Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750551 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9660 Dátum: 2015.06.02 09:59:31 »
Hali.

Mennyire megszokott az Avensiseknél (nekem 2005-ös van), hogy a hátramenetbe gyakran megakad a váltó, és újra kell kuplongolni,hogy bevegye a fokozatot...Maga a váltó olyan az autóba mint a vaj, de hátramenetnél ez elég gyakran előfordul(legtöbbször olyan hogy majdnem beveszi egyből, de érezni hogy a végén még kellene un kis kattanás..na és akkor kuplongolni kell ujra. 2.ra már tökéletes...)

Szerintem mind ilyen. Nem szinkronizált a hátramenet. Ha finoman elkezded felengedni a kuplungot,akkor be fog menni sebességbe.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9661 Dátum: 2015.06.02 11:05:35 »
Váltóval kapcsolatban, az én Corollám is ilyen a hátramenetnél, javított rajta a váltóolaj csere, de néha még meg van. Ahogy írták előttem is, mikor érzed, hogy kellene még egy kicsi, akkor lassan elkezded felengedni a kuplungot, közben finom húzod még a váltókart és beugrik.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9662 Dátum: 2015.06.02 11:07:33 »
A vezérműlánc akkor nyúlhat meg, ha:
1. Hajtva volt az autó és/vagy
2. Olajzabálós motorral sem törődtek a rendszeres olajszint ellenőrzéssel, pótlásával, a rendszeres olajcserével, és/vagy
3. Alacsony minőségű olajjal hajtották az autót.

Ha ez a három lehetőség nem áll fenn, 99%, hogy nem kell láncot cserélni. A görgők sem jellemző, hogy elkopnak, de azokat úgy tudom, kellhet cserélni. Hangjuk van, észrevevődik, ha baja van.
Akkor én az 1%-ba voltam. A láncfeszítő patron már másik Ave-n is kellett cserélni az ismerettségi körben - nekem benne volt a csomagban.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9663 Dátum: 2015.06.02 11:17:28 »
Akkor én az 1%-ba voltam. A láncfeszítő patron már másik Ave-n is kellett cserélni az ismerettségi körben - nekem benne volt a csomagban.
A másik szerelő, akitől kértem ajánlatot, mindent belevett, többek között a láncot is. Belevette az árajánlatba, de csak azért, mert, ahogy ő fogalmazott:
-" hamár szétszedjük, cseréljük ki azt is..."

... pont az ilyenek miatt nem bíztam benne maradéktalanul. Semmi konkrétum, mint ok, csak hamár..., akkor... ez nekem nem volt elég, hogy rábízzam az autót. :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9664 Dátum: 2015.06.02 11:23:46 »
Nálam konkrétan lemérték a nyúlást. Éppen határértéken belül volt. Vissza lehetett volna rakni. Az viszont biztos, hogy bizonyos csörgése a motornak elmúlt, úgyhogy lehet két év múlva kellet volna szétszedni lánc csere miatt.
Mivel az unokatestvéremék csinálták, nem hiszem, hogy át akart verni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9665 Dátum: 2015.06.02 11:40:20 »

Nálam konkrétan lemérték a nyúlást. Éppen határértéken belül volt. Vissza lehetett volna rakni. Az viszont biztos, hogy bizonyos csörgése a motornak elmúlt, úgyhogy lehet két év múlva kellet volna szétszedni lánc csere miatt.
Mivel az unokatestvéremék csinálták, nem hiszem, hogy át akart verni.
vilagos, ilyen kapcsolatban eszembe nem jutna átverés. Ha cserélni kell, akkor cserélni kell. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9666 Dátum: 2015.06.02 12:00:42 »
Szerintem mind ilyen. Nem szinkronizált a hátramenet. Ha finoman elkezded felengedni a kuplungot,akkor be fog menni sebességbe.
Ezt a kuplung felenged variáciot nem próbáltam még!...automatikusan mindig ujra benyomtam a kuplungot, 2. ra pedig tökéletes...

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9667 Dátum: 2015.06.02 12:39:08 »
Ezt a kuplung felenged variáciot nem próbáltam még!...automatikusan mindig ujra benyomtam a kuplungot, 2. ra pedig tökéletes...
Pedig működik így.
A kuplungot emeled szép lassan és egy pillanatban bekattan a helyére a váltókar.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9668 Dátum: 2015.06.02 12:39:15 »

Ezt a kuplung felenged variáciot nem próbáltam még!...automatikusan mindig ujra benyomtam a kuplungot, 2. ra pedig tökéletes...
Ugy is jo, ahogy csinálod, sőt! Egy váltó olajcsere amúgy 5 évente nem árt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

airline

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9669 Dátum: 2015.06.02 19:55:05 »
Üdv.
Abban kérném a segítségeteket hogy hol találom a tolató lámpa kapcsolót 2004-es ave 2.0D d4d.
Valószínű behalt mert nem világít a tolatólámpa és a radar sem jelez,az izzót már megnéztem nincs kiégve.
Szeretném kicserélni a tolatólámpa kapcsolót, ha nem túl bonyolult.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9670 Dátum: 2015.06.02 21:35:19 »
Üdv.
Abban kérném a segítségeteket hogy hol találom a tolató lámpa kapcsolót 2004-es ave 2.0D d4d.
Valószínű behalt mert nem világít a tolatólámpa és a radar sem jelez,az izzót már megnéztem nincs kiégve.
Szeretném kicserélni a tolatólámpa kapcsolót, ha nem túl bonyolult.
Szia.
Toyodiy-en nézelődtem kicsit.
Rákeresve az avatarodban szereplő adatok alapján a CLUTCH HOUSING & TRANSMISSION CASE lapról a nyílik a SWITCH & RELAY & COMPUTER lap, ahol a 84210-es tűnik nekem a tolató lámpa kapcsolónak (84210-12040 SWITCH ASSY, BACK-UP LAMP).

Remélem nem írtam hülyeséget és jutsz vele vmire.

w2ke8a

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9671 Dátum: 2015.06.02 21:40:48 »
Ennyi olaj fogyi kinyirta a katalizátort?Az igen....enyém 1000 km.re másfél lityit evett.Aztán nem bántotta a katalizátort....

Szia. Nem tudom mi nyirta ki a katalizátort, igazából szerintem eljárt volna jopár ezer km-t checkengine-nel.
Valaki kérdezte mibe kerül. Az autó nálam töltött első napján kivillant a checke. lámpa megpróbáltam elintéztetni garanciában, de
mivel vidéki kereskedésben vettem, nem akaródzott nekik szétszerelésen titsztitáson kivül mást csinálni. Ezt kb 4-5 tura után meguntam. 160E körül mondták katalizátor cserét, mert nincs utángyártott. De feldobtam ügyvédi felszólítást, így kicserélték "keveset futott bontottra". Igy megúsztam 60E benzinköltséggel és 1,5 hónap idegbajjal amíg tartott a hercehurca. Másfél éve nincs baj ezzel lekopogom.
De tán (akkor még) 500+ fórumtárs mesélte, hogy neki jutányosabb áron jött össze.

AvensisBp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9672 Dátum: 2015.06.02 23:27:52 »
Hali.

2005ös Avensisem van.
Kormánnyal lenne kis problémám, megpróbálom leírni de ezt inkább tapasztalni lenne egyszerübb.Szval a kormány ritkan kis apro pattano hangot ad ki, gyakrabban akkor venni ezt észre ha nagyon lassan megyek az autoval, pl 1 esbe fordulok, jol eltekerem a kormányt. Nem ugrik a kormány, vagy szorul, abszolut nincs ilyenekről szó, siman siklik, de mégis kellemetlen olykor ez a kis  pattanó hang, olyan mintha müanyag lenne, de biztos nem az mert néztem hogy a müanyag rész odaér e valahová...Annyit sikerült kideritenem, hogy anno mikor vásároltam az autot és lekértem a szervizadatokat, hogy 2013 ban volt egy un. kormánytengely csere, és azt irták még emellé hogy visszahívási kampány van az autóra. Más tapasztalt e hasonlo dolgot a kormánynál?! Szval teljesen jol müködik a kormány, no holtjaték jol reagál és szépen siklik, csak néha apro pattano hangot hallok...
Nemtudom vki esetleg okosságot ezzel kapcsolatban?!
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.02 23:30:17 írta AvensisBp »

Hozmann

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9673 Dátum: 2015.06.03 06:22:29 »
Sziasztok!
 2004es t25s 1.6os Avensisben nem tudjátok hol van(melyik)  a belső világítás meg az óra biztosítéka?Belső világítás nincs az óra meg minden indításnál 12:00re visszaállítja magát.
Előre is köszi!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9674 Dátum: 2015.06.03 06:45:29 »
dome felirat a bizt.táblán.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки