétét, beépítését?
  • Nektek van a kocsiban váltózár?
  • Melyik tipust, szerelőműhelyt (Bp, Pest megy) ajánánljátok (ahogy látom, hozzám (Vác) a legközelebb eső egy Dunakeszin található műhely. Nem tűnnek amatőröknek, csak Pest megyében 14 helyen szerelnek váltózárat. Ha megnézem az oldalon található váltózár kereső menüpontot, vagy négyet is felajánl, mint Avensisbe beépthetőt, de ez még mindig csak, amit ők forgalmaznak (biztosan ezen kívül is vannak még, pl. Mul-T-Lock). Erről a kérdésről mit gondoltok?

Rejtett kapcsoló ügyben, hogy mit kellene megszakítani, milyen kapcsolóval (sima, mechanikai kapcsoló vagy vannak erintésvezérelt, ügyesebb megoldások is?) tudna valaki súgni vagy minimum egy megbízható szerelőt ajánlatni észak-Pest vagy Vác-Dunakeszi vonalon?
Gondolom senki nem szeretné itt nyilvánosan megírni, hiszen onnantól kezdve picit talán úgy érzi, kiadta a titkát, de én nem más autóját akarom elvinni, csak az enyémet is rabló-biztosabbá tenni :) Annak is örülnék, ha valaki priviben rámírna, ha úgy jobban érzi.
Köszönöm előre is a segítségetek!  :hug:
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9831 Dátum: 2015.07.09 13:03:41 »
Lassan eltelt egy év, de még mindig nem vagyok túl ezen a rejtett kapcsolós témán. A lényeg, hogy szeretnék a gyári riasztó és rablásgátló (Meta Systems) mellé plusz védelmet, amitől egy kicsit nyugodtabb leszek.
Első körben egy váltózárra gondoltam (sajnos az olyan kaliberű megoldások, mint pl. egy Pajzs, nem jöhet szóba...)

  • Mennyire tartjátok a tolvajok ellen visszatartó erőnek egy váltózár meglétét, beépítését?
  • Nektek van a kocsiban váltózár?
  • Melyik tipust, szerelőműhelyt (Bp, Pest megy) ajánánljátok (ahogy látom, hozzám (Vác) a legközelebb eső egy Dunakeszin található műhely. Nem tűnnek amatőröknek, csak Pest megyében 14 helyen szerelnek váltózárat. Ha megnézem az oldalon található váltózár kereső menüpontot, vagy négyet is felajánl, mint Avensisbe beépthetőt, de ez még mindig csak, amit ők forgalmaznak (biztosan ezen kívül is vannak még, pl. Mul-T-Lock). Erről a kérdésről mit gondoltok?

Rejtett kapcsoló ügyben, hogy mit kellene megszakítani, milyen kapcsolóval (sima, mechanikai kapcsoló vagy vannak erintésvezérelt, ügyesebb megoldások is?) tudna valaki súgni vagy minimum egy megbízható szerelőt ajánlatni észak-Pest vagy Vác-Dunakeszi vonalon?
Gondolom senki nem szeretné itt nyilvánosan megírni, hiszen onnantól kezdve picit talán úgy érzi, kiadta a titkát, de én nem más autóját akarom elvinni, csak az enyémet is rabló-biztosabbá tenni :) Annak is örülnék, ha valaki priviben rámírna, ha úgy jobban érzi.
Köszönöm előre is a segítségetek!  :hug:

Ahogy kérted, privi ment!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9832 Dátum: 2015.07.10 17:36:13 »
Sziasztok!

Mond ez valakinek valamit? :

U0129- valamilyen fékkel kapcsolatos vezérlő modul kommunikációs hiba
U0100- ECM/PCM MEGSZÜNT KOMMUNIKÁCIÓ
U0124- oldalirány gyorsító modul
U0073 ABS vezérlő modul CAM BUS kikapcsolva

Toyotáék azt mondják, hogy lehet hogy valami bezavar (pl. riasztó), lehet ütközéstől ( ez kizárható). Nem náluk volt a diagnosztika, csak náluk érdeklődtem. Ahol csinálták, azt mondták, hogy egy szoftverfrissítés segíthet, mert ennyi valós hiba nem lehetséges. A Toyota azt mondja, hogy T27-nél nincs szükség frissítésre. Kontroll lámpák nem jeleznek hibát a műszerfalon. Kicsit elbizonytalanított a megvételt illetően. Minden más patent, az autó tökéletes állapotú.
Lehet ebből nagy baj? :eek:
Csak óvatosan!

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9833 Dátum: 2015.07.10 18:04:37 »
Sziasztok!

Mond ez valakinek valamit? :

U0129- valamilyen fékkel kapcsolatos vezérlő modul kommunikációs hiba
U0100- ECM/PCM MEGSZÜNT KOMMUNIKÁCIÓ
U0124- oldalirány gyorsító modul
U0073 ABS vezérlő modul CAM BUS kikapcsolva

Toyotáék azt mondják, hogy lehet hogy valami bezavar (pl. riasztó), lehet ütközéstől ( ez kizárható). Nem náluk volt a diagnosztika, csak náluk érdeklődtem. Ahol csinálták, azt mondták, hogy egy szoftverfrissítés segíthet, mert ennyi valós hiba nem lehetséges. A Toyota azt mondja, hogy T27-nél nincs szükség frissítésre. Kontroll lámpák nem jeleznek hibát a műszerfalon. Kicsit elbizonytalanított a megvételt illetően. Minden más patent, az autó tökéletes állapotú.
Lehet ebből nagy baj? :eek:

Ezek valószínűleg korábban eltárolt hibák, amik már nem aktívak. Talán valamikor gyújtás alatt lehúztak egy kábelt, vagy lecsúszott, vagy tényleg volt valami hiba. Aztán megszüntették a hibát, univerzális OBDII olvasóval törölték. Csakhogy az univerzális olvasó töredékét sem látja a hibáknak, a gyártóspecifikusokból meg szinte semmit, ezért ezek azóta is benne vannak a tárolóban. Amit felsoroltál, azok mind az ABS/VSC rendszer hibái. Törölni kell a hibákat Toyota teszterrel, meg kell kínozni az autót, hogy az ABS és a VSC is beavatkozzon, és újra ki kell olvasni a hibát. Ha minden működik és nem jön vissza a hiba, akkor én nem aggódnék.

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9834 Dátum: 2015.07.10 19:53:01 »
Ezek valószínűleg korábban eltárolt hibák, amik már nem aktívak. Talán valamikor gyújtás alatt lehúztak egy kábelt, vagy lecsúszott, vagy tényleg volt valami hiba. Aztán megszüntették a hibát, univerzális OBDII olvasóval törölték. Csakhogy az univerzális olvasó töredékét sem látja a hibáknak, a gyártóspecifikusokból meg szinte semmit, ezért ezek azóta is benne vannak a tárolóban. Amit felsoroltál, azok mind az ABS/VSC rendszer hibái. Törölni kell a hibákat Toyota teszterrel, meg kell kínozni az autót, hogy az ABS és a VSC is beavatkozzon, és újra ki kell olvasni a hibát. Ha minden működik és nem jön vissza a hiba, akkor én nem aggódnék.
Elég logikus, amit mondasz. Be fogom vinni a Toyotához és töröltetem a hibát. Köszi a tanácsot, sokat segítettél!
Csak óvatosan!

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9835 Dátum: 2015.07.12 09:56:19 »
2010. D4D Avensishez kezelési kézikönyvet honnan lehetne beszerezni? :helpsmilie:
Csak óvatosan!

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9836 Dátum: 2015.07.13 19:17:11 »
Tudtok ajánlani egy Toyota szakit, aki meg tudná állapítani, hogy kontakt hiba vagy pedig vezetékstörés lehet a vezető oldali ülésnél? Bejelez a légzsák lámpa. Mozgatás hatására elalszik /vagy pedig törölték a hibát nem tudom/, de pár nap elteltével ismét jelentkezett a bibi.
Jó lenne valaki olyat találni, akire rábízhatom az ilyen jellegű problémák megoldását. Vagy ez inkább szakszervíz? Az a baj velük, hogy sok esetben indokolatlanul sokat kérnek. És ha elsőre ők sem találják meg a hibát akkor biztosan kihullik a hajam.
 :helpsmilie:
Csak óvatosan!

Lafodor82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9837 Dátum: 2015.07.13 22:58:26 »
Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy a T25 Avensis 2.0-nak (motorkód: 1AZ-FSE) hol van a benzinszüröje, és milyen idöközönként ajánlott ennek a cseréje?
Válaszotokat elöre is köszönöm!!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9838 Dátum: 2015.07.14 11:07:35 »
Az üzemanyagtankban van a szűrő a szivattyúval együtt. Nincs előírva csere rá.

Lafodor82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9839 Dátum: 2015.07.14 17:31:12 »
Akkor meg nyugodtan. Köszi a választ!!! :clap: