Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750290 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7965 Dátum: 2014.04.07 09:28:51 »
Választás elott vedd figyelembe, hogy milyen fék rendszerű az autód. Ha leveszed az egyik kereket, a féknyeregre rá van írva. ;)
Ezt ki fejtenéd bővebben, ha megkérlek, mert én is most akarok tárcsákat, betéteket cserélni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7966 Dátum: 2014.04.07 09:44:22 »
Ezt ki fejtenéd bővebben, ha megkérlek, mert én is most akarok tárcsákat, betéteket cserélni.
Amikről eddig hallottam, van Bosch, Aisin, Akebono, Ate fékrendszer, amikhez eltérő tárcsák, betétek tartoz(hat)nak. Ha az ismert autósboltok online áruházában is rákeresel az alvázszám-motorszám alapján az autódhoz tartozó alkatrészekre, akkor is kihozza, legalábbis nálam így volt, a különböző fékrendszerekhez tartozó alkatrészeket.
Ezért javasoltam, hogy egyik kerék le, megnézed a féknyergen a feliratot (nálam Aisin) és annak megfelelő cuccot veszel.
Az a baj, azért nem mindegy a fékrendszer gyártmánya, mert rendszerenként eltérő méretű tárcsák és eltérő formájú/kialakítású betétek vannak.

Én is belefutottam még ennek ellenére is egy olyan hibába, hogy már az új tárcsák fenn voltak az autón, és a betétek kibontásakor derült csak ki, hogy tévedésből egy dugattyús fékrendszerhez való betéteket kaptam a boltban, viszont az autóm fékrendszere 2 dugattyús. Minden vissza eredeti helyzetbe és következő héten tudtuk csak felszerelni a kicserélt, immáron helyes betétszettet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7967 Dátum: 2014.04.07 10:16:01 »
Hát csak azért, mert tudod mit mondott a bolgár vasutas, mikor a vonat levitte mindkét lábát ... hát a f.szom nem kéne  ;)

Bakker.  :clap: :clap: :lol:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7968 Dátum: 2014.04.07 11:05:25 »
Amikről eddig hallottam, van Bosch, Aisin, Akebono, Ate fékrendszer, amikhez eltérő tárcsák, betétek tartoz(hat)nak. Ha az ismert autósboltok online áruházában is rákeresel az alvázszám-motorszám alapján az autódhoz tartozó alkatrészekre, akkor is kihozza, legalábbis nálam így volt, a különböző fékrendszerekhez tartozó alkatrészeket.
Ezért javasoltam, hogy egyik kerék le, megnézed a féknyergen a feliratot (nálam Aisin) és annak megfelelő cuccot veszel.
Az a baj, azért nem mindegy a fékrendszer gyártmánya, mert rendszerenként eltérő méretű tárcsák és eltérő formájú/kialakítású betétek vannak.

Én is belefutottam még ennek ellenére is egy olyan hibába, hogy már az új tárcsák fenn voltak az autón, és a betétek kibontásakor derült csak ki, hogy tévedésből egy dugattyús fékrendszerhez való betéteket kaptam a boltban, viszont az autóm fékrendszere 2 dugattyús. Minden vissza eredeti helyzetbe és következő héten tudtuk csak felszerelni a kicserélt, immáron helyes betétszettet.
Köszi a segítséget, akkor erre oda figyelek... :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7969 Dátum: 2014.04.08 10:49:28 »
Tegnap elhoztam a szerelőtől az autót. Szétszedte az önindítót, egy kábel volt elrohadva benne, ill. az egyik csatlakozó csavar volt rozsdás. Ezen kívül semmi baja semminek. Átnézett mindent, , szétszedte darabokra, nem talált hibát. Tehát nem az önindító. Gyújtáskapcsolóra azt mondta, hogy az sem lehet, mert mechanikailag semmi baja, az elektromos részéről nem beszéltünk. Már csak az indító relé maradt. Azt tanácsolta, hogy azt érdemes lenne kicserélni, mert már csak az maradt. Azt is megnézte, azt mondta nem lát rajta beégést, valószínű nem ragadt össze. Erről a reléről beszélünk...

Közben kiderült, hogy a relé, amiről beszélünk egy starter relé. A cikkszáma: 28300-28010.
Tud valaki ajánlani a Jap-ker-en kívül bontót, ahonnan tudnék ilyet beszerezni? Új ára 23.000. :/

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7970 Dátum: 2014.04.08 17:20:40 »
Ez egy teljesen kommersz relének néz ki. Ki kéne mérni pontosan melyik fajta - esetleg egy működőn - és megnézni azt hány A-t kell tudnia.
Itt a G8HL szerintem jó neked - ha elég 100A.
(De ott az adatlap, méretekkel, meg kéne nézni.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7971 Dátum: 2014.04.08 18:59:42 »
Közben kiderült, hogy a relé, amiről beszélünk egy starter relé. A cikkszáma: 28300-28010.
Tud valaki ajánlani a Jap-ker-en kívül bontót, ahonnan tudnék ilyet beszerezni? Új ára 23.000. :/
Bontottat azért ne vegyél, ehelyett itt egy cím:
""Elérhetőségünk
Fer - Vill Kft.
www.fervill.hu
1107 Budapest Fertő u.14.
E-mail: info@fervill.hu
Admin: informatika@fervill.hu ''"
Telefonon is tudják azonosítani, ha személyesen mész, vigyél mintát (pl. a rossz relét) Az e-bay-on már 1,5 fontért is van, más oldalakon 5-12 dollár.
Ha nagyon nem vagy közelben, én 1 utcára dolgozom tőlük, megkérdezhetem holnap.
Avensis 1.8 / 2007

gerjoz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7972 Dátum: 2014.04.08 20:38:36 »
Nekem is indítási gondjaim vannak, van, hogy nem reagál a kulcs elfordítására, van, hogy éppen csak megmozdul az önindító. Valószínű gyújtáskapcsoló betét gond lesz, állítólag nincs utángyártott, a gyári 30 ropi. Szerelő egy nyomógombos megoldást ajánl kikerülve ezzel a hibás alkatrészt. Erről mi a véleményetek? Mekkora áramot kell bírnia a nyomógombnak? Milyen fajtát szoktak alkalmazni?
Másik gondom, hogy hibát jelez a műszerfalon, hiába törölték a hibát:

Diagnosztika szerint üzemanyag tartály szellőztető szelep hiba. Ez hol található, illetve beszerezhető?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7973 Dátum: 2014.04.09 08:54:30 »
Ez egy teljesen kommersz relének néz ki. Ki kéne mérni pontosan melyik fajta - esetleg egy működőn - és megnézni azt hány A-t kell tudnia.
Itt a G8HL szerintem jó neked - ha elég 100A.
(De ott az adatlap, méretekkel, meg kéne nézni.)

Sajnos nincs lehetőségem kimérni. Max az autóvillamossági szerelőt tudom megkérdezni, hogy ez milyen relé, és mennyi A-t kell tudnia.



Bontottat azért ne vegyél, ehelyett itt egy cím:
""Elérhetőségünk
Fer - Vill Kft.
www.fervill.hu
1107 Budapest Fertő u.14.
E-mail: info@fervill.hu
Admin: informatika@fervill.hu ''"
Telefonon is tudják azonosítani, ha személyesen mész, vigyél mintát (pl. a rossz relét) Az e-bay-on már 1,5 fontért is van, más oldalakon 5-12 dollár.
Ha nagyon nem vagy közelben, én 1 utcára dolgozom tőlük, megkérdezhetem holnap.

Napközben megpróbálom felhívni majd őket. Veszprémben lakom, uh Én messzebb vagyok, mint 1 utca. :)
Ebay-es reléket néztem már pár napja, de azok is mind "használt"-ként szerepelnek, szóval gondolom azok ugyanúgy bontottak.



akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7974 Dátum: 2014.04.09 09:07:45 »
ez a fervill elég komoly cég,beszereznek bármit.
anno sokat szállítottam tőlük.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7975 Dátum: 2014.04.09 09:27:35 »
Amayama oldalát ismeri valaki?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7976 Dátum: 2014.04.09 10:49:42 »
Sajnos nincs lehetőségem kimérni. Max az autóvillamossági szerelőt tudom megkérdezni, hogy ez milyen relé, és mennyi A-t kell tudnia.
Ha megvan a T25 elektromos rajza - EWDxxx szokott lenni (Overall Electrical Wiring Diagram) - abból egyértelműen kiderül.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7977 Dátum: 2014.04.09 11:40:35 »
Az sajnos nincs meg.

Viszont Fervill válaszolt:
"Van ilyen relénk,gyártmánya Ripca
12 V 4 lábu/ 25A es relé és új."

 :hmmmm:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7978 Dátum: 2014.04.09 11:55:07 »
A sokak által linkelt orosz oldalon szerintem fent - én most nem tudom megnézni mert a cégnél blokkolva van. De google szerintem talál neked ilyet.
Persze ha Fervill biztos benne - ismerik - akkor ezt a kört megúszhatod.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7979 Dátum: 2014.04.09 13:51:48 »
A sokak által linkelt orosz oldalon szerintem fent - én most nem tudom megnézni mert a cégnél blokkolva van. De google szerintem talál neked ilyet.
Persze ha Fervill biztos benne - ismerik - akkor ezt a kört megúszhatod.

Min. 3-4 külföldi oldalról lehet rendelni.
Csak kérdés, hogy kiadjak egy használt Toyota reléért 4-5-6.000 Ft-ot, vagy vegyek a Fervill-től egy új relét.
Vajon tudja a Fervill által ajánlott relé azt, amit tudnia kell gyárinak? Érdemesebb inkább használt, de Toyota relét venni?
Hogy működik ez a relé csere? Vegyek újat, és fizessem meg a Toyota nevet, vagy után gyártott alkatrészt is nyugodt szívvel berakhatok?