Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750830 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8400 Dátum: 2014.09.04 13:09:38 »
Arról a Németországban ragadt Avensisről kiderült valami,hogy miért nem indult?Lehet csak én maradtam le róla.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8401 Dátum: 2014.09.04 14:46:19 »
Arról a Németországban ragadt Avensisről kiderült valami,hogy miért nem indult?Lehet csak én maradtam le róla.

Elcsendesedett a dolog, nem derült ki számomra se. Deutschland cartárs 08.02-án írt utoljára, akkor még fennállt a probléma.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8402 Dátum: 2014.09.04 22:16:17 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a hozzáértőktől. Autóm (Avensis T25 1,8 benzin 2003) 'üzemanyag fogyasztás visszajelzője' fals értékeket ír. Nem kötöm fel magam miatta, de kíváncsi vagyok megéri-e foglalkozni vele. Az a helyzet, hogy átlagfogyasztás mérő általában 4,8-6l/100km közötti értéket mutat. Nem vagyok egy száguldozós típus de ennél átlagban 2literrel többet eszik a tankolások alapján. Alapjáratkor 35l/100km-t ír mindig. Megéri foglalkozni vele, vagy hagyjam rá? Feltűnt továbbá, hogy indításkor az alapjárat akár 1400-re is felmászik, és csak ha bemelegedett esik vissza a normális értékre. Nem tudom lehet-e ok okozati összefüggés.

Köszi előre IS.

Ez a korai 1,8 benzines T25-ös Avekon széria hiba volt: Az 1,6-osba való csippet szerelték be tévedésből, amit aztán garanciában javítottak is komplett műszeregység cserével. Sajnos most már esélytelen gariban cseréltetni. Én is ebben  a cipőben járok kb 2 litert kell plusszban rátenni a kiírt adatokra.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.04 22:21:21 írta Riga »

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8403 Dátum: 2014.09.04 22:47:39 »
Valahol számolni kell az alapjáraton elpöfögött üzemanyaggal is. Ha tankolásos-számolós módszert veszed, abban is benne van az alapjárati fogyasztás. Megtettél X km-t, elfogyott Y liter nafta.

Az alapjárat (álló autó) nem egyenlő a megtett úttal. Mihez viszonyítja az elhasznált üzemanyagot, ha áll az autó? Az átlagfogyasztást mindig l/100km-ben használjuk. Vagyis elhasznált üzemanyag literben és a megtett út hányadosa. Ha tehát nem gurul legalább az autó szerintem nem kellene értéket írnia a pillanatnyi fogyasztáshoz. Az enyém nem is ír. Kollégám Passatja ha megáll, a l/100 km átvált liter/óra értékre. Dehogy ezt valahol összevonná, vagy átváltaná megtett útra nem hiszem. Lehetséges, hogy pont ez az eltérés magyarázza, hogy szinte minden fogyasztásmérővel rendelkező autó tulajdonos itt a fórumon azt tapasztalta, hogy kb fél literrel kevesebbet ír a fedélzeti mint a valós. Az üzemanyag  tényleg fogy alapjáraton is ezért változik a "még megtehető távolság"a fedélzeti szerint. Ott biztos hogy a sok alapjárati használat miatt rövidül a hatótávolság is.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8404 Dátum: 2014.09.04 23:30:15 »
Az elméletet nem kell elmagyarázni, tudom  ;)  Az hogy mit ír ki, szinte mindegy.
De az átlagfogyasztásba mégiscsak bele tartozik az alapjáraton elhasznált üzemanyag. Mert azt is kifizeted. Nem életszerű, hogy ha állsz a piros lámpánál, az ott elhasznál ü.a-ot ne számold be a fogyasztásba. Mentél 935 km-t, erre tankoltál mondjuk 54 liter-t. Nem mondhatod azt, hogy csak 51,4 liter, mert a többi ácsorgásból származik.  ;)  Tehát csak a pill fogyasztásnál értelmetlen az alapjárat, az átlag fogyasztásnál már nem.

Alapvetően nem sok értelmét látom a tizedes jegyig kiírt pillanatnyi fogyasztásnak, mert szinte biztos, hogy ennél nagyobb hiba százalékkel számol. Talán ezért is hagyott fel a Toyota ezzel a kijelzéssel a T27 Avensiseknél, ahol már csak egy sáv mozog, nincs konkrét érték hozzá.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8405 Dátum: 2014.09.04 23:58:58 »
Az elméletet nem kell elmagyarázni, tudom  ;)  Az hogy mit ír ki, szinte mindegy.
De az átlagfogyasztásba mégiscsak bele tartozik az alapjáraton elhasznált üzemanyag. Mert azt is kifizeted. Nem életszerű, hogy ha állsz a piros lámpánál, az ott elhasznál ü.a-ot ne számold be a fogyasztásba. Mentél 935 km-t, erre tankoltál mondjuk 54 liter-t. Nem mondhatod azt, hogy csak 51,4 liter, mert a többi ácsorgásból származik.  ;)  Tehát csak a pill fogyasztásnál értelmetlen az alapjárat, az átlag fogyasztásnál már nem.

Alapvetően nem sok értelmét látom a tizedes jegyig kiírt pillanatnyi fogyasztásnak, mert szinte biztos, hogy ennél nagyobb hiba százalékkel számol. Talán ezért is hagyott fel a Toyota ezzel a kijelzéssel a T27 Avensiseknél, ahol már csak egy sáv mozog, nincs konkrét érték hozzá.

Bocs, nem oktatásnak szántam... A kijelző szerinti átlagfogyasztásban szerintem nincs bent. Ismét adódik a kérdés: miből kalkulálja ki? Az én autómban ezért is tartom normálisnak hogy az pillanatnyi fogyasztást nem méri mikor áll az autó a motor meg alapjáraton, vagy akár nagy gázon pörög. Ha pedig ezt nem számolja akkor biztos hogy nem számolja bele az elhasznált üzemanyagot az átlagfogyasztásba sem. Ahol meglátod az üzemanyag fogyását ebben az esetben, az a hatótáv. Azt ki tudja írni az üzemanyag mennyiségéből számolva. A fenti példádat én is értem. De ezért is van eltérés a mi álltalunk történt visszaosztás és a fedélzeti által számolt értékek között. Ha emlékszel a fórumozók kivétel nélkül arról számoltak be, hogy kevesebbet mér nekik. Ha jól tudom senkinek sem többet a valós fogyasztásnál. Szerintem ez is ezt igazolja.

w2ke8a

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8406 Dátum: 2014.09.05 12:41:47 »
Ez a korai 1,8 benzines T25-ös Avekon széria hiba volt: Az 1,6-osba való csippet szerelték be tévedésből, amit aztán garanciában javítottak is komplett műszeregység cserével. Sajnos most már esélytelen gariban cseréltetni. Én is ebben  a cipőben járok kb 2 litert kell plusszban rátenni a kiírt adatokra.

Okok! Köszi szépen. Szerencsére ezzel együtt tudok élni:)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8407 Dátum: 2014.09.05 13:05:43 »
A kijelző szerinti átlagfogyasztásban szerintem nincs bent.
Pedig benne van - legalább is T22-nél. Próbáld ki, hogy a átlag fogyi nullázása után járatod alapjáraton, egy helyben; szépen kúszik fel az átlag fogyasztás is.
[/quote]
Amúgy a fogyasztást az injector jelből számolja. De négy közül csak egyet figyel és nem tudom hozzá van-e kalibrálva a BC.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8408 Dátum: 2014.09.05 16:06:55 »

Tettem üzemanyag rendszer tisztítót(PRO-TEC) a tankba hátha segíthet valamit. Most nem töröltettem a hibát, a szerelő szerint nem tragikus, lehet, hogy magától "kitisztul". Azért majd átnézi valamikor. Addig is használjam, nem lesz gond. :otlet:
A szerelő szerint ez nem egy "állandó" hiba, tehát törlés után nem azonnal jelenik meg, csak, ha újra fenn áll a hiba ok.
 :otlet:

Eltünt a check engine lámpám :clap:
A hibakód azért tárolva maradt (0172 túl dús keverék) , törölte a szerelő.
Valószínűleg, hogy ha néhány ciklus alatt nincs hiba, akkor elalszik a lámpa( csak a hibatárolóban marad a hibakód)
Remélem nem jön vissza... :nono:
Megint egy probléma letudva... :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8409 Dátum: 2014.09.05 18:47:57 »
Eltünt a check engine lámpám :clap:
A hibakód azért tárolva maradt (0172 túl dús keverék) , törölte a szerelő.
Valószínűleg, hogy ha néhány ciklus alatt nincs hiba, akkor elalszik a lámpa( csak a hibatárolóban marad a hibakód)
Remélem nem jön vissza... :nono:
Megint egy probléma letudva... :yes:

Nah...király. Amúgy, van egy meghatározott számú felmelegedési ciklus, ami után, ha nincs hiba, törli a meglévőt. A hibalámpa kialszik, de az ECU tárolja a kódot, így az később kiolvasható/törölhető

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8410 Dátum: 2014.09.05 18:54:06 »
Bocs, nem oktatásnak szántam... A kijelző szerinti átlagfogyasztásban szerintem nincs bent. Ismét adódik a kérdés: miből kalkulálja ki? Az én autómban ezért is tartom normálisnak hogy az pillanatnyi fogyasztást nem méri mikor áll az autó a motor meg alapjáraton, vagy akár nagy gázon pörög. Ha pedig ezt nem számolja akkor biztos hogy nem számolja bele az elhasznált üzemanyagot az átlagfogyasztásba sem. Ahol meglátod az üzemanyag fogyását ebben az esetben, az a hatótáv. Azt ki tudja írni az üzemanyag mennyiségéből számolva. A fenti példádat én is értem. De ezért is van eltérés a mi álltalunk történt visszaosztás és a fedélzeti által számolt értékek között. Ha emlékszel a fórumozók kivétel nélkül arról számoltak be, hogy kevesebbet mér nekik. Ha jól tudom senkinek sem többet a valós fogyasztásnál. Szerintem ez is ezt igazolja.

Nekem sosem mutat kevesebbet. Vagy ugyanazt mutatja, mint a mit a kútnál számolok, vagy többet kb 4 decivel. A kútnál mért fogyasztás sem egzakt, már csak a kilométerszámláló "csalásából" adódóan sem, de egyéb, pl. korábban tárgyalt hőmérsékletfüggő térfogatváltozás miatt sem.
Az átlagfogyasztásba meg valamilyen algoritmus szerint beleszámolja az alapjáratot, mert ahogy afekete is írta. A kinullázott átlagfogyasztásmérő után alapjáraton járatva kúszik felfelé az átlagfogyasztás. Szerintem erre az autóra jellemző, talán extrapolálással (vagy mivel) felvett meredekségű fogyasztásértéket használ.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8411 Dátum: 2014.09.05 22:45:37 »
Pedig benne van - legalább is T22-nél. Próbáld ki, hogy a átlag fogyi nullázása után járatod alapjáraton, egy helyben; szépen kúszik fel az átlag fogyasztás is.

Amúgy a fogyasztást az injector jelből számolja. De négy közül csak egyet figyel és nem tudom hozzá van-e kalibrálva a BC.

Látod ezt sosem próbáltam. Nyilván te tapasztalatból írod, ezért nem vitatkozok. Ott a pont. :clap:

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8412 Dátum: 2014.09.05 22:50:21 »
Nekem sosem mutat kevesebbet. Vagy ugyanazt mutatja, mint a mit a kútnál számolok, vagy többet kb 4 decivel. A kútnál mért fogyasztás sem egzakt, már csak a kilométerszámláló "csalásából" adódóan sem, de egyéb, pl. korábban tárgyalt hőmérsékletfüggő térfogatváltozás miatt sem.
Az átlagfogyasztásba meg valamilyen algoritmus szerint beleszámolja az alapjáratot, mert ahogy afekete is írta. A kinullázott átlagfogyasztásmérő után alapjáraton járatva kúszik felfelé az átlagfogyasztás. Szerintem erre az autóra jellemző, talán extrapolálással (vagy mivel) felvett meredekségű fogyasztásértéket használ.

Ok, bizti ez esetben is felületes voltam hogy általánosítottam a fogyasztások terén. Tudom hogy az újjabb kocsikon már van pl üzemóra számláló amin kalkulál egy fogyasztást is. Az enyém 2002-es évjáratú. De álább már meggyőztek hogy tudja az enyém is. :) Majd kipróbálom.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8413 Dátum: 2014.09.06 15:27:04 »
Meghibásodott az autóm, gyerekek...  :cry: :cry: :cry:

Tegnap este fél szemére vak lett a kocsi, kiégett az egyik tompított. Ma vettem a Tesco-ban 2 db Osram Original Spare 55W/12V H7-es típusú izzót 1500Ft/db áron. Ilyen még nem volt benne, kíváncsi leszek, hogy mit bír. Jónak biztosan jó lesz.

Viszont, nem hiszem, hogy fogok akárcsak +50%-os izzókat is venni (GE; Osram), mert a most kiégett típus Osram +50% Silver Light volt és szinte pontosan 1 évet bírt ki.
Maradok a sima, egyszerű, de előírás szerinti márkás izzónál.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8414 Dátum: 2014.09.06 21:59:24 »
nekem is kiment tegnap előtt este a jobb tompított. osram nájtbréker.
szept.20.lenne 1éves. nem bírt annyit.
hétfőn tungsram megalight jön a soron.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки