Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3750694 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7770 Dátum: 2014.02.08 17:43:39 »
Sziasztok!
Nekem egy 2001 -es T22 1,6 VVti Avensis -em van ma sikerült kiderítenem, hogy a hátsó futóműből jövő apró kis koppanások a hátsó hossztartó felől jönnek. Mégpedig az első szilentek lógnak mint állat.
Továbbiakban pedig tapasztalt versenyzők segítségét szeretném kérni, hogy ilyet hol lehet beszerezni normál áron, mert azzal riogatnak, hogy ez csak Gyáriba Van és horror az ára. (még cikkszámot is kaptam: 4878005020)
Minden segítségért hálás vagyok. Üdv nektek. :clap: :helpsmilie:
Üdv!
Ha elolvasod ezt és a következő pár hozzászólást, többet fogsz tudni  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7771 Dátum: 2014.02.10 08:12:29 »
Köszönöm a segítséget, akkor a következő olajcserénél kipróbálom ezt az olajat.
Azért ha ettől rendbe jön a váltó, tuti dobok ott a műhelyben egy mélyhátast..... :clap:

Üdv!

Carinára állítólag van negatív tapasztalat vele, az állítólag jobban bírja a GL4-et:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=16.msg578047#msg578047

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7772 Dátum: 2014.02.10 15:11:47 »
Üdv!

Carinára állítólag van negatív tapasztalat vele, az állítólag jobban bírja a GL4-et:


Jajj.....
Akkor most mi legyen?  :wacko: :wacko:
1. Használati szerint előírt 75w90(eneos)
2. 75W amire sokan azt mondták hogy ez kéne bele, mert már az új kocsik is ezt használják (ha jól értem a lényeget)


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7773 Dátum: 2014.02.10 15:17:51 »
Jajj.....
Akkor most mi legyen?  :wacko: :wacko:
1. Használati szerint előírt 75w90(eneos)
2. 75W amire sokan azt mondták hogy ez kéne bele, mert már az új kocsik is ezt használják (ha jól értem a lényeget)
A Te autódban ugyanolyan váltó van, mint az enyémben. Ha nekem bejött immáron 15.000km elteltével, akkor szerintem neked is jó lesz az Eneos. Szerintem a Carinákban nem C25-ös váltó van...

Ha jól rémlik, azt írtad, hogy a 3. fokozat váltásakor akad kissé a váltó. Ha a többi fokozatnál nem akad, akkor nem tartom valószínűnek, hogy váltóolaj gondod lesz. De cserélni azért 4év/60.000km-ente ajánlott.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7774 Dátum: 2014.02.10 15:26:15 »
Mindenkinek Üdv!

Korábban beszámoltam, hogy 4 db injektor elszállt az Avensisemben. Tegnap lett kész az autó, alkatrész megoldva. Most már hidegen, melegen indul! A fogyasztása kb. 1 literrel lett kevesebb és szebben, halkabban jár a motor is. Az önindító is kevesebbet teker beindulásig. Hidegen kicsit hangosabb a kelleténél, inkább egy nyers diesel hangra emlékeztet! Ha bemelegszik a motor, egyenletes, csendes! Most már tetszik! A füstölés abszolút megszűnt, nem kormol, nem büdös a kipufogó füst szaga!

Hidegen 3 mp ízzitás után beindul a motor! Ezeket azért írtam le, mert ha valakinek hasonló hibái jelentkeznek,mint amiket előzőleg leírtam, tudni  kell: injektor csere szükséges!

A DENSO injektor cikkszáma : 2001.03.-2003.04.-ig (23670-27030)


Remélem ezzel segítettem !

A Denso porlasztóknál nincs ilyen C2I,C3I vagy IMA kód féleség ami meg kellene tanítani a kocsival?Ez nem okozhat nyersebb járást?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7775 Dátum: 2014.02.10 15:30:10 »
Sziasztok!
Nekem egy 2001 -es T22 1,6 VVti Avensis -em van ma sikerült kiderítenem, hogy a hátsó futóműből jövő apró kis koppanások a hátsó hossztartó felől jönnek. Mégpedig az első szilentek lógnak mint állat.
Továbbiakban pedig tapasztalt versenyzők segítségét szeretném kérni, hogy ilyet hol lehet beszerezni normál áron, mert azzal riogatnak, hogy ez csak Gyáriba Van és horror az ára. (még cikkszámot is kaptam: 4878005020)
Minden segítségért hálás vagyok. Üdv nektek. :clap: :helpsmilie:

Pont ugyanebben a cipőben járok, úgyhogy nagyon kíváncsi leszek a tapasztalatodra. Én is egyértelműen azt a két szilentet látom bűnösnek, de mivel a hátsó stab.szilentet már tavaly "ránézésre" cseréltük és nem hozta meg a várt csendességet, ezért már kicsit szkeptikus vagyok.
Rengeteg a szilent és ráadásul a hátsó lengéscsillapítónál is van toronycsapágy gumiágyban, akár még az is lehet, vagy stab. pálca (kutyacsont), szóval van lehetőség...
Bár nem kétlem, hogy ha szisztematikusan át tudod nézni rázópadon, akkor azért nagy biztonsággal kiszűrhető, hogy ki a bűnös.
Egy a lényeg, majd érdekel, hogy honnan szerzed be azt a két szilentet és, hogy megoldja-e a kopogást.
Üdv!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7776 Dátum: 2014.02.10 15:32:51 »
A Denso porlasztóknál nincs ilyen C2I,C3I vagy IMA kód féleség ami meg kellene tanítani a kocsival?Ez nem okozhat nyersebb járást?

Legjobb tudomásom szerint injektorcserét az ECU-ban is rögzíteni kell (kompenzációs értékek).
 Ha ez nem történik meg, akkor kis mértékben eltérő lesz az adagolt mennyiség. Ez szélsőséges esetben észrevehető is lehet akár, de erről nincs tapasztalatom.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7777 Dátum: 2014.02.10 16:53:52 »
A Te autódban ugyanolyan váltó van, mint az enyémben. Ha nekem bejött immáron 15.000km elteltével, akkor szerintem neked is jó lesz az Eneos. Szerintem a Carinákban nem C25-ös váltó van...

Ha jól rémlik, azt írtad, hogy a 3. fokozat váltásakor akad kissé a váltó. Ha a többi fokozatnál nem akad, akkor nem tartom valószínűnek, hogy váltóolaj gondod lesz. De cserélni azért 4év/60.000km-ente ajánlott.  ;)

Így van a 3. fokozat akad. (hidegen nagyon, melegen kicsit)
Sajnos a váltóolaj 15eKM ezelőtt lett cserelve, saját magam végeztem, tehát a felelőtlenség kizárva. 75w90-et kapott (igaz nem Eneos-t) és a hiba maradt.
Sajnos én is úgy hiszem, hogy ez az olajcsere nem fog segíteni. :cry:
Mindenesetre most kipróbálom az Eneos olajat és majd megirom mi valtozott. (olajcserét a hó végén tervezem)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7778 Dátum: 2014.02.10 16:56:27 »
A Te autódban ugyanolyan váltó van, mint az enyémben. Ha nekem bejött immáron 15.000km elteltével, akkor szerintem neked is jó lesz az Eneos. Szerintem a Carinákban nem C25-ös váltó van...

 1.6-os 4A-FE Carina E-ben C52-es váltó van, amibe az elsődleges előírás a GL3-as, de megengedik a GL-5-öt is. nyilvánvalóan szerencsésebb olyan olaj, ami teljesíti a Gl4-es és 5-ös követelményeit is. De ha Neked jó, akkor vsz. ott is okés lesz.
Itt egy kis olvasmány a difiről
Ha jól rémlik, azt írtad, hogy a 3. fokozat váltásakor akad kissé a váltó. Ha a többi fokozatnál nem akad, akkor nem tartom valószínűnek, hogy váltóolaj gondod lesz.

Nekem pedig konkrétan a váltóolaj cseréjével eltűnt ez is (igaz, más márkáéval), ahogy a rükverc recsegése is.  ::)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7779 Dátum: 2014.02.10 17:16:50 »
Legjobb tudomásom szerint injektorcserét az ECU-ban is rögzíteni kell (kompenzációs értékek).
 Ha ez nem történik meg, akkor kis mértékben eltérő lesz az adagolt mennyiség. Ez szélsőséges esetben észrevehető is lehet akár, de erről nincs tapasztalatom.

Erre gondoltam én is,hogy esetleg ez okozhatja a nyersebb járást.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7780 Dátum: 2014.02.11 08:46:05 »
Pont ugyanebben a cipőben járok, úgyhogy nagyon kíváncsi leszek a tapasztalatodra. Én is egyértelműen azt a két szilentet látom bűnösnek, de mivel a hátsó stab.szilentet már tavaly "ránézésre" cseréltük és nem hozta meg a várt csendességet, ezért már kicsit szkeptikus vagyok.
Rengeteg a szilent és ráadásul a hátsó lengéscsillapítónál is van toronycsapágy gumiágyban, akár még az is lehet, vagy stab. pálca (kutyacsont), szóval van lehetőség...
Bár nem kétlem, hogy ha szisztematikusan át tudod nézni rázópadon, akkor azért nagy biztonsággal kiszűrhető, hogy ki a bűnös.
Egy a lényeg, majd érdekel, hogy honnan szerzed be azt a két szilentet és, hogy megoldja-e a kopogást.
Üdv!
Igaz, hogy nekem T25 van, tehát nem biztos, hogy ugyanaz a felfüggesztés rendszere, de nálam a kutyacsont-csere szokta elhallgattatni a kopogást. Általában 60-80-ezret bír ki egy utángyártott, a gyári (ha az :hmmmm:) talán 100-at. Én 2 évente cserélem vizsga előtt  ;), csak hogy örüljenek... Addig meg had kopogjon! AZ árára nem emlékszem pontosan, de nem egy drága cucc, tán 10 alatt van egy pár, a kicserélése is max 1 óra.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7781 Dátum: 2014.02.11 11:13:52 »
Igaz, hogy nekem T25 van, tehát nem biztos, hogy ugyanaz a felfüggesztés rendszere, de nálam a kutyacsont-csere szokta elhallgattatni a kopogást. Általában 60-80-ezret bír ki egy utángyártott, a gyári (ha az :hmmmm:) talán 100-at. Én 2 évente cserélem vizsga előtt  ;), csak hogy örüljenek... Addig meg had kopogjon! AZ árára nem emlékszem pontosan, de nem egy drága cucc, tán 10 alatt van egy pár, a kicserélése is max 1 óra.

Jól feltételezted, nem ugyanaz a hátsó futómű a T22-ben és a T25-ben.
A T25-ben ha jól látom egy független háromszög-trapéz keresztlengőkaros rendszer van.
A T22-ben pedig, ha jól értelmezem egy sima McPherson van hátul is, csak nem egy darab trapéz alsó lengőkar van, hanem egy hosszanti és egy keresztirányú különálló rúd.
Szigorúan véve nálad nem is létezik az a szilent, ami itt a problémát okozza.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7782 Dátum: 2014.02.11 18:33:24 »
Jól feltételezted, nem ugyanaz a hátsó futómű a T22-ben és a T25-ben.
A T25-ben ha jól látom egy független háromszög-trapéz keresztlengőkaros rendszer van.
A T22-ben pedig, ha jól értelmezem egy sima McPherson van hátul is, csak nem egy darab trapéz alsó lengőkar van, hanem egy hosszanti és egy keresztirányú különálló rúd.
Szigorúan véve nálad nem is létezik az a szilent, ami itt a problémát okozza.
Nekem eddig hátul csak egy szilent ment ki, és az ott hátul, valami 200ezer körül. Arra emlékszem , hogy csak gyári volt , és csak egybe lehetett venni a vassal, nem is olyan kevés pénzért. :no: De félretettem a használtat, hogy ha a másik oldali is megadja magát, akkor nem veszek gyárit :tt2:, hanem negyedéért legyártatom valami gumiműveknél. De azóta "csend és hullaszag" van hátul, legfeljebb a kutyacsontok zörögnek...

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7783 Dátum: 2014.02.14 15:50:22 »
Sziasztok,

Jó ez a topic, és sokáig én is ebben a hitben voltam, hogy nincsenek hibái az Avensisnek, de ez már nem igaz.
Nálam a problémák 300.000 km után jöttek, szép apránként meg is csináltattam mindent.

Váltóban csapágy ment tönkre, a 4 befecskendező fejből kettőt cserélni kellett, szelepfedél tömítéseket cserélni kellett, ésatöbbi.

Egyik hiba miatt sem kellett félreállnom, ezért nem is haragszom az autóra, mert minden mai kijött, az a futott km és a kor miatt volt. Összeszámolva elég drága volt ezek miatt a tavalyi évem, így csak reménykedni tudok, hogy az idei év jobb lesz, és még pár évig tudom használni a kocsit nagyobb hiba nélkül.

De azért ne legyenek illúzióink.

Gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

rrrssslll

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7784 Dátum: 2014.02.15 16:33:45 »
Szia gufi!

A legtöbb autónál ezek a hibák már 200 e km környékén bőven előjönnek, mire a 300e -et elérnéd, addigra kicseréled az egész autót 2-szer. 300 e km után ezen hibák kijavításával még nagyon sokáig problémamentesen autózhatsz szerintem.