Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750530 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

FMcar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7830 Dátum: 2014.02.24 22:18:12 »
Az utastérben lévőt, a  T25 esetében cserélték is visszahívás keretében

Igen arról hallottam már, de ez T22-es, ezzel is lehet ez?
Szerintem nem, nem várok csodát a WD40től, de jó lenne ha ez lenne a gond.  mert egyre rosszabb tekerne a kormányt. Holnap kiderül hogy használ ez meg egy kis + zsír"spréé"

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7831 Dátum: 2014.02.25 08:25:10 »
Az utastérben lévőt, a  T25 esetében cserélték is visszahívás keretében

Igen, az enyémben is cserélve volt.
Most már legalább tudom mi volt az ami miatt visszahívták anno Németországban.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7832 Dátum: 2014.02.25 21:22:17 »
Csatlakoznék a témához.
Nálam is ez a gond:T22-es Ave,utastéri kormánykardánkereszt veszettül zörög.Próbáltam zsírozni,nem használt.
A nagyobb baj,hogy semmilyen adatbázis,még a toyodiy sem hozza külön,csak a komplett kormányoszlopot.
Bontón kívül van valami ötletetek?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7833 Dátum: 2014.02.26 08:25:26 »
Csatlakoznék a témához.
Nálam is ez a gond:T22-es Ave,utastéri kormánykardánkereszt veszettül zörög.Próbáltam zsírozni,nem használt.
A nagyobb baj,hogy semmilyen adatbázis,még a toyodiy sem hozza külön,csak a komplett kormányoszlopot.
Bontón kívül van valami ötletetek?

A "zörög" pontosan mit jelent?
Ha inkább pattogó, ropogó hangot hallasz lentről, amikor kopptól-koppig tekered a kormányt, akkor az más is lehet.
A kardánkeresztek miatt változnak a hosszak tekerés közben, ezt egy bordástengely hivatott lekövetni. Ha ott szárazság van, akkor pattog, ropog.
Valamilyen szprével meg kell fújni, megjáratni, megfújni megjáratni és jobb lehet. Nekem egyszer már bevált.

Kiszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7834 Dátum: 2014.02.26 11:15:26 »
Pont ugyanebben a cipőben járok, úgyhogy nagyon kíváncsi leszek a tapasztalatodra. Én is egyértelműen azt a két szilentet látom bűnösnek, de mivel a hátsó stab.szilentet már tavaly "ránézésre" cseréltük és nem hozta meg a várt csendességet, ezért már kicsit szkeptikus vagyok.
Rengeteg a szilent és ráadásul a hátsó lengéscsillapítónál is van toronycsapágy gumiágyban, akár még az is lehet, vagy stab. pálca (kutyacsont), szóval van lehetőség...
Bár nem kétlem, hogy ha szisztematikusan át tudod nézni rázópadon, akkor azért nagy biztonsággal kiszűrhető, hogy ki a bűnös.
Egy a lényeg, majd érdekel, hogy honnan szerzed be azt a két szilentet és, hogy megoldja-e a kopogást.
Üdv!

Még nem kezdtük el a javítás de ha odaérek mindent cikkszámmal beszerzési helyekkel mellékelni fogok.
Üdv Kiszi

FMcar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7835 Dátum: 2014.02.26 15:55:59 »
Még nem kezdtük el a javítás de ha odaérek mindent cikkszámmal beszerzési helyekkel mellékelni fogok.
Üdv Kiszi

És a csukló hibájából szorulhat? úgy negyed, fél fordulatonként szorul.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7836 Dátum: 2014.02.26 16:46:15 »
A "zörög" pontosan mit jelent?
Ha inkább pattogó, ropogó hangot hallasz lentről, amikor kopptól-koppig tekered a kormányt, akkor az más is lehet.
A kardánkeresztek miatt változnak a hosszak tekerés közben, ezt egy bordástengely hivatott lekövetni. Ha ott szárazság van, akkor pattog, ropog.
Valamilyen szprével meg kell fújni, megjáratni, megfújni megjáratni és jobb lehet. Nekem egyszer már bevált.
Nem szorul,hanem érezhető holtjáték van a rendszerben,amit rossz minőségű úton és/vagy intenzív fékezésnél(autópályalehajtó) zörgő-csattogó hang jelez.Kormányösszekötők cserélve,lengőkarok jók.Fogasléc is lehet kopott,ami húzós lenne anyagilag.Viszont a két kardánkereszt közül az utastérinél mintha kotyogást éreznék.Beszéltem bontóssal,leszedhetőek a keresztek,bontottan8-10e/db.
Nagy valószínűséggel újat veszek inkább,de mintát kell vinnem a boltos cimbinek,hogy tudjon rendelni.
Vasárnap kezdem kiműteni,majd teszek fel képeket.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7837 Dátum: 2014.02.27 08:13:27 »
És a csukló hibájából szorulhat? úgy negyed, fél fordulatonként szorul.

Krisz egy korábban felvetett hátsó futóműves kopogásra reagált, nem a kormányszorulásos problémára.
Egyébként neked szinte 100 %, hogy kormánykardán problémád van. Pl itt olvashatsz egy hasonlót, csak Carinával.
Sok helyen javítanak ilyesmit garanciával is. Pl.: itt vagy itt.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7838 Dátum: 2014.02.28 16:48:15 »
Holnap cserélem a váltóolajat. Tudja valaki merre keressem a leeresztő és betöltő csavarokat?  :helpsmilie:
Ha nem muszáj nem vizsgálnám végig az egész váltót emiatt. ::)

Előre is köszi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7839 Dátum: 2014.02.28 17:26:56 »
a váltó alján;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7840 Dátum: 2014.02.28 18:23:21 »
a váltó alján;)

Erre én is gondoltam :hmmmm:  ::) , de remélem a betöltő nem ugyanott van... :tt2:

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7841 Dátum: 2014.02.28 19:27:46 »
Holnap cserélem a váltóolajat. Tudja valaki merre keressem a leeresztő és betöltő csavarokat?  :helpsmilie:
Ha nem muszáj nem vizsgálnám végig az egész váltót emiatt. ::)

Előre is köszi

Hello, itt van:  http://www.justanswer.com/uk-car/2js0g-check-oil-level-gear-box-toyota-avensis.html

Avensis 1.8 / 2007

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7842 Dátum: 2014.02.28 19:58:42 »
Holnap cserélem a váltóolajat. Tudja valaki merre keressem a leeresztő és betöltő csavarokat?  :helpsmilie:
Ha nem muszáj nem vizsgálnám végig az egész váltót emiatt. ::)

Előre is köszi

Hello, itt van:  http://www.justanswer.com/uk-car/2js0g-check-oil-level-gear-box-toyota-avensis.html

Üdv!

Ahogy nézem, ugyanott van, ahol Carinán (és talán Corollán) is. Lehet, hogy ez a Toyota-konvenció ;) A baloldali féltengely alatt, illetve a váltó elején.
Nálam elég alacsony fejük van a csavaroknak, ha nem vigyáz az ember, hamar lenyalja a dugókulcs. Nálam elvileg 24-es (vagy 22-es), és beáldoztam egy dugókulcsot: leköszörültem az alját addig, hogy már az éles profil van csak, és stabilan tud fogni az alacsony fejen.
A betöltést egy tömlővel szoktam. A Castrolos flakonnak van egy kis cső a tetején, arra mókolom a tömlőt, fejre állítom, kilyukasztom az alját, és akkor egész gyorsan befolyik. De más módszer is jó lehet, Eneos flakonnak pl. nincs cső a tetején.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7843 Dátum: 2014.02.28 20:10:59 »
Köszönöm az infókat, most már megtalálom.
Hétvégén megyünk egy hosszabb útra (250km), majd beszámolok hogy megjavult-e a váltó vagy sem. :whistling:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7844 Dátum: 2014.02.28 20:13:56 »
Köszönöm az infókat, most már megtalálom.
Hétvégén megyünk egy hosszabb útra (250km), majd beszámolok hogy megjavult-e a váltó vagy sem. :whistling:
Milyen kerül bele?