Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750893 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

kdz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8235 Dátum: 2014.07.28 10:44:10 »
Sziasztok!

No egy héttel ezelőtt átmostam a klíma hűtőjét jó alaposan - nem volt nagyon eldugulva, mert a mosószeres sampon azonnal áthabzott, és a víz is simán átfolyt rajta - vannak rajta kisebb hibák, pl egy bögöly teljesen bele volt épülve a hűtőrácsba, bögöly formában meghajlítva a lamellákat, de semmi komolyabb. Az átmosás után úgy nézett ki, hogy szépen működik a klíma megint, de azóta újra produkálja a hibát - néha megy, néha nem.
Nem vettem észre semmilyen rendszert a hibajelenségben, nem függ attól, hogy milyen meleg van, nem függ attól, hogy állt-e az autó, vagy nem, nem függ sem a sebességtől, sem a motor fordulatszámától.
Szóval mindenképp viszem szakihoz - a kérdésem, hogy toyota szakszervízbe kell-e vinni, vagy bármilyen légkondis szervíz megteszi? Van esetleg valamilyen vezérlő elektronika, amit csak a toyota tud szervizelni, vagy nincs ilyen?
A másik kérdésem, hogy a bőr üléshuzatnak elszakadt a varrása, és még tél előtt el akarom vinni kárpitoshoz, hogy varrja össze, de amikor a gyerek megpiszkálta a lukat, megnéztem alaposabban, nem okozott-e valami kárt, és azt láttam, hogy az ülésfűtés teljesen össze van gyűrődve a bőr alatt (nem a gyerek csinálta, ő csak a cérnát fejtette tovább, mint minden rendes gyermek) Az ülésfűtést egy sima kárpitos is helyre tudja igazítani, vagy ebben is van ülésfűtésre szakosodott kárpitos?
A 3. kérdésem, hogy amikor mostam a kocsit, akkor mosás után azt vettem észre, hogy rengeteg víz folyt a vezető oldali ajtónál a hangszóróból az alatta lévő tartóba - ugyanezt a hibát egyáltalán nem produkálta esőben, pedig volt mostanában néhány igen nagy zuhé - van valami olyan rész az ajtón, amit nem szerencsés slaggal locsolni, hogy elkerüljem a jövőben a hasonló problémát? Amúgy a vízkivezető luk nincs eltömődve az ajtó alján, ott is folyt ki víz...

Tudtok ajánlani megbízható szakikat/szervizeket a légkondis meg a kárpitos problémákra Budapest 14. ker környéke, vagy 2.-ker 12.-ker környékén?

köszönöm,
D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8236 Dátum: 2014.07.28 18:18:25 »
Ès ha a hátsó napvédőt is kihuzod, akkor mennyire látni át az autodon a fóliával összehasonlítva? :)) Szerintem nem sokkal jobban...;)

Két kép, egyiken roló fent, a másikon lent. Döntse el mindenki, hogy mennyire átlátható. Igaz van egy lájtos 50-es fólia is a hátsó ablakon, a képek meg kb. du. fél ötkor készültek borult időben.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8237 Dátum: 2014.07.28 19:03:05 »
Nah, erről is lehetne napokig vitatkozni. Majd csinálok én is képeket, az enyémen semmilyen fólia sincsen.  ;)

Apropó, hogyhogy nincs 2.0-ás felirat az Avensis felirat alatt?  :hmmmm:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8238 Dátum: 2014.07.28 19:05:35 »
Nah, erről is lehetne napokig vitatkozni. Majd csinálok én is képeket, az enyémen semmilyen fólia sincsen.  ;)

Apropó, hogyhogy nincs 2.0-ás felirat az Avensis felirat alatt?  :hmmmm:  ;)

Dehogy akarok én vitát! Gondolom, ha sütne a nap még ennyi különbség se lenne.

Nem volt rajta felirat.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8239 Dátum: 2014.07.28 19:09:43 »
Én se úgy értettem a vitát, hanem amolyan hozzászólás-gyarapítás végett lehetne érvelgetni napestig az előnyök és hátrányokról, meg hogy mennyire nem látszik át az átlátszó, stb, stb.  ;)
De a képeket majd elkészítem én is.  ;)

Amúgy érdekes a felirat hiánya (ez nem német autó, ahol lehetett ilyet kérni  :D ), a korai 116 lovas dízelre is ráaggatták hátulra a 2.0-ás feliratot.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8240 Dátum: 2014.07.28 19:17:24 »
Amúgy érdekes a felirat hiánya (ez nem német autó, ahol lehetett ilyet kérni  :D ), a korai 116 lovas dízelre is ráaggatták hátulra a 2.0-ás feliratot.  :hmmmm:

Hát akkor lehet rommá volt törve a feneke...  :D
Én egyébként örülök, hogy nincs rajta semmi.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8241 Dátum: 2014.07.28 19:21:29 »
1.6 és 1.8-as esetében valóban nem volt a hátsójukon semmi, de az Avensis amúgy sem az a kérkedős autó, az a kis szolid motormegjelölés még belefért.  :)

Persze lehet a korábbi tulaj leszedette.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8242 Dátum: 2014.07.28 19:35:55 »
Persze lehet a korábbi tulaj leszedette.  ;)

Meglehet, vagy nem kérte rá.
Elvileg minden oké a hátuljával, vásárlás előtt körbe is lett mérve. Ablaküveg is oké, ebben is benne van a rendszámgravír, az ablaktörlő fűtőszála is megvan. Meg szerencsére nem olyan helyről ered az autó, ahol bármi autóra fordítandó gondot okozhatott volna.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8243 Dátum: 2014.07.28 21:06:28 »
Nah, erről is lehetne napokig vitatkozni. Majd csinálok én is képeket, az enyémen semmilyen fólia sincsen.  ;)

Apropó, hogyhogy nincs 2.0-ás felirat az Avensis felirat alatt?  :hmmmm:  ;)
Pl az en Aurisomrol is hianyzott gyarilag a d-4d felirat (en vettem at ujonnan) es a mostani Avemon sincs (lehet mar erre sem kerult fel gyarilag). Ezek amugy ha jol tudom mar itt a szalonban atadas elott kerulnek fel a kocsikra. Lehet a szereloknek megtetszett  :lol: Nekem nem hianyzott soha   :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8244 Dátum: 2014.07.28 23:14:15 »
Én eddig nem tudtam ilyen bevett gyakorlatról a Toyota háza táján. 3x vettünk új Toyotát, de sosem kérdezték meg, hogy maradjon-e rajta a felirat vagy sem.  :hmmmm:
Németeknél tudom ez külön opció (helyesen és kivételesen általában nem feláras extra  :devil: ) , de a Toyota esetében nem hallottam ilyenről.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8245 Dátum: 2014.07.29 08:18:38 »
Nah, erről is lehetne napokig vitatkozni. Majd csinálok én is képeket, az enyémen semmilyen fólia sincsen.  ;)

Apropó, hogyhogy nincs 2.0-ás felirat az Avensis felirat alatt?  :hmmmm:  ;)

Szerintem inkább belülről lenne érdemes a képeket csinálni, mert így kívülről a tükröződés miatt nehezen kivenni a lényeget.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8246 Dátum: 2014.07.29 11:41:41 »
Belülről még az én sötétített oldalfóliámon is kilátni, de befelé már nem annyira egyszerű a dolog.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8247 Dátum: 2014.07.29 11:47:51 »
Az autó alacsony növése miatt kedves ismerősömnek sikerült úgy lavíroznia egy járdaszegélynél, majd egy nagy tolatási svunggal leszakítani az első lökős jobb oldalát, illetve a jobb első kerék előtti fekete színű dob elem is megrepedt.
A sima patent sorra kaptam egy 9000 Ft + Áfa ajánlatot (és még csak nem is márkaszervizes ár  :innocent: ), munkadíjjal és egyéb apró kozmetikázással talán kijövök egy húszasból...

Nah, én se fogok többet mást a volán mögé ültetni...  :banging:
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.29 11:49:22 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8248 Dátum: 2014.07.29 15:05:46 »
Szerintem inkább belülről lenne érdemes a képeket csinálni, mert így kívülről a tükröződés miatt nehezen kivenni a lényeget.

Akkor íme egy belső kép rolóval felhúzva:


És lehúzva:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8249 Dátum: 2014.07.29 15:08:10 »
Illetve a hátsó oldalablakon lévő fólia, nehéz át(be)látni rajta:


De bentről kifelé nézve már szép a "panoráma", illetve érezhetően kevésbé melegszik fel az utastér hőmérséklete is a tűző napon állva :


Az első oldalablakokon meg ugye nincsen, onnan be lehet látni:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61